Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzanazuzana
6. bře 2011

@stardust tak ja vzdy vravim, ze ide zla doba...vsetko ide hore, potraviny....my obeznejsi aspon prezijeme.....no ja som po porode schudla na 60 kil...ale mne by stacilo 75-80 kil a budem spokojna....na taku vahu som bola dlho zvyknuta

adinkag
6. bře 2011

@stardust no mne povedali ze pojdem zrejme cisarskym lebo som velryba vies ako🙂)

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag dakujem za opytanie....tak tieto dva dni uz lepsie, ale posledne dva tyzdne to bolo brutal....mala som neuveritelnu tazobu na zaludku, zjedla som jogurt a total bolesti, v noci som uz aj plakala od bolesti...ale beriem lieky, ktore mam zapijat....zacala som si ich davat vaginalne a milionkrat sa mi polespilo....takze uz sa da.....a dnes po 5.tyzdnoch som bola aspon pri vahu kacicky krmit s priatelom , svagrinou a neterkou sarkou

adinkag
6. bře 2011

@zuzanazuzana tak to som rada , tie prve mesiace su neprijemne,ja som sa tiez chcela dnes vyhrabat niekam na prechadzku ale nakoniec com zaspala na gauci pri knizke;)

stardust
6. bře 2011

@zuzanazuzana to mas nejaku reakciu na tie lieky ci co?
@adinkag no tak to este nie je dovod na rezanie...keby som rodila vo svojom rodnom meste, uz by mi vyrezavali synov z maternice. A u nas som sla rodit do nemocky s najnizsim mnozstvom cisarskych. Na to, ako bezproblemovo prebehli moje porody, by som pokladala povinne rezanie v Trencine za ublizovanie na tele.

adinkag
6. bře 2011

@stardust no ja neviem aka je bilancia tu v Bratislave , teda na kramaroch

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag ja nemam moc rada leto kvoli horucavam....pokial nemozem byt pri vode, tak nemusim leto....tak som zvedava ako budem zvladat toto.....syna som mala v auguste a hroza.....a uz mas vsetko pre babatko?...my sme dnes iba nakukli do obchodu s kocikmu a oblecenim....no bola som vo svojom...ale este ani hrkalku som nekupila, az po testoch

adinkag
6. bře 2011

@zuzanazuzana vecicky mam vsetky aj drogeriu flasky cumliky hrklalky hryzatka vanusik paplonik deku perinku kocik monitor dychu ,este niejake malickosti chybaju najme tie postielka 🙂

zuzanazuzana
6. bře 2011

@stardust tak ja si myslim, ze proste nerobia dobre na zaludok a su to predsa len hormony, takze aj to dost robi......no este mesiac musim vydrzat....potom mi ich pomaly vysadia......a co to citam?...to aby som sa bala ist rodit u nas....hihi...tak ja mam zle skusenosti pri prvom porode.....ked som isla uz na kozu rodit, tak sestricky sa strasne divili, ze taka mlada a tak pribrala a to som isla rodit so 78. kilami..a kolko mam strii....

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag juj, tak sa musis vytesovat....mne slubila postielku, aj vysoku stolicku kamaratka...ale kocik chcem novy!!!! a odkial si vedela co potrebujes? ja si to uz nepamatam

stardust
6. bře 2011

@zuzanazuzana vraj maju v TN stanovenu hranicu na 3500 g, takze ak chces cisarsky, tak si na dobrej adrese 🙂 Preco mas zle skusenosti z prveho porodu?

mitape
6. bře 2011

ahojte, @adinkag to je zaujímavé aj ja mám nejaké kilo naviac a rodila som spontánne

zuzanazuzana
6. bře 2011

@stardust to som myslela akoze zle skusenosti s personalom, co som spominala.....ze pridali na psychike pri porode......ale lekara som mala vynikajuceho...lintnera....

adinkag
6. bře 2011

@mitape no vidis ,tak snad to nebude definitivny verdikt

stardust
6. bře 2011

@zuzanazuzana mne tam zase liezla na keks jedna hebamme...stale chcela do mna pchat homeopatika, vadilo jej na mne uplne vsetko: ze som si davala capiky proti nevolnostiam, ze som dala suhlas na epiduralku. Synovi tiez liezla na nervy, asi aj preto sa narodil v noci, ked bola ta jezibaba doma.

adinkag
6. bře 2011

@zuzanazuzana od kamaratiek som pozistovala🙂)kocik som aj ja kupovala novy 🙂)

zuzanazuzana
6. bře 2011

@stardust ty si mala epiduralku? pri oboch? ake to je? lebo ja som si uz zazila kopec bolesti. tak uz by som nemusela....to ked rodis, nic necitis? lebo ked mi operovali koleno, tak som od pasa necitila nic....

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag tak aj ja mam na plane si nejaky zoznam napisat....ale neskor, stale je cas...ale mena uz mame a hadam nebudeme menit

mitape
6. bře 2011

@adinkag ono práveže keď si silnejšia je lepšie rodiť spontánne, pri sekcii môžu byť komplikácie z hojením rezu, ale aj nemusia. 🙂

adinkag
6. bře 2011

tak to mas dobre my sme mena riesili dost dlho a stale mame len dievcenske🙂

adinkag
6. bře 2011

@mitape pocula som o komplikaciach,ja by som tiez bola za klasicky porod, davala si si aj epiduralku ci nie?lebo som pocula ze aj to riskantne

mitape
6. bře 2011

to neviem lebo pri prvých dvoch to ešte nebolo a pri tretej by nestihli 😀

stardust
6. bře 2011

@zuzanazuzana pri prvom porode som si poziadala o nu...co som citala, na Slovensku sa asi podava inak ako v Nemecku. Kontrakcie som citila, ale neboleli ma. Pred epiduralkou, ked prisla kontrakcia, som zlostne stekala na manzela, ked cosi povedal...po aplikacii PDA som sa usmievala a komunikovala uplne normalne aj s manzelom. Druhy porod prebiehal o nieco dost rychlejsie, nepodpisala som si papier este pred nastupenim na salu, tak som mala smolu...hebamme sa sice tvarila, ze ide volat anesteziologa, este mi zobrala krv a niekam potvora zduchla, hehe...potom sa objavila, bola som uz dost otvorena, tak sa to ani neoplatilo davat. Za to som tam funela ako slon pri predychavani kontrakcii.

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag tak ale este ich mozeme menit......ale syn prisiel s tym, ze by chcel katku.....

adinkag
6. bře 2011

@zuzanazuzana no mas dobreho radcu u nas to bolo tak ze jemu sa paci claudia mne zoe tak to bude claudia zoe 😵

stardust
6. bře 2011

radsej teda spontanne ako pocuvat somranie vyhladnutej lekarky pri brodeni sa tukom ku maternici a zasivani...

zuzanazuzana
6. bře 2011

@stardust no veru ja som syna rodila 7 hodin a este teraz si to pamatam....hihi....neuveritelne bolesti....samotny porod bola malina pre mna.....ja som predychavala tak bolesti, ze som lietala po izbe ako sip a sestricky mi stale nadavali, ze nebudem mat silu na samotny porod....ked som vedela, ze uz pojde von, tak udrelo do mna tolko sil....hihi

zuzanazuzana
6. bře 2011

@adinkag pekne ste to spojili......my mame zatial sabinu...katka sa mi nepaci alebo jurko po priatelovi

stardust
6. bře 2011

@zuzanazuzana pri prvom mi vyvolavali porod...tri noci kontrakcii, ktore sa vzdy rano vytratili s nastupom hentej jezibaby 😠 . Ale nejak som vzdy zabudla na tu bolest a tesila sa na interval medzi kontrakciami.Preto som ani dlho neverila pri druhom synovi, ze by tie kontrakcie, co som mala, boli prave.

stardust
6. bře 2011

@zuzanazuzana no dakujem 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru