Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mochenkaa
1. čer 2012

@sophie753 já mám z tesca kojící úplně obyčejnou bavlněnou, no děs,ale na to, než se nějak upraví ty prsa by měla stačit. 🙂

mochenkaa
1. čer 2012

@vierazit198 já to nemám kolem pupíku, ale pod prsy. Mám v tom místě z dětství jizvu (vylila jsem na sebe horké kafe) a teď ta jizva fakt dost bolí a pálí.

kamino
1. čer 2012

Holky,mam na prodej jednorazove kalhotky,neodhadla jsem velikost,jsou zde v bazarku,pokud byste nektera mela zajem.

vietnamka
2. čer 2012

skusali ste niekto lymfodrenaz? ja som zacala dost puchnut, a mozno by ma to zachranilo. pravda, nechce sa mi vyhodit peniaze, a do hodiny byt spuchnuta zase..

chirabell
2. čer 2012

@vietnamka puchnutie teda zadrziavanie vody v tehu moze mat aj ine priciny ako len samotne tehu, takze by som to povedala dr pri najblizsej poradni...inak lymfodrenaz sa v tehu neodporuca a co viem (chodila som pred tehu obcas) tak by ti to ani nespravili,aspon v serioznych salonoch sa nenechaju ukecat...ak puchnutie nema zdravotny dovod, tak sa odporuca paradoxne viac pit aby telo viac odplavovalo skodliviny a menej solit...
Ja s tymto bojujem uz cca 2t a veru, pomaha len neslana "dieta" a vela tekutin...akonahle porusim...zas spuchnem a neodpuchnem ani do rana...aj ked mne k tomu pomaha aj maly, lebo mi vraj tlaci na jednu oblicku a tak sa mi horsie cisti telo...

ladus88
2. čer 2012

Zdravim,jelikoz jsem jedna z tech xxl s vahou 12Okg,a uz premyslim o mimi.Vsude se docitam ze by zenska mela nejdriv zhodit aby mela lepsi sance na otehotneni.Zajmalo by me a treba jestli se najde nekdo jako ja,tim mam namysli to ze jsem silna kuracka,mam problemi se stitnou zlazou,jsem po plicni embolii a mam problemi se srazlivosti krve,(treba aspon nekdo Malilinko podobbny) jake mi davate sance ze otehotnim bez problemu a budu dal v tehotenstvi pokracovat.

vietnamka
2. čer 2012

@chirabell vdaka za radu.. totiz, na zlave dna je teraz lymfodrenaz za 3,50, tak som uvazovala, ci sa na to dam 🙂. Aj som si myslela, ze tehotentstvo by bol mozno problem.
skusim teda menej solit, a viac pit, dufam, ze to pomoze.. puchnutie je pre mna nielen esteticky, ale aj prakticky problem, obujem uz asi len dvoje topanky, a cim som tazsia, tym sa horsie hybem - a to je s dvojrocnym dietatom masaker ist potom von 🙂.
Som uz dost pokrocilo tehotna, tak je to asi aj prirodzene. Uvidim, ako to bude pokracovat, za 4 dni som dala 2 kila nahor, dufam, ze je to voda, a nie tuk ☹.

chirabell
2. čer 2012

@ladus88 neviem ti povedat ake mas sance...mam vela xxl kamosiek, ktore maju viac deti a tehu mali bezproblemove...ja soms a do tejto kategorie dostala prave kvoli snahe o mimi, prvy pokus nevysiel a to som xxl nebola, ani som neni fajciarka...ale druhy pokus uspesne taham napriek xxl velkosti, liecenej stitnej zlaze a liecbe krvy (riedim injekciami). ...cize...teoreticky ak sa ti podari prirodzene otehu, tak pod dohladom lekarov by tehu mohlo byt ok...len teda rataj s tym, ze mozu byt velke problemy...ci pri otehu, ci pri donoseni...na tvojom mieste by som este pred otehotnenim navstivila endokrynologiu, nech si overis ci mas liecbu dobre nastavenu ( v tehu sa automaticky potom zvysuje davka lieku a kontroly su castejsie ...podla stavu raz mesacne alebo kazde 2mesiace) a tiez by som poziadala o vysetrenie na hematologii hlaven co sa zrazanlivosti krvy tyka...ak bude treba, nasadia ti liecbu hned po otehu alebo uz aj preventivne...vyhnes sa tak neprijemnemu zazitku zo straty cakaneho dietatka pripadne komplikaciam v neskorsom stadiu tehu...
V kazdom pripade, drzim palceky, aby si sa dietatka dockala co najskor 🙂

@vietnamka za 4 dni 2 kg je urcite voda, ale je to privela...aky mas tlak? mas moznost si ho merat doma? ja som bola nutena...pretoze som z nicoho nic tiez tak rychlo natiahla vodu...predtym som mala len po dlhom sedeni ci chodeni spuchnute clenky a do rana odpuchli, ale po tom utoku na moje telo uz nie...takze dr mi nakazal doma merat...kontroluje mi bielkoviny (ale da sa aj domov kupit papieriky na ocikanie) no a dostala som aj nejake lieky na podporu obliciek, ale mam pocit, ze tie mi moc nezaberaju...v kazdom pripade, kombinacia vysokeho tlaku a opuchov je varovny signal pre dr a ak sa potvrdi aj inymi faktormi hrozba preeklampsie, tak automaticky rizikovka a podla stavu mozno aj nemocka...ja teda dufam, ze sa tomu vyhnem...ale uvidime...zatial som to s nim konzultovala pred 1,5t pretoze tak cca tyzden som mala tie problemy a to som si povedala ze pockam do poradne...teraz mam v stredu, tak uvidim co mi povie...ta vodovo neslana dieta pomaha, nevravim ze spravi zazrak, ale ja som napr behom 4 dni pustila asi 3kg vody prec (pri tom prvom spuchnuti) no a teraz to trochu sa snazim tym regulovat...jasne, ze sa neda vzdy, to som mala take dni, ze som jedla fakt ze suchar, syr, ryzu, salat a vela zeleniny a ovocia a liala sa vodou...cize nic chutne a mlsne 😀 ale pomohlo...teraz sa snazim to tak nejak kombinovat ze mam napr 2 dni normalnej stravy a ked mi vaha a nohy ukazu ze zas drzim vodu, tak si dam den dva diety neslanej...a ono to trochu pusti...uz nejak dotiahneme tych par tyzdnov, aspon po 36tt a potom nech sa deje uz cokolvek...

katarina121
4. čer 2012

zdravím baby tak ako ste prežili víkend s fazulkami? 😉
my stále chodíme pozerať wcko 😒 aj dnes ráno a teraz len prežívam v práci a čakám na odchod domov....
mám pripravený obed, že sa najem ale kolegina si tiež niečo doniesla a keď som to zacítila tak sa nič nekoná žiadny obed až možno doma skúsim....
už som naozaj zúfalá.....

mochenkaa
4. čer 2012

@katarina121 To mě moc mrzí ty tvoje problémy s žaludkem. Snad to brzy přejde 😉

veverka.terka
4. čer 2012

@katarina121 jo, tak to máme pořád hodně podobné, akorát já nezvracím, jinak to stejné 😒 ale proti zvracení by ti tvoje doktorka mohla napsat čítky do zadečku, jsou dobré a mohou se v celém těhu, u nás se to jmenuje Torecan čípky a jsou na lékařský předpis. používala je moje sestra, když zvracela a prý ji dost pomáhaly. já sem zkoušela i ty zázvorový lízátka, ale přijde mi, že je mi po nich ještě hůř, vůbec mi nechutnají a zvedá se mi z nich žaludek 😝 .

veverka.terka
4. čer 2012

holky, vidím, že tady řešíte porodní plány 🙂 ve vašich porodnicích tohle všechno akceptují? to u nás bych s něčím takovým rozhodně neuspěla a chovali by se ještě hůř, když bych si něco takového namyslela ☹

katarina121
4. čer 2012

@veverka.terka
tak som neni v tom sama 😀 no ja už prestávam veriť všetkému ..... asi len počkať kým to prejde ....
včera sme boli u rodičov a tak mi bolo zle a tak som sa premáhala bolo to dosť na figu, ale tento piatok idem k dokimu a keď potvrdí, že je tam akcia srdiečka tak to už oznámim našim 😉 bude to ich prvé vnúča tak som zvedavá na ich reakciu 😀

mochenkaa
4. čer 2012

@veverka.terka tak ve Zlínské porodnici porodní plány akceptují. Je to hodně alternativní porodnice. Možnost porodů do vody, na stoličce, v různých polohách,... standardně nenastřihávají a pokud řekneš žes masírovala hráz tak ti ji PA ještě povoluje před hlavičkou.. celkově taková pohodová. Takže se tam už i těším 🙂
@katarina121 Moje maminka s jejím přítelem měli slzavé údolí od radosti (první vnouče) a partnerovi rodiče stáhli půl flašky slivovice a ještě se cítili dotčení, že už budou mít vnouče (též první vnouče, stejně staří jako moje rodina). 😉

veverka.terka
4. čer 2012

@katarina121 no, není to nic příjemného, to věřím. já i když nezvracím, tak nemám vůbec chuť nikam chodit a jezdit, jak je mi zle ☹ já jdu v pondělí na kontrolu a taky doufám, že už bude srdíčko 🙂
@mochenkaa tak to máš fajn, to u nás takovýho nic není, teda, jestli sem dobře informovaná. ale na porod mám času ještě dost, tak pak si všechno zjistím 😉 ale určitě je moc fajn, když si to můžeš přizpůsobit, jak se to líbí tobě a vyhoví ti.

mochenkaa
4. čer 2012

@veverka.terka dokonce mě překvapila mamka, že když tu před 18 lety rodila sestru, tak dělali masáže zad a horkou sprchu jako úlevové metody. Což před tolika lety mě dost překvapilo.

oktarina
4. čer 2012

@mochenkaa tak hlavně aby nepřestali s těmi porody do vody, aby neměli porodní pokoj jako průchoďák a pochopili, že odborně jsou sice v tu chvíli nad náma, ale lidsky jsou na stejné úrovni a odpovědnostně minimálně taky 😉 a budu celkem spokojená 🙂

mochenkaa
4. čer 2012

@oktarina já doufám, že ten porod do vody tam zkusím 🙂 Porodní pokoj je uzavřený, není volně průchozí. A jestli tam chceš fakt minimum lidí nebo tam sneseš i žákyně si můžeš říct. A jací jsou jako tak nevím, to ti řeknu do měsíce, jo? 😀

oktarina
4. čer 2012

@mochenkaa Budu doufat ve tvé čerstvé zážitky 🙂 Pokud dáš echo, přijdu otravovat i na šestinedělí 🙂 Vím, že porodní pokoj má jen jeden vchod, spíš jsem to myslela jako narážku na to, aby se tam u mě nevystřídalo 50lidí 🙂 Jsem uvnitř plachý introvert a strašně mě znervózňují cizí lidi, i když se mi to snad daří maskovat, jak mi tam bude cárat moc lidí, tak asi neporodím 🙂 No už si pomalu chystej aj ten šampon a zubní kartáček, ne? 🙂 Já se mamce narodila o 3 týdny dřív 😀 Tak sem si řekla, že krajem září budu mít sbalený aj rezervní fén (musím teprv koupit) 🙂

O pár řádků výš čtu o jizvě, zkoušelas na na panthenol nebo ten dětský bepanten krém? Mohlo by ti to ulevit...

mochenkaa
4. čer 2012

@oktarina kartáček mám jen jeden 😀
Jako ty si děláš srandu, ale já jsem o 2 týdny a M o 3 týdny dřív 😀 Důležité je, aby tam malý vydržel do soboty (to budu 37+0 takže by šla i ta vana. + v pátek máme ještě venkovní focení) a pak už to nechám na něm. Já si sice přeju raka, ale přivázat ho v tom břichu nepřivážu.
Tak že tam chceš minimum lidí si napiš do porodního plánu, nám to radila PA. Ale co od kamarádek vím, tak stejně ani nevěděly kolik lidí tam bylo 😉
Nakonec jsem tu jizvu namazala weledou na strie a pomohlo to.

oktarina
4. čer 2012

@mochenkaa Nedělám, taky se mi chtělo už na svět 🙂 a jsme s M. oba raci 😀 Raci jsou boží znamení, tak to si tam Davídek určo rád počká 😀 😀 😀 Doufám, že vám vyjde počasí, teď se jaksi kazí ☹ (čti se*e 😉

mochenkaa
4. čer 2012

@oktarina Já jsem štír a M rak, takže by jsme chtěli, aby i malý byl vodní znamení. Na raka tam bude muset počkat ještě aspoň 18 dní.
S tím děláním srandy jsem to myslela tak, že chceš balit tašku začátkem září. Já si taky říkala, že v 30tt už bude sbalená. No jo, a balila jsem ji včera v 37tt 😀
S tím počasím taky doufám. Ráda bych sluníčkové fotky, nebo ať aspoň neprší

oktarina
4. čer 2012

@mochenkaa 🙂 Doufej, třeba vyjde počasí 😉 Jak se znám, tak ještě z porodky budu vyvolávat, co všechno mi má muž dovézt, neb jsem se chtěla "zrovna dnes" začít balit... 🙂 Mám silácké řeči o září, ale je červen a já ještě nemám ani seznam, co pro mimi 🙂
Schválně, přiznej se, kterou knížku máš v tašce přibalenou? 🙂
A hádanka č. 2, víš, co je to oktarina? 🙂

kamino
4. čer 2012

Koukám, že řešíte balení a znamení 🙂 já budu mít asi také Raka, to budeme směska - Já tytickej Lev, jak podle příručky, Bobo zas totálně váhavá Váha a malej bude Rak. To jsem zvědavá, kdy mi rupnou nervy 🙂
Holky, z toho balení jsem mimo, absolutně nevím, co si mám vzít. Připadá mi, že na seznamech do porodnic je asi vše co mám. To by vypadalo jako bych se tam stěhovala na měsíc a ne na pár dní... a ještě se připojím ke tématu kniha - k vánocůmjsem dostala e - book Kindle, tak sebou beru cca 400 knih 🙂 Doporučuju, stáhnout se dá skoro vše a hlavně je to skladné, vždy k dispozici, pokud jste čtenářky, tak vřele doporučuji 🙂

mochenkaa
4. čer 2012

@oktarina tak já měla část věcí už tak 2 týdny v postýlce a postupně přidávala. Teď už mi chybí jen pár věcí a mám to. Ale klid, já ještě nemám ani kočárek. Ještě na něj mají 2 týdny.
Budeš se divit, ale knížku nemám žádnou 😀
Oktarína? Přece 7+1 (osmá, ale víš jak, ještě by mě slyšel Bel-Shamharoth 😀 ) barva objevující se v silném magickém poli, např. na okrajce 😉
Jé, teď jsem si všimla, že zvažujete malého Samíka 😀 😀 To na mě byla první otázka, jestli když čekáme kluka, tak jestli to bude Samík, ale ségra má tak pojmenovaného kocoura, takže né.

mochenkaa
4. čer 2012

@kamino já mám seznam jak ze své porodnice, tak udělaný takový podrobný snad z celé čr. A překvapivě se mi to vlezlo do jedné cestovní tašky (ale jen díky tomu, že to balil přítel, já bych ze stejného množství věci naplnila 2 kufry 😅 ). Já jsem vyloženě na papírové knížky, takže toto by pro mě nebylo. Pokud bych měla pocit, že se nudím a chci si číst, tak mi partner knížku doveze 🙂

kamino
4. čer 2012

@mochenkaa Můžeš mi seznam případně poslat do vzkazu, abych porovnala, kolik zbytečností jsem si chtěla brát? 🙂
Nezatracuj elektroniku, já jsem z toho byla taky rozpačitá ale mám to tak, že si stáhnu víc knih, přečtu a teprv pak se rozhoduju, jestli si jí pořídím v tištěné podobě. Vzhledem k tomu, že mám omezený prostor v knihovně, tak se mi to vyplácí. Jo a je super, že se dobře čte i v přímém slunci ( u bazénu 🙂 ) baterka vydrží při denním používání cca 3 týdny.

mochenkaa
4. čer 2012

@kamino seznam máš poslaný.
Já potřebuju cítit ten papír. Jako knihovnu už máme skoro plnou, ale to se nějak udělá 😀 Ale tak, jak čteš ty, čte přítel. Nejdřív si to přečte v mobilu a pak to chce koupit (na to, že když jsme se seznámili tak do té doby přečetl tak slabikář 😀 ). Já čtu nejradši v posteli, zachumlaná do peřin a cítím tu vůni papíru. 😵

oktarina
4. čer 2012

@mochenkaa nezapomněla, šikulka, ale přesně, pšššt! Víš, že tu není žádný Cohen v dohledu 🙂 (toho jsem sháněla rok! Nechtělo se mi dávat 1200,-...) M. chce moc a moc anglofonní jméno, ze začátku byl pro, aby se jméno našeho potomka psalo anglicky, takže z Karličky by byla Caroline + naše neanglofonní příjmení 😀 Samuel je na zvážení, já bych byla spíše pro Matyáše, ale nebráním se tomu. Stejně mi přijde divné, vybírat jméno takto dopředu, až se to mrně narodí, tak se mu podívám do obličeje a budu mít jasno, jak mu budu říkat, třeba úplně jinak, než co jsme mu teď vybrali. A co s tím pak? Můžu do toho formuláře vyplnit jen příjmení, nevíš?

@kamino taky mám od vánoc kindla!!!! Kterého máš, mám dotykáč aj s tím pouzdrem s lampičkou 😀 To snad není možné 😀 😀 O té vráně k vráně to začíná na MK sedět čím dál tím více 🙂 @mochenkaa je jasné, že papír voní jinak, ale ta skladnost, možnost si s sebou vzít celého Pratchetta v +- 200g je neodolatelná 🙂 Já bych si taky poprosila o ten seznam, naše PA z kurzu je tak "skvělá", že pochybuju, že nám ho při návštěvě v porodce dají... (Dle jejích slov ji tam mají rádi jak osinu v p* - vy víte kde 🙂
Původně jsem argumentovala, že do kindla narvu všechna skripta (dodnes tam nebylo ani jedno skriptum, zatímco Pratchetti se tam protočili už všichni 🙂)))))

oktarina
4. čer 2012

@mochenkaa @kamino a ještě perlička, víte, co jsem si přála k vánocům od M.? Novou knihovničku, abych měla Pratchetty důstojně uloženy 😀 A dostala jsem ji 😀 A navíc z IKEA 🙂 (miluju IKEA) => mám prostě štěstí, někdy se ten můj chlap vybičuje k neskonalým výkonům 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru