Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

trasko
14. říj 2012

ahojte maminy.maminke baculke sa narodil krasny chlapcek Matusko s mierami 4170g a 53cm. smeju sa na mne ze placem najhlasnejsie a len hladam cici a papu....drzte sa babulky.

janulina.k
16. říj 2012

ahoj dámy, posledné dva týždne ma trápi dosť vysoký tep - cez 100 úderov za minútu. ako to je/bolo u vás? je dôvod sa znepokojovať?

veverka.terka
16. říj 2012

@janulina.k já myslím, že to není nic až tak neobvyklýho...srdce pracuje rychleji v těhotenství. v kolikátým jsi týdnu těhotenství? asi bych se nad tím nějak neznepokojovala.... 😉

janulina.k
16. říj 2012

@veverka.terka som v 27.tt.je to dost neprijemne, tlak mi skace, raz je je to 100/70, potom zase 125/90, ale ten pulz je vacsinou okolo 104, niekedy klesne na 94-95, ale ako vravim, uz sa vacsinu dni drzi nad 100. najviac som mala 110.

veverka.terka
16. říj 2012

@janulina.k jo, tlak mi taky lítá a tep většinou mívám kolem 90 a doktorka to nijak nekomentuje, říká, že je to normální...a ty to i na sobě nějak cítíš, je to pro tebe nepříjemné jo?

janulina.k
16. říj 2012

@veverka.terka ja ten tep vnimam, pocujem ho, citim ho vsade, este aj v koncekoch prstov. niekedy ma aj tak tlaci na hrudi pri srdci, ale ked si odmeriam tlak, ten je vacsinou ok, len tep vysoky. lekari to tiez nejako extra nekomentuju, len aby to ani mne, ani babatku neublizilo 😒

l.u.c.i.e
17. říj 2012

@hankar20, tak co? Musím pořád na vás myslet. Pevně doufám, že je vše v pořádku!

cbabu
17. říj 2012

@janulina.k v těhotenství je podstavná hodnota za lomítkem tedy v tvé případě /90 což je hraniční a malinko se hlídá, jakmile ti stoupne na 95 až 100 bývá hositalizace v nemocnici, mě tak vyletěl loni přesně otuto dobou a byla jsem v nemocnici 4 dny a už ho nenaměřili tak vysoký ani jednou. Když se to blíží k termínu porodu pokud máš vysoký ten sodní tlak (za lomítkem) musejí vyvolat porod. Ale 90 je v klidu, jen si tě možná dr pozve na přeměření.

hankar20
17. říj 2012

@l.u.c.i.e zítra se vše dozvím..ve 12:15 mám být v porodnici...pak to sem vše napíšu, mám internet i v mobilu

evikj33
17. říj 2012

@hankar20 Tak na zítra držím pěsti,at malá hezky poskočí a dr.se pletla.

veverka.terka
18. říj 2012

@hankar20 Hani, moc na vás myslím a držím pěstičky!!! 😵 😵 😵

l.u.c.i.e
18. říj 2012

@hankar20, moooc držím palečky, aby bylo vše v pořádku!

hankar20
18. říj 2012

Tak holky jsem doma🙂 Dělali mi dneska dopplerův ultrazvuk a tam byly průtoky placentou a pupečníkem v pořádku, takže naše maličká má všeho dostatek jen to bude opravdový drobeček....Každý týden budu chodit na genetický uz a kdyby se cokoliv změnilo, tak malou hned vyndají, jinak se maličké daří dobře a prej je to velice aktivní 1350g miminko xD A eště jedna věc, vzhledem k mim problémům s páteří mě nenechají dýl těhu jak do navršení 38tt a nemám počítat s porodní váhou větší jak 2-2,5 kg 🙂 Maličká nepříbírá týdně 200g, jak má ale zhruba 50, zato maminka přibírá za obě dvě....

evikj33
18. říj 2012

@hankar20 No ještě že je vše s Verunkou v pořádku a drobnější miminka to brzo doženou já měla taky s býdou 2500g a narodila jsem se taky ve 38tt a podívej nanás dnes 🙂 Doktorka je pěkná koza že tě tak vystresla.Držte se holky a jen hezky postupujte už to máte zapár 😉

l.u.c.i.e
18. říj 2012

@hankar20, jsem moc ráda, že je vše v pořádku. To byly nervy. Nechápu proč ty doktoři vždy tak vystresují!

hankar20
18. říj 2012

@evikj33
@l.u.c.i.e Díky holky, my povídejte..maminky v těhotenství mají být v klidu a jak na to koukám, tak se tim možná řídí jen ty maminky....Čekám kdy na mě vytáhnou další jobovku, ono jich asi bylo ještě málo...Jen vyvstal mi doma jeden problém - musím jít nakupovat velikost oblečeníčka 56 mám jen 62, což je hezký problémek že? A jak se daří vám a mimískům?

evikj33
18. říj 2012

@hankar20 Tak to je ten příjemnější problémek a rovnou vem i 1-2 50ky 😀 Já taky budu ještě něco dokupovat,nějakou 50 overalky a možná ještě nějaké body.A má mně dojít kojo púolštář z Aukra-tak snad dojde.Jinak už asi týden neblinkám a s -5kg mám asi 1kg nahoře,akorát pupajz roste a palí mně prozměnu žáha 😝 Jo a malujem 😀

hankar20
18. říj 2012

@evikj33 to je taky hezká činnost malování🙂 budete to doma mít hezké🙂 jj uvažuju nad 50tkama...gratulka že nezvracíš, je to hrozně otravné viď 🙂 jinak mě na pálení pomáhá sednout si do takového polosedu a pít studené mlíko 🙂

evikj33
22. říj 2012

@hankar20 Tak už máš před sebou jen 50tku 🙂 Jinak jsem to asi zakřikla,rano už zas volačka na WC.a mléko mně pomuže,ale vždy jen na chvilku,jak se pohnu je pálení zpět. 😎

betty2
22. říj 2012

@janulina.k nenech se doktorem strašit, jsem taky baculka a to dost velká 🙂 a obě děti jsem rodila přirozeně a naprosto v pohodě, ani jedno dítě nebylo tak veliké a nemyslím si, že baculky mají nutně velké děti, mám okolo sebe dost štíhlých mamin, které měly děti daleko větší. Jinak při prvním těhotenství jsem začínala s 89 kg a přibrala jsem asi 10 kg, syn měl 3590g a 51 cm, při druhém těhotěnství jsem začínala s váhou 122 kg, ale zhubla jsem 11 kg takže jsem rodila se 111 kg a syn měl 3130g a 48 cm 😉 🙂

evikj33
24. říj 2012

@hankar20 Tak koukám že už jsi pod 50 to to nějak letí jak se máte holky 🙂 @veverka.terka a co vy holky už jdete na cukrajdu,nebo máte po?Jak se máte 🙂

veverka.terka
24. říj 2012

@evikj33 ahojky, my se máme raltivně fajn. akorát mám nějakou poševní infekci, nezabíraly ani poševní tbl., tak sem dostala antibiotika a pořád mám vyšší tlak, tak zase zobu i léky na tlak 😒 jinak miminko je v pořádku, je to potvrzená holčička 🙂 na cukrovku du v pátek, tak sem zvědavá, mám z toho docela strach 😎 ne, z té tekutiny, ale z výsledků 😀 a jinak pěkně přibýrám ☹ -3kg za měsíc 😠 😎 a jak se máte vy, ještě pořád blinkáš, a kila už jdou hezky nahoru nebo pořád ani nee? a mimoušci sou v pořádku?

evikj33
24. říj 2012

@veverka.terka Tak stou infekcí a tlakem je to naprd,si to těhu ani moc neužijem 😅 Tak to budeš mít cukrajdu dřív než já,držím pěsti at je to Ok i tek je problému pořád dost 😉 Já se mám obstojně,malej je nachlazenej tak je doma a někdy už je to na mašlu,se nudí,od pondělí pomaže,jinak jsem zatím s těch -5kg od začátku nabrala cca +1,5kg a blinkala jsem zrovna v pondělí,ale už se interval prodlužuje,tak snad už to odezní.Cukrajda mně čeká v Ut.i s poradnou-tak snad bude vše ok,pak už budu chodit co 14dnu.Ale pupendo už pořádně roste a funím čím dál víc,máme vymalovanej pokojíček,tak ještě sousedka udělá obrázky na stěnu a mužem stěhovat postýlky

veverka.terka
24. říj 2012

@evikj33 no, ten tlak ani infekce není tak zlý, to se dá 😉 já se spíš pořád bobkuju, že malou cítím relativně málo často a slabě, tak mám strach, jestli je v pořádku, mám z toho už i noční můry, jestli je živá 😢 ale pak si ji poslechnu Angelsoundem srdíčko a sem klidnější 🙂 no, teďka je toho nachlazení hodně, počasí tomu taky moc nepřispívá ☹ teda, ty se toho zvracení snad nezbavíš do konce těhu, ale aspoň, že už to není až tak častý 😉 😉 😉 ty kila ti závidím, taky bych to takto brala, ale zase za jakou cenu že- to zvracení taky není žádná slast 😝 taky doufám, že cukrovku mít nebudu, sem zvědavá 🙂 tak se držte a ať je vám co nejlíp a pěkně se kulatíte 🙂 😉

hankar20
27. říj 2012

Tak holčinky jak se máte? Já dobře, ale malinká zůstává ve vývoji furt 5tt pozadu..hlavičku má stále stejně malinkou a kosti také, jen nám narostlo bříško, takže percentil se zvýšil z 5 na 12 a odhadujou jí že nabrala půl kg, ale pan dr. řekl že je to jen díky tomu, že měla větší bříško a že to bude míň...navíc nemá dostatek plodové vody, je na uplně spodní hranici...Jinak kamarádka teďka porodila ve středu večer císařem Jarouška ve 36tt a je dokonalej...malilinkatej, ale dokonalej (47cm, 2500g po porodu, dneska 2200g)...Teri ty se brzy uzdrav, ať jste hezky s Julčou v pořádku a Evíku ty se s mimoušky drž, snad to zvracení ti už skončí...ostatním maminkám krásné těhulinkování a jen hezké zprávy o miminkách🙂

evikj33
27. říj 2012

@hankar20 Ahoj Hani už jsem si říkala kde s Verunkou pořád jste-tak co vám navrhují když je málo plodovky-Je malá hlavičkou dolu,začnou vyvolávat,nebo máte plánovanej CŘ?Už jste v ucházejícím tt,tak už by to šlo ne? Nebo ještě chtěj čekat?Nějak těm dr.nerozumím,nejdřív chtěj porodit okolo 26tt a pak když už dojdete do 34tt a nezdá se jim plodovka ani rust,tak naco čekaj.Opatrujte se a určo dej vědět jak pokračujete.

hankar20
28. říj 2012

@evikj33 Maličká má hlavičku dole už od 28tt a chtějí čekat....Jelikož vyvrátili ohrožení ze strany placenty a pupečníku, tak malou považujou prostě za drobečka, teďka jen sledují jestli něco vyroste, přibere a jako bonus tu plodovku...V úterý jdu na gynekologii naposled ke své dr. a pak už budu jen pod dohledem porodnice...Jinak maličká bude bud vyvolaná 8.11 pokud bude furt málo vody a nebo 27.11, že dýl mě těhotnou nechtějí nechat...Nebo když se rozhodne do 27.11. jít sama ven 🙂 O císaři semnou nikdo nemluvil vzhledem k velké pánvi co mám a taky proto, že mám placentu na přední straně...Já osobně bych jí chtěla venku už teď, abych měla jistotu že konečně začne růst :(

evikj33
28. říj 2012

@hankar20 No já se právě ptala na tu hlavičku,zda tě nechaj přirozeně,ale jinak tvou obavu chápu,nebyla bych natom jinak po těch všech Jobovkách,kterejma tě odzačátku zahrnují 😖 Moc na vás myslím at jste holky brzo spolu a mužeš malou držet v náruči.

l.u.c.i.e
28. říj 2012

@hankar20, strach je hrozný. Doktoři ví, co dělají, i když někdy zbytečně stresují. Malá bude drobounká, ale věřím, že bude v naprostém pořádku. Musí! Odpočívej a těš se, že jí za chvilku budete mít u sebe 🙂

Jinak vás všechny zdravím! Nějak nestíhám na všechno reagovat. Omlouvám se.

mochenkaa
28. říj 2012

@hankar20 prominte ze sem lezu, ale jak mala je tvoje mala? Nas Davidek mel v 31tt 1350g, narodil se v 37+6 s 2,85 a 46cm. Byl vyvolavany pry kvuli preeklampsii kterou jsem nemela (tlak 115/90) ale proste blba doktorka. Preju at mala roste 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru