Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

vierka0
3. srp 2011

@arlene kopance? tie zatial neviem, ale som v 19tt a uz zacinam citit pohyby..je to ako take vibrovanie vo vnutri, akoby tam rybicka chvostom vrtela 🙂 podla dr. je normalne citit pohyby tak v 20tt takze sme v norme 🙂

stardust
3. srp 2011

@arlene no, nemozes mat vsetko 😀 takmer vzdy sa najde aspon jedna osoba s blbymi kecmi...

libka1
3. srp 2011

@skendy ja momentalne v 28 tyzdni nemam na bruchu ani stipku sadla a to som zacinala tehu s vyssou vahou ako ty 😉 ale moc nepriberam, vlastne momentalne som presne na tej vahe ako na zaciatku tehu, kedze som zo zaciatku chudla... teraz sa to posledne 2 tyzdne rozbehlo a nabrala som cosi, tak som sa dostala na vychodziu vahu, a to sa neobmedzujem, nevravim ze sa prezieram, ale dam si na co mam chut 😉
a na kopance uz speky nemaju absolutne ziadny dosah, ved kope znutra babo a nie zvonka 🙂 moj kope o dusu, a citim to az velmi niekedy 🙂

skendy
3. srp 2011

@arlene Manžel stím problém nemá 😀 naopak mám pocit ,že nic takovýho u mě neřeší! 😉 v praze www.gynporscan.cz - na mě teda žádný řeči neměla a pokud vím tak sestřičku měla taky baculku! 😎 Pořád bere nové pacientky.

@vierka0 no doufám ,že bude vše v poho a už se na to moc těším!!! 😉

skendy
3. srp 2011

@libka1 tak to je super!Doufám ,že to tak budu mít taky! 😉 držím palečky aby to tak šlo i dál a byli jste v pořádku a moc děkuju za podporu!!!

arlene
3. srp 2011

@skendy Juu, díky za odkaz - hned na to juknu. Možná by nebylo od věci změnít lékařku ...když o tom tak přemýšlím 🙂

stardust
3. srp 2011

U prvej lekarky hubovala jej sestra na moje priberanie, u druhej nekecal nikto, ale zlizla som si to v porodnici 🙄

mima1983
3. srp 2011

@stardust V porodnici by mi uz asi bolo jedno co kto hovorí, musia ta odrodit a hotovo 🙂)

elischka
3. srp 2011

@skendy tam jsem objednaná na 3D UTZ, tak už se těším

stardust
3. srp 2011

@mima1983 dva tyzdne pred porodom som musela ist lezat do nemocky kvoli podozreniu na tehotensku otravu a tam si ma teda poriadne podal primar, dietologicka poradkyna (nic mi neporadila, lutujem, ze jej za tie blbe kecy platila moja poistovna) a zvysok lekarov, ktori museli verit primarovej neomylnosti.

mima1983
3. srp 2011

@stardust Tak to bolo urcite velmi neprijemne.... :-/ debili

skendy
3. srp 2011

@elischka 🙂 paní doktorka je hodná a můžu říct ,že já jsem 100% spokojená a navím vím moc dobře ,že je i kvalitní lékařka a obornice na UTZ!!! 🙂
@arlene pokud potřebuješ změnit ,zkus to .Samozřejmě každý s ní může mít jiný zážitek a pocit ,ale já jsem spokojená!!!

effkaa
3. srp 2011

@skendy no kopance ani pohyby este necitim. Skor nejake bublinky a tak. A citit by si ich mala ak si prvorodicka, tak vraj az v 20 tt. Neboj, vsetky na to cakame 🙂 😉 a aj ty sa dockas 🙂 a bud rada, ze manzel ma snahu, tomu mojmu to musim pripominat a vyhrazat sa, ze ho bude male volat ujo Stano 😀

stardust
3. srp 2011

@mima1983 ked som sa vratila domov z tej nemocky, zacala som si kupovat kolaciky a majonezove salatiky, ktore som si cely cas odopierala 😵 Kaslat na celu zdravu vyzivu! Asi to nebude nahoda, ze sme z rodiny pribrali v tehotenstve len my dve, ja a babka.

mima1983
3. srp 2011

Baby je tu aj taka co mava zvyseny tlak? teda neviem aky je uz vysoky, ale ja idealny 120/80 nemam (TO ALE NEMA SKORO NIKDO), mávam tak 130(135)/90, niekedy takmer idealny....vy ste na tom ako?
samozrejme ked mam ist do nemocnice aj na obycajne vysetrenie, tak mam urcite tlak vo výšinách 😀

vierka0
3. srp 2011

@mima1983 ja som pred tehotenstvom mala skor nizsi ako vysoky..sa to pohybovalo tak okolo 110/70 do 120/80, vyssi som nezvykla mat..no a teraz mam vyssi, 130/90 som mala naposledy na poradni..tehotenstvo tlak zvysuje..

msekys
3. srp 2011

@skendy ahoj, ja som sice tehotenstvo zacala s 88 kg, ale to nie je daleko od 95 kg...teraz vazim 95kg a dufam, ze viac neporastiem...brusko som na sebe dlho dlho nevidela, az okolo 25.tyzdna trosku vykuklo a teraz uz je take akurat pekne tehotenske....tieto fotky su z 26.tyzdna...

vierka0
3. srp 2011

@msekys sak ty sem ani nepatris 😀

msekys
3. srp 2011

@vierka0 no neviem neviem, ved rodit budem uz mozno ako trojciferna :(

mima1983
3. srp 2011

@msekys Len my sme takmer trojciferne a este nie sme ani tehotneee 🙂

skendy
3. srp 2011

@msekys taky si myslím ,že sem nepatříš! 😉 Máš krásné bříško a moc ti to sluší! 🙂

riave
3. srp 2011

ahojte dievcence, prikladam moje brusko, fotacik trosku pokazeny, ale podstatne je vidiet 🙂 samozrejme vaha ide stale hore zo 65 som sa uz vysplhala na 98 :( aj stitnu mam zvacsenu a doki povedal zevraj to je sama voda lebo ja sa teda neprezieram a ze to po porode pojde vsetko dolu v co pevne dufam, lebo sa citim ako vorvan vyvrhnuty na brehu mora :(

mima1983
3. srp 2011

@riave s pociatocnou vahou 65 sem tiez nepatrís, ale ok, vyhadzovat ta nebudeme 😝 😉

mima1983
3. srp 2011

Inak zaujimave je, ze niektorá priberie 25kg a viac niekedy, a niektoré 10kg a dost..... od coho to závisí??? pocitam ze len od stravy nie, lebo sak asi ziadna sa nejako brutalne neprecpáva... či?

stardust
3. srp 2011

na mna dolahol teda v tehotenstve strasny hlad...ked som nejedla bolo mi katastrofalne, ked som jedla, nebolo mi az tak zle. Snazila som sa jest zdravo, t.j. vysoky podiel ovocia, zeleniny, a blablabla a az po navrate z nemocky som si dopriala aj tie majonezove salatiky, nech sa nemusim s nikym hadat o svojom jedalnicku. A v mojom pripade nepomahali ziadne rady z internetu o uprave strave, rozlozeni si jedal na mensie porcie, pojedanie tych hluz, co pouzivaju cinania vo svojej kuchyni atd. atd.

stardust
3. srp 2011

a zvykne sa vela kg nabrat aj ukladanim vody v tele....to je ked priberies aj pat kg od poslednej poradne 😖

mima1983
3. srp 2011

@stardust ahaaaa, tak voda (svina!!! 🙂))) , to som nevedela....
Ozaj, baby, aj studujete nejake knihy o tehotenstve? Ja mam doma zatial jednu, ktoru som dostala od kamosiek k svadbe, samozrejme som ju tak narychlo uz preluskala, ale inak nemam ziadnu...... ale asi si jednu este kupim ale to az ked budem riadna tehulka 😉

stardust
3. srp 2011

@mima1983 podla mna je voda este ten lepsi pripad 😵

edita84
3. srp 2011

ahoj kočky tak prikladám dnes fotené bruško 🙂 36 tt

mima1983
3. srp 2011

@edita84 to už máš tuším "za pár" 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru