Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hankar20
21. črc 2012

@veverka.terka A počkej až ti třeba za týden řeknou co v tom bříšku máš schované, pro mě to byla zatím ta nejlepší zpráva co jsem za celé těhu dostala 🙂 Máš už něco pro miminko??

soni1
21. črc 2012

@hankar20 Takže prvé tri mesiace nič? Až potom? ĎAkujem aj tebe za odpoveď.

hankar20
21. črc 2012

@soni1 Nic ale pak sem si ten jeden měsíc užila až až a pak zas z ničeho nic...A od 17.tt se mi začly měnit prsa, růst bříško a teď praskat žíly ale to k tomu patří 🙂

veverka.terka
21. črc 2012

@soni1 ty jdeš na kontrolu až tak pozdě? ještě si vůbec u doktora nebyla nebo už jendou ano? nee, nestresuj se, nemá to stejně cenu, vidím to sama u sebe. taky sem šílený stresař, ale stejně si tím nijak nepomůžem 😉 jak píše HANKAR20, určitě se ale pokus nerozčilovat moc často, to by asi nebylo zrovna nejlepší 😉

veverka.terka
21. črc 2012

@soni1 mně bylo špatně téměř od začátku, tak v 6tt. to začalo a táhne se to až do teďka....

veverka.terka
21. črc 2012

@hankar20 no, to sem určitě moc napnutá, jestli mi řeknou, co to bude 🙂 ještě nemám nic, čekáme, až se právě dozvíme pohlaví a taky, pokud to bude holčička, budu mít spoustu věcí po sestřiné dcerce, které teďka budou 2 roky, takže ještě čekám. ale choutky sou veliký 😀 ale musím to vydržet, dala sem si závazek, že až budem vědět pohlaví, tak začnu něco kupovat 🙂

hankar20
21. črc 2012

@veverka.terka Já ve 14tt musela mít doma aspoň postýlku, už sem to prostě nevydržela xD

veverka.terka
21. črc 2012

@hankar20 to je krásný 🙂 to já sem si říkala, že možná neodolám aspoň nějakýmu dudlíku nebo lahvičce, nějakým takovým drobnostem, taky už chcu mít něco pro mimíska 🙂 uvidím, co se dozvíme v pondělí 😉

soni1
21. črc 2012

@veverka.terka bola som u lekára, hneď ako mi na teste vyšli //, ale ona mi povedala, že nech prídem 15.8., že vtedy už bude vedieť povedať viac.

evikj33
21. črc 2012

Ahoj kecalky Já nejsem hubenour a ani u maleho jsem nebyla měla jsem cca 92kg když jsem šla rodit,nejvíc jsem přibrala poslední měsíc těhu cca 1kg týdně,ale byla to hlavně voda a na porod si nemužu stěžovat celé to trvalo cca5,5h a maly měl 3,93kg a 51cm.Rodila jsem pořesně v termínu.Neměla jsem ani problém s tlakem ani s těhu cukrem.Akorát v 8měsíci jsem asi 5dnu ležela v porodce na kapačkách že se zdalo že budem rodit,ale pak to přešlo a jela jsem domu.Myslím že je spousta faktoru co těhu ovlivní,nejen váha. 🙂

veverka.terka
21. črc 2012

@evikj33 tak to si měla krásný těhulkování a i porod. no, to není zase až tak horzný, 92kg před porodem.... 😉

veverka.terka
21. črc 2012

@soni1 aha, tak to jo, ale i tak je to docela dlouhá doba....

nicebaculka
21. črc 2012

ahojtee,,,, pridam sa k vam ak mozem,,, tiez som dost velikaa bacula a som v 27tt.... ktora popismenkuje ?? :D

olasek
22. črc 2012

@hankar20 Hani, jsem 28.tt.....tak rajčátka to je taková zdravá slabůstka, která neublíží 😀 Kdybych na něčem ujížděla já tak je to zmrzlina, protože na tu mám choutky často, ale mám silnou vůli a nedopřeju si 😵 S tím děsením sama sebe...myslím, že o tom ani nemusíme číst...mezi lidmi je hrůzostrašných příběhů dost a dost a stačí někoho potkat, kdo ti řekne něco špatné o nějaké těhulce v blízkosti, kde se něco nepovedlo....já mám vždycky pocit, že jsem překonala nějakou hranici, že už jsem těhotná hodně a nemůže se nic stát, ale pravdou je, že dokud nedržíš zdravé miminko v náručí tak jistotu mít nemůžeš......
@soni1 mě začaly nevolnosti v 6.tt....v 8.tt se to ještě zhoršilo a ve 13.tt to všechno přešlo a začala jsem si to užívat 😀

ladus88
22. črc 2012

Zdravim devcata,tak se musim aspo nekomu pochlubit,jelikoz to vi asi jen dva lidi ze se snazime o mimco.Uz mam 5dni po blizici se MS,coz je u me normalni,jenze bez zadnych jinych priznaku jako obvykle.zadne boleni bricha,zad,zadne silene pupinky proste nic...Tak v duchu pevne doufam ze by se to treba na prvni pokus mohlo povest...🙂

hankar20
22. črc 2012

@olasek Tak ty máš už v bříšku životaschopného drobečka tak i to je pro tebe uklidnění navíc vid🙂 Jinak s tou zmrzkou souhlasím, ono dostat pak angínu nebo být jen nachlazená není to pravé oříškové s bříškem...Já od dětí ve školce chytla chřipku v 6tt a vleklo se to celej měsíc...Kdepak se chystáš rodit pokud mohu vědět? 🙂

olasek
22. črc 2012

@hankar20 určitě tady v místě bydliště tj. ve FN Hradec Králové. Je tu dobrá porodnice, nikam jinam by se mi nechtělo a pokud z nějakého důvodu budou mít stop stav tak budu hoodně nešťastná...ale to nás snad nepotká.... A kam ses zaregistrovala ty? Koukala jsem, že jsi z Prahy?

hankar20
22. črc 2012

Do Podolí a když jsem koukala kolik maminek je tam registrovanejch, tak si říkám že nevím nevím jestli na mě zbyde místo...denně tam mají 10 maminek a všecky dny jsou plně obsazený :(

oktarina
23. črc 2012

@veverka.terka @evikj33holky s tím zvracením mi zubař říkal, že je strašně důležité pro sklovinu si vyplachovat řádně pusu, ideálně i umýt zuby, pokud sneseme kartáček v puse, ž ejinak jsou po těhu ty zuby strašně dorasované a pak mi taky doporučil 1x týdně elmex pastu (ne pastu na zuby ale jakous i ochrannou pastu) malé balení vydrží tak na půl roku, ono se to "namaže" a už neumývá 🙂

@veverka.terka tfuj tfuj na NT screeningu, to mi o těhulkách nikdo neříkal s těmi výsledky 😉 a měla jsem je nááádherné, doktorka říkala, že mám tak krásné výsledky jako by mi bylo o 10 let míň 😀 se nenechej vystresovat 😉

@hankar20 půjdeš s křečovýma žilama na cévní a příp. hematologii? Mě tam poslali, vyskákaly mi docela hrozně, pokud už je máš taky tak viditelné, že jsou to hrbolky, může ti GNG předepsat Detralex, ulevuje od otoků a na zpevnění žilní stěny se doporučuje ascorutin, to je volně prodejné v lékárně 😉

@evikj33 hups tak to mě čekají ještě pěkné věci, já už teď přibírám tak 0,5-0,7 kg týdně a říkám si, že to snad není ani možné, že už přibírám i z vody 😠

veverka.terka
23. črc 2012

@oktarina tak to já si po každým zvracení minimálně vykloktám ústní vodou nebo i čistím zuby, ale to čistění jde jenom někdy 😒 elmex jo? tak to hnedk okouknu a koupím, jak půjdu do drogerie. s tím screeningem-já sem na to narazila úplně náhodně, tak doufám, že sou to jenom nějaký kecy, dneska se uvidí 😉

evikj33
23. črc 2012

@oktarin Dík za info,jasně že čístím,ale s tím kartáčkem je to občas taky boj,jinak kloktám Listerin.Já zvracela i u malého a zubařka se až divila že mám zoubky ok,ani kazík,ale já hodně žvíkám orbitky bez cukru,i po tom zvracení,spravovalo mně to kapku chut. 🙂 Jinak včera jsem měla na obídek maso brambor a hroznou chut na salát (okurka cibule,rajče sladkokys.nálev)No holky myslela jsem že umřu 😝 Ten salát se mně vracel ještě ve 3ráno,musela jsem jít pro lízátko gravipop pak jsem konečně usla.Ani čerstvou zeleninu moc nemužu,snad jen rajče-jak mám pak jíst zdravě ☹ . @veverka.terka Tak na dnešek tfuj tfuj tfuj at je vše Ok.V 10.odjíždíme 😉

oktarina
23. črc 2012

@veverka.terka sou to kecy a dneska dostaneš papír s nádhernýma výsledkama 🙂 Si dobrá, já nesnesla v puse nic krom toho zázvorového lízátka pro těhule a ještě jsem si nadávala, že je to sám cukr ☹ Jmenuje se to elmex gelée, už jsem to našla 🙂
http://zubni-pasty.heureka.cz/elmex-gelee-s-ami...

oktarina
23. črc 2012

@evikj33 mě navalovaly i žvýkačky 🙂 Vysledovala jsem až ty melounové orbit s mátou že zvládnu 🙂 tak to jsi vzorná úplně moc 🙂

veverka.terka
23. črc 2012

@evikj33 božínku, teda takovej satál-to bych asi hnekda vyhodila. já taky právě zeleninu vůbec nemůžu, ovoce mi nevadí, ale zelenina je hrůza ☹ a ty lízítka- po nioch se mi chtělo ještě víc zvracet, nechápu to, ale bylo mi z nich fakt zle....
@oktarina no, já právě ani to lízátko, ani žvejku, max. si dám hašlerku, to přežiju 😀 dík za info, určo koupím 😉

oktarina
23. črc 2012

@veverka.terka poradím ti, jestli chceš dos ebe dostat aspoň nějakou vlákninu a vitamíny ze zeleniny, zkus dušenou nebo v páře, to mi šlo, dát na to plátek másla a osolit, neochucenou bych nedala... saláty mi vadily právě kvůli té zálivce, protože ocet - kyselé a ještě mi to zhoršovalo pálení žáhy. Tchýně mi poradila, že si mám zkusit dát jablečný ocet, že ten je mírnější, ale chutnal úplně hnusněěěěěěěěěěěě tak radši nic 😉

veverka.terka
23. črc 2012

@oktarina díky, vyzkouším...no, mně právě ty saláty vadí teďka celkově a čerstvá taky...jinak sem zeleninu úplně milovala, ještě k tomu máme doma na zahradě svoji,ale teďka prostě to nejde :-/

maria613
23. črc 2012

Baby caute nechcem vas strasit ale fakt vam radim davajte si hlavne na zaciatku tehu velky pozor na vahu. Ja som sa nehavala dost uniest kecami vsak si tehotna musis jest a tak som jedla vzdy ako som bola hladna. A teraz to velmi lutujem lebo wom pribrala od zaciatku tehu 22 kil a teraz ma z toho casto boli chrbat nohy mam spuchnute ako slon a to ani nehovorim o tom ze v noci ledva dojdem na zachod.... teraz jem len dvakrat denne babatko aj tak rastie a za posleene dva mesiace som pribrala len kilo. Ja sa uz velmi tesim na porod aj kvoli tomu ze mozem zacat s velkym chudnutim...

hankar20
23. črc 2012

@oktarina K doktorce jdu zítra tak jí to ukážu a uvidím co s náma udělá dál..jen si říkám že na křečáky je trochu brzy🙂 Naštěstí mám ale jen ty žíly a hůř se mi hojí modřiny, otoky nohou nemám...Mám je furt nahoře🙂

oktarina
23. črc 2012

@hankar20 taky jsem si říkala, že by ještě mohly počkat, vyskočily mi tak před dvěma měsíci, od té doby lítám po doktorech a teď jsem "na reverz" normálně volná, jinak bych musela být na PN, ale na další kontrole mi to asi už neprojde, taky argumentuju že v práci si pod nohy něco dám a být doma zavřená s 6 h vycházkama je spíš trest než nějaký bonus...

evikj33
23. črc 2012

Ahoj holky tak jsme doma mimika jsou obě Ok jedno nahoře jedno dole,placenty nahoře,akorát pohlaví nám zustáva utajeno a pro horší viditelnost nevíme jaké jsou nosní kustky,ale i tak rizika na DS atd hodně malá,tak dr.plodovku nedoporučuje.Tak doufám že to tak pujde i dál 🙂 Jo a ještě nám opár dnu posunuli TP.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru