Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

nienna
3. bře 2014

@inngrid a ako je to s tým chlapčekom alebo dievčatkom? pri jednom sa priberá viac ako pri druhom? my čakáme dievčatko

ynett
3. bře 2014

@nienna tak tak ako @inngrid píše. viac menších dávok 🙂

nienna
3. bře 2014

@ynett no však ja som začala na váhe 88 kg, čiže tiež sa tej stovke asi nevyhnem, už teraz mám 90. a sladké tiež ľúbim 🙂

ynett
3. bře 2014

@nienna no tak to si bol chudšia ako ja. ja som začala na 90,xx kg - boli tam nejaké drobné ale nepamatam si presne koľko.
No skúsk ako @inngrid písala. ja čo som teraz zhodila tak to bolo vysadením sladkého a zmenou jedálnička na 5 -6 jedál denne. ranajky si dávam chleba s čímkoľvek a zeleninu, desiatu nejaké ovocie, obed čokoľvek len teda mierne musím obmedziť prílohy kvôli tej cukrovke, olovrant mám povacsinou nizkotučný biely jogurt s ovocím, vločkami, orieškami - ty ale si daj pekne plnotučný. ja keby som mohla tak si dám plnotučný. večer znovu čokoľvek len teda opäť menej chleba či prílohy. no a ak som ešte hladná tak si dám pohár mlieka alebo nízkotučné acidko - tu ty opäť si môžeš dať plnotučné, lebo to je pre teba aj bábo lepšie 🙂

nienna
3. bře 2014

@ynett Ďakujem ti 🙂 skúsim to a uvidím, možno to zafunguje

ynett
3. bře 2014

@nienna nie je zač. samozrejme sladké si dopraj 🙂 samozrejme nie na kilá ako ja 😀

nienna
3. bře 2014

@ynett to znie dobre, že sladké si dopraj 🙂 takú diétu by som mohla zvládnuť, jasné že všetko s mierou, ani mi už tak nechutí sladké ako pred otehotnením, resp. som náročnejšia na kvalitu, furt mám na dačo chuť ale ked idem do obchodu a pozerám na tie čokoládky a keksíky tak na nič z toho chuť nemám.....no na nervy 😀

ynett
3. bře 2014

@nienna tak také niečo by sa mne nemohlo stať, už teraz snívam o tom čo si kúpim po pôrode 😀

inngrid
3. bře 2014

@ynett gynekologa a 2x si povinná návštivit aj zubára doporučujú prvý a treti trimester ale je to jedno 🙂 ja idem na konci marca prvý krát a to budem asi v 6 mesiaci 🙂
a nestresujem 🙂 hlavne aby si tam išla 2x

inngrid
3. bře 2014

@ynett a prečo máš z toho paniku?

inngrid
3. bře 2014

@nienna mne to same telo ja jem cely den fakt 🙂 ale rano 1 rozok o 10 ovocie o 12 polievka o 14 druhé o 16 sladkosti 🙂 o 18 obed 2x o 20 ešte vzdy dačo tlačim a vidiš cele tehu som v 20 tt 5 mesiac +1kg zena spaluje teraz o 25% viac ako ked nie je tehu takze ak si to všetk očo spapš rozdeliš neboj bude aj tebe lepšie aj pre kyseliny aj pre zaludok aj kaku - ako trávenie pre vsetko aj mimi to bude lepšie zvladat ak by ti na zaludok tlačilo jem toho fakt ze dost 🙂 ver mi ale proste si to delim 🙂

inngrid
3. bře 2014

@nienna no pri chlapčekoch ze sa viac schudne ako priberie a pri dievčaktách opačne ze zeny viac priberu ale prosím ta 19tt +3kg či 2 si písala je krásne zdravé priberanie 🙂 skr by som povedala ze ak chceš ist tabulkovo mal by si mať +3kg 🙂 tak hlavu hore 🙂

inngrid
3. bře 2014

@nienna
@ynett nebojte nič sladké som nemusela pred tehu teraz si to uzívam apapa m🙂

ynett
3. bře 2014

@inngrid no tak to sa rovno môžem objednať aj druhý krat ked tam budúci týžden pôjdem 😉

ynett
3. bře 2014

@inngrid ja ti ani neviem. nejaké tie skúsenosti mamičiek okolo mna že šitie ich pomaly bolelo viac ako pôrod....brrrr...a neznášam ihly, porád mi je zle 🙂

inngrid
3. bře 2014

@ynett prosím ťa si to nevtlkaj do hlavy jasné?
uz budeš vidiet babatko budeš po tych kontrakciach taka unavená šitie je chvíla ze uz budeš rada ze to mas za sebou a budeš sa tešiť na mimi ze to preziješ sestra moja mala 3 stehy to zvladneš neboj nič aj ty 🙂 a môzno nebude treba moc zašívat nestresuj sa tym hlavne 🙂

ynett
3. bře 2014

@inngrid no pevne verím a dúfam, ja celkovo neznášam biele plášte 🙂 aj na amniocentéze som odpadla. padavka jedna 😉

nienna
3. bře 2014

@ynett a nezvažovala si pôrod bez nástrihu? ja ho napr. nechcem, zvážila som si všetky pre a proti a vychádza mi to lepšie bez neho....samozrejme, že ak to bude krajne nutné tak ho môžu spraviť

inngrid
3. bře 2014

@ynett no vidiš a zvladla si to 🙂

ynett
3. bře 2014

@nienna ja ho tiež nechcem a chcem aj pôrodný plán odovzdať a zobrať partnera so sebou, ktorý bude strážiť aby ma nestrihali a neskákali mi po bruchu 😀 a kvôli tomu chcem aj epi-no na cvičenie aby som sa ani nenatrhla 🙂 tiež som čítala že prirodzené natrhnutie je lepšie hojiteľné ako umelý nástrih.
najhoršie je že fakt záleží od lekára a že si to treba striehnuť lebo u nás na slovensku je percento nástrihov prvorodičiek až okolo 70%, takže to robia ako rutinu aj vtedy ked netreba.

ynett
3. bře 2014

@inngrid ani nehovor, som tak rada, že to už mám za sebou 😉

inngrid
3. bře 2014

@ynett ja teraz dufam ze o 2,5 tt mi bude vidiet pohlavie 🙂 a ze o 5 tt bude dobra cukrovka 🙂

ynett
3. bře 2014

@inngrid uvidíš či sa babatko bude chcieť ukázať. Náš sa predvádza stále 🙂 určite bude 😉

inngrid
3. bře 2014

@ynett a čo čakáte?p repáč prestavam mat prehlad Tolko je všade na mk tehuliek 🙂

ynett
3. bře 2014

@inngrid v pohode, to sa ani nedá mať prehľad 😉 čakáme chlapčeka 🙂

vandik83
3. bře 2014

Ahojky, tak k vám zase nakukuji. Koukám, že se bavíte o nástřihu....rutinní nástřih mi příjde jako úplná zbytečnost, porodit se dá většinou i bez toho...já bych se nastřihnout nechala jedině v případě, že by došlo třeba k nějakému poklesu srdečních ozvů a miminko muselo rychle ven. Jinak pokud není dítě nějaký 4 kiláček tak by to mělo jít i bez nástřihu...a četla jsem o spoustě případů kdy maminky porodili i 4 a půl kilové dítě bez stříhání a poranění.
Já syna (3740 g, obvod hlavičky 34,5 cm) porodila s maličkatým natržením, asi 2 stehy uvnitř, o těch jsem ani nevěděla, pár stehů na stydkém pysku, chodila a seděla jsem hnedka úplně bez problémů, žádný nafukovací kruh na sezení nebyl vůbec potřeba, jen se mi ty vnější stehy po pár týdnech maličko zanítily a svědily a musela jsem je mazat dubovou kůrou.
Dceru (3730 g, obvod hlavičky sice jen 33 cm, ale obvod hrudníčku 35,5 cm) jsem porodila bez jakéhokoliv porodního poranění, hlavička šla fakt ven v pohodě, ale ona byla pěkně buclatá a jak většina dětí má větší hlavičku než bříško, tak ona ne, to už se vědělo předem podle ultrazvuku....tak se tam zasekla ramínkama, porodní asistentka ji ze mě musela tak trošku páčit, to fakt bolelo, ale za chvilku byla venku.
Takže se to fakt dá....a to jsem byla při porodu mnohem huběnější než jsem teďka na začátku těhu.

ynett
3. bře 2014

@vandik83 dakujeme za postrehy.
presne o to ide, že to ide aj bez nástrihu avšak neviem či lekári sú nedočkaví alebo čo a strihajú halabala a hlavne pri prvorodičkách.
ja si chcem pocvičiť s epinom, a budem im to tam oplieskavať o hlavu aby ma nestrihali len v nutnej situácii.

vandik83
3. bře 2014

@ynett možná i podle přístupu porodníků k nástřihům by to chtělo vybírat porodnici...zeptat se na to na předporodním kurzu nebo návštěvě porodnice, jestli vyčkávají nebo střihají převentivně.... zda respektují porodní plán, ve kterém si maminka nástřih nepřeje atd

ynett
3. bře 2014

@vandik83 no čo som čitala tu v BA by som musela ísť jedine so súkromnej pôrodnice a na to nemám. Riešila som aj to ísť mimo BA, ale tam kde boli prístupnejší zasa nemali vybavenie v prípade predčasných pôrodov a problémom so zdravím dieťaťa. Tak som si povedala, že radšej pôjdem do nemocnice, kde majú najlepšie vybavenie pre dieťa v prípade ohrozenia života a nebudú ho musieť prevážať a ja si nejako ten pôrod bez nástrihu vydupem. Plus ako som písala zapojím partnera 😉
Predsa len to zdravie mimča mi je prednejšie.

nienna
3. bře 2014

@ynett tiež rozmýšľam nad tým Epi-no....a pravda je, že v našich pôrodniciach si to musíš doslova vydupať, nástrihy robia rutinne aj vtedy ked to nieje potrebné. nemám nič proti tomu ak je na to fakt vážny dôvod, že už vidia že hrádza to nezvládne, ale väčšinou to tak nieje. preto rozmýšľam nad pôrodom v Hainburgu, hoci ho mám 2 hodiny cesty autom z domu, lenže ja chcem fakt rodiť podľa seba a v kľude, bez hádania sa s doktormi, čiže patrím k tým nezodpovedným a šibnutým matkám 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru