Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

vietnamka
30. kvě 2012

@oktarina a to sa ti u vietnamcov poadari zohnat? :-O lebo ja som to tam zabalila s akymkolvek odevom na nohy. som presvedcena, ze aziatky su vsetky te typy, co priberaju do brucha, a boky im zostavaju uzke. ked som mala velkost 38 (aaaaach, ako len rada spominam na tie casy), tak som si tam musela kupovat mencestraky velkost xxl. vacsie nemali.

ja by som aj odpredala, ale mne ho zatavovali liekmi, kvoli poporodnej depresii, takze som ho mala plne antidepresiv ☹. dokonca aj predtym, ako som ich zacala uzivat, mi psychiater povedal, ze mam nervozne dieta kvoli depresiam, ze to mlieko je plne adrenalinu.. asi by som nikomu nepomohla, keby som ho niekomu dala 🙂.

Inak, u nas je take zvlastne pravidlo v porodnici, ze ak nemate mlieko, tak vam ho sestricky daju, ale musi byt odobrate ich odsavackou. ja som mala prsia ako kamen (2x denne som si odsavala po pollitri), a potrebovala som odsavacku ako sol, aby sa mi prsia nezapalovali. lenze, nemali uz odsavacku, tak som si kupila vlastnu. potom som raz vecer isla po chodbe, a na chodbe placuca mamicka v naruci s babatkom, ze ona nema mlieko, a dieta je hladne. tak som sa ponukla, ze jej ochotne povenujem mlieko, ktore som si prave odsala, alebo jej dieta nakojim.. no to v ziadnom pripade pravdaze, lebo nie je odsate erarnou odsavackou (ktoru nemali). takze som ho pekne krasne vyliala do umyvadla, a nestastnej mamicke zarobili nutrilon do striekacky.

oktarina
30. kvě 2012

@vietnamka Obešla jsem snad všechny, co ve městě máme (4 obchody) a sehnala 🙂 kalhoty (tenká a pružná tepláková látka) s obvodem cca 140 cm, délka 80 (podkasané pod kolena). Není to nic moc sexy, ale je to pohodlné 🙂 a včerejší úkovek - elastické tříčtvrťáky co imitují riflovinu 🙂 Sice táhnou přes stehno, ale aspoň na chvilku můžu nosit "normální" kalhoty 😉

To s tou odsávačkou je pěkně blbé ☹

vietnamka
30. kvě 2012

@oktarina pred chvilou som si pozrela stranku modni peklo, a tam sa autorka silne rozculuje nad tym, co si korpulentne damy obliekaju, a navrhuje zapalit vsetky leginy vo velkosti L a viac. keby sa tak silo aj pre velkosti vacsie ako 44, tak by sme vsetci velmi ochotne vyhodili leginy! iba co som sa rozculila..

oktarina
30. kvě 2012

@vietnamka A to si jako myslí, že elastické oblečení nosíme z plezíru? Já ho teda nosím, prostože mě to hrozně "baví" 😀 😀 😀

mochenkaa
30. kvě 2012

@oktarina tak to já mám teď historicky nejvíc co jsem kdy měla. Jenže já i při váze 47kg (konec zš) byla tlustá, ať žije trpajzličí velikost 😠 vyloženě hubená jsem byla tak do 3 let 😅
ten poměr kolik co v těhotenství váží je zde http://www.nutritip.cz/view.php?cisloclanku=200... ale je to až na konci těhotenství, v průběhu těhotenství jsem to rozložení nenašla.
Hele, velká prsa neznamenají hodně mlíka 😉
@sophie753 já se dívala v Tescu po kojících podprsenkách, ale to byla bída. Každopádně se tam pak půjdu podívat po normálních. Ani nevím proč, ale nikdy jsem se tam nedívala na spodní prádlo a teď mě zaujalo že je hezké a přitom i dost velké 🙂

vietnamka
30. kvě 2012

@mochenkaa ja som nasla pomerne siroky vyber podprseniek na kojenie v H&M, neviem, ci mas nejake v blizkosti. Kupila som si velkost 85E, a mali aj kosik F. A za rozumnu cenu, co je pre mna pod 30 eur, ta moja stala 20

mochenkaa
30. kvě 2012

@vietnamka to je super, bohužel v našem HM nevedou těhotenskou módu. Mají normální dámské, pánské, dětské. Ale těhotenské ne. Ještě asi mrknu do CA. Každopádně mám teď obyč za 200,- z Tesca a až se prsa trochu ustálí tak koupím kvalitní

vietnamka
30. kvě 2012

@mochenkaa medzi nami, podla mna mozes aj pocas kojenia nosit normalnu podprsenku. Nevidim nic tazke v tom vytiahnut prso na chvilku z normalnej podprsenky, a potom ho dat naspat. Prave naopak, je to jednoduchsie, ako furt odopinat a zapinat ten dzindzik. Zalezi to vsak tiez od typu podprsenky, aky nosis, ja v zasade nenosim vystuzene, tie moje sice maju kostice, ale kosik je bavlneny/cipkovany. Skusala som aj vystuzene, ale v kuse mi z toho vypadavali prsia, nedajboze sa zohnut.
Potom raz prisla moja sestra ku nam na navstevu, a nieco jej spadlo. Zohla sa, a ja som videla, ako si chytila prsia pri tom.. tak ma to potesilo, ze sice neviem farbu ani vzor, ale presne viem, aky typ podprsenky mas 😀

vietnamka
30. kvě 2012

@oktarina ja mam rodicov v Nemecku, a zboznujem nakupovat tam! Totiz, na nas trh sa dostavaju spravidla veci site v azii, t.j. na azijsky typ postavy. v Nemecku su ale velkosti vacsie, a spravidla aj sadnu - neotrca ti nikde pas, ani nemas problem, ako ja obycajne, ze ak mi je to na stehnach dobre, tak dole je to asi tak 3x sirsie, ako by malo byt.

A nakupovali ste niekto cez bonprix? Ake mate skusenosti?

mochenkaa
30. kvě 2012

@vietnamka já nosím s kosticemi a většinou pevné (lehce vyztužené, protože mi líp drží). Mám jednu pevnější elastickou, ta by mohla být i jako kojící a mám tam ještě vůli, takže tak číslo by ještě snesla. A pak mám jednu látkovo krajkovou, ale ta už je dost nepěkná. A na doma nosím sportovní bolerka, to jsem si říkala že bych mohla na doma nosit i potom. Prostě z toho to prso vysypu 😀
Co se týče velikosti oblečení sem nezapadám, ale samotnou postavu mám drobnou, kdybych nebyla obalena tolika tukem, tak bych se vlezla aj do vel 32 😀 což jsem měla tak ve 4.té třídě. Takže z Bonprixu jsem neobjednávala. Zatím si vystačím s normálními obchody (nejradši Tesco)

majdom
31. kvě 2012

@bambi29 brusko sa mi ukazalo len posledny mesiac pred porodom ale nebolo extra velke

bambi29
31. kvě 2012

@majdom toho sa obavam :(

oktarina
31. kvě 2012

@mochenkaa ď za odkaz 🙂 tak podle něj bych měla přibrat málo:
Ženy obézní (BMI > 29) by měly zaznamenat přírůstek pouze do 7 kg

Akorát dnes jsem +3 kg, tak to už bych neměla přibrat skoro nic, akorát nevím, jak to to svoje tělo přinutím udělat 🙂 🙂 🙂

Já bych chtěla taky sportovní bolerka, jsou takové variabilní, dívala jsem se na Anite značku, ta má velikost v rozestupu X-Y, vždy tak tři čísla, tak to by mohlo být v pohodě...

prdecek
31. kvě 2012

ahojky holky,
můžu se k vám také přidat????? mám hned na začátek jednu otázku. Od jakého týdne jste cítily první pohyby????

oktarina
31. kvě 2012

@prdecek vítej 🙂 já je cítím tak necelé tři týdny, z toho až tento poslední výrazně 🙂 Ale uklidňuju se, že je to tou pneumatikou 😉

katarina121
31. kvě 2012

baby moje.....tá naša fazuľka mi dáva akože riadne zabrať ☹ ja už neviem čo skúsiť .... dnes išla von už aj piškóta.... na obed mám uvarené zemiaky tak snáď tie sa udržia... , ale pre istotu aj suchý rožok mám .....
nedostala som sa do lekárne sa opýtať na tie lízatká, ale dnes už to hádam zvládnem a budú mať a pomôžu lebo som ako chodiaca mrtvola 😢 včera večer už som aj plakala ja už leziem sama sebe na nervy, ale úplne... ja to nechápem tieto zmeny už nech sú preč veď som nepoužiteľná v každom smere, ale že v každom ... 😖

kamino
31. kvě 2012

@prdecek od 18 tydne pravidelne. Jako kdyz mi v brise bublinkovala sodovka. Ted uz hlasku Svata sodovka pouzivam casto, malej je hlavou dolu a mocovy mechyr pouziva jako boxovaci pytel.😉

veverka.terka
31. kvě 2012

@katarina121 ahojky, vidím, že sme na tom hodně podobně, taky si přijdu jak přejetá parním válcem a nemůžu nic pozřít....ty lízátka sem si včera koupila, právě před chvíli sem dolízala další,ale přijde mi, že to nemá žádný efekt ☹ ještě mi v lékárně doporučili zázvorový čaj, ale taky v tom nevidím žádný zázrak. asi to budem muset přetrpět 😝 je to dost nepříjemné že, ale pro miminko to musíme vydržet 😉 já ani jaksi nemůžu doma nic dělat, sem hrozně unavená a jenom bych ležela, jak je mi špatně... 😝

prdecek
31. kvě 2012

@oktarina díky, já už se na pohyby moc těším 🙂 ale ještě musím vydržet pár týdnů 🙂
@katarina121 ahojky, já tě moc nepotěším, ty lízátka mi vůbec nepomohly a po jedné té příchuti (už nevím která to byla) mi bylo ještě hůř. A nevolnosti se mě drží do teď, ale už jen ráno. Den ode dne je to lepší. Vydrž, to maličké za to stojí 🙂

prdecek
31. kvě 2012

@kamino tak 18. týden mám pomalu zachvíli, tak třeba to tak taky budu mít a nebo budu čekat dýl.

mercymay
31. kvě 2012

Pekny den bambulky, tralala zaciname 32.tyzden. 😉 😉

katarina121
31. kvě 2012

@veverka.terka
no ja prídem domov z práce ( ešte že nepracujem príliš dlho) prezlečiem sa trošku sa pomotám a to len tak, že sa prejdem na balkón popozerám, vypijem sirupovú vodu a idem do spálne a tam ležím a za chvíľku spím potom príde polovička z práce a jemu poviem, že je tiež unavený 😀 nech si lahne tiež a tak ležíme, driemkame 😀 potom čo to večer kuknúť v TV, sprcha a postel 😎 čiže som mimo sveta normálne... ako som už písala už leziem sama sebe na nervy a už chcem byť použiteľná 🙂

veverka.terka
31. kvě 2012

@katarina121 tak to já naštěstí do práce nemusím,sem na neschpence, pracuju jako zdravotní sestra, chodím na 12-ti hodinové směny a na noční a měla sem při minulým nevydařeným těhu nějaký problémy a i tedka sem malinko krvácela, takže zůstanu doma celých 9. měsíců...ale zase doma je docela nuda ☹ ale nevím, jak bych to v práci zvládala, je to dost fyzicky a psychicky náročné a určitě by to miminku nepřispívalo. taky se těším, až budu použitelná a budu si moc vychutnávat těhulkování 😉 děláš aspoň nějakou ne moc fyzicky náročnou práci?

katarina121
31. kvě 2012

@veverka.terka
tak to máš dobré 🙂 , že si doma ja by som to tiež prijala, ale zasa chvíľku by ma to bavilo a potom by som sa asi nudila doma keby už bolo lepšie , ale tak pre teba je asi vhodnejšie byt doma v kľude 🙂 aby mimčo bolo v poriadku to je hlavné ....
nie nemám vôbec náročnú prácu som administ. pracovník tak sa to úplne dá zvládnuť 😉 keď je mi zle tak sa len silno tvárim, že pracujem a pri tom som tu na koníkovi 😉 alebo som myšlienkami doma v posteli 😀
ja by som tiež už bola najradšej keby si tehulkovanie vychutnávam ...

veverka.terka
31. kvě 2012

@katarina121 říkala sem si, že to bude moc fajn být doma,ale je to docela nuda....manžel dojíždí z práce tak nejdřív v 17h, tak sem skoro pořád sama doma....ale pro mimčo je to takto určitě lepší.
tak to je fajn práce, to se určitě dá zvládnout, a ještě pokud máš dobré kolegy a nadřízeného, tak je určitě dobře, že můžeš chodit do práce. aspoň je víc penez než na neschopence 🙂 tak snad nás to taky brzo přejde a budem si vychutnávat těhulkování a koukat po věcičkách na miminka 😉

katarina121
31. kvě 2012

@veverka.terka
no tak uvarené zemiaky padli asi na úrodnú pôdu teda zatiaľ klop klop je dobre... jedla som ich pomaličky
a teraz sa cítim lepšie neni to na 100% ale na takých 80% určite a to je čo povedať 🙂 🙂 🙂 teším sa ale bojím sa , že do kedy mi to vydrží.... a ozaj kedy máš termín?

mochenkaa
31. kvě 2012

@oktarina Já si bolerka koupila u vietnamců za 50,-/kus (tam jak ty šaty cos chválila na fotce).
Já si myslela, že se do těch 7kg v pohodě vlezu (šak v 31tt +3kg, to mi v pohodě vystačí až do konce, ne?), a mám nějaké 2kg do konce, jenže ještě celý měsíc. Teď jsem vlezla na domácí váhu, tak podle ní mám za 2 týdny +0,6kg (před týdnem mi tvrdila, že mám za týden +1,2kg) tak jsem zvědavá co bude v úterý na KO. Protože přibírat 1kg týdně by mě dr asi zabil, ale to kvůli cukrovce 😒
@prdecek úplně první rozpoznaný pohyb jsem cítila v 18+0. Kolem 30tt dělal "pudink" rozuměj, pohl se na jedné straně a špeky se mi vlnily až na druhé straně. Teď už se jen boulí 😉
@veverka.terka já byla na PN od 8tt. Přestup na mateřskou byl vysvobození 😀

veverka.terka
31. kvě 2012

@mochenkaa to mi povídej s tou PN, je to blbý, že sou teďka jenom max.6 vycházek a nedá se nikam pořádně vyrazit. ani k rodině dál nemůžu nebo někam na výlet ☹ ale pro mimouše to člověk přetrpí 😉

oktarina
31. kvě 2012

@mochenkaa "puding" 😀 😀 😀 Jo tak v té fázi sem teď 😀 😀 😀 No ale já se nepotáhnu přes půl republiky, abych koupila bolerka 🙂 nahoď pls fotku, ať vím, co mám hledat tady u nás, ju? 50 je rozumná cena 🙂
Já se v té tvojí váze nevyznám. Jako, že máš teď celkem od začátku +2+1,2 -0,6 = +2,6 kg? Matika fakt není moje silná stránka 🙂

mihaji
31. kvě 2012

@veverka.terka Já bych tu PN-ku brala hned, kdyby byly delší vycházky a víc peněz 😀 , takhle je to fakt na pytel. Doufám, že budu moct pracovat co nejdéle.

@mochenkaa Ta tvoje váha musí být pro každou těhotnou záhadou 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru