Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lena_1
18. led 2016

ahoj holky, jdu Vám popsat své XXXL těhotenství 🙂 . Otěhotněla jsem v roce 2015 po IVF a čekala dvojčátka. Má startovací váha byla 136kg a rodila jsem v prosinci se 140kg. Po příchodu dom z porodky jsem vlezla na váhu a tam na mě koukalo 121 kg. 🙂 Momentálně jsem na 118, ale to je stresem kolem dvojek 🙂 . Doufám, že to půjde dál i bez stresu. Jinak jsem měla stále vysoký tlak, těhotenskou cukrovku a doktory jsem měla v pohodě, nikdo mi nevyčítal moji váhu. Jen byly problémy s utz, tam bylo vždy špatně něco vůbec vidět. Držím Vám všem palce ať máte krásné a bezproblémové těhotenství a porody. Já na to ráda vzpomínám 🙂.

anakolut
18. led 2016

Hrozně ráda slyším, že někdo otěhotněl i s vyšší váhou a že mu lékaři váhu ani v těhotenství nevyčítali.

janunulinka
21. led 2016

@lena_1 můžu se zeptat? Co říkali doktoři na vysokou váhu na IVF? Obávám se že tam taky skončím a bojím se hlavně kvůli té vysoké váze. Jsem na tom podobně jen o pár kilo víc ☹

jane085
21. led 2016

@janunulinka Ahoj. Ja byla na IVF a doktori ani sestricky na vahu nerekli ani slovo. Ale je to spis o lidech,kdo si bude chtit rypnout,tak to udela.

janunulinka
21. led 2016

@jane085 a můžu se zeptat jakou jste měla váhu? Já si to tak zjištovala, všichni říkají zhubnout, že je to lepší i pro ultrazvuk a vyšetření. Jenže jak to určitě znáte, když se snažím sebe víc tak se to blokne a nejde to ☹

gabulkam
21. led 2016

@janunulinka Tak to naprosto znám... my se snažíme teprve chviličku o miminko, zatím to nejde, ale říkám je to krátká doba a tak sem si řekla, že teda zkusím aspoň zhubnout, když neberu žádné hormony atd., aspoň nebudu myslet na mimčo, ale vůbec to nejde, prostě zaseknuté. Chybí mi asi i parťák, který by mě donutil jít cvičit, když mě se zrovna nechce... Z váhy mám strach i proto, že mám ze sebe trochu komplex a úplně se stydím už teď až budu muset nahlásit sestřičce na gyndě kolik vážím 😖

janunulinka
21. led 2016

@gabulkam já kvůli hlášení váhy od gynekologa odešla. Sestřička mě vždy seřvala, že to slyšeli i v čekárně a měla blbé na rážky na váhu moji a mojí hubené sestry. Tak jsem změnila paní doktorku a zatím jsem na váze ještě nestála 😀

lena_1
21. led 2016

@janunulinka oni mi neříkali nic, jen, že se to nemusí díky váze povést, ale jinak bez problému, vždyť si to platíme, tak jim to může být jedno. Já mám i prvního syna z IVF a pokaždé to naštěstí vyšlo na první pokus, jen nikdy nezbylo nic na zmražení

gabulkam
21. led 2016

@janunulinka To já teď taky ještě váhu nehlásím, ale kdyby se zadařilo a otěhotněla bych, tak pak by to bylo potřeba a už teď je mi z toho na nic 🙂

mishkacz
21. led 2016

To hlaseni vahy u doktora je fakt na prd. Sestra ma u sebe vzdy krome me i dalsi pacientky a rikat pred nima vahu je fakt trapny, tak jsem to zacala resit tak, ze si vzdy ted den rano vahu napisu sama, abych to nemusela hlasit pred xx lidma, jenze sestra necha na stole otevrenou tehu prukazku, takze se ostatni pacientky do ni divaji ... soukromi na bode mrazu. nebyt toho, ze gynekolog je spickovy doktor, tak kvuli sestre odejdu

jane085
22. led 2016

@janunulinka zacinala jsem na 107. Ale mozna,ze vahu u me neresili diky tomu,ze ja byla naprosto zdrava a problém byl ve spermiogramu partnera.Jinak vsechna odebrana vajicka se oplodnila a 100% z nich dozralo do blastocysty.rikali,ze jsme pomerne unikát,ze se to malokomu povede . transfer vyšel hned prvni. Musis byt hlavne v klidu,mysli na prcka a na sebe...okoli muzet jit vis kam 😀

tomato543
22. led 2016

@miskacz to znám.. chodím do G centra, kde sestry mají jako, že prosklené dvevře, které se ale and nikdy nezavírají.. v čekárnárně otevřeném, je tlumeně rádio a sestra, taaak dejte mi moč, vylije ji..sedne a kolik vážíme?? ehm ehm.. 92...:( nee že by to nikdo neslyšel, i proto, bych chtěla, najís si lékaře, který bude mít jednu sestru, ne, že se sestry střídají, pokaždé je tam jiná(s nadsázkou řečeno) a řve se to na celé g centrum..:(

bobisek90
22. led 2016

joo, s timhle jsem mela problem u minuleho dr, tedy spis u sestricky 🙂 byla hruba, vahu vyrvavala na celou cekarnu a jeste me dostala, kdyz rekla,ze nevi, jestli se mi bleze planzete od. tlakomeru na ruku...no to me dostala(nejsem drobek, ale ruce nemam zzadny rozlity tuk). Ted jsem u dr. kde se na vahu mrkne sestricka, hned si to pisne do pc a jen rekne jak se to hnulo 🙂 a v pohode.

pe_ma
22. led 2016

ahoj holky 🙂 můžu vám sem vpadnout? jen by mě zajímalo, kdy jste cítily první pohyby? jsem 19tt a pořád nic, vůbec nic, ani nějaké hemžení, štouchance :(

bobisek90
22. led 2016

@pe_ma to je individualni. U male jsem nejake stouchy citila asi v 15tt, ale poradne, kdy jsem si fakt byla. jista ze to je ono az kolem 21tt

pe_ma
22. led 2016

@bobisek90 děkuju...holky z červnovek už skoro všechny cítí kopanečky, tak mě to trochu znervoznuje, ale i dr mi říkal, že to může trvat, ale víš jak...

bobisek90
22. led 2016

@pe_ma rozumim 🙂 kazdy to ma jinak, neboj. I ty je ucitis 🙂 mi pak tak skakalo bricho, ze to videli i vsichni spolucestujicii 😀

pe_ma
22. led 2016

@bobisek90 fakt?! tak s tím moc nepočítám a doufám, že aspon nějaký kopanec ucítí přítel...mám totiž navíc placentu vepředu :(

anakolut
22. led 2016

Tak se mi dostalo oficiální omluvy za chování sestry při těch diabetických odběrech. Fakt bychom si to holky neměly nechat líbit, nechat se urážet od zdravotníků kvůli váze. Jsem ráda, že jsem si stěžovala. Pokud si nebudeme stěžovat tak se to asi jinak nenaučí.
Jinak s tím hlášením váhy u sestry mám taky vnitřní blok, že to tam všichni slyší, ale sestřičky ani doktorka mi nic nevčítají. Většinou to řeším tak, že střičce řeknu, že mám např. o kilo více než minule. To mi přijde takové schůdné.

michaelapfeiferova
22. led 2016

@pe_ma z toho sinic nedelej 😡 ani ja necitim jeste pohyby - a to pry ty co uz ditko maji citi mnohem driv nez prvorodicky. A ani bricho nemam --- jak jsem tlusta tak jsem furt stejne brichata 😕😕😕 ? Takze obcas pochybuji o tom, jestli tehule jeste porad jsem 😃😃😃😃😃😃😃😂😂😂😂😂😂😂

jane085
22. led 2016

Holky nebojte se,do 30.tt by nikdo nerekl,ze jsem tehotna.Pak ale brisko rychle narostlo.A pohyby (simrani) tak kolem 20.tt

bobisek90
22. led 2016

@pe_ma aby ses nedivila😀 oni jakk ti prcci skacou...je. to docela silenost. Mala mela v placente zarazeny oblicej 😀 takze 4d stalo za starou belu...Kazdopaadne, kdyz ji mas vpředu, bude to trvat dele neez je ucitis, ona to hodne tlumi 😉

pe_ma
22. led 2016

@michaelapfeiferova taky sem zatím pořád jen tlustá a ne těhotná...
@bobisek90 no tak to sem zvědavá 🙂

tomato543
24. led 2016

@pe_ma já jsem cítila až kolem 21tt, a to jsem si stejně nebyla jistá, nejstli nejsem jen nafouklá.. 😀 neboj, ono se to pak rozjede a člověk by to u umírnil... 😉

pepina02
25. led 2016

Mám celkem velký břicho a pohyby sem cítila tak kolem 21tt a to sem musela ležet na zádech a být v klidu 🙂) ale nebojte holky, ty kopanečky so rozjedou, až se bude bříško vlnit 😀

matys13
26. led 2016

ahojí, s manželem se snažíme o mimi a zatím nic.. Bojím se, jestli to není kvůli mojí váze ☹

tomato543
27. led 2016

@matys13 nemusí to být váhou, at už je jakákoliv.. kamarádka s 48 kg, se snažili přes 2 roky..oba v pořádku.. až potom se zadařilo..a zase opak..kamarádka se 118 kg, otěhotněla ihned, po vysazení antikoncepce.. takže hlavu vzhůru 😎

janunulinka
27. led 2016

@matys13 Taky mám velkou váhu, rok se snažíme. Minutý týden jsem dospěla k závěru, že si nechám zítra vystavit žádanku do CARu a děj se vůle boží 😀 Bude mě 34 a není čas otálet

mimidaniela
27. led 2016

@matys13 nic si z toho nedělej poprvé sem si taky zoufala že je to váhou 4 roky nic a kamkoli se styděla jít no a když sem to začala vzdavat a nemyslela na to tak bum prask a bylo to tu no a tet po druhé sem měla ještě o dvacet kg více tak sem se strašně bála že to zas pujde stuha začali sme dřive a zadařilo se hned první měsíc příroda je mocná čarodějka 🙂 🙂 nezoufej ono to pujde a když ne jsou tu od toho odborníci

mishkacz
27. led 2016

Take jsem otehotnela hned prvni mesic, i pres svou velkou vahu, a rovnou cekame dvojcatka 🙂 Pravda je, ze se hodne hlidam, co jim, ale zatim jsem pribrala 4kg, takze super 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru