Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

peetroneelka
3. led 2012

@olivka84 vubec nic, jen v podstate takovy flek 🙂 gestacni vacek . mam jit na kontrolu za 14 dnu, tak doufam, ze uz neco uvidim . urcite se nestresuj! ty jsi taky v 5 tt ?

olivka84
3. led 2012

no ja som vraj 4plus 1 ale mne nevidel zatial vobec nic tak to moze byt aj mimomaternicove. vraj sa nemam nad tym trapit povedal. no len neviem ako na to nemysliet.....

peetroneelka
3. led 2012

@olivka84 to chapu, nejde na to nemyslet, ale zkus to,stoji to za to!! trapeni ti nepomuze. :( mozna to je jeste opravdu malicke a nejde nic videt. kdy mas jit zase na kontrolu ?

olivka84
3. led 2012

@peetroneelka mam ist az 10 januara takze este par bezsennych noci prezijem dufam ze to bude ok , snazim sa na to nemysliet ale da sato? v podvedomi si uz premyslam mena a rozmyslam nad kocikom no takze dufam ze nie zbytocne

kosticka32
8. led 2012

@olivka84 já to měla stejně,taky jsem na to furt myslela a modlila se a budem mít holku říkám jí Xena bojovnice protože se přes všechny problémy co jsem měla do 4měsíce udržela a dle všech kontrol je ok,takže držím pěsti,určo to dobře dopadne 😉

olivka84
8. led 2012

@kosticka32 dakujem za povzbudenie. este dva dni a to ich musim prezit v robote doma mi to aspom rychlejsie ubiehalo. to som zvedava ako to dopadne dufam ze ma nechytia nejake nevolnosti zatial nechcem este nic hovorit v praci.

peetroneelka
10. led 2012

@olivka84 ahoj, tak jak jsi na tom ? uz jsi byla u Dr ? myslim na tebe

lgsk
10. led 2012

ahojte holky...takovej doraz, přešla sem k jinýmu gynekologovi, protože ten předtím byl docela hrubej. no aaa..kdykoli tam jen vkročím, tak poslouchám, co moje BMI a váha bla bla bla... chci se zeptat, jestli do vás taky reje váš doktor? mě totiž řekl, že budu mít problémy i s utz a že proto mi musí udělat ne tripltesty, ale ty druhý, placený, protože on přece na tom utz nic neodhalí, když mám to BMI 🤐 mám chuť ho pokaždý prasknout mezi voči, si myslí, že kvůli němu poletím na odsátí tuku nebo nevím 😀

milla2012
10. led 2012

@lgsk Ahoj Lgsk, ma doktorka do me nereje, samozrejme mi jeste v dobe, kdy jsem nebyla tehotna, zminila, ze je to jeden z mych rizikovych faktoru (obezita) , ale jinak se chova korektne a neco jako tvuj lekar nepredvadi. Sama je oplacana, ale ne tak silna jak ja. Co jsem zatim chodila na ruzna vysetreni, chovaji se lekari obvykle slusne (az na jednoho, ke kteremu uz me nikdo nedostane), i kdyz samozrejme uvadeji, pokud je obezita problemem pri vysetreni, ale ne agresivne. Skutecne se vyskytly problemy s UTZ - mimco je hure videt a taky se hur delala amniocenteza, jsem kvuli stavajici zkusenosti rozhodnuta, ze pred pripadnym dalsim ditetem je nutnost neco shodit. Cili tvuj doktor ma v tomto pravdu, ale naprosto nema smysl, aby te ted stresoval kecama, kdyz uz je mimco "upecene" a drzet redukcni dietu v tehotenstvi nebudes a naopak potrebujes se nestresovat. Doktori me upozornili, ze by bylo dobre ohlidat si jidlo a dal moc nepribrat. Cili par kilo na mimino ano, ale ne 15, 30. Drzim palce, abys u vas nasla jeste lepsiho dr 🙂

milla2012
10. led 2012

@lgsk Jeste jedna zkusenost, pokud tvuj dr. nevidi na sonu pres bricho, muze udelat vaginalni, kde to byva o neco lip videt, a pokud ma i takto problem se sonem, myslim si (muj nazor) , ze te muze poslat na vykonnejsi sono nekam jinam v ramci pojisteni. Jinak ja jsem byla na placenym screeningu v 1. trimestru a dopad super, triple testy v 2. dopadly spatne, sla jsem na amnio - ale obe rizika, co mi tam vysly naprosto priserne (Down a jeste jedno) byly falesny, v amnio Down a spol. nevysel. Pokud muzu doporucit, na screening v 1. bych sla, triple testy i tak cloveka rozhodej (maji vice chybnych vysledku), ale clovek se aspon trochu utesuje, ze ty prvni dopadly dobre 🙂

lgsk
10. led 2012

@milla2012 děkuju za podporu... já si furt říkám, že stačí, když mi to řekne jednou a nemusí mi to mlet furt. četla sem si o něm na netu, tak prej je těma poznámkama na adresu pacientek pověstnej, no ale cekne příště, tak mu řeknu, že mi to pokaždý říkat nemusí... já vím, že sem tlustá, vím, že bych měla dat váhu dolů, ale tímhle stylem se tak možná zabejčím. zatím se váha drží, mám ji vejš jen kvůli tomu, že mám teď šílený zácpy, tak sem jak přetlakovanej hrnec 😀 spíš se snažím jíst zdravěji a každej den jít na chvilku ven..

lgsk
10. led 2012

@milla2012 no on mi o těch tripltestech říkal, že sou přesný jen na 60procent..což je docela šííílený číslo, to se divím, že vůbec dělají.. spíš mi to přijde, že jen stresujou maminy a prd z toho 😉 v týhle době mi to fakt přijde docela mimo mísu...věda de tak dopředu a oni dělaj test starej támhle 30let nebo jak dlouho říkal
mě by tyhle placený testy snad měla proplatit pojišťovna, zejtra tam zkusím zavolat a zeptám se 😕

milla2012
10. led 2012

Vedela jsem, ze kila mohou prinest v tehotenstenstvi starosti navic, ale kdybychom cekali, az zhubnu na normal, mozna bychom se nedockali nikdy. Cholesterol atd jsem mela pred otehotnenim v norme. Nicmene ted vidim, ze je to problem uz pri diagnostice a uz nas potkaly dalsi komplikace, ktere mozna s kily nesouviseji, ale mohou. Porad ale plati, ze kazdy jsme nejaky, nekdo si zivotem nese kilogramy navic a je na jeho svedomi, jak se s tim vyporada, nekdo si nese jiny druh zdravotni nebo psychicke zateze. Ted to vidim za sebe tak, ze az (verim) dojde na dalsi dite, chtelo by to shodit aspon tak polovinu toho, co mam navic. 🙂 Mam kamaradku, ktera je hodne silna a tehotenstvi mela zcela bezproblemove, kazdy to mame jinak 🙂

milla2012
10. led 2012

@lgsk Pán doktor jen štresuje, pokud takto častuje i ostatní pacientky, tak se tím zřejmě uspokojuje 🙂)) Na zacpu i prujem pomaha vlaknina, pokud ovoce a zelenina nadyma, je dobre pouzit psyllium s vodou, mam to osvedcene. I kdyz ted nemam ten problem, na me pusobi zelezo napsane doktorkou opacne nez na vetsinu mamin 🙂

milla2012
10. led 2012

@lgsk Podle clanku na netu je nekde triple test povazovany za prezity, u nas se porad pouziva, i kdyz pry neni potrebny, pokud si zena zaplati integrovany screening v 1. trimestru, ale triple testy se u nas porad delaji rutinne. Maji obrovskou falesnou pozitivitu pry proto (mam nacteno 🙂 , ze jsou hodne citlive nastavena kriteria, aby se zachytilo maximum pripadu vad, problem je, ze pro vetsinu mamin je od triple testu tehotenstvi samy stres - osobni zkusenost. Nekomu pry 1.screening zaplati pojistovna z nejakych programu pro pojistence, moje pojistovna ne.

milla2012
10. led 2012

@lgsk Triply pojistovna plati

lgsk
10. led 2012

@milla2012 no taky mě přijde, že se tak nějak masíruje na ostatních...psalo tam i dost mamin, že se k nim i po porodu choval jak ovád... 🙄 no ja ted jim dost zeleniny a jabka...tak snad to bude už lepší, doufám 😕 jinak tu vlakninu sem už taky zvažovala, že když bude pořád blbě, tak ji koupím

lgsk
10. led 2012

@milla2012 nene, já myslím ten druhej test, co se dělá v 1.tr., tak moje pojišťovna prý to snad proplácí 😉 takže by mi těch 1500 měli zas vrátit 😀

lgsk
10. led 2012

@milla2012 no on mi právě doktor jako v podstatě řekl, že tripl je na nic...

milla2012
10. led 2012

@lgsk Pochazim z malomesta. Klasicky tam maji zeny "na vyber" z jednioho doktra, kdo chce k jine nebo lepsi, musi jinam na okrese. Jsem docela v tomhle smeru rada, ze jsem ve velkym meste, ale treba k zubari taky jezdim s parminutovou rezervou bezmala hodinu na druhy konec mesta. A na gyndu i k zubari jsem se dostala na primluvu. Sezenes u vas lepsiho ?

milla2012
10. led 2012

@lgsk Parada , preju ti to 🙂 a ktera to je ?

milla2012
10. led 2012

Abysme tu nedostaly sprdana za moc prispevku 🙂

lgsk
10. led 2012

@milla2012 no tak já sem taky ve větším městě a ještě je tu pár doktorů, který mám v plánu omrknout 😉 jinak k zuaři jezdím 30km, k obvodní 45km 😀 ale holt za kvalitou si ráda dojedu... mám v plánu si je prvně najít na netu a přečíst si, co lidi píšou, pak bych asi rovnou zdrhla tam dokud nemám v podstatě od doktora nic hotovýho
jinak sem u průmyslový...

lgsk
10. led 2012

alespoň se to tu provětrá 😀

milla2012
10. led 2012

@lgsk 🙂 😀

olivka84
11. led 2012

@peetroneelka ahoj tak bola som vcera u gynekologa a vsetko je v poriadku som v siedmom tyzdni a uz to bol vidiet aj na ultrazvuku. tak mi odlahlo.
inak baby co vam pomaha na nevolnosti ja sa idem zblaznit je mi tak zle uz dva dni nic nejem vsetko sa mi hnusi. proste nic do seba nedostanem

peetroneelka
11. led 2012

@olivka84 jeeee, tak to moc gratuluju!! s nevolnosti ti moc neporadim. me byva spatne rano, a to mi staci se neceho najist a pres den jen kdyz citim neco co mi vazne nevoni 🙂 jinak co jsem vycetla tak jsou snad nejake zazvorove lizatka nebo bonbony co by ti mohly pomoct. ja jdu na kontrolu v pondeli, tak uz se tesim a strasne bojim zaroven 🙂

olivka84
11. led 2012

@peetroneelka dakujem o tych zazvorovich lizatkach som pocula poslem draheho nejake zohnat.
ty ides v pondelok? prepac ale necitala som starsie prispevky ty mas nejake rizikove tehotenstvo? idem si to precitat nech som v obraze

peetroneelka
11. led 2012

@olivka84 ja doufam ze nemam 🙂 byla jsem u Dr teprve jednou a jeste tam nebylo videt sdricko, tak ted v pondeli jdu, po 14 dnech podruhe. tak doufam, ze srdicko bude a ze vse je jak byt ma

olivka84
11. led 2012

@peetroneelka a v ktorom tyzdni si? mne ked vcera pozeral nehovoril nic o srdci. ale som v siedmom tyzdni. tak neviem ci uz by mal vidiet srdce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru