Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

stardust
5. lis 2011

@pejullka ja to poznam z trochu ineho uhlu...myslim si, ako som schudla, su mi aj veci volnejsie (dokonca aj tie oprate), plna entuziazmu sa postavim na vahu a nastane prudke schladenie- vaha konstantna alebo o kilo viac...do kelu!!!!!!! Ber to tak, ze budes mat dostatok energie ulozenej v tuku na pobyt v nemocnici...podaktore jedla tam podavaju nepozivatelne.

pejullka
5. lis 2011

@stardust jenze ja jsem dost tlusta i bez tech 6 kil nahore, taky jsem mekla pocit ze vazim minimalne stejne a vaha me takhle zklamala, nechci pomyslet na to vazeni u doktorky

stardust
5. lis 2011

@pejullka moja konfekcna velkost u cinakov na trhu by bola tak 50XL ☹ Ale ked si tak nahle pribrala celych sest kg, to bude urcite v organizme zadrzana voda 😉

pejullka
5. lis 2011

@stardust ja mam asi 46 normalne, mam nejsi tezke kosti, protoze to o vazim si nikdo netipne, voda mozna, ale vysvetli to nekomu

stardust
5. lis 2011

@pejullka ja som uz vzdala vysvetlovanie...aj tak mi nikto neveri a kazdy ma odskatulkuje, ze pojedam hambace vo fastfoodoch a lejem do seba kokakoly.

pejullka
5. lis 2011

@stardust presne tak, na me teda tak nikdo nekouka, hlavne ja byla vzdycky hubena, pak jsem pribrala asi 30 kilo a od te doby to nejde dolu a nebo jen na chvili

tereza79
5. lis 2011

ja som pri Jakubovi pribrala 12kg do pôrodu a pri Matejovi som sa dobre rozbehla v 5 mesiaci tehulkovania som mala asi 15 kg nabratých ale všetko pekne v zadku a stehnách,všetci po mne pokukovali keď si mysleli že ich nevidím, aká som zrazu hrozne pribratá a nikto si nedovolil ani sa len spýtať či som tehotná 😀 😀 😀 do finále som prišla +25kg 😀 ja som mala tučné asi aj uši 🙂 🙂 od 7 mesiaca som funela ako lokomotíva a to som chodila celé tehu denne 5km peši + do 8 mesiaca plávať 5x v týždni neviem ako by som vyzerala keby som to nerobila.Pekne to zo mňa zliezlo bez toho aby som niečo robila do 5 mesiacov.kaby to aj nezliezlo...kašľať na to,podstatné je zdravé dieťatko a šťastná a vyrovnaná maminka,nie nejaké to kg navyše.

jarka23
6. lis 2011

ahoj holky zdravím Vás, ja mam termn 5.3. Vážim 114kg a měřím 172 takže buchtička 🙂 🙂 🙂 zatím jsem nepřibrala ale zhubla asi 2-3 kila na začatku když jsem zvracela. Jinak holky jak se máte?

pejullka
6. lis 2011

@jarka23 a jak se s tim peres? neboli te klouby, jinak jsme na tom podobne, jenze ja za prvnich 8 tydnu pribrala asi 6 kilo, kdyz si vezmu ze tak kilo a pul je krev navic, tak se mi to zda moc, ale neda se nic delat. Co utz? bez problemu? me driv nadavali ze se neda na mimi ani podivat jak mam tlustou brisni stenu

mima1983
6. lis 2011

@jarka23 ja mam tiez takych 172cm... a zatial 99kg, a to som len na začiatku :-/ ale tak snaaad zvladneme! musíme! 🙂
@pejullka Nadavali? to jako fakt? ci si robis srandu?.)

jarka23
6. lis 2011

@pejullka zatím jsem v pohodě, ale musím řict že už se mi trošku víc hůř v postely otáčí zvedá se z postele. jinak v pohodě, ja jsem na tuto váhu zvykla protože před otěhotněním jsem měla 115, ale zvracením a když jsem se víc najedla tak mi bylo těžko jsem zhubla na 113kg, ted ve 22 t. mám 114kg, mimísek ma 468g a doktor řekl, že není na něm vůbec videt, že ja nepřibíram. on si totiž bere co potřebuje a já ho nekrmím 🙂 Na UTZ upně supr nikdo nic něřekl, pan doktor úplně úžasný na velké UTZ chodime do Zlína do predika. jen se mi stalo když jsem byla hospitalizovaná v 15 t.t pro zakrvácení, že mi příjimací lékař řekl, že bych měla zhubnout. kretén, jak můžu zhubnout když jsem těhotná. kdyby řekl snažte se moc nepřibrat tak to beru , ale že zhubnout. nejradějik bych ho někam kopla 🙂 🙂 já si myslím, že oni spíš svou nevědomostí zastírají, že něco nevidí. Ja jsem pracovala jako porodní bába, ted to nedelám a musím říct úpřimně, že samozřejmě všichni mají poznámky, že ta je , ale tlustá, ale nikdo si to nedovolil říct do očí a nahlas
@mima1983 jsme takové jaké jsme, hlavně at jsme zdravé, mají nás tatínkové rádi a nikdo za nás kila nosit nebude tak at si všichnitrhnou. Chápu, že máme zvýšené zdravotní rizika, ale když jsou ta jídla tak dobrá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

stardust
6. lis 2011

@mima1983 noze priber aspon dve kila, aby si nevazila ako cenovka v obchode 😝

skendy
7. lis 2011

Ahoj holky , já mám 176cm jsem v 18tt a má váha je 100kg .Za dobu těhotenství mám nahoře 3kg.Zatím mám pocit ,že mi roste jen břicho a prsa! 😉 souhlasím s názorem ,že ty kila moc neřešit ,hlavně aby bylo miminko zdravé a po porodu se s těma kilama poperem! 😀 😉

mima1983
7. lis 2011

@stardust to neni ziaden problem 😀

mima1983
7. lis 2011

@skendy velmi dobry prístup, to sa mi páči..... len či to tak budu brat aj doktori, ja už mam des z toho jak sa u mojho postavim na vahu :-/

jarka23
7. lis 2011

ja jsem tajila před manželem a všema váhu jak se jen dalo, najednou jsem přišla do nemocnice kde mi dělaly RTG vejcovodů, pro neplodniost /mimochodem jsem otěhotněla sama v jeden měsíc kdy mi dělali různa vyšetření/ pak stresy jestli jsme zdravý když ten rengen....... no a přišsla žákynka do pokoje kde se mnou seděl manžel a ptala se na otázky kolem ošetřrování jestli máte pravidelnou stolici, kolik vypijete, jestli nosíte brýle a bla bla bla......... a na jednouu otázkA kolik vážite a měříte? a už to bylo venku v te době 115 a manžel už to věděl, ale má mě rád takovou jaka jsem zatím 🙂 dak diplomaticky nic neřekl doted.

jarka23
7. lis 2011

@mima1983 ja si myslím, že doktor který řeší váhu není člověk, ale stroj. Můj doktor vždy když se zeptá na váhu řekně výborně. Takže máme radost on i já. Můj táta to nejlíp popíše když řekne, že kdysi chodil k obvodačke která měla opravdu víc jak 100 kilo, byla malinka taková kulička a říkavala pane Popelko měl by jste zhubnout!

78janka
7. lis 2011

Ahoj dievčatá,tiež patrím medzi tie,ktore počas tehu veľa priberú.Pri prvom bábätku som pribrala 27kg.pri druhom 20.Teraz som v 19tt mám na sebe 4kg brucho ako balón všetci si myslia,že už každú chvíľu budeme mať prírastok. Problém je v tom, že meriam len 158cm,vždy schudnem na nejakých 54kg,takže keď priberiem potom som ako tank.Ale dôležité je to, že bábätká sú zdravé a je všetko v poriadku.

ketere
7. lis 2011

@skendy Ahoj, moje brucho je tiež samá safalátka 🙂 som v 22 tt, váha pred tehu bola 104, teraz mám o 2 navyše... pýtam sa kade tade a väčšinou mi baby odpovedia, že keď si aj pred tehu silnejšia, tak bruško nebude také typické tehu..... a ja by som také krásne bruško strašne chcela!!!!! 😠 čo už, hlavne, že je všetko v poriadku... inak ešte stále na mne nie je moc vidno, že som tehu, mám iba trošku vyskočený žalúdok a väčší zadok.... nezainteresovaný by povedal, že som zasa pribrala.... 😉

skendy
7. lis 2011

@mima1983 😉 já teda s doktorkou nemám vůbec problém!Vůbec se na mou váhu nevyjadřuje!A věděla už před tím ,že chce mimino a ani předtím nic neřekla ,že bych měla dát nějaká ta kila dolu! 🙂 Je mi jasný ,že to pro mé tělo neni zdravé ,ale teď s tím odmítám něco dělat ... po porodu se na to vrhnu a budu doufat ,že pomůžou i pomatené hormony a kojení a půjde to rychleji! 😀 😉 Takže na doktory se vykašly a hlavně ať je vše OK!!! 🙂 🙂
@ketere Také bych chtěla těhu bříško .holky tady řikaly ,že se časem objeví ,tak uvidíme!Ale hlavní bude když se nám narodí zdravé miminko! 🙂

mima1983
7. lis 2011

@skendy dakujem za povzbudenie 🙂 je pravda, ze najdolezitejšie je zdravie babatka a maminky 🙂

stardust
7. lis 2011

@ketere he, do mojho manzela furt rypali svokrovci, nech sa uvedomim a zacnem konecne chudnut...v nejakom siedmom mesiaci tehotenstva to uz nevydrzal moj chlap a vysiel s pravdou von...este vikend predtym sa ma svokor pytal, ci nemam v bruchu nahodou dalsieho kvikvika a ja ze nie, to je len tuk 🙂

cumliatko
7. lis 2011

Čaute baby, no som šťastná prešťastná, že nie som v tom sama. Mm nevadí moja váha, ale mne VADÍ. Nikdy som sa úplne nezmierila s mojou váhou. Pri prvej dcérke som za celé tehu pribrala 5 kilov, pretože som sa obmedzovala a nechcela som ísť rodiť so 100večkou 😝 Pred otehotnením sa mi podarilo pribrať na 94 kilov a spomínaných 5 kilov som pribrala. Po pôrode som to krásne zhodila a vážila tých 86 kilov, celkom fajn, no ale akosik po roku som to nabrala zasa naspäť na tých hnusných 94 🙄 😠 Asi nejaké magické číslo, či čo. Teraz som už /v piatok/ v 20.tt a vážim o 3 kilá menej, pretože mi je stále nevoľno, dokonca som dnes skoro odpadla, čo mi je tak zle, keď chodím alebo stojím. Najlepčie keď sedím. Bruško mám také malé, svokor, že či som v 3. mesiaci 😀 Necítila som pred týždňom pohyby, lebo mi začali skôr, tak som išla k mojej gyndoške a tá mi zapotila, že to cez tú slaninu nemôžem cítiť, že som tučná! No skoro ma roztrhlo, ale to,že cez celé bábatko, iba hlavičku bolo vidieť, bol plodový koláč, ako sa vyjadrila, to už akože nevadí!!!!!!!!!!!!!!!! Proste mala jeden dôvod a tým to ukončila, by som bola zvedavá, čo by povedala, keby som vážila 60 kilov, načo by sa vyhovorila. No a potom jedz, asi pri tomto druhom priberiem len 3 kilá, je mi zo všetkého akosik na grc. Cítim, že som hladná, najem sa, a je to ešte horšie. Malé dávky niečoho, či už ovocia alebo niečoho mi nepomáhajú, takisto ma z nich nadrapuje. 😔 Jéééééééj mima1983 nebola si v téme po lete začíname? Čo? už sa zadarilo? držím palčeky a držte sa baby.

mima1983
7. lis 2011

@cumliatko jj bola som aj tam, a zadarilo 😀 a konečne nejaka slovenka xxl, lebo tu pisu same češky, tak aspon si ma upokojila..... teda no vyjadrenim doktorky ani ne, ale ze aspon nie som sama.... a este k tomu byvame aj celkom blizko seba 🙂 To si sa takto obmedzovala pocas tehu? lebo pribrat 5kg je dost malo, nie? ale tak uvidim co ja, len co ked mne stale akosi chutí jest 🙂 tiez si niekedy hovorim, ze by som asi radsej vracala a nic nejedla, aspon by som niečo schudla 🙂 ale asi mi šibe, ze? 😀

mima1983
7. lis 2011

@cumliatko a inak presne s tebou suhlasim, co sa týka tej vahy..... a teraz predtym ako som sa dozvedela ze som tehu som bola pekne krasne 2 tyzdne na Dukanovej diete, a kila isli nadherne dole, ale ked som zistila ze som tehu, musela som dietu upravit, a teraz si uz dam cokolvek, aj ked viem ze sa musim kontrolovat.....

cumliatko
7. lis 2011

@mima1983 No ja som pribrala tých 5 kilov, ale malú som čakala na leto, takže mne chutilo a fičala som na ovocíčku 😀 , malinká bola taká rozumná, že si brala z môjho vnútra, a nemusela som dávať prísun zásob 😀 😀 No a nakoniec malinká vážila 3 4000 gramov a merala 49 cm, takže ako OK, aj na kontrolách doktor povedal, že je všetko ok, takže mi z toho vychádza, že tehotenstvá mi robia dobre a chudnem z nich 😀 😎 A odkiaľ presne si? ak sa smiem spýtať, a kedy máš termín, v ktorom tt si ? veľa otázok, čoooo? 😀

mima1983
7. lis 2011

@cumliatko priamo z Myjavy .) som cca v 5tt - vypocitala som si to cez tehot.kalkulacku lebo moj gynekolog (primar) mi to nepovedal na prvej navsteve, cize termin mam cca 3.júla 2012..... Tak to si mala super tehu, aj babatko s peknymi mierami 🙂 super, dufam ze aj ja sa takeho dočkam.... podla cinskeho horoskopu mi vychadza chlapec 🙂 to by moj manzel od stastia asi uz vazne neprezil :D
Ja si tiez stale hovorim, ze dufam ze vela nepriberiem, sak babatko ma z coho cerpat, je ma dost 🙂 ale chutí mi statočne, aj dnes... co som vsetko pozrala, no konec, musim sa zacat kontrolovat! lebo to co som schudla pred tehu dietou, budem mat velmi rychlo takto naspat...

ketere
8. lis 2011

@stardust tak to je dosť blbé.. asi by som im povedala svoje... 😒

dandelion
8. lis 2011

Ahojte baculky 🙂 můžu se k vám přidat? 🙂) čekáme první miminko z IUI, po dvou letech snažení se konečně za pomocí doktorů povedlo 🙂 jsem v 17tt a zatím jsem nepřibrala ani deko... za první 3 měsíce jsem naopak zhubla 4kg a to se mi zatím drží dole, aniž bych nějak chtěla.. ovšem otěhotněla jsem na váze 111kg... teď mám 107kg a jsem zvědavá kam to dotáhnu.... jen ještě podotknu, že loňský rok jsem vážila 125kg a poctivě za dohledu dr hubla... obezitu nemám vyžranou, ale převážně z hormonů... před 3,5lety jsem se vdávala s 90 kg a byla jsem spokojená...nikdy jsem nebyla tintítko 🙂 ;) po vysazení antika jsem začla rychle přibírat až jsem přibrala "úctihodných" 35kg.... byla jsem nešťastná.... :/

mima1983
8. lis 2011

@dandelion vitaj, kazdopadne teraz je dolezite ze ty a babatko sa citite dobre, to je najpodstatnejšie..... 🙂 tak drzim palceky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru