Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
23. lis 2009

Evi, na panáka jsem ani nepomyslela, já pak jen chodila sem a tam a přemýšlela, co kdyby..... řešila jsem, co bych dělala, kdyby se nenadechla a jak bych se zbláznila, kdyby se jí něco stalo.. prostě šok.. A proč se vztekala?Protože byla přetažená a já jí položila na záda, ona jakmile se přetáhne, tak s ní nic nejde.. a ona začala tak brečet, že už se prostě nemohla nadechnout..

Lulupopo, koukám, že se doma nenudíte.. 🙂

orlica
23. lis 2009

hanula:holky jsou moc krásny,to by si hrozně přál můj manžel.Chtěla jsem se tě zeptat jak jsi byla v Olomoucké porodnici spokojená?

macalc
23. lis 2009

Ahojte...............

Hanula dievčatká sú nádherné 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Mirunda normálne mi behali zimomriavky po chrbte ked som to čítala a veľa krát aj ja myslím na to čo sa stalo malej Lilinke aj moja sestra bola taká ked dlho plakala tak omdlela brrrrrrrrrrrrr

Jabera ty máš rengenové oči že si uz na UZVvidela pipika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pepppe
23. lis 2009

babenky mam taku otazpcku,ked mi doki povedal ze mam dutinu velku 9milimetrov,,,co to je??dobre alebo zle?a to znamena,ze tam este babetko nevidel?lebo nic mi ktomu nepovedal

evuse
23. lis 2009

Pepppe, asi jsi ve špatné diskusi.
Zkus to tady
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

hanula83
23. lis 2009

Holky, moc děkuji, oni mi je v porodnici vyfotili tak narychlo, ani jsem je nestačila naparádit 😉...

Miru, já se ještě ani nedostala k tomu, nahrát fotky do PC, vždycky si udělám chvilku a stihnu pár drobností, ale k těm fotkám se pořád nemůžu dostat. Kdyby mi to nešlo zmenšit, tak určitě písnu o pomoc 🙂...

Orlica: Já si nemůžu na porodnici stěžovat. Samozřejmě bylo na dětském oddělení pár nervozních sester, ale to je asi všude... Já ležela na prvním patře, tam je gyn-porodnické oddělení, na novorozeneckém totiž měli plno. A na tom gyn-por. jsou sestřičky skoro všechny parádní 🙂. Z novorozeneckého mi akorát ze začátku holky nosily ty nervozní sestřičky a asi moje nejhorší zkušenost byla, že jsem se jich musela doprošovat o příkrm pro holky. Kojení mi moc nešlo a ony měly šílený hlad... naneštěstí sestry se tvářily, co jsem to za matku, že je nechci kojit. Jenže já chtěla, ale když jednu kojíš dvě hodiny a mezitím ti druhá řve, že má hlad a ta první stejně není pořádně najezená, tak z toho začneš za chvíli šílet 😉. Po umělé stravě aspoň chvíli spaly... A doktoři taky docela v poho, akorát to tam jede jak na běžícím páse... Jo a já byla po císaři na JIP a tam mě akorát naštvala jedna sestra. Já vím, že to musela dělat, ale já myslela, že ji zabiju. Těsně po operaci mi chodila co hodinu promačkávat břicho... to byla teda největší bolest ze všech.

evuse
23. lis 2009

Jo Hanul, to s tím příkrmem v porodnici jsem si taky zažila.Hodinu jsem "kojila" -stejně jsem neměla mlíko, prsa se mi nikdy nenalily- šla jsem poprosit o příkrm a čekala jsem na něj 15-20 minut a celou tu dobu Tereza řvala hlady. Děsný. Proto bych podruhý radši šla do jiný porodnice.

jabera
23. lis 2009

ahojte holky.

hanul, tak ja uz sa tesim na dalsie fotky, dievcata su prekrasne, strasne velke mi pripadaju, akoby mali aspon mesiac. nadhera, fakt.. a netrap sa kvoli kojeniu, je super, ze sa snazis, ale plne kojit dvojicky je naozaj velmi tazke. to je aj strasny napor na psychiku a to tiez mlieku moc neprida. vraj je dobre tandemove kojenie, ale asi aj to je makacka sa naucit, uz len ako si ich prilozit.. ale drzim palce, v kazdom pripade a opakujem fotkyyyyyyy!!! 😀 ale uplne chapem, ze mas kopu inych starosti... ale keby si sa nudila, no...

mirunko, tak to bol zazitok teda! fujtajbl, tiez mi to nieco urobilo, napadlo ma pri tej prilezitosti, ze co by mal clovek v takej chvili robit? dat umele dychanie, alebo masaz srdca? alebo co? to ma sere, ze mam pocit, ze by som nevedela, adekvatne zasiahnut.

ja som vcera opat dostala jeden z mojich hysakov, ze som otrok a tak... 😅 posledna kvapka bola, ked sa bartik poblil vo chvili, ked som bola nachystana ist umyt schody a vlozila som ho do satky... boris zase chory, hlas jak spoza steny, podla mna ma anginu, proste uz snad mesiac som mu ho nemohla poriadne supnut do opatery..tak som tu revala a hulakala, bart sa smial, boris pozeral, ci mi uplne sibe... scenka jak svina. tak som si povedala, ze budem oddychovat, je tu svincik, ale dieta sa hra na zemi a ja ticho sedim a budem sediet, kolko sa bude dat....

pocahontas35
23. lis 2009

jaberka: len sed a vykasli sa na vsetko ... !

jabera
23. lis 2009

haha, si mila.... ale uz aj budem musiet povstat a nieco robit, lebo je tu naozaj nepekne uz... a je mi aj zima... rozmyslam, ci nedostanem kramy. aj nervozna som dobre, aj ma brucho tusim pobolieva... mozno by som aj chudnut zacala, keby som sa vratila do normalu...

macalc
23. lis 2009

jabera netrap sa aj u nas by bol bordel ako v tanku keby ze nie je doma muž on mi strašne pomáha zo všetkým aj prat sa naucil niečo najde v koši na prádlo tak hned perie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 kludne relaxuj aj ty si potrebujes oddychnut

lulupopo
23. lis 2009

boze baby... ja neviem, co budem robit ked sa nam maly narodi... ja hysacim uz teraz aky mame bordel.... a aka som nemozna... vcera moj muz vysaval drhol cistil, dnes je vsetko zas .. ze fuj... lebo nas milacik psi hadze dole srst... ako bonus mam tvrdnuce brucho dnes... no proste vstavala som hore zadkom... kedze mi nas psi milacik nedal vela prilezitost v noci spat... rano som ho dala do psej skolky... lebo som potrebovala ist dnes v klude nakupit... bez stresu, ze rychlo z obchodu, rychlo vyvencit... rychlo sa vmestit do vychdzky kedze som PN... dufam, ze aj dnes nas caka taka kraasna noc....

ivana2301
23. lis 2009

Ahojte tehulky.Takže aj ja sa pripájam do tejto témičky,nakoľko čakáme babatko 2.1.2010.Mám dosť starosti...Pred otehotnením som vážila 65kg (samé diéty)a teraz sa blížim ku 100.Mne až tak..nevadí že som pribrala, len môj gynekolog stále vraví že moc priberám a hromží..Takže ked idem do poradne vždy radšej poviem,že menej vážim, i keď skutočnosť je iná.Začali my strašne puchnúť nohy a aj tlak mám vyšší..Stravovala som sa tak,že som dosť jedávala..napr. 2 obedy 2 večere a tak..(hrozné..ja viem..)strašne my bývalo zle do 6 mesiaca som vracala,takže som sa snažilo to všetko dohnať..Len chcem vedieť či tiež niekto pribral tááák strašne veľa, nech my je trošku lepšie na srdiečku a aby som vedela že to nie je až tak abnormálne..A ešte,tehotenskú cukrovku nemám.

evuse
23. lis 2009

Ahoj Ivano, vítám tě mezi námi, doufám, že se tu zabydlíš natrvalo 😉
Uprav si údaje v pasu, ť vidíme, která jsi týden těhu a kdy máš termín

Já jsem s váhou u doktora taky trochu lhala, přibrala jsme kolem 20KG. Do 30tt 10kg a dalších 10kg od 30 do 40tt 😠 . A to jsem těhu cukrovku měla 😝

Jaber, já už se od víkendu chystám, že vytřu podlahu. Nějak na to nemám sílu. Taky potřebuju žehlit 😝 . Všude se tu válí Tereziný hračky a jiný krámy, který má v dosahu a vytahala je. Tak jen dávám pozor, abych se přes něco nenatáhla.Občas jsem z toho už taky pěkne votrávená.

jabera
23. lis 2009

evi, dakujem, tvoj bordel ma upokojil, kedze mi inak pripadas taka poriadna.

lulu, a su nanho v tej skolke dobri??? nebiju ho tam?

ivana, vitaj. ja som pribrala priserne.. vyse 30 kg. myslela som si, ze to pojde lahsie dolu, ale naopak, skor hore...velmi lututjem, ze som sa nedokazala ovladat... a tiez som kecavala o vahe, kym sa dalo, dost sme sa tu na tom vtedy bavili, lebo sme klamali viacere v poradni 😀

evuse
23. lis 2009

Jaber, uklidní tě ještě víc, když ti řeknu, že postel ustelu tak 2x do měsíce?

martasl
23. lis 2009

Zdravím xxl maminy 😉 Tak pokud můžu,tak bych se přidala.Konečně můžu ,,zapadnout"mezi maminy krev a mlíko-a nebo trochu víc?? 😅 Stou váhou je to opravdu děs.U doktora při prvním vážení jsem se bála,abych mu tu váhu nestrhla.Ale je fakt,že jsem něco malilinko zhubla-zato moje mladší 11letá dcera za 14dní přibrala 3kg.Holka hodná,co by pro maminku neudělala,že?Ale mám obavy,že při další návštěve u doktora už bude poradosti.A to jsem ve 14t.Je tady některá maminka,co má už větší dítě-nebo děti a tohle mimi už je jako poprvé??

ivana2301
23. lis 2009

Evuse a Jabera no to je sranda 😀 , že aj vy ste klamali doktorku...My je to smiešne, bo som si myslela že každý vraví pravdu doktorke...hi,hi...Cítim sa trošku lepšie na srdiečku...Zatiaľ si ešte nechcem prepisovať pas, o nové údaje-lebo akosi sa bojím aby som niečo neuriekla...Ale aj tak si myslím,že termín nebude 2.1.2010 ale bude to asi včašie bo idem už teraz prasknúť...Ale ja sa potom ozvem a dám vedieť...

jabera
23. lis 2009

marta, ahoj. len sa pridaj.
mame tu aj take! dokonca taku, ktora ma 14 rocnu dcerku... ved ona sa tu objavi - byggyt.

ivana a to sa az potom ozves? myslela som, ze sem obcas zaskocis...

evi, ta postel ma az tak neukludnila, to ma totiz netrapi 😀 mna trapi kuchyna a spina na zemi... to ma fakt stve a pradlo vyprate... hromady pradla...

mirunda
23. lis 2009

ááá, koukám, že je řeč o klamání doktorce o váze.. i k tomu mám co říct 😀 V papírech jsem měla, že mám nahoře 19kg - přibrala jsem 25kg.. nechápu kde se stala chyba 😀 😀

Co říkáš Jaber na Superstar?Já to docela čekala, ale bylo to dojemný, jak všichni brečeli...

lulupopo
24. lis 2009

Ahojte,
nuz Jaber v tejto skolke je to super, naozaj tam nas pes strasne rad chodi a aj "ucky" su k nemu zlate, vzdy ked si po neho pridu rano autom, tak cely happy uz k nim skace...akurat teraz sa tu pri mne pelesi....fu dnes som mala tiez funny noc, lebo sak ako stale som nemohla spat a tiekla este krv z nosa... k vahe... tak ja ked som prvy krat otehotnela pred troma rokmi tiez som mala svojich krasnych 65 kg... v 12 tt ...som potratila... a za tie roky doteraz som sa vyskrabala na 95 kg.... doteraz som v tehu pribrala 1kg... aspon podla posledneho vazenia.... zmenila som doktora... asi pred dvoma mesiacmi a naposledy sa ma tiez pytal, ze ci som vela nepribrala... a ked som mu povedala, ze doteraz 1kg.. tak kukol nechapavo.. tak som sa snazila odlahcit.. ze priberala som predtym....inak som nervozna... vcera som rano citila maleho kopkat...potom mi stvrdlo brucho... a uz som ho cely den necitila.... ani v noci nerobil sambu... ani rano... do prcic, zacinam mat stres.... 😢

jabera
24. lis 2009

lulu, keby si mala moc nervy, tak skoc rychlo aj na pohotovost kludne. maximalne k tebe bude niekto sprosty, ale urobia ti monitor, alebo uzv a ukludnis sa. myslim, ze to stoji za ten klud.

my sme kedysi mali psa a do skolky chodil k svojej babicke...a kolko stoji taka ozajska psia skolka? to by ma celkom zaujimalo.

mirunko, no, ja som toho chlapca nikdy nemusela, ale tiez mi ho bolo luto... teraz, ked vypadne bagarova (ktora sa mi velmi pacila na zaciatku, potom uz sa mi zdalo, ze nespieva), tak si uz odtrpim kazdeho, lebo ten zvysok mam rada vlastne vsetkych. a my sme kukli este na nete rozhovor s lachom po vypadnuti a to uz slza kapla aj mne, jemu sa tak triasla bradicka, zrazu bol take male deculko.... ved su to deti, fakt. kiez by im to v zivote cele pomohlo.
veris uz kasicky? a lepok si uz dala?

baby, moje dieta tak krasne tlaci vecerne kase, ze len cumim. aj unaveny, proste to vsetko spapa. robim mu proso, normalne uvarene vo vode a potom to necham prevriet s mliekom a uz v miske mu do toho dam banan. no, on sa ide zadrhnut, jak dlabe...

lulupopo
24. lis 2009

jabera tak kiez by sme mali moznost dat psa k babkam... ale kazda byva od nas daleko... takze sme odkazany niekedy na tu skolku... cena zalezi od hodiny 1hod/1euro... a nas krpec tam chodi rad divocit, lebo tam maju agility prekazky a to on miluje...a maly poobede trosku kopol..uff som sa trosku skludnila....a detsky jedalnicek.. no to som fakt zvedava ako to vsetko bude, ked uz bude na svete.. ja si to este neviem predstavit.. uz by som si asi mala zacat aj studovat nieco ohladom detskej vyzivy...

jabera
24. lis 2009

lulu, opat vrelo odporucam stranku www.kojeni.net. tam je velmi prehladne rozpisane aj vsetko okolo papania

evuse
24. lis 2009

Ahojte.

Jaber, jak mu robíš proso? Já znám jen ty klasy pro papušky 😎 . To koupíš v v normálním obchodě, nebo u těch rusů 😀

Lulupopo, nic nestuduj, stejně to zapomeneš, než to budeš potřebovat 😉

lulupopo
24. lis 2009

evuse aspon pre dobry pocit si budem studovat🙂 a idem kuknut tu stranku jaber, dikes 😉

pocahontas35
24. lis 2009

ahojte,
dnes som bola u zubarky, bola to moj najkratsi pobyt u nej, len co som prisla, to ma uz aj zobrala, ani vydychat som sa nestihla, sadla do kresla, pozrela a vsetko OK, tak som mohla ist ... kedysi som sa bala zubara ako certa, dnes uz vobec nie, vdaka tejto doktorke, ktora je strasne zlata .... 🙂
Stvrtok idem na test ci nemam tehotensku cukrovku, tak mi drzte palce, nech to dobre dopadne ...
Inak, na dnes mam dost, neviem, ci som taka lemra lemrava, ale normalne som unavena, a to som 25tt, co bude neskor. Kedy ste zacali mat taky pocit, ze fuj, nevladzem ... ?
Baby Vianoce sa blizia, aky mate pocit z toho ... ? Podla ma, ten rok zase strasne rychlo preletel ... 🙂

evuse
24. lis 2009

Pocahontas, z vánoc jsme na mrtvici, mám pocit, že nic nemám připravené. No co, ono se to nepose.e.

Jo a pocit, že už to s břichem nezvládnu jsem měla asi od 7m. Přesně jsem si říkala, co bude dál, to nemůžu vydržet, nebudu se moct ani hnout....No nakonec to nebylo tak děsný, ono se to pak už "zhoršuje " pomalu 😉
Ale ke konci jsem už skoro měla pocit, že už mě nohy neunesou, že fakt už je ta váha na hranici 😖

mirunda
24. lis 2009

Jaberko, kaše nevařím.. už bych moc chtěla, ale dr. říkal, že mléko by ještě Lili neměla a já nechci kvůli pár kaším kupovat Nutrilon nebo něco podobného.. takže zatím dávám ty v prášku kupované, ale od 10-tého měsíce kuchtím.. už mám koupenou i krupičku, tak budu dělat krupicovou, přiznám se, že to bude moje premiéra 😀 Nikdy jsem ji nevařila 🙂

Lulupopo, já tak studovala kde se co dalo, ale stejně bylo všechno jinak 😝 😉 Od porodu až po dnešek.. 🙂 Každé dítě je jiné, nedá se srovnávat..

Už mám doma ten hrací stoleček pro Lilču, tak se těším na vánoce 🙂 Vypadá moc hezky.. Asi si s tím první dny budu hrát já..

hanula83
24. lis 2009

Děvčata, tak jsem sem zázračně jednoduše dala dvě fotečky 😉 ... více časem, musím nafotit nějaké ve fajnových oblečcích 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru