Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
23. kvě 2010

caute babule...
jani áno Sofi bude mať vlastnú izbu ale až niekedy na jeseň lebo tá izba funguje teraz ako sklad vlastne všetko je tam nahádzané, máme 3 izbový byt, vieš čo ja to ani nevnímam tak že nový byt ja už v tomto byte bývam 23 rokov, mala som rok ked sme sa sem nasťahovali, macko? jani ten koko.ko spí s nami v posteli jeb.o stále fňuká a škrabe postel pokial ho nezdvihneme na postel a aj Sofia spí s nami, Sofi medzi nami a pes pri nohe ale hlavné je že miesta v byte je veľaaaaa ale mi sa tlačíme v jednej posteli

mirka ja som sa rozhodla, že deti teraz momentálne nechceme! S mojou mamkou sme sa rozprávali že moje krstniatka 2ja chlapy nie sú taký živý, a neposedný ako moja bambula, no čo už je plná energie 😀 ale chvala bohu večer okolo 7mej sa jej vybije baterka pár krát sa cez noc zobudí ale v podstate mám pokoj do pol8mej ráno 😀

erikahla
23. kvě 2010

Zuzi, to ti vcelku v dobrom zavidim, ze Sofinka sa dokaze vypnut. My sme sa v porodnici zabudli spytat, kde ma ten zazracny vypinac nasa Eli 😀 Teraz si uz na to dam pozor - vypada to na 2. platny a zaroven zaverecny pokus 😀 😀 😀

mirunda
23. kvě 2010

Zuzi, to nezávidim, dokážu si představit ten záhul ☹ Já musím Lilinku pochválit, že je vcelku moc hodná, spinká krásně, přes den ještě 1-2 krát, jak kdy.. a je pořád usměvavá, teda teď má to období, kdy zjistila, že se může prosadit, ale to má každé děcko.. jinak je fakt úžasná.. takže i proto je pro mě jednodušší naplánovat si dalšího prďolku.. 😵 😵 Ale až po svatbě.. ikdyž teď už bych mohla to zkusit, páč do svatby to stejně nezkusím, plodné dny budu mít tak za 14 dní, tak uvidíme.. ale nechci to hrotit, spíš jako že bychom si mohli přestat dávat pozor..

hoooolkýýý, stedujete hokej?? Teda češky 🙂 Já jsem z toho celá paf, sedíme na terase, máme tam dotáhlou telku, pivo a cigára 😀 😀 Já si to tak užívám.. Děti spinkaj a my tam řveme.. vedemééééé, budeme mistřííííííí!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

pet.s
23. kvě 2010

Teda ufff to bylo drama 😀 😀 😀 😀

evuse
23. kvě 2010

Mirun, hlavně poslední třetinu, to byly nervy 😀

Eriko, mě se malá křečová žíla tam dole objevila v prvním těhu, ale bolelo to jen občas, takže to šlo. Železo teď beru taky, nic moc, ale zjistila jsem, že mi pomáhá ananasový džus, denně si dám skleničku, dvě a hned mi to jde mnohem líp 😉 . Na hemoroidy se prý taky má cvičit a stahovat svaly, jako se stahují v pánvi, na posílení pánevního dna, tak se mají stahovat i ty konečníkové, aby se posílily. Mě se udělal až po porodu,naštěstí malej , ale trvalo to, než se ztratil,myslí, že pomohl gel z dubové kůry.

Holky už mi kleslo břicho, cítím pohyby tak nízko, že mám občas pocit, že už má mimino snad ruku venku .

Dneska večer jsme dali Terezu spát, nějak se tam, pořád vrtěla- to je vždycky jak neusne hned, tak si můžu být jistá, že si rozepne spací pytel, svlíkne ho a případně si sundá ponožky(když spí přes den). Takže se tam docela dlouho vrtěla, pak začla řvát, tak k ní maža šel a hned se vrátil, že na to se musím jít podívat. Nejen spycí pytel měla sundanej, ale i noční overal a plínu. Stála tam komplet nahá, jen s dudlíkem a v náručí dva plyšáky 😀 😀 😀

mirunda
23. kvě 2010

jooooooooooooooooooo, hned se začala popíjet ruská vodka 😀 😀 😀

Evi, já břicho dole vůbec neměla nikdy 😠 Vůbec si to neumim představit ☹ Tak to už bys mohla každým dnem porodit, ne? Jak jsi to měla u Terezky?
Tak to je výbornost s tou Terezkou 😀 😀 😀 Jak to ze sebe sundala??? A že i s plínou.. netlačilo jí tam něco?

evuse
23. kvě 2010

Tereza mi právě slezla dolu ještě mnohem dřív, v dalších těhu mimino sestoupí později a někdy až během porodu.

Sundala to ze sebe lehce, zip ovládá už dávno, pořád si rozepíná bundu a mikiny, už asi 3 večery se baví tím, že sedí s náma na sedačce, vezme si jeden obrovskej polštář ze sedačky a rozepíná zip, dovnitř něco schová, třeba ovladač, nebo hračku a zase to zapne, rozepne, vyndá a tak pořád dokola. Druky na overalu zvládne lehce, má ten celorozepínací od krku, takže stačí to šikovně chytit a trhnout a postupně rozepnout. No a plína, to už taky ví, kde jsou suchy zipy a kde má zašátrat palečkama, aby to rozepnula. Jednou jí něco ukážeš a už to umí.
Už dávno třeba sama chodí smetí dávat do odpadkového koše. Poprvé tam už snad v roce donesla obal od plátkového sýru a to jsme to po ní ani nechtěli, prostě to vzala šla to vyhodit, koukali jsme jak blbí.

Jo a stím svlíkáním, to má hotovou mánii na ponožky, ještě ani nechodila, lezla, ale už seděla a začala si ponožky sundavat. A od té doby si je sundavá, když nemá boty, asi to vidí u nás, protože chodíme doma bez ponožek. Takže třeba páteční nákup absolvovala s holejma nohala, protože si ty ponožky 3x během nákupu sundala (když je v kočáru, tak jí sundám boty, aby nebyl špinavej a proto že na ně sahá a taky si je sundavá). A část dnešní procházky byla taky bez ponožek 🙂

jabera
24. kvě 2010

hahah, tak terezka je hvizda dna! 😀 to je paradicka.. fakt sikovna holcicka.
evi, odisla ti pred terkou hlenova zatka? vraj to je rovnako pri porodoch jednej zenskej. mne teda odisla v stredu a v piatok som isla do porodky... mozno by si sa tym mohla riadit..

eri, som rada, ze som ta pobavila, ved mna ten smiech prejde, neboj... 😉

mirunko, drzim palce lilinke, chudinke.. zapal spojiviek nie je malickost, snad rychlo prejde, sakra.ô

zuzi, no, to som si aj myslela, ze vlastne ani moc necitis zmenu, ale neboj, ked uz bude poriadene, tak to pride, ze je to vase.. macko je dobry, haha, predsa nebude sam, nie? co je nieco menej? 🙂

baby, ja neviem, kedy to moje decko zacne chodit... podla takej tabulky ma cas do konca mesiaca... ale to uz ho moc nema teda. praveze si zacal lahat na zem cely sa vypleskne... mozno sa chce vratit naspat v case, alebo co..

evuse
24. kvě 2010

\Jaberko, když už se postaví, tak přece určitě chodí s oporou třeba okolo židle, nebo stolu, nebo když ho vezmete za ruce. Jde jenom o to, kdy získá jistotu a začne chodit bez držení.

Zátka mi odešla dost pozdě, ráno mi praskla voda, asi za 15 min začaly slabé stahy a zátka odešla až nějak po obědě, kdy už mě ty stahy docela bolely. A to ze mě samozřejmě celou dobu tekla ta voda, a docela dost. No uvidíme. Teď jsme doma 3 dni bez dědy, kterej jel na výlet, tak doufám, že to ještě vydržím.

erikahla
24. kvě 2010

Jaber, netreba to silit. Aby si potom nebola prekvapena, ked sa z minuty na minutu pusti a smelo vykroci. To sa stalo sestrinej znamej. Ta skoro spadla z noh ! A u nas v rodine zacal chodit bratranec az v 15 mesiacoch. Doktori uz tetu strasili kde-cim, ale jedneho dna mlady pricupital do kuchyne uplne sam a za sebou tahal velkeho maca, hodil na mamu usmev hollywoodskej hviezdy a odvtedy mali pocit, ze sa snad nezastavi. Je to vsetko strasne individualne, tak sa neboj ...
Evi, no uz sa to asi chysta. Keby som bola na tvojom mieste, mna to urcite pri mojom stasti chyti pocas dedkovho vyletu 😅 Ty si aspon mala signaly - voda, zatka -ze uz nieco ide. U mna sa ale nedialo nic, iba som chytila silne kontrakcie hned od zaciatku a to v 5 minutovych intervaloch. Tiez som strasne zvedava, ako to dopadne tentokrat. Ten neprijemny hemoroid samozrejme liecim, mam na to homeopaticku mast, ktora je fakt vyborna. No aj tak sa bojim trebars prasknutia tej druhej zily. Moje krvne hodnoty fakt nie su velmi dobre, tak sa bojim komplikacii. Ale ... prezili ine, prezijem aj ja (dufam) 😉 .

jabera
24. kvě 2010

erika nebooooj! prezijes..

evi, drz kolko vladzes 😀
no, on chodi za ruku a sam popri stene, uz celkom pekne, ale vobec sa mi nezda, ze sa mieni sam pustit.. ale raz to pride, jasne.. aj sa vie uz dost dlho udrzat postojacky sam, ked ho nieco zaujme a pracuje na tom oboma rukami.

lji
24. kvě 2010

evi Terezka je pre mňa hviezda 😀 musela byť dokonalá v takom postavení... to akoby vám chce povedať-a to ste fakt taký naivný keď si myslíte že vám neviem spraviť naschvál? 😀 😝

zuzkaaaa
24. kvě 2010

jani aj mne SOfi chodí okolo nábytku v nedelu sa opierala riťulou s pohovku v ruke mala bábiku a pozabudla sa a spravila 2 kroky vpred sama k stolu od vtedy je zas lenivá ale dnes sa zas snažila a spravila 2 kroky zas u stola tak snáď sa to už aj u nás rozbehne a som si na 100% istá že aj u vás, a o tom ležaní na podlahe tak to isté robí aj Sofia, lezie lezie a zrazu sa vycapí na parkete ako žaba a bum hlavou na zem nechápem keď sa učila liezť tak to nerobila a teraz ked sa už snaží chodiť je nemotorná 😅 😀

jajjjj ináč baby zabudla som pozdraviť tak ahojte

a k tej hlienovej zátke, kedže ja som ležala v pôrodnici už 3 dni pred pôrodom tak v stredu do obeda mi odyšla proste som začala krvácať ja ktorá mala všetko naštudované o pôrode tak v tedy ma to vôbec nenapadlo, a plodová voda mi vôbec neodišla mne ju pichli o pol noci a Sofi bola 12 hodín bez plodovej vody 🙄 a až na druhý deň sa na obed narodila 😅 teraz keď sa zamyslím že tie svine lekárske ako riskujú s tými pôrodmi tak kebyže som teraz tam tak ich zabijem 🤐

evuse
25. kvě 2010

Ahojte.
Zuzi, ale plodová voda se tvoří pořád a doplňuje se 😉 . Mě praskla ráno v 6, teklo mi to docela dost a to až do 22h, kdy se Tereza narodila. Myslím, že jsem někde četla, že každé 4 hodiny se plodová voda celá vymění.

Tak vidíš Jaber, zachvíli bude chodit úplně sám. My jsme si občas Terezu mezi sebou pouštěli, aby sama chodila.

jabera
25. kvě 2010

zuzi, no, je to tak, ako evina pise.. ale to, ze su niekedy doktori prasata ti neberem 😉
tu je to tak, ze ked ti praskne voda, tak ta stale monitoruju, musis byt v nemocnici, ale porod ti vyvolaju az po dvoch dnoch, pokial nenastupia kontrakcie same.

evi, on zatial ani krok sam neurobil.. ale tak uz sa nebojim, ved bol vzdy pomalsi, tak sa aj dalo cakat, ze zacne chodit neskor.

mirunda
25. kvě 2010

zase sem vlezu a zase Jaberka pomlouvá Barta 😀 😀 😀

hanula83
25. kvě 2010

Jéé Evi, ty jsi ještě celá? 🙂))... Téda, už to bude fakt za chviličku, co... 🙂

Jaber, já myslím, že buď ráda, že ještě nechodí. Jednak za ním nemusíš tolik běhat 🙂 a jednak je to lepší i pro páteř, když začne dítě pozděj chodit 🙂

adelinka
25. kvě 2010

ahojky
mirun..jj necham si rict uz ted jsem zvedava co to bude ale citim ze kluk tak snad se pletu 😵 chtela bych moc holcicku 😵

jabera
25. kvě 2010

nepomlouvaaaaaaaaaam!! mirun, to si zle vysvetlujes, ja len konstatujem 😀 a zas co tu budem pisat, aky je sikovny v pohyboch, ked je to poleno? ale je velmi sikovny v inych veciach, to nepopieram. napriklad zameta, vysava, pere... takze on mi to kompenzuje inak 😉

hani, ano, to je ako ked sme hovorili mirunke, ze aspon sa lilinke nepokazia zuby, ze?

adel, drzim ti moc palce, nech je to dievcatko... verim, ze sa aspon ty dockas.. idem mrknut, ci mas nejake nove fotky..

mirunda
25. kvě 2010

Jaberko, co se tak bavím s maminkama na plavání, tak je tam spousty chlapečků, kterým je víc než rok a ještě sami nechodí.. já nechápu, proč si každá maminka myslí, že dítě "musí" do roka chodit, jinak je poleno 😀 Nikde to přeci není psaný.. a neboj, jednou začne, stejně jako Lilině JEDNOU ten zub vylézt musel 😀 😀 A znám i holčičku, která sama začala ťapkat "až" v 16ti měsících.. neřeš to, je to brouček, má na všechno akorát dost času - bude povahově jako můj Kuba 😀

Adelko, moc bych ti holčičku přála, chápu, že jí chceš.. já chci další taky holčičku.. 😎

Jinak holky moje, naše Lilinka se naučila, že když jí něco zakážem, tak schová obličej od ručiček, otočí se, naštve se tak, že spodní ret hodí přes horní ret a začne jen tak na oko fňukat 😀 😀 My se musíme vždycky smát. nechápu, kde tyhle ksichtíky děti berou.. 😀

jabera
25. kvě 2010

haha, to je dobre! bart uz tiez vie robit take akoze place, je to srandovne.. hajzlici, jak uz vedia manipulovat, ze?
to sii ma potesila, ze nechodia ti chlapci.. vies, fakt uz je to zvyk a hlavne kazdy sa na to pyta, ci uz chodi a co vie povedat...
okrem citosloviec, ako su zvuky zvieratiek vie povedat jedine slovo a to je dost na zamyslenie 😀 proste baran, egocentrik. povie "ba" a pichne do seba ukazovakom.... skratka hovori bart... ma sa rad 😝

hanula83
25. kvě 2010

Jaberko, to je pravda, holčička od mojí sestřenice začala chodit tak před měsícem a má 1,5 roku... Dřív děti chodily dřív, seděly dřív, protože je to rodiče víceméně násilně učili... teď se to nechává na dětech, tak to holt je pozděj.

Miru, tak to je dobré 🙂)... a je fakt zvláštní, že to děcko to nikdo neučí a ono to tak začne samo dělat 😀 😀

adelinka
25. kvě 2010

je vy jste hodne 😵 😵 tak uvidime co tam bude 😀

no petan konecne usnul tak jdu dat vanu a postel..dobrou 😔

jaber...fotky asi zadne nove nemam pac ja je vzdy vkladam do diskuze 😀

jabera
26. kvě 2010

adel, tak nieco supni aj sem...

adelinka
26. kvě 2010

jaber ok.. 😵

jabera
26. kvě 2010

jeeee! a bruchate fotky nevystavujes, ci este asi ani brucho nemas, ze? a vnima peta, ze bude sestricka, ci to este nechape?

martasl
26. kvě 2010

ahoj kočky 😉 tak ms za mnou,tak to tenhle měsíc doufám klapne-teda v červnu.nebo v té práci zcvoknu.dnes jdu na noční,naštěstí jen 2 dny a pak volnej víkend.doufám,že ta jejich předpověď na víkend,že bude krásně se vyplní,už jim nevěřím ani pozdrav.

adel-já ti holčičku taky moc přeju,ale nejvíc to,aby bylo miminko zdravé a je úplně jedno,co to bude 🙂 já mám 2 holky a starší je vyloženě na zabití.nějak si v tom rozčilování mě a vytáčení libuje,no a já nemám od prosince nervy zrovna v cajku.

adelinka
26. kvě 2010

jaber...no s moji vahou se nikde vystavovat nebudu..a jeste zadne nemam u petana jsem mela taky az v 7 mesici..u nas tucnych se to ztrati 😀

martas...no jestli holka ci kluk to je jedno ja uz mam dneska taky nervy v riti 😠

evuse
26. kvě 2010

Ahojte.

Adel a jak jsi dopadla s tou krabičkovou dietou? Jak dlouho jsi to držela a kolik jsi zhubla?

jabera
26. kvě 2010

baby, ja som tiez s nervami v prdeli, nebojte sa... ale tesim sa na maleho evušaka 😉 tak aspon to....

adel, kto ta nasral?

marti, sakra, uz fakt.. musite furt prcat, co ine sa da robit? ved toto uz neni mozne, stale len kramujes... nieco s tym teba urobit !

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru