Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

lji
11. srp 2010

@tetamon lji (Lena-skratka z mojho mena, Juraj-moj drahy, Itar-nase chlpate dieta psačie ktore nadovsetko milujeme 😀 , vsade mam nick priznacný aspon jednemu z nas a tu som si dala teda zaciatocne pismena vsetkych 😀 )

a aj si pribrala či si ako ja schudla? 😅 pohyby cítiš? no mna moje prsia prekvapovali cele tehotenstvo-vyrazne zmeny nastali 😀

tetamon
11. srp 2010

@lji aaa, tomu rikam zapeklitost, s nickem 🙂

No pribrala, asi 5 kg, ale nevazila jsem se tak 4 tydny, tak to mozna uz bude vic 😖 A pohyby...obcas mam pocit, ale protoze mam od zacatku tehu streva na pochodu vic nez predtim, tak si zatim nejsem jista. Kvuli speku pocitam, ze si holt budu muset dyl pockat 😒

pet.s
12. srp 2010

dobré ránko všem..dnes mám zákaz..musí udělat mzdy. Hezký den.

tetamon
12. srp 2010

@pet.s tak at se dari a mas rychle a v poradku hotovo...

pet.s
13. srp 2010

Dobré ráno, děvečky, mastím do firmy a pak na velký Uz ve 30tt. Trochu se bojím. Je pátek 13 😒 ☹ TAk snad to dopadne dobře.

simisimca
13. srp 2010

Ahojte...

pet.s neboooj urcite je vsetko v poriadku... 😉 ...piatok 13 je den ako kazdy iny.... 🙂 ...tak vam babulky prajem krasny dnik... 😉

tetamon
13. srp 2010

@pet.s kamoska jde dneska na sijovy projasneni 🙂
Neboj, me kamoska na zakladce naucila, ze 13. je stastny den (narodila se 13.3), a od te doby patky 13. beru jako stastne dny, a kupodivu to funguje, takze to bude dobryyyy 😉

lji
13. srp 2010

pets vsetko ok po ultrazvuku?

baby ja som raz pozerala v tv ze ono samotny piatok a samotna 13 mozu byt nestastne a tym padom sa neguju a piatok 13 je stastny 😀

ja som dnes stravila zas peknu chvilu v nemocnici na prietokoch a poradni. nastastie zatial vsetko ok tak uvidime ci sa krpatej bude chciet ist von 😀

evuse
13. srp 2010

Ahojte. Tak jsem po dlouhé době zase nakoukla

Jé on je dneska pátek 13. ?? To ani nevím 😅 .

Ježiš Lji, vždyť ty už každou chvíli budeš rodit 🙂 . Ty poslední dny jsou nejhoší, viď?

Holky já ani nevím, co vám napsat, jsem nějaká vysátá, moc mi to nemyslí. Málo se vyspím...
No aspoň že už nejsou ty hrozný horka.

Lukáš pěknhě roste, v pondělí jdeme k doktorce, tak uvidíme,ale už jsou mu malý bodýčka vel.62. A když ho vidím, jak je dlouhej, tak opravdu nevím, jak ho v zimě ve fusaku nacpu do hlubokýho kočáru.
Už se na nás pěkně směje a dělá krásný kukuče, jenže mi to nejde vyfotit, než vezmu foťák, je to pryč.

Tereza je taky nějaká velká. Občas zlobí a děsně se vzteká, hází s hračkama atd..
Dneska mi schválně vylila čaj na sedačku a do naší postele. Bohužel se jí v Avent hrnečku uvolnil ten ventil a teklo to z toho a jí se to hrozně líbilo. Takže máme na sedačce a na posteli mapy. No vidím to tak, že až děti odrostou, budeme muset obnovit nábytek. Sedačka flekatá, konferenční stoleček obouchanej, koberce flekatý, plovoučka omlácená, rohy u zdí obouchaný od houpačky a od odrážedla, hrůza.
Kamarádka má dvojčata a říká jim "demoliční četa", no něco na tom bude.

mirunda
14. srp 2010

ahojte kočky!
já vás pravidelně čítám, ale už mi nějak nezbývá časík psát.. teď jsme začali stavět obrovský terárko doma, vždycky byl náš sen s Kubou mít nějaký ještěrky, takže si budem pořizovat agamy kočinčinský a gekony, tak se nemůžeme dočkat.. jenže je to na dlouhý lokte, stavíme si to sami, takže to vidím až tak za měsíc.. taky to stojí spousty peněz :( Mno, ale nemohli jsme prostě odolat 🙂

Evi, to je Lukášek teda velkej 🙂 Ale to je dobře, ať roste.. Lili se taky už vzteká, taky hází hračkama a když jí něco nedovolíme nebo jí vezmem odněkud, kde chce být, tak si lehne na zem a ječí.. to mám chuť jí dát ještě přes prdel, ale nakonec se ovládnu a přejdu ji 🙂 Mrška jedna..

Jinak jsem začala nakupovat na zimu, teď jsem si na poště byla pro nááádhernou zimní kombinézu, až se probudí, tak jí do toho navlíknu a vyfotím a dám na fb..

Iji, pořád sleduju, jestli jsi už neporodila 🙂 Jsi tu teď středem pozornosti 😀 Jak se těšíš? Už to chceš mít za sebou, viď...

Mno a jak se jinak máte těhulky? Vše ok?

tetamon
14. srp 2010

@evuse to je proste axiom 🙂, ditka demoluji, cim vic, tim vetsi sranda a zabava to pro ne je 😀 Aspon vis, ze ho mas, a ze je v poradku 😉 (a stejne budu nestastna, az mi prte obleje sedacku nebo neco takovyho 😝 )

Lji: jj, taky by me zajimalo, jakpak vy, jestli uz nahodou "krpata" uz nechce ven 🙂

miru: ja jsem zatim v ocekavani toho, ze by mi behem pristiho tydne mela dojit zimni zavinovacka do autosedacky. Tak jsem natesena, jako bych si objednala novy boty 😀

mirunda
14. srp 2010

Tetamon, já to uplně znám 😀 Vždycky, když jsem si objednala něco, tak jsem na to čekala uplně nadrbaná 😀 Taky si to řádně užívej, já si to užívám doteď, přes net nakupuju fakt hodně.. a jak ti je? Necháte si říct pohlaví miminka? Asi jsi to tu už psala, já se na to ptám každý těhulky 🙂 Jen že ti to za chvíli můžou říct, ne?

martasl
14. srp 2010

miru ahoj,tak jak je ve stavu manželském??sice je to u vás jen o papíru a prstýncích,ale i tak 🙂 .Jé,terárko,hodíš pak fotky na FB??ukážu pak naší Simoně.

evus-holt z Lukáška bude kus chlapa 😉 .A co Terezka,ještě je taková ta starostlivá starší sestřička,neomrzel ji už bráška??Jo teď si budete s ní užívat,někdy se může stát,že to ty děti dělají těm rodičům naschvál,aby si jich víc všímali.máš nějaké nové fotečky??

mirunda
14. srp 2010

Marti, nezaznamenala jsem žádnou změnu 😀 Akorát papírování - nové trvalé bydliště, občanka, řidičák, pojišťovna, banka.. fujtajbl.. tohle mě neba.. ale jinak dobrý, až na to, že se stále všude podepisuju starým příjmením 😀 Ale pořád.. i na občance mám normálně H (že jsem začala psát Horáková) a přes to H mám B.. jsou tam vidět obě písmenka 😀 Tak se divim, že to tam vůbec otiskli 😀
Určitě dám fotečky, ale bude to za dýl, máme to hrozně veliký (160x120x170cm), teď jsme zdili, ve čtvrtek nám přijde akvárko, kde bude voda (jsou to vodní živlové 🙂 ), pak ty skály, kytky.. mno a pak zvířátka 🙂

jinak jsem dala pár foteček na fb, je tam i fotečka s naším prvním monoklem, chudinka spadla z taburetu a praštila se o židličku přímo pod očičko :( Ale dobrý, ještě že to tak dopadlo, ještě že se nepraštila přímo do oka..
A co ty Marti, jak jde snaženíčko? Máš muže doma aspoň v plodný dny?

martasl
14. srp 2010

miru-no snaženíčko je,ale bez úspěchu.tento cyklus jsem si dělala ovu testy,no ani jednou pozitivní.v pondělí jsem byla na preventivce,v ponělí budu volat na výsledky.dostala jsem clostilbegyt(loni jsem ho měla taky),tak doufám pomůže.manžel se snaží,pokud to jde na plodný dny přijet,ale teď to bylo asi k ničemu,zítra to mám dostat a cejtím,že ms dorazí. ☹

martasl
14. srp 2010

miru-tak na fotečky jsem koukla,malá na tom wc je suprová.a ten monokl-chudinka,brečela hodně,co??já bych řvala s ní,možná ještě víc.když se holkám něco stalo,nebo šly jen na blbý očkovýní,tak jsem z toho byla mimo.

mirunda
14. srp 2010

jak je to možný, že ani jeden den nebyl pozitivní na ovu? To je normální? Já se v tomhle vůbec nevyznám, já k Lilince přišla jak slepá k houslím.. Tak to moc moc doufám, že ten clostilbegyt (taky nevim co to je) pomůže, loni to teda asi pomohlo, ne? To neva, že teď dorazí, do konce roku budeš v tom, vsaď se 😵 😵 😵
Já jsem už nebrečela s ní, dřív jo, ale teď jsem jsem taková otrkaná a vím, že bez boulí, modřin a všech ostatních bebíček to prostě nejde.. nedávno si taky spadla ze schodů, ona už jako chodí sama, i dolu, ale nějak do nich blbě nacouvala a taky to zvládla.. nic jí nebylo.. takže já už to prakticky neřeším, jen ohmatám, jestli nemá něco zlomenýho nebo tak a pak jí jen utišit, popř. dát Brumíka a jedem dál 🙂

tetamon
14. srp 2010

@martasl marti, neboj, ja mela gyn. problemy jako prase, uz par let mam (nebo jsem mela?) rozhadany cyklus (spis ve smyslu sily a delky menstruace), ukazalo se, ze je to malo nejakyho hormonu, zkousela prave i tu ovulaci, fakt nebyla, zacla jsem brat nejaky hormony a pak stacila jedna "nehoda" a jsem tehotna... To pujde. Kdyz uz ted vite, ze a kde byl problem, tak to pujde urcite 🙂

martasl
15. srp 2010

miru-doktor říkal,že je to možný,ale často se to nestává.proto mám ty prášky(jsou pro lepší ovulaci),brala jsem ho i loni.mám ho na 2 měsíce,tak doufám zabere.buď ráda,že s otěhotněním nemáš problém,takových párů už moc není,dnes má problém každej druhej pár. 😉

tetamon-no doktor mi bral krev na prolaktin-ten taky může pocuchat ovulaci,zítra budu volat pro výsledky.dám pak vědět,jak jsem dopadla.

tetamon
15. srp 2010

@martasl jo, tak ten jsem mela uplne divoky, nekolikanasobne nizsi hodnota nez ma byt. A ja se jak magor uz aspon ctyri roky zkousela alternativne lecit na predmenstruacni tenzi a dlouhou a silnou a bolestivou menstruaci a ja nevim co vsechno dohromady... a pak je to takova kravina (relativne, ale nastesti snadno resitelna). Takze pokud si te ted doktori trosku "onuchaji", to urcite pujde 🙂 I psychika se vic hodi do pohody (kdyz to "nejde" melo svuj duvod, o kterym se ted vi a resi se (skoda, ze tu neni smajlik nejake kytky, bych ti virtualne dala)...

PS ad pary se snadnym otehotnenim.. na svatbe kamosky si delal jeden znamy z moravy srandu, ze se asi s ted uz manzelkou asi docasne nastehuje do phy, ze to tu nejak "samo" tehotni 😀

evuse
15. srp 2010

@tetamon oblitá sedačka to je to nejmenší, pokud je to od mlíka 😀

Dneska po dopoledním spaní jsme komplet převlíkali Terezy postel, nějak se pros*ala přes plínu nohavicí až ven,ale jen trochu. Když už jsem to dávala do pračky, přihodila jsem i svoje tričko a vzala si čístý. Pak jsem vzpoměla na Lukíka, že ho taky musím přebalit, protože jsem předtím slyšela jak kadí. Ten byl v lehátku, prokaděnej až na lehátko. Měl toho plnou nohavici, až skoro ke kolínku. Ta operace, než jsem ho z toho vysvlíkla, aby nebyl od hoven až na hlavě, abych nebyla od hoven já - čistý triko - a všechno kolem. Jo povedlo se. Na jeho utření jsem spotřebovala asi 15 ubrousků. Tak jsem to čístý mimino nesla do postele a nablil mi do výstřihu - čistý tričko 😝 .
Fakt luxusních 15 minut

@martasl ano, Terezka je pořád starostlivá. Pořád ho pusinkuje, očichává, ňuňá se sním, dloube ho prstíkem do očí. Už se mi ho taky pokoušela vyrvat z rukou, že by ho jako sama pochovala 😀
@mirunda kombinéza je moc pěkná(monokl taky 😀 ). Tereze je ještě ta z minulé sezony, ale už jsem jí koupila větší.

mirunda
16. srp 2010

Marti, to, že se nám Lili povedla hned neznamená, že i druhý se nám povede lehce.. bohužel jsem si toho vědoma :( Znám pár, těm se hned na první šťouch povedla holčička a pak se 5 let marně snažili o další dítě.. ☹ Takže nikdy prostě nevíš.. :(

Evi 😀 😀 😀 Takže se doma rozhodně nenudíš 😀 A kdy si pořídíte ještě třetí?? 😀

lji
16. srp 2010

@evuse no len keby viem kedy sú tie posledné dni 😝 už aj v piatok mi na biometrii vyšlo že babulka je velká na 39-40tt a nie na môj 38. tak teraz neviem či bude velka alebo či sa fakt posunie dátum pôrodu...
Sledujem že to máš dosť pestré s vôňou a čistením prdeliek 😀 ale aspon nemáte problém s vyprádznením 😀

@mirunda tešiť sa teším ale či to chcem mať za sebou... no raz áno raz nie 😀 často hovorím malej že či už neche ísť von ale ked náhodou čosi zabolí tak si v hlave poviem že to nemyslí vážne že by som už mala rodiť 😀 a ja som si fotečky na fb nevšimla 😖 musím ísť riadne popozerať bo ked tam dlhšie nie som tak mi vela vecí unikne ako tak pozerám.... 😒

@tetamon myslím že zatial sa netvári že by chcela ísť 😅

Celý minulý týžden a kúsok pred ním som sa snažila byť u švagrín alebo proste s niekým že ak by to došlo aby som na to nebola sama, resp. aby som bola čo najbližšie k mužovi. ale som sa naštvala a zostala dnes doma. proste budem len ležať, nič nerobiť a hotovo. zas mi napuchli nohy a babule počujte, stále si nadávam že nemám kondičku-je to normálne alebo som fakt na tom tak mizerne?? v sobotu sme boli ešte kúpiť dáke veci ale ja som proste nevládala. moje potné žlazy najmä na tvári sa počas tehotenstva enormne rozšírili čiže mi stačí mierny nával a som mokrá jak prase zase 🙄

martasl
16. srp 2010

evi-no tak to to máš bezva dětičky,koukám,že máš pěknou honičku,aspoň se nenudíš.našim holkám vydrželo oblečení hodně dlouho.až mi to vadilo.měly tolik dupaček a všeho,že jsem jim to musela převlíct,ikdyž byly čistý,jen aby to unosily(a protože k smrti ráda věším prádlo a hlavně pidi věcičky 🙂 ).a přidáš nějaké aktuální fotečky dětiček??

miru-já vím že nikdo nemá zaručený,že se hned povede.teda znám jednu holku z jiné diskuze,mají už jedno dítě,to se jim povedlo hned,prej napoprvé,asi v květnu nebo červnu bohužel přišla o mimi a včera našla dvě //.taky hned na poprvé se zadařilo-šťastná to žena 😉 moc ji to přeju,ale já už chci takýýý!! 😉 už se nám nedaří hodně dlouho ☹

tetamon
16. srp 2010

@evuse ja myslela obleje jako obleje cajem nebo dzusem 😀 A sleduju, deticky ti zkousi materstvi co nejvic zprijemnit 😉 Fakt si neumim dve maly prtata predstavit (no co bych delala, neutopim, ale fakt jsou dvojcata a vicercata moje nocni mura 😕 )

tetamon
16. srp 2010

@lji no ja myslim, ze mimco uz, pri tehle velikosti, utlacuje vsechny organy, vcetne plic, a to se na kondicce sakra podepise, ze sotva ufunis chuzi 😕 I kdyz pry ke konci jak jde brisko dolu, tak se trosku ulevi. Vim ja? 🙂
Vzdycky se sem hrnu, ze treba uz..a malicka si tam vyrobila bejvacek a nechce ven 😉

@martasl i jen tem praskum dej trosku casu, uvidis, ze ted uz to urcite pujde...

zuzkaaaa
16. srp 2010

sakra už píšem druhý krát pred chvílkou mi všetko vymazalo...
takže znova AHojte babule...

evka tak u nás to vyzerá tiež takto nejak sama papá takže po každom jedle sa prezliekame a ráno máme celú perinu od mlieka a čaju...

baby Sofi už spinká vo svojej izbe a už 3deň nám prespí celú noc 🙂

martinka podporujem názor mirky že tento rok tehula budeš na 100% došla ms?

martasl
16. srp 2010

zuzi-ahoj,dlouho jsi tu nebyla,kdepak ses nám toulala??jé,tak to je Sofinka už velká holka.A jaká byla první noc v pokojíčku,nebrečela??a hodíš fotky pokojíčku na fb?já teď někdy ukecávám Simonu,jestli nechce spát s maminko v ložnici-prej ani náhodou,ach jo... ☹
ms zatím nedorazila,ale ona dojde,cítím to.vůbec nepočítám,že by se zadařilo,od 9DC do 23DC jsem dělala ovu testy a ani jednou pozitivní,takže jsem asi neměla ovulku.doktor říkal,že možný to je,sice ne často,ale občas se to stane.ale vyfasovala jsem ten clostík,tak už abych ho začala brát.

zuzkaaaa
16. srp 2010

martinka už som pridala minulý týždeň je to v albume leto 2010

martasl
16. srp 2010

jdu na to 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru