Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
5. črc 2009

ozaj chcela som sa spýtať od kedy sa môže dať bábätku čaj? myslela som hip feniklovy lebo na letaku je napísané že od ukončeného prvého týždňa, mne sa zdá že maličká veľa krát ani nie je hladná ale smädná hlavne v týchto horúčavách

elennka
5. črc 2009

zuzi, dětskáý čajík se může od týdne, cca myslím 50 ml +-.. ségra to tak dávala oběma malým..

xxveronikaxx
5. črc 2009

Ahojte,ja by som sa chcela spýtať po koľkých mesiacoch po porode mozem mať s manželom pohlavný styk. Dakujem

petrach
5. črc 2009

zuzíí čajík mužeš davat,ten feniklovy,davam ho taky,ikdyž jsme na mateřine,tak v tom horku davam tak 50-100ml
xxveronikaxx to nejsou mesíce,ale tydny podle dr by se melo dodržet 6 tydnu,ale malo kdo je dodrží 😀

mirunda
6. črc 2009

Evi, tak to je okolo 1500,-/měsíc, tak to ještě není tak hrozný..ikdyž kojení je zadarmo 🙂 Mno, ale přesně jak píšeš - doktoři jsou zblblý tim, že každá mamina kojit může 😠
Evi, nevím proč se budí najednou, možná že jo, že je to tím vedrem, třeba zas přestane..tak uvidíme..mě je to vcelku jedno, jen nechci, aby si zvykla vstávat 2x v noci..

lucik26
6. črc 2009

Ahoj holky 🙂 tak jak se zda budu jedina tehu?Moje vychozi vaha byla 96kg pri vysce 180cm,ted mam 113kg..doktor rikal ze mam plodovy vody na bazen..strasne mi otikaji nohy,ale silene a to uz tak od 23tt a jen jednou mi dal Detralex a tim skoncil-najednou ma pocit ze jo normalni..pritom ty nohy jsou otekly porad priserne..nijak moc nezeru az me pritel napomina,ale zadrzuju vodu no ☹ ..tlak mam OK..u me ta vaha dost kolisa..mivala jsem 58kg to jsem zavodne sportovala..pak jsem pribrala na 87kg a pak zase zhubla na 60kg a tak to jde furt dokola..na tech 96kg jsem se dostala tim ze jsem absolutne bez pohybu-pouze 8km prochazky se psama..a ted uz vubec..lekar mi rekl zadny tury a ted je vedro tak stejne nikam nedolezu..jak to mate s hubnutim po porodu?jde to lehce diky kojeni?diky za podporu pa Lucik

mirunda
6. črc 2009

Ahoj luciku!Tak já měla 75kg před těhu při 171cm, v těhu jsem nabrala šílených 24kg!!! 😝 A bohužel mi 8kg zůstalo a nejde to dolu, přestože plně kojím.. ale je fakt, že jsem od porodu nic nedělala, jen procházky s kočárkem (rodila jsem císařem, tak víc zatím nemůžu), mamča mi říkala, že stačí hned po porodu jen doma něco trošku dělat na bříško a že to půjde samo..
Jak jsi zhubla z 87kg na 60kg??? 🙂

jabera
6. črc 2009

ahojte baby!!!
tak vas zdravim. dufam, ze ste ok, idem sa pokusit docitat...
ja som po sekani zubu, par dni som nechodila z baraku, hubu mam jak skrecok, co si zozral polku zasob a este mam aj modrinu na tej spuchnutej strane. ale uz sa to lepsi a aj menej boli.
bart moc nezvlada tie vedra, ma desne potnicky, uplne sialene a v zahyboch ma take zapareniny, ze mi je z toho az spatne. snazim sa mu dopriat aspon par hodin s holym chrbatikom, tam ma tie potnicky najhorsie, tak mi aj teraz spi na ramene, snad mi neodpadne ruka..

zuzi, necitala si ip?

petrach
6. črc 2009

ahoj jaberko,
ty zuby ti teda nezavydím ☹ malí ted začal byt červeny pod bradičkou a jednou paží,musela jsem si koupit mast se zinkem Sudocrem,a pořad mu to mažu,když to mažu tak dobre,ale jak den zapomenu,tak zas začne..ma desny podbradeček 😀 tu mast mi poradili v nemocnici a je dobra

lucik ja schodila u obou detí desne,ale taky pak zas přibrala 😉
Evi teda za to UM jsou desne palky,jsem se včera dívala na ceny v kaufu a uplne jsem hledela,kupovali jsme si už krabici UM pro případ,že bude meho mlíka malo,pořad s ním bojuju

jabera
6. črc 2009

no, tak moc ste nepopisali, tak fajn.. prave som dozrala makovy kolac, ked uz tu o maku pisete...
evi, pytala si sa ako sa mam... no, co ja viem...?
aj som bola taka priprdnuta z toho sekania zubu a vcera som isla sama von s bartom tu v koli. tak ma zrazu chytila taka nostalgia, tu je kopa mamickiek s kocikmi a vsetky, ale fakt vsetky stihle jak lanky... tehotnych je tu neuveritelne ( ved sa tu o tom aj baby bavili / a vsetko stihle holky. je mi zo seba stale horsie a pritom som pocitila taky smutok, ze tu uz nezijem a pri tom by som sa naajradsej aj uz vratila. ani neviem ako to vysvetlit. s kamoskami som uz bola, zas dojde segra tento vikend. ale inac som taka rozladena, stale urady, furt nejaky problem niekde. a hic taky, ze fakt ani von nejdeme...
teraz este ochorel borisov syn, je v nemocnici, na infekcnom, nevedia co mu je, tak som a aj bala, hlavne o barta, nebudem klamat.... boris tam je uz 3. den skoro stale, tak sa ho az bojim, ked sa vracia domov..
tu su take konflikty v rodine, to sa mi nechce rozpisovat, ale proste su to vseto veci, ktore mi akosi zneprijemnuju pobyt tu. no, tak som sa oistazovala, hahaa, ale inak sa mame dobre, hahahaa.

mirun, evi, myslim, ze ste to tu aj uz riesili ( ale aj ine baby, ak viete o tom nieco ) , co si myslite o trjmesacnom decku v sportaku? ide o to, ze bart je v kociku jak v saune. ked ho vyberam, je uplne horuci a zda sa mi, ze v sportaku by sa vetral. on sa da zlozit na uplne lezato...len mi to pride, ze bude uplne zranitelny, alebo co....

mirunda
6. črc 2009

Ahooooooooooooj Jaberko!!!Ty chudáčku, je mi tě líto s tím zubem ☹ Snad to bude co nejdřív ok!!!Naše Lili taky špatně zvládá ty vedra, špatně spinká a udělala se jí zapařenina v podpaží u jedný ručičky, tři dny jsem jí to mazala Ondřejovou mastí a bylo to fuč.. takže doporučuju.. Jinak my máme štěstí, že Lilinka není vůbec špekatá, nemá skoro žádný faldíčky, takže se jí to moc nemá kde zapařit.. a my jí necháváme hrozně často nahatou, bez plíny, tak to je asi taky dobrý..

Petrach - taky bojuješ s kojením?My taky.. ikdyž teď už je to docela dobrý, ale stejně se každý ráno strachuju, jestli vyrobím tolik, aby to Lilince stačilo, hlavně v těhlech vedrech, kdy chce pít třeba i po hodině.. a ty dokrmuješ nebo ne?

jabera
6. črc 2009

mirun, ahooooooj! co si myslis o tom kocarku sportovom, haaa?,,
to mate dobre, ze ste bez spekov... boze, bart uz knuci jak hovado, musim ist zachranovat, ale snad este nakuknem.

evuse
6. črc 2009

Ahojte.

Peťo, dyť už je Šimonek docela "starej", to bych se ani nedivila, kdyby ti už mlíčko ubývalo.

Jaber, chudinko, ty zuby.. ☹ Jak tak čtu, jak se máš , 😅 tak možná pojedete domu už na to očkování, co?
😅
Na potničky taky používám Sukocrém, zmizí skoro hnedka. Já doma přes den mám Terzu jen v bodyčku, nebo v tom overálku, co má krátký rukávy, tak se ani nepotí. Venku je to horší. Ale právě já si myslím, že v hlobokém kočáru je víc ve stínu. Navíc přes kočárek můžu přehodit dečku, nebo plenku, aby jí to nepražilo na nohy a na tělo, jakoby jí tím zastíním a přitom to mám přes kočár a neleží to na ní. Tak si myslím, že je to lepší. Navíc jí neofoukne. My zrovna teď moc chození ven nestíháme. V sobotu jsme byli po nákupech, včera na návštěvě, tak snad dneska to konečně zvládnem. Já s ní chodím až tak po 14-15 hodině, kvůli tomu vedru.
Byli jsme v Tescu, tam normálně nejezdíme. Maj tam 50% slevy na dětské objlečení, tak jsme tam udělala průvan, Třeba 2 trička za 90,-, nebo 3 body za 110,-. Mirun jestli máš čas, nakoukni někam, vyplatí se.

evuse
6. črc 2009

Jo Jaber na to pocení v kočárku jedině musíš Bárta obracet, chvíli na zádech, chvíli na bůčku, aby větral.

jabera
6. črc 2009

evi, ahoj!!! hm... tak to mas pravdu s tym tienom v hlbokom a asi aj to ofuknutie v sportaku je pravda... len ja mam furt dojem, ze je tak dusno, ale to mozno je len moj pocit. my chodime tiez az podvecer a boris s nim bol o 6,30 rano, hahahha, ale boli obaja spokojni potom. nie som schopna s nim ist v inom case, je fakt desne vonku.
aj som uvazovala sa zbalit a ist s borisom v auguste, ale zas si hovorim, ze mi to potom bude luto... jaaaa neviem. este aj tak nemame doriesene to ockovanie tu, az o tyzden pride znamy z dovolenky, co ma lekaren a uvidime, jak to bude s vakcinami.

mirun, ak tu ostanem, tak boris pre nas pride naotocku niekedy zaciatkom septembra.

inac, baby, stale som chcela zmenit fotku, nech uz je tu bordel poriadny, ale nestiham to. to ste vazne pokaslali s tymi fotkami, inac... vobec neviem kto je kto, uz aj zuzka ma inu.. idem mrknut albumy, kym je dieta chvilku tvrde.

jabera
6. črc 2009

jej, petri, zas si mi skocila predomna a ja ta potom nevidim! az teraz som ta citala.
no, pozeram, ze pouzivate net sudokrem, pojdem si ho kupit, maju ho v nasej lekartni, snad to zabere. on ma ten podbradok tak zapareny, az mije do placu! som strasne uzkostliva, ja viem... mamina mi stale hovori, ze to prehanam,a le co mam robit, ked som z neho taka posrata?

evuse
6. črc 2009

Jaber Tereza byla jednu dobu taky hrozně osypaná, já jsem z toho taky byla špatná, ale jí to asi vůbec nevadilo. Chvala se normálně, tak jí to asi ani nesvědilo 😵 Jen to nevypadá hezky.

jabera
6. črc 2009

evi, presne to! on sa vobec netvari, ze mu to vadi. sice je nervozny,a le to moze byt len tym teplom kludne. ved ani mne nie je z toho moc dobre.

zuzkaaaa
6. črc 2009

jeej baby super že píšete o krémiku maličká má takú bradu že ufff takže aj ona sa vyhádzala zajtra aj ja kúpim, jaaj sory zabudla som sa pozdraviť čaute baby 😀
ozaj jaberka tak to ti vôbec nezávidím nedostala som ip!

zuzkaaaa
6. črc 2009

baby ten krém sa volá sudokrem? jaberka dostať to aj u nás?

zuzkaaaa
6. črc 2009

jeeej baby ja ten krém mám doma dostala som v balíčku ktorý dávali pri odchode z nemocnice, a ja som nevedela na čo je 😀 😀 😀

mirunda
6. črc 2009

Jaberko, já se přiznám, že jsem sporťák teda už zkusila a bylo to na prd.. stejně jsem jí zvedla jen o jeden stupínek, víc jsem si netroufla, takže se stejně vztekala a bylo to k ničemu.. ale já jí to chtěla dát z důvodu, že je hrozná domovnice - nechce spát, aby jí NÁHODOU nic neuniklo 😀 Je to moje malá mrška.. my to teď vymysleli tak, že z korbičky odděláme ten vršek, dá se nám to sklopit uplně na druhou stranu, takže zůstane jen tak korbička samotná a Lilinku dáme tak, jako kdyby klečela a ručičkama se drží o okraj té korbičky.. takhle může čumákovat ven, tak je spokojená a neřve a taky se nepotí.. Tak to Jaberko zkuste taky, jestli Bartík dobře už drží hlavičku, jinak to nemá smysl..

Evi, dík za tip do Tesca, zítra zkusím sjet, pojedu kolem Anděla..jenže tam bude lidí jak nasráno, já to tak nesnášim..tak uvidim.. taky mají prý velký slevy v Mothercare, tak tam se taky chystám, tam mají krááásný věcičky..jeden je na Chodově, tak to mám pár stanic metrem..

Ty jo, ten název krému mi vůbec nic neříká 🙂 Mamka mi jednou koupila tu Ondřejovu mast, tak když už něco, tak to máznu tímhle, jinak používám něco málo od Weledy, jinak žádnou kosmetiku doma nemám.. 😅 Stejně by mi to tu akorát leželo - moje heslo je, že čím méně toho na mimčo napatlám, tím lépe 😵 Ale je fakt, že my fakt máme zatím štěstí, že se Lili neosypala, nic.. ťuk ťuk ťuk 😵 😵 😵

petrach
6. črc 2009

ahoj mirundo 😉
ja mu mlíko odstříkavam a davam z flašky,prso nechtel,naučili mi ho na flašku a pak se divili,proč nejde kojení 😒
celkem me to naštvalo,je s tím prace,ale snažim se to udržet,chci aspon do 7 mesícu,než budem moct příkrmy,my od 4 mesícu nemužem,přičíta se k tomu o co se narodil dřív..zatím nepřikrmuju,ale UM už mam koupene,kdyby bylo potřeba,,mame koupeny Hipp probioticke mleko,pry je dobre a jsou tam ty probiotika a my mu je kupujem v kapkách..skus na tvorbu mlíka homeopatika Ricinum komunis 5ch,jsou asuper,me to pokažde pomuže,je to balení tak na tyden a stojí kolem 70kč,nebo hodne pomáhá Řecké seno..neboli Pískavice ,dava se lžička 2-3 denne,zapít vodou,chut desná,ale pomáha,poradili mi to holky tady na koníkovi..bože to je sloupek 😲 😀

jaberko ja jsem sportak skoušela,ale ješte v nem lítá 😀pokud by ti v nem byl spokojeny a bude rovne ležet tak mužeš,ted jsme to řešili s naší rehabkou a říkala,že muže byt trochu pozvedle zada,ale nesmí byt v klubíčku,jako ve vajíčku sedačce

jo a ke kremu,delá se ted nova detská Indulona baby..dřív to byl Aviril-červeny obal a ta je super a ne drahá,používala jsem ji u Elišky a byla spokojená,ted mame Rybylku,ale se me zdá,že v tech vedrech je slabá,tak používám tuz Indulonu a Sudocrem

mirunda
6. črc 2009

Petrach, já jsem taky naštvaná z porodnice - přikrmovali mi tam Lilinku z flašky..sice mi z prsu sála, ale jen to, co šlo jednodušše a pak už ne.. naštěstí jsme to teda po 2 měsících spolu zvládly a už jen kojíme, ale byl to boj jak blázen.. homeopatika jsem brala, pila jsem kojící čaje, meltu, dokonce jsem zkusila černý pivo s rozmixovaným žloutkem - to prý pily dřív kojný, aby měly hodně mlíka.. strávila jsem u kojení 45min tak 7x-8x denně.. mno, prostě jsem pro to udělala maximum, ale teda stálo to za to.. jsem ráda, že je to takhle, ikdyž nemám ani tu nejmenší kapku navíc.. doma jsem taky měla Nutrilon, ale bylo tam napsaný, že po otevření se to musí do měsíce spotřebovat, tak jsem to pak vyhodila.. říkám si, že v nejhoršim na Chodově je lékárna, která má každej den, tak bychom tam sjeli.. tak uvidíme, když to zmáknem do půl roka, tak budu ráda, než začnem dokrmovat a stejně tak v roce bych asi ráda přestala uplně..

mirunda
7. črc 2009

čaute!Tak dneska jsme se po tejdnu dokonce i vyspali..Lilinka šla spát v 20hod, vzbudila se "jenom" jednou někdy ve 2:30 a pak spala až do 6:30hod.. takže pohoda.. asi se budila opravdu tím vedrem, jak psala Evuš.. jak jsem nekojila 2x v noci, už si na to prsa asi zvykly, tak jsem byla ráno celá mokrá od mlíka 😀 A kozy jak kámen, tam toho bylo.. taky jí stačilo jen jedno, obvykle pije z obou.. ale o kojení později už chtěla zas obě 😠 😀

Dneska má bejt ještě vedro, ale od zítřka se to má kazit, takže si dnešek musíme užít někde venku v šatičkách - co když je to naposled na dlouho dobu a pak se už do šatiček nevejdeme 😀 😀

Teď jsem vyprala dvě pračky, pověsila to venku, tak jdu prát ještě plíny, ať to mám z krku a můžem jít někam do světa..

evuse
7. črc 2009

Ahojte holčičky.

Mirun to fakt bude vedrem. My měli zas ten problém, že Tereza nechtěla spát přes den, byla pak ukňouraná, usnula kolen 17-18h, za hoďku byla vzhůru a pak šla spát až okolo 22h. A hned včera už to bylo lepší, zřímla si dokonce 3x přes den a spát šla ve 20. Jinak po celou dobu veder blbě jedla, jen malinko. Někdy se jen napila fen.čaje z hrnečku, ale mlíko naprosto nechtěla .
A šatičky můžeš přece oblíknout i přes body s dluhym a přes leginky 😉

marianeta
7. črc 2009

Cafte mamky.

Citam,ze preberate potnicky..Matko bol min.rok tiez riadne tym ohadzany a dr nam dala na to hypermangan.
je to taky fialovy prasok a dava sa do kupela.len na hrot nozika.Nam pomohlo..

A inac ako?

Zuzkaaa ako Sofi?poslucha?Vyspite sa a kojis?
My sme boli marodi ale uz je to chvalabohu ok.
A co je s Kackou uz tu asi davno nebola alebo skor ja? 😕.

Jaber tie zuby tiez nezavidim brrrrrr ja zubarov neznasam idem az ked je bolest vacsia ako strach.
A co ti sekali osmicku?

marianeta
7. črc 2009

No raz za 100 rokov sa sem dostanem a nikde nikoho.. ☹ Ale chapem mate povinnosti.

Pokukala som vase dietky su vsetky krasne a hodne narastly 🙂 . 😵 😵.

jabera
7. črc 2009

ahojte baby!!
dakujem za nazory na sportak, stale som sa nerozhodla, ci to skusim... tale mam pocit, ze mu tam bude vzdusnejsie, ale pravda je, ze zas slniecko k nemu moze lahsie.

mirun, to s tou naklonenou rovinou som celkom nepochopila, musim si to este raz precitat, akosi mi z toho vychadza, ze mi dieta vypadne von, hahahaha.

marian, museli mi to sekat, lebo som mala neprerezane zuby, ktore by nikdy nevysli a tlacili mi korene sedmiciek, tak mi ich vysekavali... uz len vybrat stehy a je to za mnou, musim povedat, ze to bolo lahsie a ko minuly rok, docela sa cudujem, kedze som nesmela ani poriadne prasky od bolesti.

zuzi, ja som tak blbaaaa!!! ja som ti dala o jedno acko menej do mena... preposlem ti to znovu, posielala som to este z nemecka.

este sa musim pochvalit, ze bart tu spi uplne uzasne!!! aj 8 hodin v kuse v noci a cez den tiez dost, len to, zial, musim byt stale pri nom v posteli, sam to dlho nevydrzi. obcas aj v tom kociku, ale to su len chvilky..

zuzkaaaa
7. črc 2009

pridala som fotky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru