Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

veruska007
25. lis 2008

Ja nevim, mne se toci hlava z nizkeho tlaku. Na to, ze jsem tehulka baculka, tak mam od vzdycky tlak hodne nizky, ten spodni tak 50-60, horni 90-120. A kdyz me nikdo nepusti sednout v tramvaji, tak je ouvej 😅 .

vladkas
25. lis 2008

ahoj holky predem vas vsechny zdravim a mam dotaz,budu asi vypadat blbe ale co uz,muzete mi nekdo prosim napsat co je to ta preeklampsie?jeste jsem se stim slovickem nesetkala.dekuji za vysvetleni

evuse
25. lis 2008

Petrach, mě se hlava ze začátku taky motala i při vysokém tlaku.

Evinka, občas mě taky pobolívala hlava, ačkoliv na to netrpím. Když to už bylo nepříjemné, vzala jsem si půl paralenu. Ten se snad v těhu smí, podle toho, co jsem slyšela.

Veruska, mě ještě nikdo sednout nepustil a to už se opravdu několik měsíců to břicho nedá zaměnit za špek. Naštěstí jsem doma, a dopravou jedu v průměru tak jednou týdně. Ale jestli je ti blbě, tak si prostě někoho vyhlídni a popros ho, že si těhu, jestli by tě pustil sednout. Určitě každej vyskočí a nikdo nebude mít kecy.

taella
25. lis 2008

tak sa pridávam do vášho klubu , čakáme dvojičky a keď som otehotnela tak som mala rovnú stovku , ktorú som si zaokrúhlila vďaka hormónom na umelé oplodnenie 😒 teraz som v 25 tt a mám 3,5 kg naviac , tlak zatiaľ v norme 130/80 a uspokojujem sa tým , že nepriberám až tak na váhe kvôli domu , že zásoby mám na sebe dosť a deti si majú z čoho čerpať a verím tomu , že váha začne trošku viac stúpať aj počas Vianoc 😀

evinka
25. lis 2008

Vladkas - zkopírováno z www.porodnice.cz:
Preeklampsie neboli pozdní gestóza je porucha ve III. trimestru těhotenství. Projevuje se příznaky, které svědčí o změnách v oblasti cév a ledvin, a to:

• E – otoky (odborně edémy),

• P – bílkovinou v moči (odborně proteinurie),

• H – zvýšeným krevním tlakem (odborně hypertenze). Proto byl donedávna tento stav označován odborně jako EPH-gestóza nebo toxémie, nyní se přechází k označení preeklampsie.

Preeklampsie začíná obvykle zvýšením krevního tlaku v šestém měsíci těhotenství, zřídka dříve, a nálezem bílkoviny v moči. Otoky jsou příznakem preeklampsie tehdy, přetrvávají-li na dolních končetinách po nočním klidu nebo postihují-li i břicho, horní končetiny a obličej.

Na tyto příznaky mohou navázat další poruchy: bolesti hlavy, nevolnost, nucení na zvracení, zvracení, bolesti v nadbřišku, neklid či zaujatost, poruchy vidění, zejména nejasné vidění, zúžení zorného pole a tmavé skvrny v zorném poli. Takový stav je již velmi závažný.

Těhotné s příznaky preeklampsie jsou považovány za rizikové, častěji se u nich může vyskytnout předčasné odloučení placenty a poruchy krevní srážlivosti. Těžké formy preeklampsie ovlivní vývoj plodu. Způsobí nejprve poruchu funkce placenty, ta se hůře prokrvuje, a dítě je méně zásobeno kyslíkem a živinami, častěji má nižší hmotnost.

Matka s preeklampsií musí být pečlivě sledována v poradně pro riziková těhotenství. Provádějí se opakovaná ultrazvuková vyšetření plodu, jedině ta dokážou odhalit dobu, kdy je dítě špatně zásobeno okysličenou krví s potřebnými živinami a kdy začíná strádat. Při těžších formách preeklampsie, zejména při nadměrném vzestupu krevního tlaku matky, je nutná její hospitalizace. Z důvodů ohrožení jejího zdraví a často i zdraví dítěte se většinou ukončuje těhotenství císařským řezem.

V konečném stadiu může preeklampsie vyústit v eklampsii, což je záchvat křečí s následným stavem hlubokého bezvědomí.

evuse
25. lis 2008

Vladkas, než to tady vypisovat, radši si to zadej do vyhledavače a přečti si lodborná popis 🙂 . Každopádně je to stav velmi závažný ohrožující na životě miminko i těhuli.

evuse
25. lis 2008

A Evinka byla rychlejší 🙂

vladkas
25. lis 2008

dekuji za odpoved,musim rict ze se to zrovna dobre necte,budu doufat ze to zadnou znas nepotka,ale teda uprimne se zacinam trosku bat jsem teprve ve 13tt a uz ted mam vyssi tlak co asi bude nasledovat pozdeji.doufam ze to bude dobre 😖

petrach
25. lis 2008

s tim busem mate pravdu,ja si dnes schvalne rozepla bundu a nic,ale hlavne ze sedi po jednom a vedle sebe tašku,tak jsem se proste vetřela,lepší než sebou seknout 😉
dnes jsem mela volat na vysledky triplu a pry nedošli,tak nevim co si o tom myslet,jak vam dlouho trvali vysledky??
dneska litam od rana,tlak netlak

evuse
25. lis 2008

Já měla výsledy asi za 5 dní

sparka
25. lis 2008

ahojky holky můžu se k vám přidat?

evuse
25. lis 2008

No jasně, vítej !

sparka
25. lis 2008

já vážila před těhu 101kg a nikdo by mi to ani nehádal pak sem zhubla 6kg během prvbních dvou měsíců a ted mám 95kg furt...ale je to strašný ale nikdy nikdo z dr.na váhu nic neříkal,u malý sem přibrala 12kg tak sem zvědavá. 😉

petrach
25. lis 2008

sparka ahojky 🙂
to není zas tak strašný,tady určite ne,me hrozne depta když u nas v diskusi druhy trimestr pisou holky začatečni vahu 56kg,tak si připadam jako slon 😀 je mi to pak blbe napsat kolik jsem mela ja,91kg a maš pravdu,ono to kolikrat na tolik nevypada,me to nikdo neveři 😉 no co už,hlane at jsou mimča zdrave ne?

zuzik24
25. lis 2008

sparka vítej 🙂
petrach: já si u nás v diskusi taky připadám s tou váhou nepatřičně 😀

luciusek
25. lis 2008

Ahojte,nic si z toho nedělejte.Já jsem ve 23.týdnu a už mám 12 kilo nahoře. ☹ Výchozí váhu jsem měla 74 kg,takže stovečka mě nemine.A?Hlavně ať je maličké zdravé a spokojené.

lenule76
25. lis 2008

Zdravím všechny těhulky,
jsem ve 25 tt, čekáme dvojčátka-kluky 😀 před otěhotněním jsem měla cca 98 kg, po otěhotěnění ( to jsem ještě nevěděla, že jsem těhu, ale bylo mi strašně špatně z jídla hlavně ze sladkého) jsem zhubla cca 2-3 kg, teď mi v poradně navážili 18.11. 87,5 kg. Dr se vůbec nepozastavuje nad tím, že mám takovou váhu, prý je vše o.k. veškeré testy a vyšetření a miminka si mají kde brát.
Přeji všem krásné a pokud možno spokojené těhulkování.
Zdraví lenka

elischqa
25. lis 2008

Od 4. měsíce těhotenství byl každý den doslova hororem. Měla jsem preeklampsii, takže vysoký krevní tlak, nehorázné otoky, bílkovina v moči, mdloby.. Dvakrát doporučená hospitalizace v nemocnici.. Extremně jsem zadržovala vodu, takže jsem přibrala 30 kg.. Bylo to fakt silný kafe. Špatně se mi dýchalo, pro otoky na nohou už jsem nemohla pomalu chodit a při každé změně polohy - tlaku jsem málem upadla.
Dne 23.10.07 jsem byla u našich, celý den se mi špatně dýchalo, otoky byly tak hrozivé, že mi voda začala na nohou prosakovat, měla jsem naběhlé karotidy a bylo mi fakt zle. Řekla jsem si, že ráno navštívím Dr, že to není normální. V noci jsem nemohla vůbec spát, nemohla jsem popadnout dech a když jsem usnula, budil mě manžel protože jsem měla krátké zástavy dechu. Bylo mi neskutečně zle a motala se mi hlava, přestávala jsem ostře vidět.
Ráno jsme jeli k Dr, tlak jsem měla 220/170, vyoký podíl bílkoviny v močí, obvod kotníku přes 40 cm.. Okamžitě chtěl zavolát záchranku. Ukecali jsme ho, že me manžel odveze sám. V autě jsem zvracela a asi svakrát ztratila vědomí. Když jsme dojeli, vzali mě okamžitě na příjem. Tam mě vyšetřili a zjistili, že na porod to ještě není (38tt), dali mě na hekárnu a narvali mi infuze..a chodili mi měřit tlak každých 5 minut, nešlo to pod 200/150 To bylo v 11:40h... Začaly mi praskat žilky v očích, tekla mi krev z nosu, z uší a začala mě šíleně bolet hlava, znovu zvracení.. Tep jsem měla jak po marotnu a pomalu jsem začínala ztrácet vědomí.. jen si pamatuji, že jsem si na pokyn sundala šperky a vezli mě na sál.
Ve 12:16 hodin se Ondrášek narodil císařským řezem .Celej oteklej, pomačkanej, ale v pořádku a zdravej !!!! Mě převezli na ARO.. Ta cesta byla děsná, jizva mě bolela takovým způsobem, že jsem myslela, že umřu.. cítila jsem každý kamínek a hrbolek na lehátku a při vyzvednutí do sanity jsem řvala bolestí. A co můj syn? 9 měsíců jsme byli spolu a teď? Neviděla jsem ho, ale byl s ním MM. Odpoledne za mnou (z protekce) mohl přijít a tak mi ho ukazoval alespoň na fotkách. Brečela jsem, ba jsem přímo řvala. Bylo mi hrozně, všechno mě bolelo, byla jsem na morfiu, nemohla jsem se pohnout, všude samé infuze, snímače, mnitory, redony, cévka, sonda a podobné.. ale přesto jsem byla tak šťastná!!! ONDRÁŠEK BYL V POŘÁDKU !
No.. pak mi řekli, že kdybych bývale k tomu dr. nešla - jsme do večera oba mrtví. A prý mi další těhotenství nedoporučují ..
I přesto všechno to stálo za to a strach je úplně malicherná věc... nedá se to srovnat s tím nádherným hřejivým pocitem štěstí !!!

sparka
25. lis 2008

hlavně at se mají miminka dobře to je fakt,ale taky musím uznat že ta váha mi problémy nedělá,jen se stydím no ale zase když stojím vedle manžy ten váží 75kg a já tech 95kg sme stejný nikdo nechápe kde to mám schovaný ty kila..nj no s malou jsem přibrala 12kg a v porodnici sem nechala 20kg..no každopádně doufám že nebude mít ani jeden prcek postav po mě

petrach
25. lis 2008

elischga teda to byl horor!!! musela ses pekne potrapit!!! a ted je vse o.k.? mali je zdravy?
to ten doktor si toho nevsiml driv??? nemelas prasky na tlak??? boze to snad neni ani mozny,ikdyz vim z vlastni skusenosti ze to mozne je 😠

sparka to teda budou holky dost k sobe,to je parada 😉 pohlavi vam rekli na screeningu? nam tam rekli kluka,ted jdu v prosinci na 3D,tak jsem zvedava jak to dopadne

evuse
25. lis 2008

Teda Elischqa , mám úplně husí kůži !

mirunda
25. lis 2008

Tak jsem si přečetla příběh od Elischqa a uplně mi šel mráz po zádech.. Gratuluji, že vše nakonec dobře dopadlo a že jste to takhle zmákli.. 😅

Holky, moc vás nejprve zdravím a chci se zeptat, jestli nějaký to kilečko navíc má něco společnýho s těhu cukrovkou..zítra ráno jdu na odběr a protože máme ještě ke všemu cukrovku v rodině, tak se trošku bojím bojím.. 😖

evuse
25. lis 2008

Ahoj Miruno,asi tě nepotěším, nadváha a cukrovka v rodině jsou rizikovými faktory pro vznik těhu cukrovky. Držím palce ať ti to dopadne dobře. V nejhorším se sejdem v diskusi o cukrovce 😒 . Mám jí taky a zatím to jde, držím dietu, měřím cukr, inzulín namám ( zatím).

http://www.diabetacek.cz/view.php?nazevclanku=c...

mirunda
25. lis 2008

To jsi mě Evusko teda moc nepotěšila, ale to se nedá svítit.. 🙄 Řeknou mi hned zítra výsledky?Nebo to ještě nějakou dobu trvá?

evuse
25. lis 2008

Jak kde, já byla v Centromedu na Buděj. a tam výsledky posílají doktorovi, sice jsem si na výsledek volala,ale setra mi akorát řekla, že je to zvýšené, mám zatím vynechat cukr a v poradně(za 3 týdny) že to se mnou doktor probere. Ten mě samozřejmě poslal na diabetologii do Podolí. Ale půjčili mi tam domů glukometr, takže to je o moc jednodušší.
Jinak počítej s tím, že na tom testu dělají většinou odběry po 1 a 2 hodinách od vypití roztoku a nesmíš nikde poletovat, aby si ten cukr nespalovala pohybem. Já jsem si sebou vzala taťku, abych to tam vydržela a taky pro jistotu, kdyby mi bylo blbě, ale nakonec to bylo v pohodě. Ani ten roztok nebyl tak hnusnej.

mirunda
25. lis 2008

Já jedu na Smíchov, mám tam i gynekologa, na Buděj. bych to měla mnohem blíž 🙂 Ale chlap jede se mnou, tak jsem ráda..potřebuju si tam rovnou vyběhat i plicní, tak bych to ráda stihla mezi těma dvěma hodinama, tak to snad budu moct.. 😉 Příští středu tam jdu zas do poradny, tak ten týden bych to vydržela.. ale nervozní jsem už teď, takže budu i celý týýýden, jestli mi to neřeknou hned 😝

petrach
25. lis 2008

cukrovku jsem mela taky u prvniho tehu,ale nebylo to tak zle,ted me to vysetreni taky ceka,tak jsem zvedava 😲 teda holky takoví pocet dvojčat v jedne diskusi 😉 ja jsem cetla ze vek nad 30let a nadvaha zvišuji šance na dvojčatka,tak to funguje 😀

petrach
26. lis 2008

dobre rano tehulky, 🙂
mirundo drzim palce na te cukrovce 😉 pak nam poreferujes

petrach
26. lis 2008

jeste jsem se chtela zeptat mamin co uz ditko doma maji,jak zvladate tehotenstvi? taky byvate tak unavene?
ja padam vecer do perin a spim jeste nez lehnu 😀 pres den teda nestiham lezet,to mi musi byt hodne blbe,coz se mi stalo ted v sobotu,tak jsem si sla v jednu po obede lehnout a mela jsem problem ve ctyri hodiny stavat 😉

zuzik24
26. lis 2008

ahoj těhulky 🙂
ta cukrovka mě taky trošku děsí, bojím se, že v sobě ten roztok dvě hodiny neudržím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru