Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
22. kvě 2009

nieeee, tu je hnusne. neni zima, tusim 18 stupnov, ale uplne zatiahnute, par hodin bez bauzy lialo a teraz je skoro ako ked sa stmieva... tak ma to stve, tot je fakt skoro vzdy, ked nie som sama doma. aj na nakup sa pojde zle... no, co uz... hlavne nech sme zdravi.

a v blave ako? uz sa aj na kupka chodi?

michala.l
22. kvě 2009

vonku je dusno, ale tiez je nejako pod mrakom - neviem kde su tie tropicke teploty 😒 , ale bola som na Kuchajde a uz sa aj par ludi kupalo - no mne bola voda studena...brrrr

zuzkaaaa
22. kvě 2009

caute babenky....
tak ja som 20km od blavy - Šamorín a tu je nenormálne dusno až ma zas hlava bolí a je vonku 34stupňov.
baby zajtra by som taaak išla niekam čavargovať, pozerala som na nete jaskyne rada by som sa niekam pozrela ale tak všade píšu, že trasa vedie cez 200schodov, uf už pri 5tom by som sa otočila smerom vzad 😀

mirunda
22. kvě 2009

Krásné ráno!
Zdravím moc moc Petrach!!!Jak ti je?A jak Je Šimonkovi??Je to moc krásnej kluk jako buk 😉 Jaktože se narodil tak brzy brouček?

mirunda
22. kvě 2009

Jinak jsme teď přišli z kyčlí, máme je prý opět kráásný, nechápu pointu druhé kontorly, když jsme byly v 6-ti týdnech.. ale co, máme to kousíček, tak jsme se aspoň prošli.. a prý už na kontrolu nemusíme, tak jsem ráda..

michala.l
22. kvě 2009

a v ziadnej nemaju eskalator? 😀 Ja sa uz teraz zafunim, ked idem po schodoch..., boze, co bude neskor? 😨
Ja som zatial v miestnosti s klimou, ale vonku je stale nejako pod mrakom...i ked dusno 😖
Baby, a co myslite, mozem sa este kupat v jazere? Pri prvom som to neriesila, kedze som otehotnela koncom leta..., ale teraz vaham, ci sa vobec mozem ...

jabera
22. kvě 2009

jeee petrach!!! ja som ta nevidela, asi sme pisali naraz a skocila si predomna, tak som ta prehliadla. prave dnes som pozerala simiho na fotkach, aky je fesak uz! v tej suprave je rozkosny. ako sa vam dari? cvicenie? moc tazke to je?

michala, ja som sa kupala normalne... iba v jazerach, asi by bol problem, keby bola zla voda, zrovna v kuchajde byvaju sinice... neviem ako tento rok. ja som sa kupala aj v nej, na kosariskach a na zlatych. mne dr. povedala, ze kludne.., ale ona bola taka flegmoska.. neviem. ja vodu milujem, musela som..

mirun, mozno si chcel nieco overit iba. hlavne, ze je to ok. citala som tu niekde, ze musi balit miminko az do roka... chuderky obidve..ved to ani chodit nemoze a mozno ani sediet, ktovie.

zuzi, tak to by som nerobila, ze 200 schodov! mne stacilo toto 4. poschodie vzdy... aj teraz mi neni jedno.

u nas sa vycasuje, padame do kauflandu, zas budem opustena od nedele, tak nech tu mam zasoby pre pripad vojny...

petrach
22. kvě 2009

mirundo díky,ja se mam ted dobře,konečne je vše jak má být,chytla jsem infekci,preklampsii,a mela jsem ty protilatky..muj dr neřešil ani jedno a takhle to dopadlo..,
ješte v patek jsem u neho byla,tvrdil že vše v pořadku,o víkendu už jsem sotva lezla,tak jsme hned v pondelí rano jeli na porodnici na gyndu a hned si me tam nechali,ješte 14 dní me udrželi,ale ta infekce byla silna a dyl to nešlo..
naštestí to dopadlo jak dopadlo a Šimonek je naše zlatíčko

Lilianka je taky nadherna a hlavne zdravá princezna,moc ti k ní gratuluju!!!!!

mirunda
22. kvě 2009

Petrach, tak to jsem ráda, že je všechno ok..a co na to dr. když ti tvrdil, že je vše v pořádku a pak jsi takhle dopadla???To musí bejt trouba...
A jak dlouho jsi s ním byla v porodnici?

Jaberko, on je to soukromej doktor, tak nevím, jestli si jen nechce nahrabat prachy od pojišťovny, že jsme tam byli.. 😉 Mno, teď už to je jedno...

u nás byl pěknej slejvák, naštěstí jsme chvíli před ním přišli dom.. ještě dneska pojedeme k babičce na chaloupku, tak jdu balit..

jabera
22. kvě 2009

perti, to je dobre hovado ten doktor..., zjavne mu to bolo proste jedno. ale uz je to za vami, nastastie uspesne.

mirun, asi to tak bude s tou poistovnou. tak si uzite vikend, nech vam vyjde pocasie.

zuzi, v macoche nie su schody! tam sa chodi na lodke a je to kraaasa!je to sice na morave, ale blizko. mne sa tam velmi pacilo..

evuse
22. kvě 2009

Ahojte holčičky.

Peťo, to je tedy náhoda, zrovna přžedevčírem jsem koukala k vám do diskuse jak se vám se Šimonkem vede. To je dobře, že už ho máš doma. Ty jsi tam myslím psala, že po 60 dnech? To muselo bejt strašný, nedokážu si to vůbec představit. Hlavně že už je dobře ! A ty jsi měla vyšší tlak v těhu, nebo ta preeklampsie vyskočila nějak najednou? Ten tvůj doktor je fakt kret..!

evuse
22. kvě 2009

Mirun my byli na kyčlích ve 3 týdnech, ve 4 týdnech , ve třech měsících a půjdeme ještě v pěti. Teď už jí tu plenu dávám jen na noc, naštěstí jí to nijak nevadí.

Holky dneska odpoledne tu byl takovej děsivej slejvák, hromy, blesky, dokonce i kroupy padaly.

jabera
22. kvě 2009

evi, to som k vam ja poslala! hahaha zo vcera...

evuse
22. kvě 2009

ale fuj Jaber 😝

zuzkaaaa
22. kvě 2009

baby...
dnes mi je maximálne zle, už by aj u nás mohlo pršať lebo mi hlava ide vybuchnúť, celý deň len na wc chodím a už pomaly aj na zvracanie mi je, mali ste o aj vy na konci tehu? či ma najaká viróza chytá? už by som to mala najradšej za sebou lebo to už veľmi zle znášam ☹

petrach
22. kvě 2009

jaber,evus ahoj holky 🙂
60dní tam byl malej,ja mezitím po tydnu doma a přijali me až 10 dní než šel domu,protože zrovna malovali..
jezdila jsem za ním každy den,pokud dovolili,tak 2 hodky klokankovala-na holou hrud přiloží a přikryjí kožešinkou

ten tlak jsem mela už ke konci vyšší,jenže to neřešil,myslím si o nem svoje,zařekla jsem se,že pokud to dobře dopadne,tak na neho kašlu,nestojí mi zato..radši tu energii venuju malému
cvičíme vojtovku,doted to bylo v pohode,jen jeden cvik,ale dneska jsme dostali druhý a to už je horší,hrozne se braní,ale holt musíme vydržet

ja na vas holky taky kukala jak se mate,jen nebylo nic hezkeho k psaní a pak byla honka,než jsme se doma zajeli,ted už je to dobry

zuzkaaaa
22. kvě 2009

ahoj peta...
tak konečne späť medzi nami 😉 aký si mala ten tlak vysoký? lebo aj ja ho mám vyšší, mne na to tiež nič nehovorili 😒

petrach
22. kvě 2009

zas tak moc nee,ale pak už toho bylo moc naraz,me nakonec v porodce řekli,že to riziko bylo hned jasne,mam špatnou sražlivost,pak ty protilatky,štítna žláza ,tlak a ve finale infekce..
ale když jsem za víkend otekla přes břicho tak,že jsem nedopla podprdu a mela 5 kg navíc,tak to mel řešit,holt pry jsem silná a v nemocnici podle toho poznali,že mam moc plodovky hned a byla to infekce

jabera
23. kvě 2009

peti, to sa zle cita..a viem si predstavit tvoje pocity, ked si sa bala o simonka a v pozadi si mala myslienku na toho magora, ze to mohlo byt mozno inac, keby on nezanedbal veci, ktore by inemu dr. boli jasne hned...mozno by sa to stalo aj tak, ale vedela by si, ze sa proti tomu urobilo maximum. ale mas pravdu, nic s tym nenarobis a mas deti, ktore ta potrebuju ... ale je to neprijemne velmi...

zuzi, mne byvalo blivno na konci, aj desnu zahu som mala a aj som vracala. pripisovala som to tomu, ze ma velmi tlaci bartik. a asi tak aj bolo, ved ked som ho potom videla, nevedela som si predstavit, ze take hebedo som mala v bruchu. ved aj preto som si nevsimla, ze mi kvapka plodovka, lebo som si myslela, ze uz mi tak tlaci na mocak, ze si to neviem ovladnut...

evi, dnes je tu uz pekne, zajtra bude u vas!

tak si uzivajte vikend, holky, kolko sa len da...

jabera
23. kvě 2009

tak ja som zase sama na sirom svete?!?! to je ale smutne...

zuzkaaaa
23. kvě 2009

ahoj jaberka..
ja som tu teraz sme prišli domov, som unavenááá boli sme na nákupoch v maďarsku, ešte stále sa tam viac oplatí nakupovať, tie ceny sú fakt na neporovnanie, kúpila som do postielky mantinel za €9 ináč u nás v SR za 16, tak isto tašku na kočík som už zháňala strašne dlho u nás všetky nad €40 v maďarsku za €16 som kúpila...
tak u nás ešte stále nezapršalo a to už 2dni hlásia, že ná západnom slovensku bude pršať, a nič
ozaj tej plodovej vody sa aj ja bojím, že si nevšimnem, ale zas lekár hovoril, že jej mám doooosť tak snáď, ktovie ak budúci týždeň nebudú dobré prietoky tak možno už Sofinka bude v piatok na svete, ozaj ja nemám komu dať vedieť tu na SR že som porodila káždá ste v zahraničí.... tak až keď prídem z nemocnice vám budem vedieť napísať.... ale som sa rozpíslala

zuzkaaaa
23. kvě 2009

JABERKA!!!
kde máš tie kg na sebe čo si hovorila? 🙄
tá fotka ako kojíš maličkého je krásnaaaaaaa 😉

jabera
23. kvě 2009

zuzi, si zlata, ale ja tie kila naozaj mam! mam len stastie, ze som fotogenicka, vazne. a vyberala som najkrajsie fotky, hahahaha
inac, ja mam aj slovensky mobil, sms by ta stala rovnako ako na slovensko, poslem ti cislo do ip, dobre? budem sa tesit, ked sa dozviem taku novinu ako prva!!! bude to cest!

bartik uz zaspal, co ma az tak velmi netesi, lebo sa bojim, kedy vstane. ale aspon konecne vyzehlim borisovi kosele a tak... lebo zajtra ma zas opusta, tak aspon nieco pochystam...
papa, zatial.

ozaj, aj moje kamosky chodia nakupovat do madarska a do rakuska do bipy. tam plienky a do madarska vsetko, aj muku a take veci. ja to vidim, ked dojdem na slovensko, to je fakt des... boooze, bart je hore... hmm, zbytocne som sa bala noci, fasa... no, proste je naozaj smutne, ake vysoke ceny su na sk. ja len nechapem, ako sa to vobec stane, ze sa vysplhaju tak vysoko. to by asi nejaky ekonom vedel vysvetlit, v ktorej faze ta cena tak poskoci. trebars vajicka tu stoja, tie najlacnejsie, 98 c/10 kusov. a pritom pracovnik, co robi s tymi chuderami slepicami zarobi urcite viac, ako jeho slovensky kolega. ako je to mozne, nechapem... ale ja to nezachranim, tak idem radsej zehlit, ked uz je dieta opat na rukach svojho otca...

petrach
23. kvě 2009

ahoj holky,,
ja si zas pro zmenu nechala dovezt ze slovenska probioticke kapky u nas stojí 1ks 600kč a u vas mam 2ks za 544kč,taky dobre ne?
zuzi doufam že bude vše v pořadku,moc ti držím palce a tešim se na zpravu od jabery 😉 budu na tebe myslet

jabera
23. kvě 2009

peti, ale tak to je obrovsky rozdiel. neuveritelny. fakt nechapem kto a ako niekedy tie sumy vyplodi...

petrach
23. kvě 2009

jabera mate hezke fotky,malí se krasne smeje a v tom kyblíku dela oblečejíčky 🙂 super

jabera
23. kvě 2009

peti, diky. on sa hrozne rad kupe, tak sa tam tesi a potom desne reve, ked ho vyberem..

evuse
23. kvě 2009

Ahoj holčiny. Dneska nějak nestíhám. Začínáme s rekonstrukcí pokoje pro Terezu, takže jsem vyklízela skříně, manžel to stěhoval na chodbu a já to tam zas uklízela. Odpoledne sekal novou elektriku, tak jsme si s Terkou zdřímly - i v tom kraválu. No zase víkend, musela jsem vstávat brzo a už po obídku to na mě dolehlo. Na oběd jsem byli o patro níž u rodičů na biftekách z kance!
A teď k večeru jsme byli na velké oslavě narozeni. Konalo se to venku, tak jsme tam šli i s Terezou. Já pak šla s ní v 9 homů a manžel ještě slaví. Slíbil, že přijede v 1 posledním autobusem, tak uvidíme. Jo a tam byl taky kanec, ale pečenej. Dneska to máme celej den divoký 😉

Jaber tady i dneska bylo pěkně , ale včera večer mi zmoklo prádlo.

Zizi, kdyby ti tekla plodovka, tak se stejně pořád tvoří nová, to vím z vlastní zkušenosti, takže mimi na suchu nebude. Tam je pak spíš riziko infekce. V knížkách píšou, že se od moči rozezná podle toho, že to prostě jinak voní. Já to teda nezkoušela, protože jsem neměla pochyby 😀 byl to vodopád.

evuse
23. kvě 2009

Jaber Tereza taky brečívala, když jsme jí vyndala z vaničky. Ale já si myslím, že jí prostě začala být zima. Takže jsme vždycky pouštěli teplomet, aby se koupelna vyhřála. A já byla po každým koupání na sprchu

evuse
23. kvě 2009

Peťo Šimonek je takovej roztomiloučkej koblížek malinkej. Jak je teď velikej? Jste si všichni moc podobný, myslím ty Eli a Šimonek.
Mě dneska poprvé jedna známá řekla, že je mi Tereza podobná, jinak všichni pořád říkaj, že je celej manžel.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru