Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
6. lis 2009

No Míšo, tak ti fakt nezbývá, než se smířit s tím, že se ta tvoje maluška ještě fintí, aby byla dost pěkná , až vyleze 😀 .

A bacha na tu vanu/sprchu, neměla by být teplejší než 38°C, pak hrozí předčasné odloučení placenty.

jabera
6. lis 2009

hahahhaha, len publikuj, nech je sranda. michalka vitajte s nami navzdy. mali by sme ti vykat, lebo si vlastne dve, takze by sme vam mali vykat. ved ty uz prenasas aj ten najblbsi termin, nie? co kolko mas tych terminov a ake? 😀

evi, vies, ze mna ta tma tiez napadla? lebo este nikdy nesiel v kociku tak, ze pozeral do tmy a prevda je, ze tu bola tma velika a ani svetla nejak moc neosvetlovali cestu. ale dobre znamenie je, ze na mojich rukach sa tmy neboji 😖
evi, uz minule som sa ta chcela opytat, terezka uz vazne spi len raz denne? ci to bol len taky nevhodny kratkodoby napad? a ak spi len raz denne, nie je hrozne protivna? bart spi stale 3-4x a to je uz pol hodku pred zaspatim vzdy uplne desny...

pocahontas, tak sa radsej liec co najviac, mne sa ten penicilin tiez moc nelubi, pocuvaj.... pokial ti je lepsie a lepsie, tak ju skus ukecat... ale tak snad vie, co robi, ta mudr..

lulu, ahoj, len nas navstevuj, ako doma.... a priberaj, lebo ta vylucime. toto si tu len michalka mohla dovolit aj to tak tak... 😉

baby, moje dieta sa toci jak kolotoc, dokonca zacal prevadzat take kopulacne pohyby, akoby sa pokusal liezt! nechapem z neho. a tvari sa strasne vitazoslavne na bruchu, co uz vobec nechapem. horsie je, ze prichadza na upozornenia, ktore sa mi tu dostavali a sice, ze mi skoro kydol z gauca... ja som sedela pri nom, ale keby nie, tak je na zemi. ale som rada, ze sa rozbehol, konecne!!!!! fak tsom sa uz bala.
prave vydava zvuky ako traktor, pokusa sa zlikvidovat hrazdicku..

jabera
6. lis 2009

adel, my ti nikdy neprezradime, ze michala porodila a ty sem potom budes castejsie chodit 😝
jak sa ti vlastne dari? co nechtiky? a celkovo, ako sa mavate? co tchyne?

adelinka
6. lis 2009

jeber 😠 sak ja sem ted chodim ..dle casu 😀
ale celkem to jde..petan ale strasne zlobi a nehtiky dobre..www.adela.websnadno.cz

jabera
6. lis 2009

no, adel, vidim, ze stranku si uz docela vymakala, super! hlavne aby bolo vela kseftov..

ozi, baby, dik za bartove pochvaly... aj mne sa zda docela fesak 😵

adelinka
6. lis 2009

teda ted jsem kukala na barta..ten je krasny a velky 😵 😵 😵 😵 😵

orlica
6. lis 2009

jaber: malej je prostě nádhernej o tom není pochyb!!!

lullu:vítej mezi námi!!!

mirunda:moc děkuju za tip,je to nádhera!

michala.l
6. lis 2009

Jezis, to sem radsej fakt nenapisem tie nepublikovatelne veci, lebo to je uz otras 😀 ...pri jednom pouzil muzik chirurgicke rukavice 😀 , ale nebojte, nechcel malu vytiahnut nasilu 😀 ... len som zas nieco mudre vycitala z netu ..., ale uz radsej ziadne blbiny nejdem citat,lebo si uz muz zbali kufre a odide 😀

Moj najblbsi termin je 21.11 ... , ale ten nevychadza nijako, kedze to by sme museli "pocat" dieta okolo 27.2 a v tom case som uz mala pozitivny tehotensky test 😀

Boze Evus - to ja uz som mozno aj bez placenty .. a mala si vyvrtala dieru v zaludku a kradne rovno odtial 😀 ... No to uz je blby humor, tak radsej uz som ticho 🤐

pocahontas35
6. lis 2009

adelinka: skoda, ze si daleko, tu by som Ti na tie nechty zohnala siroku klientelu ... stale sa ma ktosi pyta, ci nepoznam niekoho kto robi dobre nechty a ja stale, ze nie .... 😕

jaberka: vidis, aky je maly sikovny ... 🙂 tesim sa s Tebou, ze robi rozne kusky ...

Miska, drz sa, my vsetky sme tu s Tebou 🙂

Orlica: ako sa citis Ty ? este lezis, alebo ???

petrach
6. lis 2009

jaber no vydíš a ted mu nebudeš stíhat ,šikulkovi 🙂
michalka je na pokračování 😀 malá bude paradnice a tech vlasku co bude mít 🙂 😉 😀

jabera
6. lis 2009

michalka, nahlas sa tu chlamem!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jezis... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pokracuj, prosim ta. jo a 21.11. je najlepsi for.

jabera
6. lis 2009

to co ti ju z riti vyberal?? 😀 😀 😀 😀

lulupopo
6. lis 2009

no baby tu budem chodit casto, tu je fakt zabava🙂))
a jabera tak to nehrozi, aby som chudla, ked uz nic ine tak genetika nepusti.... 😝
teda michal...no malej sa nechce ist na svet... ale ked pride, bude to krasavica 😉

byggyt
6. lis 2009

Ahojte, no ja z vás nestíham sa tu tak rehocem že až, Michala to už neni možné veď ja ťa asi normálne predbehnem 😝 😝 😝 😝 😝

lulu- vitaj a zotrvaj 🙂 🙂 🙂 🙂

Jaberka no Bart sa podla mňa za chvílu postaví a bude to, strašne rýchlo rastie a je to velký feši

Musím sa pochváliť dnes som si bola vyplatiť ten dlh voči zdravotke a bola som pozrieť v bývalej práci až mi tam slza padla tak mi došlo lúto ☹ ☹ ☹

pocahontas35
6. lis 2009

byggy: Ty si vyplatila cely dlh ... no si dobra, ved to bol kopec penazi .. ozaj, ako si vlastne zistila, ze si im nieco dlzna? Poslali Ti papier, alebo ako ?
Byvala praca ? Cize, nebudes mat kde nastupit potom ? Same otazky .. som ja ale zvedavka dnes ... alebo stale 😅

byggyt
6. lis 2009

pocahontas- prišiel mi papier zo zdravotky asi pred 5 rokmi že im mám vydokladovať kto za mňa mal platiť v daných obdobiach poistné, ja som sa na to vykašlala s tým že veď majú v tom bordel a zabudnú na to, no ale oni nezabudli bohužial, do riti veď ja som poriadne ani k lekárovi nechodila to ma najviac na tom štve ale ja viem že ako argument to neobstojí, veď aj teraz v Ružinove je zas nával neviem či aj na pôrodnici ale na gynde je, babenku včera prijali tehotnú 37 tt tuším a dnes ju prepustili lebo nemajú miesto všade sú prístelky a povedali jej že veď neni zas na tom až tak zle, ale podla mňa by ju len tak pre nič za nič neprijímali takže asi tak, platíš ako sprostá a keď to potrebuješ musíš ísť ležať do nedôstojných podmienok 😠 😠 😠 😠 😠

Ja som mala zmluvu do 30.6 a na PNku som išla 17.6, nám to tak šéf dával lebo nemal pre nás v lete robotu, no a keďže bolo nemyslitelné aby som od septembra nastúpila( zmluvu sme mali od septembra do konca júna) tak som vlastne bola PN a vypísali ma na materskú skôr zo zdrav. dôvodov a to ešte mi povedala múdra osoba na sociálnej poisťovni že ja som nastúpila na Pn v ochrannej lehote tak nemám nárok ísť na MD predčasne no ale podla mňa ochranná lehota začína plynúť až po skončení pracovného pomeru tak sa teším že sa tam s nimi pôjdem v pondelok pohádať 😠 😠 😠 , no a zo šéfom som dohodnutá že nastúpim ale vieš ako to chodí človek nevie čo bude o týždeň takže ja to beriem s rezervou

jabera
6. lis 2009

jaaj, baby dakujem za chvaly toho mojho....
prave sme dosli z lidla, zas vrestaaaaaaaaaaaaal! asi ma evina pravdu, bude to tmou, sakra....

byggy, gratulujem k zbavenemu dlhu.. dnad sa za to o teba postaraju v porodnici.
budete s michalkou na izbe? 😀

byggyt
6. lis 2009

Jaberka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no nebudeme lebo Michalka sa nakoniec rozhodla pre Kramáre ale inak keby bola išla do Ružinova tak podla mňa by sme isto spolu boli 😝 😝 😝

Počúvajte akurát som sa vytočila v téme Ružinovská pôrodnica lebo jedna tam písala že sa tam pred 3 mesiacmi narodilo mŕtve bábo lebo babenku nemali kam uložiť a začala rodiť na chodbe!!!!!!!!!!!! to akože počula!!!!!!!
Ako ja sa nechcem zastávať nemocnice aj ja si ponadávam sem tam ale toto je už vrchol ako niekto môže vypustiť takúto p....u, veď čo by ju tam nechali len tak napospas???????!!!!!!!!! a okrem toho ženy porodia hocikde a niekedy aj samé bez pomoci a bábo je v poriadku

michala.l
6. lis 2009

Baby nerypte, ja dnes idem rodit 😀

Byggy,inak aj v teme Kramarebolo nedavno nieco take,ze tam umrelo babo lebo ... Ja si tiez nemyslim, ze take nieco by sa stalo len preto, ze nie je miesto ...ved ti lekari nie su hadam az taky sprosti, ze by rodicku s komplikaciami nechali na chodbe 😖
A navyse mi to pride ako zbytocne deptanie mamin .., ved v kazdej porodnici je nejaky ten pripad,ktory nie je uplne OK ...no ale co teraz mas koli tomu rodit na ulici? Stale lepsie na chodbe nemocnice 😒

A gratulujem k vyplateniu dlhu 😉 - ja som si poziadala o splatkovy kalendar, kedze u mna vycvakanie naraz nehrozi ☹ ...inak dnes mi volala sestricka od mojej gynekologicky a pytala sa, kto je moja prakticka lekarka - tak nejako som pochopila, ze to je zrejme koli vakcinam proti chripke. Vas sa nepytali?

evuse
6. lis 2009

Teda vy jedete 🙂.

Míšo, ty vždycky něco tak naťukneš a já pak přemýšlím o co vlastně šlo. Ty rukavice snad byly na masáž hráze? Možná by ses na všchno měla už vy... a říct Haničce, ať si tam klidně ještě pobude. Třeba to pomůže, když změníš taktiku

Jaber naštěstí to s tím spaním byl jen nějakej omyl. Pořád spí 2x, někdy i 3x, jenže to mi usne v 17h a večer tu pak straší do 22 🙄 . Ale zase tím jak je ráno dlouho tma, tak přestala vstávat okolo 7 a v stává až okolo8.

Mirun tak co to maso? Už jsi ho dávala Lili? Mixuješ to, nebo to pokrájíš?

byggyt
6. lis 2009

Michalka no nehnevaj sa na nás 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Presne tak, veď načo deptajú slabšie povahy takýmito bludmi, ako ja tomu neverím určite že môže sa stať nie vždy je všetko košer ale čo je vela je vela. Že, podla mňa ovela lepšie na chodbe ako vonku 😉 😉 😉 😉

Mňa sa nikto nepýtal ale veď nás nemôžu očkovať

michala.l
6. lis 2009

Byggy, vraj od druheho trimestra vysie ockuju (teda planuju 😕 ... plus vsetkych,co maju doma babo do 6 mesiacov a babatka od 6 mesiacov ..., ale ja neviem naco by mi to bolo,kedze babo mi nezaockuju (ani by som nechcela) a syna tiez nezaockuju, tak my by sme boli aj tak zbytocne 😒

Evus, hradza to nebola 😀 ... ja som si citala o nejakom hmate, ale kedze muz by to nevedel, tak sme zvolili light metodu a len vnutri tak jemne kruzil 😀 .. jezis, si tu budete o mne mysliet 😅 ...

Ona je podla mna vychcana a chce sa narodit co najblizsie k vyplatnemu terminu, nech ma postarane vzdy o super oslavu 😀

byggyt
6. lis 2009

jáááj to som nevedela, lebo ja keď som chodila ku mojej obvodnej teraz tak som bola aj s mojou mamou ju zaočkovala a mne nikto nič neponúkal, inak neni mi všetko jedno dosť sa bojím že niečo chytím aj môj muž mi hovorí že načo trajdám po vonku ale veď za mňa nikto tie veci nevybavý a aj prejsť sa trochu potrebujem, inak dnes mi tak leze na nervy ani neviem prečo

a nebudeme si o tebe nič zlé myslieť ani sa ti nečudujem že skúšaš všetko možné aj nemožné asi viem aký hmat myslíš ale to by mal robiť asi len lekár ono je to na spustenie kontrakcií a na rýchlejšie otváranie krčka ten hmat má aj názov ale nespomeniem si aký

no a teda? Hanka chce mať oslavu vo velkom štýle 🙂 🙂 🙂 🙂

michala.l
6. lis 2009

Hamilton alebo tak nejako ...ale kedze na to by som ani nepomyslela to skusat, tak mi napadlo, ze aj to jemne kruzenie by mohlo pomoct 😀

Podla mna je to ockovanie blbost,pokial nezaockuju vsetkych v domacnosti ...podla toho, cosom citala, tak by zaockovali mna a muza a syna a malu uz nie ..., tak naco to je dobre? Ved ak to nedajboze donesie syn zo skoly (coby bolo najpravdepodobnejsie), tak mi je uplne naprd, ze som zaockovana ja ... No nic, ja si nepamatam, ze by som niekedy mala chripku a syn tiez nikdy nemal, tak dufam,ze to tak aj ostane 🙂

pocahontas35
6. lis 2009

no s tym ockovanim, kolegyna bola na ockovani a taku chripku dostala, ze mala skoro 40-tky teploty...

Miska, ani mne nic neponukali a to som tam dnes bola ... minuly rok, v ramci preventivky som dostala tetanovku, co sa dava po 10tich rokoch a rit ma bolela tyzden, mi opuchla, mala som teplotu ... ze vraj dobra reakcia tela, dakujem za taku reakciu, ked ani na zachod si nevies sadnut ... 😝
Miska, ako reaguje Tvoj syn na malu ? Tesi sa ? Nedohovara jej, ze pod von 🙂))

Byggyt: hadam nic nechytis, a je super, ze sa mozes ist aspon prejst von, ja nemam vychadzky, pripadam si ako v base, cela c. 13, preto sa stale vytesujem, ked idem na kontrolu k doktorke ... uz som si pytala vychadzky, ale teraz mi ich nedali, ze som chora, a ja ich uz tak cakam ... stale len doma, nechodim nikde, co ked pride kontrola, ako by som to vysvetlovala ... asi tazko, aj ked tu na fore som citala, ze chodia len pocas pracovnej doby, a potom uz nie, a cez vikend, ze vobec nie, ale cert nikdy nespi ... 😖
Inak, maly dnes kope, si mysli, ze som futbalova lopta, ale priznavam, tesim sa z toho 🙂 a velmi 😅

michala.l
6. lis 2009

No ja som neni moc zastancom ockovani,ked mam pravdu povedat 😒 , takze pokial to nebude povinne, tak by som ani nesla 🤐 Mne volala sestricka od gyndosky, vraj to maju nahlasovat ci co 😕
Maly sa tesi a aj dohovara, ale zda sa, ze Hanka si postavila hlavu a basta 😀
A ako ti je? Uz troska lepsie? Juuj, uzivaj si kopkanie 😵

zuzkaaaa
6. lis 2009

ahojte babenky... tak tento príspevok už píšem 2 krát jeb.... internet mi stále vypadáva 🙄

spravila som na vás testík, už som sem 4 dni nepíslala a nikto si nič nevšimol, nikomu som nechýbala 😕

pocahontas aj ja som bola pn od 22 týždňa až do materskej a kontolu som nemala, našťastie dokonca sa aj párkrát stalo, že som nebola doma cez týžeň 2 dni asi som mala obrovské šťastie 😀

janka berík je krásny však počkaj achvílku vám budú na dvere babyzne chodiť klopkať 😀

michalka tak toto ti vôbec nezávidím ja by som sa už asi zbláznila a mojou histeriou by som celú rodinu pobláznila 😅

ozaj aj ja som pridala pár fotiek 😀

michala.l
6. lis 2009

Jee ...Sofi je kocanda 🙂 a ake ma krasne ocka 🙂
A nerob testiky a radsej pis 🙂 , to vies, ze si chybala 😉

kackabrcka
6. lis 2009

avojte kocky, trosku mam cas tak vaz pozeram..

miska ja rodila 11dni po termine.. kocke sa nechcelo.. si skor isla podla 38dnoveho cyklu..

evuse a jabera - prespia vam deti celu noc ? lebo ze od pol roka by mali.. zevraj jej mam dat o 17stej mlieko a na noc kasu zevraj by mala spinkat celu noc.. neskusala som lebo spinkat mi chodi o 19.30 a zaspi pri flaske..

idem pozriet vase foto.. papa

zuzkaaaa
6. lis 2009

😀 😀 😀
kacka jeej Sofinka už narástla (myslím tvoju) 😀
tak mne malá neprespí hoci včera spravila rekord spinkala od 23,00 do 3,00 to už dávno nebolo, mne strašne zle spinká cez deň spí dokopi asi 1-1,5 hodiny a pritom pekne papá 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru