Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

macalc
6. led 2010

byggyt Malá je úžasna riadny macko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak to by slahlo aj mna keby že sa mi stane to isté ako tebe ale ja v noci spim len tak tak driemem a stale kontorlujem malú.

martasl
6. led 2010

prej jsem měla špatnou placentu.ale za celou dobu mi doktor neposlouchal srdíčko,jen když jsem byla ve 12tt na utz.ale ani tam neposlouchal,jen koukal jestli tluče.vlastně jsem za celou dobu těhu tlukot neslyšela ☹ možná,že kdyby ho doktor poslechl,tak by třeba poznal že není něco v pořádku-ale to je jen můj názor.co jsem tak pročítala diskuze o tom přístroji,tak se dá už i od 12tt,ale je to slabší.čím dýl těhu,tak to samozřejmě sílí.ale pořídím si ho,ať mám klid.

martasl
6. led 2010

byggyt-tak jsem jukla na fotečky.no teda,malá je kus ženské-kolik už váží??

macalc
6. led 2010

martasl som rada že už ti je trocha lepšie aj ked viem že tak lahko sa na to zabudnut neda ale musíš ísť dopredu a snád sa ti skoro podarí znova otehotniet 🙂 🙂 🙂 🙂

Kamaratka porodila 30 decmbra a maličký jej zomrel 2 dni po narodeni mal zlú skor žiadnu zrážanlivost krvy a chudáčik vykrvácal a na slovensku sa este nestretli s takímto prípadom a aj prve babo majú postihnuté je mi ich velmi lúto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ J e to smutné že v dnešnej dobe pri takejto technike a vyspelej vede nevedeli malého zachrániť

martasl
6. led 2010

ježíši,úplně mě přejel mráz po zádech.to v sobě a okolí teda musejí mít oporu a určitě i v tobě 😉
Já jen pořád nechápu,proč kuřačky,feťačky a jím podobné mívají zdravé děti(někdy ovšem taky ne),kašlou na těhu i na mimi a mají vše ok.Některý ženský roděj rok co rok,vživotě nebyly v práci a děti mají jen kvůli příspěvkům a děti mají zdravé.tak nevím,v čem je problém ☹ ☹ ☹ ☹

macalc
6. led 2010

presne tak ako píšeš veľa žien kašle na cele tehu aj aj ked som bola v nemocnici prišlo par žien čo porodili za pár minut a to boli všetky romky a jedna porodila 7 dieta no rozum mi zastal

martasl
6. led 2010

tak nějak jsem to měla na mysly.neříkám,že všechny jsou takové,ale vidím to i v Moravské.když jsem ležela ve špitále kolem 9tt,tak semnou na pokoji byla ženská-ne romka a několikrát denně chodila tajně kouřit.smrděla jak tchoř a absolutně jí to bylo jedno.ptala jsem se jí,proč kouří,když je těhu-byla asi 22tt a prej před těhu kouřila krabičku denně.tak že to omezila tak zhruba na 10denně.podle mě prešť jak uhoď.chudák mimčo.tak kde je sparavedlnost??ach jo,už by jsme se z toho mohly vyhrabat,že??

macalc
6. led 2010

martasl ano kde je spravodlivost ked su chore male deti a stary ludia lezia uz niekolko rokov a su chory smrt by prijali lebo sa trapia aj oni a aj pribuzny a preco musia trpiet nevinne deti co uz taky je zivot

martasl
6. led 2010

to jo.ježíš,já se tak těším na duben.doufám,že se co nejdřív zadaří.ikdybych si musela vzít dovču,abychom se s manžou vůbec viděli(už jsme to tak jednou museli udělat-jinak bych už nevěděla,jak manža vypadá)

macalc
6. led 2010

martasl tak to nie je ktovie čo ked ste malo z manzelom ale verim tomu ze sa vam to podari 🙂 🙂 🙂 🙂 vzdy musi clovek verit viera umiera posledna len to vydrzat a poradis sa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aj mi sme boli s pvym muzom spolo tri aj pol roka a nepodarilo sa mi otehotniet a aj z druhym sa mi podarilo presne na nase tretie vyrocie som si urobila test a bol pozitivny 😀 😀 😀 😀 😀 je to taky dobry pocit ked si nato spomeniem 😀 😀 😀 😀 😀 a aj den si pametam ked sme malu splodili bolo to na valentina 😀 😀 😀 😀 😀

pocahontas35
6. led 2010

ahojte,

byggy, mne sa mala Vivi velmi paci, je nadherna 🙂

byggyt
6. led 2010

Macalc my sme s mužom spávali len na jedno oko pri staršej vtedy hádam monitory ani neboli ale teraz som si povedala že chcem kludne spávať.

Marti pri prepúšťaní vážila 3890 a v pondelok som sa najprv odvážila sama a potom aj s malou a vyšlo že má 4200 ale neviem či je takéto váženie presné, uvidím v pondelok v poradni.

Pokahontas ďakujeme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂, inak ty bývaš v Grobe? V pôrodnici som ležala s jednou babou s Grobu.

No dnes sa mi konečne podarilo upratať byt podla mojich predstáv ešte pôjdem asi umyť vaňu a umývadlo, aj tak sa malá zobudí asi za hodinu tak sa mi neoplatí si ísť zdriemnuť a ešte chcem hodiť sprchu.

pocahontas35
6. led 2010

Ano, byggy, byvame tu, uz 3 rok 🙂

evuse
6. led 2010

Ahojte.

Dneska mi bylo nějak blbě, asi z jídla, až teď večer se mi ulevilo, tak jsem před chvílí dopapala celej talíř hranolek.

Lji, mě bylo v první těhotenství tak blbě, že jsem si říkala, že už nikdy a uvažovala, jestli mi za to to dítě stojí, kdybych neměla neschopenku, tak nevím jak bych to zvládla. Jenže já neblila( jen 2x), mě prostě bylo děsně blbě, ale nešlo mi blít. Toho si važ, že ti to jde, aspoň se ti uleví. Mě docela pomáhaly ty těhu lízátka
A v tomhle těhu, kdyby mi nerostlo břicho, tak ani nevím, že jsem těhotná.

Macalc, to je hrozný s tou kamarádkou 😢
Martasl, šel by použít i normální stetoskop, jsou okolo 400kč. Já už pořád netrpělině čekám, kdy mě mimino začne kopat. Do tý doby nebudu mít klid. Doktor mě naposledy viděl ve 13tt, minule na kontrole byla jen sestra,a takže vůbec nevím, jestli je všechno ok. Ještě to pořád skoro nikdo neví, že čekáme mimino, naštěstí břicho v zimní bundě není ještě vidět.

Byggyt, to jsem si taky prvních pár měsíců myslela, že se mi nevyplatí jít na hodinmu spát. Ale dneska už se mi to vyplatí, jinak bych už nefungovala. Naše dítě šlo včera spát ve 20, ve 22 se vzbudila a odmítala zůstat v posteli. Nakonec šla milostivě spát opůlnoci. Takže my s manžou v půl jedné 😝 😝 . A to jsem se s tou potvůrkou musela ještě ve23 podělit o banán. Ach jo, není to jednoduchý

Byggyt ( a Jeber 😀 ) mě se nepodařilo upratať. Ačkoliv jsem dnes proti světlu viděla tu podlahu zapatlanou od jabka a pomeranče, tak nemám sílu jít vytírat, snad zejtra. Ještě, že to dítě už chodí, kdyby lezla, už by to bylo uklizený. Myslím mnou, ne Terezkou 😀 😀

hanula83
6. led 2010

Holky, tak ty naše mrčandy konečně usnuly, tak jsem si sedla k fotkám a konečně přišla na to, jak je zmenšit, jsem prostě technickej typ 😠 ... takže jsem zase nějaké nové vložila.

Evi, stetoskopem to taky jde slyšet?

Je fakt hrůza, jak některy žensky jsou v pohodě, hulí jak fabriky, pijou jak duhy atd. a přitom dětí se to nijak netkne. Já to těm dětem přeju, protože ty za to nemůžou. Ale v porodnici jsem se taky s jednou takovou setkala, navíc to byl pěknej rapl...

pocahontas35
7. led 2010

ahojte,

Hanka, male su nadherne, su rozkosne ... take na "zozratie", ale vsetky babenky, co ste tu, mate nadherne deticky 🙂

Ja som sa teraz vratila z poradne, vsetko je v poriadku, uz budem chodit kazde dva tyzdne na kontrolu 🙂 Baby 17.01.2010 zacina mi materska, dnes som dostala papiere. Som cela happy 🙂

mirunda
7. led 2010

Hanulko, ty dvě poslední fotky jsou nejlepší, musela jsem se smát 😀 Holky jsou strašně krásný, i Byggytky Vivi je překrásná kočka!!! Já chci taky malý miminko!!! 😀 Už mám doma prostě velko slečnu.. 🙂

Evi, taky se nám občas stane, že jde Lilča spát takhle pozdě.. hlavně když usne třeba v 7, spí 2 hoďky a pak už se jí prostě nechce.. :( A nejčajstěji se to stává, když si řeknu, že půjdu v 8 spát, abych se taky jednou vyspala 😀 Jak kdyby mě ta mrška slyšela.. 🙂 A jak jde Terezce ťapkání? Už chodíte ven po svých? A kdy se dozvíš případnýho pindíka? Už budeš za chvíli v půlce těhu - to letí..

Jinak ta moje kočka má normálně 10kg!!! Včera jsem jí zvážíla na naší váze.. to je takovej žrout, to není snad ani možný 🙂 Ona normálně papá v kuse celý den, jen občas si dá přestávku na spaní.. včera jsem jí vařila dvojtou porci, že jí půlku nechám na dnešek - a ona to snědla celý!!!! Nechápu, kam to dala 🙂

hanula83
7. led 2010

Pocahontas, děkujeme 🙂

Miru, moc díky 🙂, jsou to teď takové dravé šelmičky, které se opravdu o všechno přihlásí 🙂).. Já se zase těším, až to budou takovy slečny jako máš ty, to bude zas ještě větší sranda 😉. Je teda fakt veliká, 10 kg má můj synovec a to mu v únoru budou 2 roky. Ale on je takovej drobek. Je sice dlouhej, ale hubenej, papá dost, ale vypije tak 5 litrů čaje a vody denně, tak se mu to asi nestíhá nikde usadit. No a můj druhej synovec od druhyho bráchy má zase 6 měsíců a má skoro stejně kil jako ten dvouletej 😉. Prostě každy dítě je jiny... Jinak ale buď ráda, že papá, opačně je to horší 😒

mirunda
7. led 2010

Hanul, to si taky říkám, že naopak by to bylo horší.. a taky - ona to vyběhá, až začne ťapkat - a to k tomu nemá daleko.. ale třeba můj švagříček měl v roco skoro 12kg, ale ve 2 letech jen 12,5kg.. že za druhý rok skoro nic nepřibral.. prostě každý mimi je jiné, jak píšeš.. 🙂
Je fakt, že teď je s ní větší prča, ale taky víc starostí, pořád někam leze, do všech skříní.. všechno vyhazuje.. já chodím za ní a uklízím 😀 To byly časy, když jsem jí nechala na přebalovacim pultu a šla si v klidu na záchod 😀 😀 😀

martasl
7. led 2010

pocahontas35-být už na mateřské-to už je (bude) jinej pocit,než na neschopence,co?? 😉

hanulo83-je vidět,že se mají holčičky rády už od mala,co??už se hezky pusinkujou 🙂 😉 jsou jednovaječná nebo dvouvaječná??mi připadne,že si moc podobné nejsou-nebo se mi to jen zdá???jsou kouzelnýý 😉

moje starší holka měla ve 3letech 11kg a 92cm.už jsme z toho byli na nerva-pak doktor zjistil,že má celiakii.asi nějakou lehčí formu,dietu jsme drželi od 3-6let.navíc měla alergii na kravské mléki.no děs.je úplně jedno,kolik prcci váží,hlavně že jsou dětičky zdravé 😉

martasl
7. led 2010

evuse-jak má malá to růžový proužkovaný-to už tak od mala posiluje břišní svaly??šikula.a koukám,že elektronika a vybalování nálupu je její radost.. 😉 na vybalování nákupu by se mi hodila,nesnáším to. 😅

evuse
7. led 2010

jo jo, posiluje. Už ve 13 týdnech se takhle zvedala. Řekla bych, že má vypracovanější přišní svaly, než celá naše rodina dohromady.

Hanul holčičky jsou krásný, takhle na fotkích fakt vypadají hodně stejně.

Mirun to uklízení vytahaných krámů je děsný. Nejhorší je, že Tereza si to už nosí všude, takže je to fakt po celým bytě, v koupelně, na chodbě.. , čekám, kdy se přerazím. Tereza už neťape, ale běhá. Ale jen doma. Na ven jsem neměla kombinézu bez ťapek a teď když je, tak čekám, až bude pořádnej sníh, aby se v tom mohla i vyválet bez umazání. Myslím, že doma toho nachodí až moc, tak jsem ráda, že aspoň na prochajdě nechodí. Dyť doma nedělá nic jinýho, než že chodí sem tam

pocahontas35
7. led 2010

Evka: Terezka je kuzelna, ma nadherny kukuc 🙂 a velmi pekny usmev 🙂

Marti: ano, je to uplne iny pocit, ten sa ani opisat neda, ale tie co ste ho prezili viete o com pisem 🙂 V pondelok Ti drzim palce ked budes v praci, neboj, zvadnes to ... sme tu s Tebou ...

martasl
7. led 2010

pocahontas35-díky.užjsem volala kámošce,ať to decentně roznese,že se vracím a že jsme o mimčo přišli.Ať pak každej není vykulenej a nemaj blbý otázky.prej to tam řekla decentně jedné,která už se o roznesení postarala.tak snad to bude v klidu.ale raději si vezmu prášek do zásoby. 😉 doufám,že mi dá i mistrová pokoj,je děsná.o všem musí mít přehled a nikdo ji tam nemá rád.tak pak dám vědět,jak to proběhlo 😉

přesně,jak je maminka už na mateřské,tak to už ví,že se den D blíží.a to jsou teprve ty nejlepší přípravy 🙂 🙂 🙂 😀

martasl
7. led 2010

pocahontas35-tak si to do toho dne D bezva užij a pak ještě víc.načančej postýlku,kočárek a hračičky a třeba i vyfoť a hoď do alba.rády kouknem 😀 já jsem na tohle byla u holek děsnej maniak.a to v té době takový nádherný nebesa jak jsou dnes nebyly.ale něco se sehnat dalo,ale nebylo to tak pěkný.

hanula83
8. led 2010

Miru, já se právě už hrozně těším, až se mnou budou nějak komunikovat, už teď jsem celá oprděná, když se začnou smát a co teprve až to bude ve velkém 🙂))...

Marti a Evi, moc děkujeme, holky jsou dvojvaječné a kdo je vidí takhle na fotkách nebo zababušené v kočárku, tak říká, že jsou k nerozeznání. Ale jsou opravdu každá úplně jiná. Jedna velké oči a menší nos, druhá naopak. Jedna vlasy, druhá skoro žádné. A jsou jiné i povahově, na každou platí něco jiného a dokonce i pláčou každá jiným způsobem 😉. Teda pokud nemají velkej hlad a začnou stereo, to je pak opravdu stejné a hodně hlasité 🙂)).

beruska1989
8. led 2010

mirunda: tak jsem byla dneska na kontrole a už je to zas o kilo víc 🙂 , a dr na to no tak vánoce jsou znát to je dobře 😀. Já z toho tak nadšená nebyla 😀 😀

petule12
8. led 2010

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, neboť taky nepatřím k žádným hubeňourům 🙂
Začala jsem na váze 80kg, nyní mám o 2 kg méně.

Hnes bych se vás ráda zeptala. V diskuzi u našeho termínu porodu jsou samé štíhlounké a chlubí se bříškama jak cítí dělohu a tak. Prostě začínám z toho být nervozní. Sice si říkám, že u mě má mimi kam růst, ale mohli byste mi říct vlastní zkušenost? Jsem nyní ve 13tt a zatím mám na bříšku jenom špíček, pobolívá mě v podbřišku, ale když si na bříško sáhnu tak nemám pocit, že bych tam něco divného cítila (dělohu a tak), mimo to vlastně nevím co divného mám cítit. 🙂 Zatím mi nědělá ani problém ležet na břiše. Mám strach, že mimi neroste ☹

Můžete se podělit o vaše zkušenosti?
Díky

martasl
8. led 2010

Čauky.tak mám ukončenou neschopenku.v pondělí mažu do práce.ptala jsem se co zbytek výsledků?no a bylo to tou placentou,měla jsem ji špatnou,říkal něco o vrstvách.mimčo tím pádem neprospívalo.a potěšil mě,prej se můžem začít snažit už od BŘEZNA!! 🙂 🙂 takže o měsíc dřív,jupíííí.

petule12-sice to už u mě není aktuální,ale mám už dvě holky.80kg jsem měla,když jsem je rodila.ale za to teď,když jsem otěhotněla,tak má výchozí váha byla 100kg.takže oproti mě seš hubeňour.břicho mám po holkách vytahaný a přetejká-no děs.pořád jsem u toho těhu taky žádný změny nepozorovala,až ke konci,že se mi vyplnilo.takže žádnej stres.taky jsem zírala jako puk,když jsem viděla ty hubený maminky,jek už ve 12t mají bříška.ale asi to dělá taky to,že se chtějí pochlubit těhotenstvím,tak ho při focení malinko a asi nevědomky vystrčí.a když se narovnáš,tak to bříško taky malinko povyleze. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru