Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
18. dub 2010

jj, to je blbý.. to je budeš muse dovézt někam do parku nebo na hřiště a až tam je vypustit 🙂 S jedním to ještě jde, ale s dvouma.. 🙂 A ještě budou ještě akční.. 🙂 Třeba Lili se moc nechce chytat za ruku, raději chodí sama, moje mamka říká, že jsem byla stejná - všechno "sama" 🙂 Tak se máš na co těšit 😀

hanula83
18. dub 2010

Miru, my bydlíme na dědině, hřiště a park? Co to je? 🙂)... Jo, právě s tím počítám, že nebudou chtít za ruku, no uvidíme, nějak to snad zkoulíme nebo je budu muset brát na provázek 😉

pet.s
18. dub 2010

hanulka tady jedna paní má na dvojčata vodítka..tedy kšírky. Vodí je na tom.Oni jsou pěkný péra. Má kluka a holku. Tak se ji ani moc nedivím.

mirunda
18. dub 2010

tak vidíš, tím líp, že vám tam nejezdí auta 🙂 Vypustíš "zvěř" před barák a jen když už budou hoodně daleko, tak pro ně doběhneš :DDD Bydlíte v baráčku?

hanula83
18. dub 2010

Pet.s, abych pravdu řekla, tak jsem to nenapsala o tom provázku úplně ze srandy, já o tom vážně uvažuju!! 🙂))

Miru, to se právě pleteš. Bydlíme sice na vesnici, ale jsme z těch troubů, co bydlí přímo u hlavní silnice a vzhledem k tomu, že kamionům se nechce připlácet si za dálnici, tak jezdí přes naši dědinu... No takže vypustit zvěř přímo před barák je dost o hubu... navíc se tu zásadně nedodržuje rychlost, takže asi tak... Naštěstí máme zahradu a všude plot, tak aspoň nějaký výběh budou mít 😉

evuse
18. dub 2010

Děkuji za pochvaly dítka 😉

Mirun, ani jsem se nepochlubila, Tereze leze 9. zub, stolička 😀 . A pěkně nudlá, už zkouší sama smrkat, odkoukala to od nás, ale dneska jsem jí musela odsát vysavačem, jak jí bublalo v nose

Mě tereza začala za ruku chodit, až když jsme byli v obchoďáku, asi se bála toho prostředí. Teď už chodí i venku. Krásný bylo, když šla za ruku s tatínkem a ještě se chytla mě, prostě rodinka, to jsem měla úplně slzy v očích. A taky toho ujde dost. Já s ni chodím do parku, nebo jinam, kde není hned u chodníku silnice. V kočáru dojedem na místo určení, pak si chodí a cestou domu v kočárku dostane něco na kousání, jinak by v něm asi taky moc dlouho nevydržela. Miluje rohlíky a kupuju jí místo křupek takový ty křehký chlebíčky, co se jí při dietě, kukuřičný, grahamový... Vydrží jí dýl než křupky, ty zdlábne moc rychle.

No samozřejmě Mirun, taky se u všeho zastaví, utrhne každou kytku, do košíku v kočárku mi cpe klacíky 😀 je to legrace, je kouzelná. A trasu udává ona, já za ní jen popojíždím s kočárem, když nechce jít tam kam já, tak mám smůlu, jedině jí odnést, nebo šoupnout do kočáru, jinak se přetahujeme, až má strach, že jí utrhnu ruku 😒

pet.s
19. dub 2010

Hanulka to se ti ani nedivím. Kolikrát se mi až zastavilo srdce, když se mláďata rozeběhla, tam kam neměla a to jsme je měla po jednom. Uhlídat dvě by mě asi svalilo. 😀 Mizím zkontrolovat to do firmy a pak do Motola na dia a na registraci k porodu.

mirunda
19. dub 2010

Hani, tak to je supr, že máte zahradu.. my taky a to je paráda.. ještě máme na zahradě pískoviště a klouzačku, takže supr.. písek absolutně zbožňuje, tak si do něj vleze a je tam třeba i několik hodin a já popíjím na terase kafíčko 😀 Fakt v těhlech chvílích si neumím představit, že bychom byli v paneláku - a to jsem panelákový dítě 🙂 Prostě v tomhle je mít baráček obrovská výhoda..

Evi, taky jíme tyhle "chlebíčky" - taky už jsem přišla na to, že jí to vydrží dýl 😀 Rohlík spíš rozdrobí, ona vyjídá jen ten vnitřek rohlíku a pak vyhodí jen tu kůrku.. takže jí rohlíky do ruky moc nedávám.. fakt vám roste stolička? Tak to je supr.. my máme hlavně dole jen dva zuby, tak spíš čekám ty dolní..

Jinak Lilianka ráno 38,8 - nic moc ☹ ☹ Ale vypadá dobře, až na skleněný očička to na ní není poznat.. tak snad jí nic nebolí ☹

evuse
19. dub 2010

Ahojte.

Pat.s ty máš diabetes? Nebo jsme to špatně pochopila s Motolem.

Mirun, tak snad je to fakt od těch zubů,hlavně, že jí nic jiného není. prosím tě, co dělá v tom pískovišti takovoudobu? to už plácá bábovky? Nám ho dneska konečně děda smontuje, ještě se pak musí objednat písek podle obsahu. Minulý týden se to natíralo.

mirunda
19. dub 2010

Evi, sedí tam, hrabe hrabičkama, jezdí autíčkama.. rozhodně kup Terezce autíčko, já nevěřila, že by jí to tak bavilo 🙂) Fakt, ona jí pískovej maniak, a tchánovci mi říkali, že takový byli kluci taky, že vydrželi v písku hrozně dlouho.. a Evi, vy máte taky baráček?

martasl
19. dub 2010

tak hlásím negativní test.břicho začalo dost bolet,takže se ms rozjede.ách jooooo.se na to v....u 😠 😠 jinak dnes jdu do práce,tak snad budu mít čas sem zítra juknout.

jabera
19. dub 2010

marti ☹ ☹ ☹ to mi je luto, sakra....

mirunko, co to ta lilinka,ma, su to zuby? nejak mi to nedoslo, ci si vypatrala nieco. bart ked mal tie teploty, tak bol vlastne tak iny, ze som nejak hned poznala, ze to zuby nie su.... drzim palec.

evi, tebe to uteka... to snad ani neni pravda. a mas take drobnejsie brusko, ze? ci to sa na fotke zda? ja osm vzdy tuzila po velkm bruchu a nikdy som nemala, ani na konci to nebolo take to mega... ale hybat som sa nevedela ani s tym mensim..

hani, na teba som si dnes spomenula, videla som auto, ktore ma vzadu na skle napis, ze trojicky na palube... 😅

mirunda
19. dub 2010

Jaber, já mám právě pocit, že to ty zoubky budou.. nevím proč.. pořád má ruce v pusince a slintá víc než obvykle.. tak uvidíme.. teď je v pohodě, zabral čípek a dávám jí homeo na zoubky, tak snědla i rohlík - dokonce i s kůrkou 😀 Tak to musí být vyhládlá 😀 A usmívá se, to je k nezaplacení.. ale v pusince jsem jí nic nenašla.. ještě počkám do zítřka, jestli se teda teploty nevyšplhaj nad 40 ☹
Já taky chtěla mít velkej pupek a měla jsem ještě větší než jsem chtěla 😀 😀 Srovnala bych ho s bříškem Hanulky 😀 Jen vevnitř s nepatrným rozdílem jednoho miminka 😀 😀

Marti, to je mi líto.. ale na jednu stranu - hodně z nás mělo první test negativní, ne? Já taky... tak dej vědět, jestli jsi to dostala..

martasl
19. dub 2010

tak holky ms v plném proudu 😠 😠 😠 takže mimi se nekoná.to bude teda květen ☹ ☹ u nás se zatáhlo a začíná pršet.a já jdu do práce 😝 😝 😝 😝 tak ahojky

pocahontas35
19. dub 2010

Marti, je mi to luto, ale nevadi, maj to isti !!! Drzim palce 🙂

evuse
19. dub 2010

Ahojte.

Marti to je škoda, věřila jsem, že to už vyjde, tak snad brzo.

Jojo Mirun máme domek. Přidám do alba fotku pupku, aby jste viděly, že zas tak malej není.

hanula83
19. dub 2010

Pet.s, no právě, my jsem zatím v klídku, stále zůstávají tam, kde je položím... No ale to lození a běhání mě trošku děsí 😉... prostě provázek to fakt jistí 🙂

Miru, děcka písek zbožňujou, i moji synovci, nikdy jsme je odtamtud nemohli dostat... takže pískovitě u nás taktéž bude 🙂. No a v létě nějakej bazének, to všechno musí být 🙂... A co Lilinka, lepší teď?

Jaberko, tak ti si na mě vzpomínáš v souvislosti s trojčaty? Popravdě já bych je brala! 🙂) Ale je fakt, že to by bylo o něco komplikovanější než teď. Teď mám dvě ruce, tak si na dvě děti vystačím, ale třetí ruka zatím nenarostla 🙂

Marti, nic se neděje, buď v klidu, žádnej stres a nemysli na to 24 hodin denně, ono to časem vyjde...

Evi, pupek není zas tak mikro, to je pravda, a ještě naroste, bude to cvaloušek 🙂

zuzkaaaa
19. dub 2010

čaute babule moje, ja vás každý deň prečítam ale som už lenivá napísať, Sofi je veľmiiiiii živé dieťa celý deň by len vysela na mne už ani na wc neviem od nej odísť lezie za mnou a stále plače, jaaaaj musím sa pochváliť konečne v stredu ideme podpísať zmluvu a za týždeň už budú dúfam peniažky,
evka máš krásne bruško a Terezka je krásna a šikovná
mirka aj vám sa to kráti za chvílku už budeš pani a nie slečna 😀
martinka ja viem že to čakanie na tehotenstvo je strašné ale fakt že ak nebudeš čakať tak si ani nevšimneš a budeš tehula ja som každý mesiac plakala nad testami nikdy som tam nemala 2 čiarky, a ani menzes som nemala a zrazu som na tehotenstvo ani nemyslela ani test som si nechcela spraviť že na čo tak mi kamoška išla kúpiť tak zo srandy som to ocikala a oni sa tam objavili 😀

pet.s
19. dub 2010

Ahojky děvčata, hlásím návrat z kina. Byly jsem se ségrou na mamas end papas. Krásnej film,ale kapesníky sebou. Já řvala jak malá.
Evuše ano, mám diabetes, byla jsem na inzulínu už před těhu. Kontrola na dia dopadla dobře. Byli jsme odesláni do poradny pro diatěhu, taky v Motole. Tak ted nás čeká v pondělí 3D, ve středu gynda, ve pátek genetika. To budou nervy příští týden. 😉

mirunda
20. dub 2010

ahojte, tak noc byla naprosto příšerná, Lili pořád plakala, byla tak horká, že jsem tomu nechtěla ani uvěřit ☹ Vzala jsem si jí k sobě do postýlky, kde vždycky usnula, ale za chvíli se probudila a plakala, chudinka moje.. vůbec jsme se ani jedna nevyspala - ale Lili to dohání, ještě teď chrní.. kočička moje, je mi jí tak líto.. jsem zvědavá, jestli bude mít ještě takovou horečku.. jestli jí to dneska neklesne, tak zavolám dr., páč je to dneska 3. den, tak to by se mi už nelíbilo 😖 😠 🙄

Jinak naši kluci přinesli domu vši, včera jsem našla jednu i u Lilči, ale ona je mít nebude, má na to moc jemný vlásky a má jich málo.. kluci se nechali ostříhat dohola, ale co já???? Dneska jsem u sebe našla 3 kousky 🙄 Tak jsem vyslala Kubu do lékárny pro nějakej přípravek.. tak bych se z toho posrala, fakt 😖 😖 😖

pet.s
20. dub 2010

Mirunda..jééé vy jste si piořídil domácí mazlíčky? 😀
Lili lituju..ale dnes je třetí den, tak ještě vydrž...mělo by to začít klesat..Berunka malá..
Já normálně stávám v 6.30. A dneska jsem šla spát vcelku brzy a teprve ted vstávala. Hrůůza.Se stydím 😉

jabera
20. dub 2010

baby, ahojte

mirun, no teda, chuderak lilinka.. mozno mate nakoniec to, co sme mali my.. to bola ta 6.choroba. drzim pacle, daj vediet potom.
vsi boli aj u nas v rodine pred par rokmi a teda trvalo to asi mesiac, kym sme o ne prisli vsetci. je to otrava a oni su tak odolni hajzlici.. 3 typy pripravkov sme pouzivali. ja som ich teda nemala,ale segra stale a stale... asi im nejka chutila, ci co... no, drzim palce...

hanul, ty si ale zenska! ze trosjicky.. obdivujem ta... len aby sa vam este nezadarili, pockaj.. 😉

evi ja sa tesim na brusne fotky, sem s nimi..

pet, tak ty takto spolocensky zijes? uzivaj si, kym mozes, za chvilkuje to tatam.. ale zas ine radosti pridu, ved ty to nakoiec uz poznas... a len si pospi.. ved to tak fajn padne cloveku. trosku zavidim 😅

mirunda
20. dub 2010

Holky, jste zlatíčka.. Lili vstávala nakonec v 10:30, takže se hezky prospinkala a evidentně jí to udělalo dobře, teplota 37,3 - takže jsem v klidu, povídá si, papá, hraje si, prostě moje normální Lilinka 🙂 Tak mám radost.. vši jsem u ní už nenašla, u sebe jo, umyla jsem se nějakým tím spešl přípravkem, tak snad se něco bude dít - fuj ☹

Pet.s, já si takhle doufám přispím o víkendu, naši si berou Lili na celý víkend, v pátek jedem někam slavit a v sobotu budu jen spát a spát a spát 😀 😀 Už se nemůžu dočkat 😀

Jéé, já bych si taky dala tročkátka.. pořád říkám Kubovi, že až budem dělat další mimčo, tak že na sebe nesmí aspoň tejden ani šáhnout, aby z toho byli minimálně dvojčátka, a klidně i víc 😀

awalancha3
20. dub 2010

babenečky, včera som dostala tehu preukaz............... a pri vyplnaní stestrička, že odvážte sa................ a ja že som sa nevážila roky, že nemám odvahu...... nakoniec ma na váhu dostala......... a nechcite vedieť kolko mám.......... a to som v 9tt, pred porodom to ani nechcem vidieť.... ☹

kyselakova
20. dub 2010

čau holky.Jsem Maria Theresa a jsem tu nová.O čem je řeč?

martasl
20. dub 2010

ahoj holky.tak ms je v plným proudu.mám ji děsně silnou a bolesti jak prase.takovou jsem nikdy neměla.minule jen špinění a teď to mám i s úrokama...se picnu.a ještě dnes do práce. 😝 😝 😝 😝

holky taky vždycky zahlásej,že se ve škole objevily vši.naposledy je měly asi před 2 rokama.pak jsem koiupila Capisan-nějakej bilinkovej šampon na vši aje to i jako prevence.tak zatím máme pokoj.s tím šampnem jsem moc spokojená.je k tomu i nějakej balzám či co.

kyselakova-zdravím.když si to tady pročteš,pochopíš o čem je řeč.prostě o dětech,těhu a baculkách 😀

tinka349
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jabera
20. dub 2010

marti, tak mozno je to dobre, ze sa dobre precistis a bude to.. boze, jak by som ti to zelala...

mirun, to ho chudaka nechas tyzden nasucho?!? v jeho veku? to by som neriskovala na tvojom mieste. 😅 sa ti zabehne...

jabera
20. dub 2010

awalancha, neboj... aj tak si nepomozes.. tak sa pokus moc nezrat, nech si to potom nemusis vycitat ( ja si to strasne vycitam) a inak aj tak moc nenarobis...

hanula83
20. dub 2010

Jaberko, já myslím, že kdyby byly děti tři zaráz, tak by se to taky nějak muselo udělat... Rozhodně bych to nebrala jako tragédii, troje starosti, ale i troje radosti 🙂)

Miru, tak to je dobře, že už je Lilince líp, určitě už to bude dobré 🙂... Jo a s těma dvojčátkama, já jsem teď už znalá situace, tak předám info 🙂... Za dvojvaječná dvojčata může vždycky ženská (teda pokud nejsou z umělého oplodnění), protože se jí uvolní dvě vajíčka a vzhledem k tomu, že chlap má X milionů spermií, tak se dvě nejrychlejší na ty dvě vajíčka vrhnou a jsou z toho dvojčátka 🙂))). V drtivé většině případů se totiž každý měsíc ženské uvolní jen jedno vajíčko, protože jsou většinou děti jen po jednom 😉... No a u jednovaječných dvojčat je to náhoda, prostě jedno vajíčko, jedna spermie, klasicky se spojí a až je z toho embryjko, tak se akorát rozdělí na dvě 😉...

Takže já mám nejspíš sklony k tomu uvolňovat dvě vajíčka, no a tím pádem další těhotenství je opravdu na snadě, že by mohly být opět dvojčata. Pravděpodobnost 1 : 3....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru