Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

poirot
3. led 2013

Ahoj holky, s manželem se snažíme o miminko. Zatím se ale moc nedaří. Jelikož mám nadváhu, chtěla jsem se zeptat, jestli ženy s vyšší hmotností mají větší problémy otěhotnět. Doufám, že ne. I ve svém okolí mám těhotné baculky.

poirot
3. led 2013

Tak jsem se chtěla zeptat, jak jste na tom vy. Jinak se přidávám ke všem přáním šťastného nového roku a hlavné ať je plný zdraví a miminek 😀 Doufám

l.u.c.i.e
3. led 2013

@poirot, v hmotnosti bych velký problém neviděla. Z nám spoustu maminek s obezitou, co otěhotněly hned. Samozřejmě, že v tom hraje určitý podíl, ale zase ne tak velký 🙂

mambba
3. led 2013

@poirot v hmotnosti samej problem nie je, problem je v tom , ze obezita niekedy sposobuje najma hormonalne problemy, ktoré uz s tou nepolodnostou maju co do cinenia. sama sa s tym trapim, u mna je obezita spojena s PCO a problemy su a zrejme aj budu znacne.

poirot
3. led 2013

Předem děkuji moc za odpovědi. Hledala jsem si, co je vůbec to PCO a je mi t líto mambbo. Ale i s tímto syndromem lze pry v některých případech otěhotnět. No nicméně, asi bych se sebou měla začít něco dělat a zhubnout.. Mělo by mi to jít, když jde o mimi a ne jen o mě. Ale nějak není vůle, když ještě nejsem těhotná. Ale zkusím to. Slibuju si, že od zítřka nějak upravím jídelníček a víc se začnu hýbat. Třeba to pomůže.

pajmou
4. led 2013

@poirot nemaji neni to vzdy o vaze podivej na me,drzim plce at vam to brzy vyjde

poirot
4. led 2013

Děkuji pajmou, snad to vyjde, snažíme se opravdu pocitivě 😉

veverka.terka
5. led 2013

@evikj33 ahojky, jak je? ste ještě 3v1? 😉 🙂 už dlouho si nenapsala....tak jestli už nemáš bobečky venku 😉 🙂 😵

evikj33
5. led 2013

@veverka.terka Jj stále 3v1 ale ze čtvrtku na pátek jsem byla přez noc na monitoring v porodce,nějak se jim nezdál monitor prcku ani po 2natočení,večer už to bylo Ok,jen začla slabá děložní činnost,pustili mně žilou udělali stěr a včera dopo už jsem frčela domu,jen jsem dostala Magnosol 1sáček denně a ko.10.1: pokud něco tak hned.Dneska ráno mně odešla hlen.zátka tak čekám zda se pomalu začne něco dít.Mima jsou hlavama tak máme v plánu přirozenej porod čipek 23mm a prostupnost pro prs,tak prej se to chystá jsem zvědavá 😕 Co uvás nového co Julinka prdelinka ještě se jí nechce ven?

veverka.terka
5. led 2013

@evikj33 teda, tak to už začíná být akční 😀 ale už by to bylo úplně v pohodě, když by se chtělo mimískům ven žejo? na dvojčátka je to krásnej tt.-37. 😉 🙂 no, tak hlenovou zátku stále vyhlížím a nic, taky odtok plodovky a nic 😀 😀 😀
já sem byla na KO ve čtvrtek, monitor taky nic extra, musela sem jít 2x, protože Julinka měla pořád rychlejší tep, i napodruhé, ale už kapku klidnější, tak snad je to v pořádku. prý to může být i tím, že sem byla nervózní já a přenáší se to na mimi. a to sem teda byla a taky tomu odpovídat můj TK-150/90☹ děs běs. ale naštěstí mi léky už nezvýšili. jen se mám doma 3x denně měřit a zapisovat. u mě čípek pořád CS0, prý sem totálně zabarikádovaná a na porod to nevypadá vůbec. Dr. mi říkal, abych prý nebyla těhu ještě za 1/2roku 😀 😠 vtipátek jeden....to bych docela nerada. příště mi prcka přeměří a převáží, protože asi fakt bude velká, tak prý by to chtělo cca do 14 dní, abych porodila. mám začít s vypuzovacíma technikama- maliník, pupalkovej olej. sex, procházky, úklid....tak se snažím a uvidíme, jak to dopadne. další KO mám zase ve čtvrtek. sem pořád hrozně nervózní a podrážděná a kvůli všemu brečím a rozčiluju se, samotnou už mě to štve ☹ 😠 a taky se jeden den Julinka vrtí jako blázen, druhej zase úplný ticho po pěšině, tak to mi taky moc na klidu nepřidává 😒
ale už to musíme nějak doklepat žejo 🙂

evikj33
5. led 2013

@veverka.terka Ona ti ani odejít před porodem nemusí,já ji u malého vubec nepostřehla.Jj dr říkal že už by se to bralo jako lehce nedonošené ,tak snad bude vše Ok byli jsme na návštěvě,malej zustal radši u mamči a manža dojede kolem 19h z práce tak počkám co se bude dít.Jinak jsem žehlila a pak na WC zs kus,ale zatím je to bez krve jen začíná tvrdnout pupajz a bolet trochu kříže 😅 No připadám si jak blbka včera ráno nás pustili a abych se jim tam zas dnes večer cpala se mně moc nechce,ale dětem asi neporučím...Mně je ted váží a měří pokaždé tak už maj oba přez 2500g ale je to jen odhad,tak se pozná až po porodu 😕 jo a tlak jsem měla taky trochu zvedlej 130/90

lenushka_th
9. led 2013

@veverka.terka u mna tiez nic, ani hlenova zatka, ani voda, brusko netvrdne vobec, ani ziadne priznaky ze by sa malej chcelo von a 😠 ja uz by som tak rada 😀 no zajtra idem na poradnu tak uvidime tiez hovoril ze asi ju este pomeria lebo vraj bude velka tak sa trochu obavam ... naposledy ju meral v 30+4 a mala 1760g ... tak som zvedavá

veverka.terka
11. led 2013

ahojky, hlásím, že sem byla od úterý v nemocnici kvůli vysokýmu TK a už sem zpátky doma, naštěstí! 😉 🙂 bylo to tak šíleně dlouhý a vlastně nic moc se mnou nedělali-3x denně tlak,2x denně montior, jinak nic. a teďka se musím snažit, abych porodila brzo, jinak mě čeká vyvolání. prý mě kvůli tomu TK nenechají čekat ani do termínu a já bych teda vyvolání nerada ☹ takže začnem Julince domlouvat a vypuzovat 😀 a obřík to nebude, nakonec má prý jenom 3kg, což není nic extra, odpovídá to tak tt.

mimar
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikollita
13. led 2013

@mimar já myslím, že je to individuální. Já jsem před otěhu měla 90kg a otěhotněla jsem na poprvé 😉

haniplanetka
13. led 2013

@mimar @poirot Ahojky, já otěhotněla se 112kg a teˇd začínám devátý měsíc a mám jen o kilo navíc - je to dáno i tím, že jsem na rizikovce kvůli kyčli, takže úbytek váhy s úbytkem svalů a dost jsem 5 měsíců zvracela.. Otěhotněla jsem haluzově, jen jednou jsme nedali pozor (ale bez HA jsem léta) a bylo to tu. Takže otěhotnět se dá v klídku, je to individuální a působí na to velká škála faktorů. Tlak mám v pořádku a veškerá vyšetření dopadla dobře. Miminko se má k světu, velká je podle dosavadního měření akorát, průměr. Hlavně nestresovat jen kvůli tomu, že je člověk baculatější. Je nej se před těhu dát do hromady, myslím tím plavání apod., trošku to tělo zpevnit, aby pak tu zátěž dávalo. Nejíst v těhotenství za dva, ale normálně, jen s bohatší stravou na potřebné vitamíny apod. a postarat se o pestrost stravy.

lenushka_th
13. led 2013

@mimar ja som mala pred otehotnením cca 95 a pdarilo sa nam to prakticky hned, vysadila som antikoncepciuu a na druhy mesiac som bola tehotne ... termin mam o dva tyzdne a cee tehotenstvo som mala ukazkove ... uvidime, snad tak aj dopadne 😀
@nikollita kolko si pribrala pocas tehotenstva , ak sa mozem spytat, a ide to po porode tazko dolu ? 😉

nikollita
13. led 2013

@lenushka_th Tak to tě asi potěším teď 😀 Přibrala jsem celkem 22 kg za těhotenství a dole jsem to měla 6. den po porodu 😀 Takže ANO jde to dobře dolů 😀

lenushka_th
13. led 2013

@nikollita to vážne ??? 😀 tak dúfam že to pojde rovnako aj u mna ... ja som pribrala zatial 15kg a snad uz to vyssie nepojde aj ked malej sa nejak nechce von stale... sice este ma dva tyzdne ale uz by som to mala rada za sebou kedze ma doktor strasi ze bude velka 😵

hancazivocich
13. led 2013

já otěhotněla první měsíc po vysazení HA, váha o kousek víc, než @haniplanetka, těhotenství rizikové plus problinděné ze strachu z přibírání, + 16, z porodky o 6 míň, než před otěhotněním... 😉
Malá měla 3800, porod koncem 39.týdne..

stardust
13. led 2013

@mimar kolko vychudnutych zien nemoze roky otehotniet...ja som velmi vela pribrala v prvom tehotenstve, druhe som otehotnela uz obezna a aj to do siestich mesiacov od snazilkonia, co teda vobec nie je zle..

nikollita
13. led 2013

@lenushka_th no můj syn byl taky extra velký, akorát že mi dr. tvrdili, že bude mít do 4 kil 😀 Já jsem sice nabrala 22 kg, ale kromě syna 😉, plodovky a placenty to bylo všechno voda, byla jsem nehorázně oteklá ☹ ke konci už úplně všude ☹

lemaan1
13. led 2013

dobry den tak si ctu kolik jste nabrali myslela jsem si že jsem při me postave nabrala dost ale jak vydim tak ne 🙂 ja pred 1 tehu mela 80kg a nabrala jsem 6 kilo pri 2 jsem mela pred tehu 95kg a nabrala jsem 7kilo ted pri 3 pred 91 a zatim za 7 mesicu mam 3 kila ale jak pisete me to slo taky hned po porodu dolu a myslim si že nadvaha pred těhu nema tak velkej vliv nekdo otehotni hned nekdo po par mesisich 🙂 kazda jsme jina 🙂

ruzickaruzova
13. led 2013

@veverka.terka ahoj, ja som mala vždy vysoký tlak u doktorov. odmietla som potom na pravidelných kontrolách meranie tlaku a meriavala som si vždy obyčajným orťutovým a aj digitálnym a pravidelne. raz som mala za celý čas zvýšený. potom som musela chodiť do nemocnice lebo moj doktor mal dovolenku-tam sa mi vyšplahal tlak a ked som to preberala s doktorkou a padli sme si do oka tak sa mi zas znížil 😀 držím päste

zuksa
14. led 2013

noo tak ja mam tiez nadvahu a prvy krat som otehotnela prakticky hned na prvy krat.. bohuzial o babatko sme prisli... nemyslim si vsak ze to bolo tym... doktor povedal ze mozem o 3 mesiace otehotniet zase a presne po 3 mesiacoch som aj otehotnela... babatko je v poriadku a aj ja.. dokonca som teraz este 2kg schudla kedze dokopy nic nejem lebo mi je zo vsetkeho zle.... 🙂

mahulenka87
15. led 2013

ahojte kočky. Pridávam sa k vám. Mám 165cm a 89kg a som v 12tt.
2kg som pribrala teraz v priebehu týždňa! :-/ ani neviem ako.
Koľko ste mali kg pred tehu a koľko ste pribrali počas tehotenstva? Koľko kg ste "nechali" v pôrodnici? Bojím sa, že po pôrode zostanem na stovke... ☹

l.u.c.i.e
15. led 2013

@mahulenka87, já jsem měla při výšce 160 cm na začátku těhu 92,5 kg. V den porodu 92, 8 kg, po porodu 83 cm, po skončení kojení šla váha nahorů. Momentálně se snažím otěhotnět s 98 kg ☹

l.u.c.i.e
15. led 2013

@veverka.terka, držím palečky na vyvolaný porod. Snad do té doby porodíš samovolně. Na druhou stranu už budeš brzo maminkou 🙂

anetadr
20. led 2013

zdravím holky - můžu se k vám přidat? Potřebuji trochu povzbudit, že nejsem jediná - s manželem se teď snažíme o druhé dítko a já mám dost přes 100 :( ani se mi to sem nechce psát. Chtěla jsem před těhu zhubnout, ale vůbec mi to nešlo a jen mě to šíleně stresovalo - tak jsme do toho šli i tak....

potvorkova
20. led 2013

@anetadr Ahoj, nemysli na to a sústreď sa len na to vytúžené bábo, to je teraz dôležité a má pred všetkým prednosť. S problémami isto rátaš a b udeš o nich donekonečna dookola počúvať,lebo jednoducho budú a tak si len vrav, že to jednoducho musíš zvládnuť.Neboj, drž sa a daj vedieť až sa zadarí otehotnieť.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru