Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ssarula
14. kvě 2014

to že se skupona jmenuje baculky neznamená, že jen my máme problém přijít do jiného stavu. Zrovna já mám tetu (o 10 let starší než já) co si zakládá na zdravém jídle, obilí, běhá a plave a stejně měla problém otěhotnět. Už na VŠ měla problémy s MS, zkoušeli i nějakou tu lékařskou pomoc, nakonec se jim zadařil po 5 letech krásný chlapeček. No a za pár let si řekli že zkusí druhé a opět problém. Teď má znovu před porodem, dítě podle ultzv bude veliké a přitom je to kost a kůže, břicho má jako moje kámoška co je v 5tt a ta má normální postavu (ani moc ani málo). Tady prostě holky nepíšou jen že nemůžou přijít do jináče, přiznali se k tomu, že prostě mají nějaké to kilečko navíc, což v jiné skupině nidko nenapíše.
Luenko už se ti dítko narodilo? já už třeba jedno mám a pořád si říkám jak budu hubnout a cvičit, ale když nemáš čas, protože lítáš kolem dítka a manžela, tak už se ti nechce vařit speciálně jídlo pro sebe, zvlášť pokud nechceš vyhazovat spoustu zbytků co dítě nesnědlo (přeci jen i ta zelenina a později i jídlo co bude jíst malé s váma není zadarmo). A když nemá kdo hlídat? To asi těžko půjdu běhat. A nejsem ta co by doma jen seděla na zadku, pořád je co dělat. Já tvůj příběh oceňuji, ale myslím že tohle není zrovna vzorový příklad jak zhubnout. A některé z nás nemají tu nadváhu třeba jen v tucích, já mám třeba velký prsa. Když mi v práci kolegyně řekla ať zkusím zhubnout, že pak ztratím i na obvodu, tak to není pravda, prsa mám velký už od střední a i když jsem od té doby (jednak jsem přestala kouřit a pak k tomu těhu) nabrala 20 kg, tak prsa se mi až o tolik nezvětšila na rozdíl od zadku 😀

Prostě nechte tuhle skupinku snažilkám a těhulkám co se nebojí přiznat k nějakým těm kilečkům navíc a neřešte tu hubnutí

valentina32
14. kvě 2014

@ejdzi suhlasim

domca89
14. kvě 2014

@ssarula Plně souhlasím a máš mou podporu za to co jsi napsala. 😉

ynett
15. kvě 2014

@inngrid no podložky aj vložky sú určite potrebné. čo som nevyužila boli podrpsenky na kojenie a tie tampony na bradavky ale to preto že som nemala mlieko. teraz sa mi už tvorí ale Adamko nevie ťahať. Mám totálne naliate a bolestivé prsníky. neviem to ani odsať bol odsávačka čo mám by odsala iba v prípade ak by mi mlieko striekalo. ono ide zatiaľ po kvapkách. tak sa zatiaľ trápime a dokrmujeme. len dúfam, že sa rozbehne na toľko že ho budem vedieť odsať a dať ho malému. potom už sa snád prisaje. ale skúšam a skúšame.
jasné, treba potom novú tému 🙂

ynett
15. kvě 2014

@ejdzi veru doma je doma. zatiaľ spinká v pohode lebo to umelé mlieko čo sme mu kúpili ho dosť zasycuje takže spinká. ja len pevne verím že sa rozkojíme a budem môcť mu dávať moje mliečko.

ynett
15. kvě 2014

@domca89 hned na druhý den mi hodali🙂 t.j. v nedelu. ale už sme našťastie doma🙂

domca89
15. kvě 2014

@ynett Tak to gratuluji a hodně zdraví, vůbec jsem to tu nepostřehla. Tu radostnou novinu 😉

ejdzi
15. kvě 2014

@ynett vidis ja som mala presne opacny problem, ze maly tahal a moc toho neslo. Tak drzim palce nech sa to rozbehne! Hovori sa, ze chlapci si v tomto pohodlnejsi, tak asi potrebuje cas na rozhybanie :D

inngrid
15. kvě 2014

@luenka ja som mala celý živoť cca 80 kg a nemala som žiadne problem ako píšeš ty chodila som na turistiku hory - robila som všetky domace prace obchody všetko jednoducho stihala som tempu chudej baby ono je to trošku asi o konticií aj baculka podla mna m-že mat dobru kondiciu a môže sa citit fajn velmi zalezí na tom asi ako si zvyknutá ty si asi nebula ked pišeš ze si sa hned zadychala - teraz sa zadychm to hej ale som 30tt a pribrala som ale po pôrode ratam s tym, ze kg pôjdu dole a tebe prajem len ench si tu váhu pekne udrzíš a nech si spokojná 🙂

inngrid
15. kvě 2014

@ynett mooooooooooc sa teším moc tvojim správam tak počkch chvílu a urobíme skupinku XXL mamičky 🙂

ejdzi
15. kvě 2014

@inngrid presne zdielam tvoj nazor, ja sa tiez teraz zadychcim uz len ked si snurky zavazujem na topankach 🙂 ale to len odkedy som tehu.

luenka
15. kvě 2014

@ssarula ja stale nechapu, proc se k tomu memu komentáři vyjadřuji lide, ktere muj komentar nejak poburuje. Tak si ho proste nevsimejte. Vysvětlovala jsem to uz výše, proc jsem to napsala, nejspíše jste si to i cetla, tak nechapu, proc je dále potreba to takto komentovat. Ja se take přiznala ke svym kilům, ktere jsem dříve mela, nedělá mi to problem.
Mame společná ty prsa 🙂 ty mi zůstaly obrovská i po zhubnuti 🙂 ja doufam, ze se mi podaří po porodu priblizit se alespoň k původní váze. Nemyslím si treba, ze po porodu je moudre hubnout, obzvláště, kdyz žena koji, ale jakmile přestane kojit, tak se muze zase zacit snazit. Nikdo vam nekaze, ze musíte vse dojidat po vašem dítěti, myslim si, ze existuji i varianty, jak jidlo dále pouzit nebo uskladnit. Nebo mu toho uvarte méně.
Pokud nemáte cas hubnout, tak treba zkuste prestat běhat kolem manžela a treba ho i požádat o pomoc, at mate cas i pro sebe. Neni nikde dane, ze musíte litat i kolem neho.
Myslim si, ze je to na každé, jak si to udela a pokud bude sebe házet za hlavu a nebude se o sebe starat, je to jediné ta dana žena, ktera to odnese, nebude to to dite ani ten manžel.
A pokud zminujete tetu, každy mame svoje problémy, at vypadame jak vypadame. Bylo to pro ty, ktere se zminovaly o tom, ze nemohou otěhotnět a jedním z faktoru, muze byt to, ze je baculata.
Ženy se hrozne prehlížejí a bohuzel, to pak přenášejí kolikrát i na sve deti. Pracuji hodne s rodinami a jejich dětmi a je podle me strasne, ze obezita u rodičů, ve většině pripadu pokračuje u jejich deti ( ted se bavím o zdravých lidech, kteří jsou tlusti z vlastni vule, je to životní styl). Kdyz vam napíši, ze ze 120 deti je 18 obézních (ne kvuli nemoci) a jejich rodiče jsou na tom stejne, tak si myslim, ze je to k zamyšlení a i proto jsem delala neco se sebou. Pokud se Vas příspěvek dotýká, tak si ho nevsimejte. Ja verim, ze treba nekomu pomůže a treba mu to taky zabere.

luenka
15. kvě 2014

@inngrid nebyla jsem zvykla na takovou váhu. Tak do puberty jsem vážila okolo 50kg. Hodne jsem sportovala a jezdila na koních. Kondicku jsem mela tehdy dobrou. Během stredni jsem zacala pribirat(antikoncepce, jiny životní styl,atd) přibrala jsem témeř tech 30kg. To se samozřejmě podepsalo na me kondici. Žila jsem tak az do loňského roku. Uz se to nedalo zvládat. Ted se citim opravdu dobre a i kvuli tehu a pak miminku az bude na světe si myslim, ze budu vse lépe zvládat, pokud tedy nepřiberu ted v tehu moc. 🙂

ynett
15. kvě 2014

@domca89 v pohodičke🙂 dakujem veľmi pekne🙂

ynett
15. kvě 2014

@ejdzi no to povedali aj sestričky v nemocke že je proste lenivý hihi. práve som nakúpila všetky možné čaje a vineu a idem piť piť a piť😀

ynett
15. kvě 2014

@inngrid jasné🙂 však už pomaly aj ty budeš mať bábo pri sebe🙂

ynett
15. kvě 2014

@luenka prosím ťa toto je diskusia. neviem či vieš čo znamená diskusia ale môže reagovať ktokoľvek aj ten, ktorý nesúhlasí s tvojím názorom. žial baby majú pravdu, za prvé toto nie je téma o chudnutí a za druhé, tvoje rady o chudnutí sú absolútne nezdravé a nesprávne. jasné že si schudla, lebo si vyhladovala svoje telo, žiadny lekár alebo dietolog či fitnes tréner by tvoju dietu neschválil ani omylom. takže práve to sú dôvody prečo baby reagujú ako reagujú. nielen že tu nie sme na to aby sme počúvali ako máme schudnúť ale ešte aj čítať totálne nesprávne a nezdravé návody. preto je vytvorená práve táto táma, aby sme tieto "kecy" nemuseli počúvať - sorry za invektívum ale toto ma fakt vytočilo.
ja mám 90 kg, mám lepšiu kondiíciu ako moje 60 kilové kamarátky. a nemala som veškerý žiadny problém s otehotnením ani v tehu kt. by spôsobovala moja váha. môj lekár to tiež neriešil.

luenka
15. kvě 2014

@ynett přečtete si jeste jednou pozorně, co jsem psala za příspěvky a pak se vyjadrujte. A to, ze vas neco vytocilo, neznamená, ze vas to opravňuje mi tykat :D NAPISU VAM TO VIDITELNEJI: PRISPEVEK BYL PRO PANI A SLEČNY, KTERE PSALY, ZE NEMOHOU OTĚHOTNĚT. TO ZE SE S TIM NEZTOTOZNUJETE NENI MUJ PROBLEM. Treba tu váhu budete resit, az se nebudete moct postarat o sve deti ci vnoučata, protoze vam bude hrozit infarkt, ci neco jiného. Treba to pak využijete :D

ejdzi
15. kvě 2014

@ynett ja si myslim, ze to pojde, ked uz si teraz doma a v pohode, a hlavne ked citis, ze sa ti mlieko tvori, tak uz len Adamka zmobilizovat a bude to. Ja som sa akurat bavila s kamoskou cez vikend o kojeni a presne hovorila, ze treba strasne vela pit. Ja som velice zvedava ako dopadnem ja 🙂 vsak ten cas tak strasne rychlo leti, uz zachvilu tu vsetky budeme mamickovat 🙂

ejdzi
15. kvě 2014

@luenka asi si tu fakt nova, lebo vseobecne si na fore tykame, a to nie je ziadny prejav neucty. Ja som povodne na tvoje hluposti ani nechcela reagovat, ale vytocilo ma to ci pises a neovladla som sa. Toto je moj posledny prispevok co sa Teba tyka a nebudem viac reagovat, dufam, ze Ta to prestane bavit. Maj sa!

ynett
15. kvě 2014

@luenka nemá zmysel na VÁS už reagovať.

ynett
15. kvě 2014

@ejdzi už som písala laktačnej poradkyni, baby písali že asi problém bude v jeho prisatí. plus nejaké typy dali tak poskúšam🙂 jedna baba písala že mám všetko odložiť a proste prikladať prikladať prikladať a samozrejme kontaktovať laktačnú, ale zas ja nechcem aby mi tu chudáčik malý vrieskal že je hladný kým príde laktačná, tak budem skúšať všetko ale prikrmovať tiež. však si ho nevyhladoviem😀 i ked možno potom by sa konečne prisal hihihi ale zasa vrieskajúce nervozne dieťa asi nie je moc oka na učenie správneho prisatia🙂

inngrid
15. kvě 2014

@luenka tak asi to bolo tým, ze si zrazu pribrala 30 kg - ja som od malička baculka bola a aj som 🙂 teraz by som asi o baculke nehovorila ale verím, ze sa k nej vratim časom 🙂 ale kondicku som mala fakt v pohode vela som zvladala - a kolko si zatial pribrala?

inngrid
15. kvě 2014

@ynett júúúj moja ešte tak 58 dníííííííí au au to je ale dlhá doba 🙂

inngrid
15. kvě 2014

@ynett a ako spávate doma v noci spinka celu noc či sa budí ako? a plienočky začinaš pomaly uvazovať nad latkovými ? 🙂

pt1981
15. kvě 2014

@luenka Dobrý den, specielně vám tedy raděj vykám, i když přesně, jak píší holky, na takových fórech se běžně tyká. Řeší se tu společné zájmy nebo starosti, né to, kolik komu je...
Původně jsem na vaše příspěvky nechtěla reagovat, ale nedá se to. 1, zajímá mě, která z nás si zde stěžuje, že nemůže otěhotnět kvůli nadváze? ( konkrétně, prosím. Vy píšete, že to píšete pro ně... Tedy pro koho? ) 2, jsme tady všechny XL nebo XXL a proto nechápu, proč jste zde vy, která jste tak krásně zhubla? 3, vaše superrady jsou o ničem, to věřte zase mně... Já jsem zhubla (kdysi, cca 8let zpět) stejným systémem jako vy, za půl roku 37kg. Byla jsem krasavica, aspoň ten pocit jsem ze sebe měla. Ha! Co to? Po dalším roce ( to už jsem jedla normálně, jen né bílé pečivo) mi postupně vypadala snad polovina mé bujné hřívy a dodnes nemám vlasy v pořádku. Zkazily se mi zuby, vynechávala hlava... skončila jsem na psychiatrii. Ano, VÁM se to jistě nestane, to jen my, otylky, budeme mít jednou infarkt atd a budem na vás vzpomínat... 😀 Vše toto jsem měla v důsledku nesprávné stravy. Všechna kila mám zpět a další se nabalily. Nejsem spokojená, ale těhotenství si užívám a fakt neohrozím miminko tím, že bych držela nějakou dietu 🙂. Nejsem padlá na hlavu a myslím, že z nás XXL, co tu jsme, žádná... 🙂 Přeberte si to, jak chcete, ale myslím, že mluvím za všechny, že v této debatě vítaná nejste. Navážíte se do druhých a jen vnucujete jakési nesmyslné hladovky. Najděte si jinou skupinku. Určitě se někde uplatníte 😀.

ynett
15. kvě 2014

@inngrid určite ale kratšie ako nejakých 100 dní 😀

ynett
15. kvě 2014

@inngrid v noci sa zobudil raz ale to je tým že má umelé to je sýtejšie ako materské, ked sa rozkojíme tak mienim kojiť na požiadanie takže rátam, že bude hore častejšie🙂 ešte nelátkujem. mínam tie čo som mala v nemocke, ale tak rátam že dva tri dni a budem látkovať.

ynett
15. kvě 2014

@pt1981 ja ťa proste milujem 😉

pt1981
15. kvě 2014

@ynett beruško, toto se prostě nedalo vydržet 😀 Takový teror 😀
Četla jsem, že jsi už s Adámkem doma, to jsem moc ráda, že vše klaplo. Super, že se ti už i mlíčko dělá, chlapeček se to naučí, vždyť jste tým 😉 Hlavně vše v klídečku a pomalounku, polehounku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru