Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino my máme podobnou sazbu jako tvoje sestra. A příští rok nám právě končí fixace, tak by jsme byt střelili a šli nějak jinam. Asi to spíš vypadá na starší domek a zrekonstruovat, protože byty, které nám vyhovují parametry se cenově pohybují v nově postaveném baráku. 4+1 s velkým balkonem jsou tu jen v novostavbách, takže cena asi jako nový domek. Takže nejspíš starší a opravit. Tak s tím BMI by jsme neumřeli ani jeden 😀

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa My jsme měli rozpočet cca 2 mil. Cca 400 jsme měli svých, takže jsme si vzali 1,5 mil. a rozhodně to nestačilo. Už druhým rokem jedeme z výplaty do výplaty a ještě nějakou dobu budeme. Naštěstí je Bobo kutil a jeho táta truhlář, tak jsme většinu věcí dělali sami, ale brát si na to firmu, tak jsme v tom min. o půl mega navíc. Nejhorší je, když si říkáš, že je něco brnkačka a pak se vyskytnou problémy, se kterými nepočítáš. A to je u starých baráků klasika. Ale je zas radost se dívat, jak to roste, mění..... Moc držím palce, ať se to povede.

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino tak my máme takovou hypo jako vy, ale na starší 2kk v paneláku. Se stávajícíma splátkama by jsme mohli teď mít 2,3-2,5 mega...

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa Nevím, jak se pohybují ceny nemovitostí na Zlínsku - předpokládám, že poloviční jak v Praze 🙂 Za to by už šel nějaký baráček pořídit ... Já koukala jako blázen, když tu byl odhadce kvůli hypo,tak před kolaudací nám to ocenil na 7 mega a po kolaudaci to prý bude cca 8. To jsem zajásala a už spřádala plány, jak do důchodu tuhle haluznu prodáme, koupíme si baráček na milované jižní Moravě a za zbytek peněz budeme cestovat jako němečtí důchodci 🙂

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino Tak to je super, ten odhad 🙂
Teď se nám líbil domek cca 15km od Zlína (Vizovice - super spoje do ZL po celý den) a s doděláním podkroví a lehkou reko spodního patra by vyšel na cca 2,5-2,9mil. Rozloha celkem 200m a malá zahrádka asi 200m takže akorát pro nás. Jenže teď nemůžeme prodat náš byt kvůli té fixaci.

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa To by bylo super 🙂 ale věř mi, že k odhadu vašemu připočti minimálně 10% na náhodné průšvihy 🙂 My máme taky malou zahrádku, vzhledem k tomu,že nejsem pěstitel, tak se nám tam vejde jen skleník, borůvky a jedna jabloň. Posezení s grilem a pohoda 🙂 Než skončí fix, tak ještě něco našetříte, protože až to koupíte, tak už neušetříte nic 🙂

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino já si právě nedovedu představit velkou zahradu a starat se o to. Nám by stačila malinká na gril, posezení, pískoviště a malý nafukovací bazének pro děti a konec 🙂
My máme problém ušetřit už teď, díky té úrokové sazbě nás hypo + inkaso na byt stojí půlku společného příjmu 😒 ALe je fakt, že M má teď novou práci, tak by mělo být líp

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa Držím palce aby bylo 🙂 Já pocházím z vily se zahradou cca 2200metrů - a je to děs! Celé dětství nevolnictví na zahradě, víkendy jezdíme mámě pomáhat, ale jsou to galeje. Když se neseče, nehrabe, tak se něco sbírá, sklízí, a pak zase hrabe - pakárna. Bohužel to nejde rozdělit a zmenšit, tak nucené práce budou asi pokračovat dokud se mamina nerozhodně s tím něco udělat.

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino taková zahrada by mě asi trefila 😀 Mě by stačila vesměs jen větší terasa a hezky zasíťovat ať tam můžou být kočky s náma a nic víc.
Doufám, že se to s tou jeho novou prací fakt zlepší 😵

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa Taky se snažíme se tam moc nezdržovat. není to jen leností, ale máme práce dost na našem baráčku.... třeba se ti povede nějaká práce z domova a to by taky byla menší pomoc rozpočtu.. já jsem měla už vyhlídlou, ale tchyňkou se to zkomplikovalo, počítala jsem, že bude hlídat, ale bohužel takhle budu hlídat jí....

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino to s tou tchýní mě to mrzí.
Jo, určitě se chci po nějaké práci z domu podívat, ale první se zajedu s malým 🙂

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa Já jsem taky zvědavám jak se mi povede to všechno sladit 🙂 Ale říká se, že ženská vydrží víc jak člověk, tak to vyzkouším v praxi 🙂

vietnamka
5. čer 2012

@vierazit198 ahoj, no, moj syncek nielenze nebol obrateny dolu hlavou posledne, ale bol dokonca krizom cez brucho - hlavka pod jednym rebrom, ritka pod druhym, a nozkami si veselo kopkal do mojho mechura 🙂. Lekar to oznacil za neporoditelnu polohu dietata (bola som unho v 30tt, cize tak, ako ty teraz).
Ale ubezpecil ma, ze sa otoci este niekolkokrat. Podla mna nic nie je stratene, az do dna porodu 🙂.

vierazit198
6. čer 2012

@vietnamka dakujem ti pekne za podporu. .. nie som za cisarak ..prirodzena cesta je najlepsia.. uvidime.. snazim sa snim rozpravat dufam ze sa pretoci.. ☹ ☹ ☹

radun
6. čer 2012

@vierazit198 Máš ještě spoustu času na přetočení, mně se malý definitivně hlavičkou dotočil až v 38. týdnu, do té doby dělal kotrmelce jak gymnasta - každý týden byl jinak 🙂

vierazit198
6. čer 2012

@radun dakujem za podporu 😀 😀 nechcem mat sekciu.. ja som bojko 😢 😢

vierazit198
7. čer 2012

Dobre ranko prajem mamicky.. chcem sa vas spytat.. som v 31 t a mna gyndoska uz poslala do nemocničnej ambulancie.. ja idem do Ruzinova.. a ked som tam volala tak mi povedali ze tam zeny chodia az od 36t tak neviem co mam robit .. chodite niektora do Ruzinova??? ☹ ☹

mercymay
7. čer 2012

@vierazit198 mna doktorka tiez poslala preventivne sa ukazat uz do nemocky, lebo odisla na mesiac na dovcu. A v nemocnici doktor nechapal, ze naco ma poslala, ale spravil mi sono, a vravel ze na poslednu navstevu mam sa vratit este k svojej doktorke. Ale tak mala som papier od mojej doktorky, ktory si asi ani neprecitali v nemocke.
Ak mas odporucenie od svojej lekarky, tak neries, uvidis co ti povedia v nemocke. 🙂

vierazit198
7. čer 2012

@mercymay jasne ale pre istotu skocim ku svojej sa jej este spytat a nech mi da sprievodny listok ..
uvidim co bude len mi je luto ze si ta takto prehadzuju hore dole ako hlupaka .. ja ledva uz chodim a musim behat stale hore dole nato nepozeraju.. ☹ ☹ ☹

katarina121
8. čer 2012

Ahojte tak dnes návšteva u dokiho všetko v poriadku srdiečko bije sme 8+2 🙂
som bohatšia o tehotenskú knižku a pár múdrostí čo mi dal doktor 😉 a chudobnejšia o kilo a pol 😒
nevoľnosti pretrvávajú takže som rada, že je víkend a bude sa oddychovať 🙂
Vám sa ako darí?

miskachrumka
8. čer 2012

Ahojte maminky ako sa tu máte ?som tu dlhooooooooooooo nebola 😒

miskachrumka
8. čer 2012

Vidím že sa tu riadne rozrastáte 😉 😉

miskachrumka
9. čer 2012

Vidím že píšete o pretočení hlávky ....tak moj prvorodený bol od 6mes dole hlávkou až do porodu kedže sa nám porod skomplikoval tak sme išli po 15hod na salu na sekciu no teraz ma čaká zas sekcia tak je asi jedno ako bude otočený a tento náš druhý krpec sa stále kruti všeliak aj bol dole hlávkou aj sa zas otočil a tak všeliak sa krúti ......uvidíme 19teho na poradni zas !

vietnamka
15. čer 2012

ahojte, no tak ja som bola na poradni predvcerom. Maly Jano je pretoceny sice hlavou dole, ale nie je "ukotveny". Lekar mi vysvetlil, ze hlavka sa musi aj zafixovat v spodnej casti maternice, aby sa nepretocil pocas porodu, to sa vola "zanedbana priecna poloha" (alebo podobne). Ale ze je vysoka sanca, ze sa este ukotvi do spravnej polohy.
Dnes som bola po odporucanie od psychiatra, ze ci mozem kojit. Netusila som, ze pri predchadzajucej lakt. depresii sa riesi aj porod, zjavne vsak ano. Nastastie (alebo nanestastie?) nemusim ist na cisarsky, ale kojenie neodporucil.
Ja som tomu rada, celkom som sa bala, ze ako to vsetko bude.. teraz mi odlahlo 🙂

mercymay
18. čer 2012

Dobre ranko/den vsetkym babulkam prajem, ako sa mate?Dnes nas cakaju turbo horucavy, tak ja som prisla do prace pre istotu na 6:30, aby som nesla po telple a este ako tak vetram. Za chvilu to bude na nevydrzanie. Ale - zatial bez opuchov, tak sa vytesujem. 🙂

vietnamka
18. čer 2012

my sme dnes s Dorkou boli na cviceni. skusila som aj ihrisko, ale bolo tam ako v predpekli. a to este 6 tyzdnov do porodu! ja sa uz teraz po tom teple ledva vleciem. Dorke sme zriadili na balkone bazenik.
Opuchy sa zatial daju vydrzat, aj ked nie su prijemne teda. Vecer si ale macam nohy v studenej vode, to pomaha, a je to este aj prijemne 🙂.
Aj vam je tak na odpadnutie, ako mne?

kamino
18. čer 2012

@mercymay Závidím, já jsem oteklá jako meloun, ještě v sobotu to bylo v pohodě, ale dnes to vedro už nezvládám. Ráno jsme měli v bytě po celonočním větrání 28 st... 😝

tete
21. čer 2012

ahoj babenky , kedže som aj ja tehotná baculka.....chcem sa Vás opýtať či neviete poradiť kde zohnať tehu oblečko pre nás baculky. ďakujem 🙂

oktarina
21. čer 2012

@tete ahoj, záleží, jestli si je chceš vyzkoušet nebo objednat z webu 🙂 na objednání zkus halens, bonprix a na vyzkoušení mají něco v C&A, H&M nebo u vietnmců na tržišti 🙂

tete
21. čer 2012

@oktarina ahoj dakujem bonprix som kukala ale bud maju velke alebo male velkosti, skor by som objednala lebo u nas obchody ako C&A, H&M su vzdialene niekolko 100km, ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru