Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

libka1
24. čer 2011

@lussy666 a aj si mala nejake realne problemy pri porode, alebo ta len ta banda hecovala tymi svojimi pripomienkami? Ja som rodila ako 104 kilova a nebyt par veci ktore okolo mojho porodu zvrzali, co vsak vobec nesuviselo s mojou vahou a to by bola story na pol strany co vsetko sa da pri porode posrat... tak poviem ze som mala velmi lahhy porod... 😉 ja na ten tazky porod skrz vahu nejak neverim, snazim sa vela nepribrat sice, ale kvoli sebe, nie kvoli mudrcom co maju debilne poznamky...
a podla toho ako pises ze sa stravujes u teba to asi fakt bude nie prezieranim... ja taka vzorna nie som 🙂

libka1
24. čer 2011

este k tym poznamkam, jedinu co som doteraz pocula od sestricky od mojho gynekologa, ale to rozoznam ze to nebolo myslene zle a navyse ani ona nie je zrovna chuda takze ma preto pochopenie bola: tak aj vy pojdete rodit s tym ze presiahnete magicku 100 😀 na poslednej poradni som mala 99 😅

riave
24. čer 2011

@libka1 no to mam len teraz, pri Vikinke som pribrala max 9-10 kg, je to strasne, uz som zufla z toho :((

riave
24. čer 2011

@stardust vies ze netusim ? ja uz ani neviem co so sebou, aj vodu som musela obmedzit. ja, co denne aj 4litre pijem...a to este ake su horucavy, v zimne bych to mozno vydrzala, ale mat max 1,5 l vody na den max, je u mna maaalo :(

libka1
24. čer 2011

@riave no divne to je urcite, 12 tyzdnov este nejak vydrz a potom to urcite pojde do normalu, aj mna by slak triafal ☹ aspon cosi na potesenie: ja mam aj bez pribratia viac kilo ako ty 😉

riave
24. čer 2011

@libka1 vdaka za povzbudenie 🙂 a ano dufam, ze to po porode pojde nazad dolu, lebo uz sa ani na seba divat nemozem ☹ nic neobleciem, zle sa pohybujem, no ako vorvan vyvrhnuty na plazi..hruuza

lussy666
24. čer 2011

@libka1 problemy pri porode som nemala ziadne, mala bola na svete za 4 hodky...len tym, ze bola velka - 4 600g a isla von na jedno zatlacenie, tak ruptura maternice 😖 , museli mi davat transfuzie, ale to teda s mojou hmotnostou nesuviselo...
ale fakt, uz by som si takym "očistcom" prejst nechcela....🙂

a inak ja by som velmi rada dosiahla magicku 100 😀 😀 😀 😀

libka1
24. čer 2011

@lussy666 sak vravim ze len stresuju okolo tej vahy, idu mi na nervy... podla mna to nijak s vahou nesuvisi ako tazky porod budes mat... ja som mala tiez malu za 4 hodiny na svete, akurat ze bola malicka 2810 g, takze uplna pohoda, v podstate zo mna vypadla sama 😀 ocistec prisiel na sestonedeli, tie hlasky co som si tam niektore vypocula s postupom casu rozmyslam ci sa mi nesnivalo 🙂

stardust
24. čer 2011

@lussy666 co? Kym neschudnes, nebudes rozmyslat nad druhym babom? Silne mi to pripomina tie vyroky typu...az budem mat peniaze, tak urobim to a to..a podobne. V prvom tehotenstve ma na poradni poriadne otravovala jedna vysusena sestricka a v druhom som vymenila ordinaciu, tam boli ku mne mili. Az v porodnici ma poriadne vytocil primar, ktory, ked ma zbadal na vizite a zistil, kolko som pribrala v prvom tehotenstve a v druhom som uz bola jeden kilogram navyse, tak sa strasne rozculil a nasledovali hlasky typu, ze co chcete zomriet v styridsiatke na infarkt a blablabla. Zmyslel si, ze mam gestacnu cukrovku, nariadil rozhovor s poradkynou pre vyzivu. Ta mi ukazovala dieta susednej mamicky, ktore malo idealnu porodnu vahu (ale nevedela, ze jeho mama poctivo fajcila cele tehotenstvo), hovorila, ze pre dobro svojeho dietata by som sa mohla vzdat sladkych vod (nepijem ziadne sladene napoje, ani ovocne stavy), sladkosti (tiez som jedla len vynimocne) a fastfoodu (domaca strava chuti lepsie a je lacnejsia)..a ze najlepsie by bolo tie dva tyzdne prehladovat do terminu...nikto mi tam neveril, tak som ani neoponovala, hovorila, ze ja ja, gut...doma som zacala vyjedat majonezove salaty a dopriala si konecne zakusky od konditora...Dieta sa narodilo na termin, zdrave, bez problemov, este aj lekari v nemocke boli prekvapeni, aka som bola vitalna par hodin po porode a prepustili ma aj skorsie domov...

stardust
24. čer 2011

@libka1 skor od vahy dietata, ako od vahy.

stardust
24. čer 2011

@stardust od vahy rodicky 🙂

lussy666
24. čer 2011

@stardust no, ja ale fakt nemam silu riesit vsetkych tych ludi a stale sa obhajovat - nie, ja tie kila nemam vyzrate....proste ne...a povedzme si otvorene, do papule 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,ta moja vaha nie je s kostolnym poriadkom...
ja som mala inak cele tehotenstvo bezproblemove, aj napriek vsetkym tym kydom, co som si vypocula od kadekoho....
inak to ze ti nikto neveril....myslis, to, ze sa stravujes normalne, nepijes sladke blbosti a pod?

stardust
24. čer 2011

@lussy666 hej, to myslim. Ja som sa uz prestala obhajovat, proste nikoho do toho nic nie je, kolko vazim. Najhorsie to beru moji rodicia...nevadi, ze mi tu neuznali skolu, nevadi, ze som karierne dole, najhorsie je, ze som pribrala tridsat kilogramov! Tiez sa mi to nepaci, ale nemienim sa kvoli tomu psychicky nicit, zivot ide predsa dalej...cim som si presla v tehotenstve, to viem iba ja a moj manzel, ostatnych vec to nie je. A ked sa niekomu nepaci moja hmostnost, je to jeho problem, nie moj.

lussy666
24. čer 2011

@stardust ono ide aj o pristup, jasne....
no a s rodicmi je to tazke...moja mama sa chova obdobne ako vasi...a ja si este stale hovorim, ze to mysli dobre, ze jej ide o mna...neviem, no...

stardust
24. čer 2011

@lussy666 teda, vobec nechapem moju mamu, preco ma take hnusne hlasky na obeznych, ked je sama na hranici obezity...konzultovala si svoju vahu s lekarom? Nie vzdy je to sposobene prezieranim sa vo fastfoodoch. Napr. manzelova teta mala stastie, ze jej manzel lekar si ju zacal viac vsimat po medicinskej stranke, nenadaval jej za obzerstvo, poslal ju na vysetrenia a tie ukazali, ze mala nador na mozgu.

lussy666
24. čer 2011

@stardust no, u mna je to tym, ze som za 1 rok pribrala 60 kg.,.haluz, ze? a to bolo sposobene liekmi a nicnerobenim.....no a zhodit je to uz tazsie, ako nabrat....ale ja to zvlaaaaaadnem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

stardust
24. čer 2011

@lussy666 akoby v tebe narastla jedna stihla slecna 🙂 Ja som nabrala v tehotenstve 30 kg, ale celkovo vazim teraz o 36 kg viac 😒

lussy666
24. čer 2011

🙂)) jasne, a ja sa tej mrchy potrebujem zbavit🙂)))
a si vysoka?

stardust
24. čer 2011

@lussy666 177 cm a ty?

lussy666
24. čer 2011

@stardust ved si vysoka......tak si myslim, ze to s tebou nebude az take tragicke.....🙂 ja mam 170..

stardust
24. čer 2011

@lussy666 ale prosim ta, sedem malinkych centakov hore dole...

lussy666
24. čer 2011

@stardust noo, to by si sa divila, jak sa na nich pekne kila rozlozia....k vyske kila patria🙂))

stardust
24. čer 2011

@lussy666 lepsie by sa rozkladalo na tele takych 73 kg...to by som bola velmoooo spokojna 😵 😵 😵

libka1
25. čer 2011

@stardust tiez mam presne 177 😀

vierka0
25. čer 2011

caute, uz vcera som vas citala, len som nestihala odpisovat, ja akoze len ziram, jak sa tí lekari spravaju..otras..ja som teraz bola na nt screening, doktorka zlata bola, velmi mila, ukazala vsetko co sa vidiet dalo 🙂 ale ze mam prist este raz o tyzden, lebo mam hlbsie maternicu a ze ked bude babo vacsie tak bude sa aj dal lahsie robit to vysetrenie 🙂 ale ziadny komentar ku kilam 🙂 ako vravi stardust, asi maju slabe pristroje alebo co 😀 😀
aj ked fakt neviem, ako budem vyzerat pred porodom 🙂

andrissek
25. čer 2011

Ahojky , já jsem teda taky docela v šoku jak se chovají někteří doktoři a co si dovolí pacientce říct 😠 😠 .
Já teda žádnou takovou zkušenost taky zatím nemám.
Na screeningu mi dělala doktorka utz přes břicho (i když po druhém těhu mi dost zůstalo právě na břiše) a bylo vše pěkně vidět.
Já mám taky těch 176-7 cm

stardust
25. čer 2011

ani sa necudujem podaktorym jedincom v zdravotnictve, ze sa tak spravaju. Kym v minulosti sa organizoval boj proti carodejniciam, dnes je in boj proti obeznym...

libka1
25. čer 2011

malo by sa radsej bojovat proti ludskej hluposti a ta od kil nezavisi 😀 😀

zdenush88
25. čer 2011

Ahojte.... dlhsie som sa neozvala dáko nebolo ani kedy ani o čom.... už odratávam posledné dni, ide mi to straaašne pomaly a v pondelok sa dozvieme hádam verdikt ze ci ideme cisarskym... malá má stále polohu KP nezdá sa mi za by sa to za ten tyzden zmenilo, ale pozitivum, budem vediet kedy pride na svet a tipujem to na piatok.. 🙂 🙂 🙂 tehotenstvo je krásne, doteraz som si ho užívala, naplno fičala a ešte do štvrtku chodila do roboty ale už začínajú také všeliake bolesti podbruška tak som sa začala šetriť.... ale tehu bruško mi bude chýbať, milujem ten pocit, ked sa mal hmyri bruško sa celé vlní a tak... 😉 tehotenstvo asi ukončím sa váhou 107kg, takze som pribrala 13kg. dáko neriešim, hádam to pôjde po pôrode dole, budem sa snažiť aby to bolo zase aspoň tých 80kg... 😉 ak sa raz dostanem pod 70kg tak sa aj vydám... 😀 😀 😀 dovtedy sa v svadobných šatách nechcem vidieť... 😀 😀 ale tak približne mám na to rok..... 😉 držím všetkým tehuľkám palce, ja som sa u dokyho nestretla že by komentoval moju váhu, ani sestrička, nikto.... už som si aj zvykla hovoriť svoju váhu, pred cudzími, pred mojím priateľom stále tajím,ale on je toho názoru, že tehotné musia priberať.. 😀 😀 😀

riave
25. čer 2011

ahojte, no citam, ze nielen u nas su taky fasa dokrori...mna na sone povedal a to som si este ani nelahla ze:"nezer!"no skoro som odpadla...ani sam nevie co mi je ani do teh.knizky nepozrel a hned taky vyrok...som sa skoro od hanby a zurivosti prepadla....hlavna vec ze beham po vysetreniach co mam stitnu chytenu a plus zvyseny cukor...som na dia a beztukovej strave uz asi 4 mesiace a toto mi zahlasi...no uzas....a to mi vraveli baby ze ten konkretny doktor to vravi kazdej aj ta co ma len 50kil....to bude asi ich daky komplex alebo co...vrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru