Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

susanq
1. dub 2011

aj ja sa hlasim do druhu slonica, pripadne velryba :D dnes som sa vratila z morfologickeho utrazvuku a organiky mame vsetky v poriadku, sme vyvinuti, dokonca o tyzden popredu, ale nezistili sme pohlavie... maly betar mal pupocnu medzi nozkami a nechcel sa otocit :D navyse moje sadielko dost branilo v riadnom nahliadnuti, hoci sa lekar fakt pol hodinu snazil a aj nas upozornil, ze je mozne, ze sa to nedozvieme az do porodu 🙂 mate niektora s tymto nejake skusenosti? a co myslite, ako funguju tie nove testy na urcenie pohlavia z lekarne?

http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

rina76
1. dub 2011

@stardust ahoj, tak to já se hlásím mezi hrochy 🙂 se svou 54

stardust
1. dub 2011

@rina76 to som bola aj ja kratko pred porodom 😀 To je super, opustit kategoriu hrochov a zaradit sa ku slonom! Hadam sa raz dostanem ku medvedom!

rina76
1. dub 2011

@stardust jj, před těhu jsem se se též dostala k medvědicím - krásný pocit 🙂 , a slibovala jsem si že přiberu max 6-8kg. Nj, sliby - chyby, šup a mám nahoře 22kg. TP mám už za sebou a stále nic, jen mám pocit že stále kynu.

stardust
1. dub 2011

@rina76 no aspon bude tvoje babatko lepsie vyzerat 🙂

vierka0
1. dub 2011

@elennka ja som tiez tak od 46 - 50 🙂

rina76
1. dub 2011

@stardust též pravda 😀 , ale bude to fuška, už ten první mi dal zabrat a to měl necelých 3,5kg

zuzanazuzana
1. dub 2011

no baby smejem sa tu nad tymi kategoriami.....ved ani mne sa nezdala ta velkost, ked som vzala 44...zdalo sa mi to male a obliekla som to....ale nema nahodou CA ine znacenie velkosti?....aj priatelovi som vravela, ze zvlastne a on tam kdesi precital, ze slovenske znacenie.....tak mam 44, ale to este narastie, ved som iba v 4. mesiaci.....hihi
ale napriklad co mam adidas bundu, tak to je az 48....stacila by mi 46, ale nemali.....takze vidite...aj ja som slonica

zuzanazuzana
1. dub 2011

@stardust tak ja ked som viac pribrala a isla som k rodine, tak teta mi aspon 10x za hodinu povedala...boze zuzka ako si strasne pribrala!!!!!....no inac som sa musela ovladat, aby som jej nieco skarede nepovedala....hlavna vec, ze ona bola este vacsia.....ked budes na slovensku, tak by sme sa mohli stretnut...ze?

zuzanazuzana
1. dub 2011

@flagicka no co ja mam tuto na konikovi vyhliadnute, tak stoja 15 euro...celkom dobra cena, inac stoja 40 euro.....a ja zase cez leto nosim sukne a mali super riflovu suknu, tak aj tu by som chcela...ved navrch dam nejako tricko a hotovo

stardust
1. dub 2011

@zuzanazuzana ked nebudes jedovat s poznamkami o vahe, tak hej 😀 😀 😀 uz vidim, co ma caka doma: boze, nezer! , mala by si skusit hladovku, ja to praktizujem uz roky! a blablabla.. Inak, nenavidim tie sproste poznamky, akoby samotny pribraty clovek nevedel, ze pribral, joooj.

zuzanazuzana
1. dub 2011

@stardust no odo mna by si asi tazko pocula narazky na vahu.....co mi vcera kamaratka spravila....boli sme vonku a ona svojmu 8 rocnemu synovi len tak vravi....aha, zuzka nie je taka tucna, len caka babatko!!!!! normalne som nechapala dovod, preco to tak povedala....a to ti verim,ze sa ti moc nechce ist domov kvoli vahe....u mna to trvalo roky kym si zvykli...a pritom by som rala teraz aj tych 80 .....hihi

stardust
1. dub 2011

@zuzanazuzana ked sa spatne kukam na stare fotky, hovorim si, aka som bola vtedy stihla a to som si vtedy pripadala strasne tucna. V Nemecku su dospeli (okrem svokra) aspon ticho, aj ked sa im nepaci vyssia vaha, ale decka divne pozeraju, akoby som spadla z Marsu. Je mi to neprijemne. A vobec, co koho do toho, ako vyzeram?!

zuzanazuzana
1. dub 2011

@stardust tak ale nemky nie su stihle....no nie? a kdeze ty vlastne zijes....v akom meste?

stardust
1. dub 2011

@zuzanazuzana ako ktore. Skor by som povedala, ze priemer vyzera zdravo, krv a mlieko, nie tucne a nie ako ciarove kody.

zuzanazuzana
1. dub 2011

@stardust tak ja si skor myslim, ze nemky su take uzke v pleciach a siroke boky maju....tak mam zafixovane este zo zakladnej skoly, ked sme boli na vymennom pobyte

stardust
1. dub 2011

@zuzanazuzana neviem...este som nemala potrebu merat a statisticky spracovavat proporcie arijskej rasy 🙄

martinex
1. dub 2011

ahojte kocky,
dlhsie som tu nebola,sak pri takom pocku som cele dni s deckami vonku,cez obed navarim,pospim a vecer padam do postele jak vrece 🙂
inak dnes som zacala 90dnovku,tak sa tesim a dufam,ze kilecka pojdu dole 😎
ako sa tu mate,co nove?

adinkag
1. dub 2011

@martinex ahoj no ja uz konence ficim na na matersku od piatka uz tesim🙂 a co malinky 😵 😵 drzim palce s tou dietkou

martinex
2. dub 2011

@adinkag no super,tak prijemnu MD prajem 🙂
a malinky v pohodicke,len trosku viac grckame a tvaricku ma celu vyhadzanu,tak to pojdem k dr.poriesit..ale inak vsetko super 😵

stardust
2. dub 2011

@martinex ma novorodenecke akne alebo cosi ine?

martinex
2. dub 2011

@stardust podla mna to akne,ale uz sa mu to cisti

flagicka
2. dub 2011

@zuzanazuzana to jo také to na léto moc neřeším,já mám od kamarádky laclovou sukni do toho jakékoli tričko a legíny k tomu třeba a je to...... 🙂 taky koukám na bazárek 🙂

adinkag
2. dub 2011

@martinex no tak potom super 🙂) konecne ja BA krasne slnecnee tak uz len tuniky a leginky a balerinky a uz sa mozme kotulat po vonku 😵 😵

zdenush88
3. dub 2011

Ahoooojte... 🙂 Dlhšie som tu nebola, dáko nestíham..... 😒 tak už máme 3x potvrdené dievčatko, bude sa volať Simonka... pekne rastieme, už to na mne konečne ako tak vidno 🙂 a pribrali sme zatiaľ 5-6 kilo tak som celkom aj rada, heh.. ale už sa pohybujeme okolo stovky.. ufff.. to som si myslela, že nikdy nebudem mať.. 😒
@martinex držím palce s diétkou, podľa mňa je to super diéta, vlastne ani nie diéta ale zmena stravovania, ktorá naozaj funguje.. 🙂 ja som s ňou mala dobré skúsenosti,až na ten bielkovinový deň - lebo nemám rada mäso 😠 ale po pôrode sa do nej znovu pustím aj ja.. 🙂
@susanq mne pohlavie normálne zistli na morfologickom, klasickom sone ale bola som objednana na 4D a to sa nám nepodarilo ani raz... lebo aj nebolo dostatok plodovky takže oničom obraz a tiež doky pripustil, že moja brušna stena neprepustia tie signály tak ako by mala, ale že to sa stáva aj pri stíhlych babách.. že neide o vrstvu tuku ale celkove rozlozenie tkaniva... 😀 😀 😀

Neviem či som to tu spomínala ale aké máte či nemáte skúsenosti s cisárskymi?? Lebo asi tak pred 2 tyzdnami som sa rozpravala so švagrinou, robí v nemocke a spomínala mi, že sa bavila s lekárom a ten povedal, že pri pevnejších ženách uprednostňujú cisárske... teda čo sa týka našej nemocnice.. celkovo mi to pride nejake čudné, myslím si, že u pevnejsích báb sa to ťažšie hojí a tak, predsa len tuk.. 😉 rozmýšľam, či predsa len zle nepočula..ako ja som jej povedala, že ak mi navrhnú cisársky hádať sa nebudem, vedia čo robia, verím im 😉

stardust
3. dub 2011

@zdenush88 ziadny cisarsky...pri druhom zacal primar hystericit, ze to bude na cisarsky, videl, aka som gulata a myslel si, ze aj moje dieta bude velke a kedze si to myslel primar, museli si to mysliet aj ostatni. Nastastie tunajsi lekari robia len to, co musia a mali hranicu na CR stanovenu na 5 kg. Malemu urcili v den porodu 4,6 kg a skutocna vaha bola 3,6 kg. Porod bol lahky, o par hodin som prekvapovala lekarov so svojou vitalitou...keby som nemala pri sebe drobca, ani by nevedeli, ze som rodila a keby ma rezali (uplne zbytocne), asi by som to mala o dost namahavejsie.
Tazke je handrkovat sa s lekarmi, ci maju rezat alebo nie... ked sa ma nieco pokaslat, pokasle sa tucnej aj chudej...

andraska
3. dub 2011

@tehulkaxxl netrapte sa ja som nikd ynebola stihla ale , ani podl avahy by mi nik nevahal tolko a zacala som byt tehotna s vahou 84kilo do porodu som pribrala presne ukazkovo knizne cize rodit som sla 95kilova, problemy s talkom a opuchmi som sa nevyhla.... ale sledovali ma , posledne dva mesiac eskoro stale nemocnica a kludovy rezim ,ale denne som chodil aso psom na minimalne 2hodinove prechadzky... do prirody za kazdeho pocasia anakolko pes bol velky a potreboval riaden vybeh.... po porode som sa do tyzdna odvodnila na svoju vysokoskolsku vahu uzasnych 75kilo..... bez diet....proste naozaj mi zadrziavalo vodu priserne... aj pocas tehotnosti som jedla stale normalne a chodili sme pravidelne s kamsokami do cukrosky na kafku🙂a kolacik🙂 a co uz..... hormonalne zmeny su stale pritomne...... bohuzila po polroku ako som dostala 1.menzes tak mi zacali blbnut hormony a uplne ma to rozhodilo som mavala co dva tyzdne menzes, zacali problemy so stitnou zlazou a kadecim est einym, vysoky prolaktin atd... teraz mam skoro porodnu vahu.... naspat nechapem ako ale nevadi... drzte sa 🙂

eviss
4. dub 2011

@zuzanazuzana Zuzi a kolik vazis?

zuzanazuzana
4. dub 2011

ja momentalne vazim 94 kil....zatial som pribrala kilo odkedy viem, ze som tehotna!!!!

zuzanazuzana
4. dub 2011

@andraska no viem o com pises, ja som tu spominala, ze ked som cakala syna, tak som zacala s vahou 56 kil a rodit som isla 78 kilova....vratila som sa na 60 kil.....ale rokmi migrena spojena s menzesom....same lieky, tak to pomalicky islo hore, ale este sa to dalo....ale za posledne roky, ked sme sa zacali snazit o babo, tak same hormony a tak to aj dopadlo....minuly rok pred umelym oplodnenim som 10 kil pribrala z injekcii.....takze som strasne zvedava, ci po porode, ked uz nebudem po rokoch brat ziadne hormony, ci sa podari schudnut!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru