Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

veverka.terka
19. kvě 2012

ahojky, tak už nejsem jenom baculka, ale snad i těhulka 😉 😉 😉 sice na začátku, takže nechci nic zakřiknout, ale vypadá to nadějně 🙂
holky, chtěla bych se optat, měl někdo z vás problém s pálením žáhy už hnedka na začátku? pokud jo, co ste proti tomu dělaly? mně moc mlíko, jak někde píšou, nepomáhá, pomáhá mi Gaviscon, ale nevím, jestli ho můžu brát dlouhodoběj, v lékárně mi řekli, že těhu nevadí, ale nevím, zda nevadí, když bych ho jedla třeba měsíc....děkuju za rady 😉

oktarina
20. kvě 2012

@veverka.terka gratuluju 🙂 zkus rennie, je na nich přímo napsané, že to mohou i těhotné, v podstatě je to ochucená soda, mě to dost pomáhalo. Mě to zlobilo hlavně večer, když jsem šla spát, jestli itebe, zkus mít při spaní více pod hlavou - když je tělo moc dorovna, tak šťávy mají snazší cestu .-)

rina76
20. kvě 2012

@oktarina já je kupovala tady http://www.lekarna.cz/inkontinencni-fixacni-kal... a mám zjištěno, i vyzkoušeno 😉 že vel. XL je na obvod boků 100-150cm. Když jsem šla rodit měla jsem 128kg a obvod boků 138cm - takže za sebe je můžu doporučit
jinak je mají i tu, ale ta cena nic moc http://www.rajmaminek.cz/potreby-pro-maminky/po...

leiladelly
20. kvě 2012

@veverka.terka
@oktarina Ahoj holky, krátce jsem četla Vaše zprávy o shánění šatů v těhotenství pro baculky. Já jsem koupila nějaké hezké věci v HM a pak také v CA (riflové kalhoty byly moc fajn, lněné bílé letní kalhoty, bílou plátěnou sukni. Tepláky nosím doteď, měly jen zvýšený pas , nevypadají těhotensky a byly celkem drahé. Trička , svetry atd. jsem nekupovala, měla jsem štěstí, že jsem s dětmi přibrala málo, s Alexem 7 kg, s Leilinkou jen ani ne kilogram, hodně jsem zvracela. Nosila jsem do porodu netěhotenské věci, kromě kalhot, sukní. Připadala jsem si krásně 🙂 Zkuste se tam podívat, třeba něco hezkého najdete, přeji úspěšného pátrání a užívání si těhotenství 🙂

oktarina
21. kvě 2012

@rina76 děkujiii, vůbec by mě nenapadlo v lékárně žádat inkontinenční kalhotky namísto poporodních 🙂
@leiladelly to je dobré, akorát v našem městě v HM není oddělení pro těhotné, takže to chce vyjet někam Brno nebo Praha, jinde nevím a v CA je to jak po vykradení ☹ Tam jsem to zkoušela prvně... Ale děkuji za tipa 🙂

leiladelly
21. kvě 2012

@oktarina odkud jsi? já si pamatuji, že jsem také vyjela, do Brna. za jedno odpoledne jsem tam koupila asi pět věcí, z toho víc v tom CA, něco málo v HM. Ve větších městech mají opravdu větší výběr, to je fakt. 🙂

oktarina
21. kvě 2012

ZL kraj 🙂 Ty?

leiladelly
21. kvě 2012

@oktarina OL kraj, ale v Olomouci toho měli méně.

veverka.terka
22. kvě 2012

prosím o radu, je mi jaksi slabo, bolí mě hlava, krk a lehce škrábě v krku, co mi poradíte, abych to mohla a nevadilo to mimču? uvařila sme si pro začátek heřmánek s medem a citronem a mám doma Osccillococcinum, říkali mi v lékárně, že se to v těhu taky může, nemáte někdo zkušenost? třeba to nic nebude, ale mám strach...předem děkuju za radu

veverka.terka
22. kvě 2012

a holky, v Bonprixu mají moc pěkný těhu oblečení i ve větších velikostech, je jasný, že je risk, že se to nedá předem vyzkoušet, ale když se pořádně poměříte a kouknete na velikoství tabulky, myslím si, že by se to dalo a mají i dobrý ceny

berunina
22. kvě 2012

Ahojte holky...smím se mezi vás přidat???Jsem xxl ale ještě ne těhu...snažíme se o miminko už 17 měsíců a pořád nic. Samýma dietama a jojo efektama jsem se dopracovala na 100 kg a ne a a ne je shodit ☹ docela mám strach, že je to těmi kg....

smudlinka10
22. kvě 2012

Ahojky, mohla bych se také přidat? Jsme na úplném začátku, jsem 15dní po IUI a teď čekáme kdy se ukáže v děloze mimčo, podle sliznice je zavrtáno, tak nic jiného než čekání nezbývá 🙂

mihaji
23. kvě 2012

Ahoj holky, můžu taky mezi vás? Jsem na tom stejně jako @smudlinka10, na úplném začátku, dnes 16 dní po IUI. K doktorovi jdu až v pondělí, ale čárka krásně sílí, takže to vypadá, že se opravdu zadařilo. 🙂

@veverka.terka To Osccillococcinum si holky hodně chválily, takže tím určitě nic nezkazíš 😉 .
Zrovna včera jsem přemýšlela, kde budu shánět oblečení, až "nakynu" a taky jsem zabrousila na stránky Bon prixu a mají oblečení docela pěkné.

veverka.terka
23. kvě 2012

@berunina ahojky 😉 pokud se snažíte už 17 měsíců, tak bych dál nečekala a nechala si udělat nějaké základní vyšetření, tebe i partnera, my sme se snažili rok a pak sem nás objednala do CARu, provedli všechny možný vyšetření, hlavně krev a spermio, a teďka snad konečně bude mimoušek 😉 a můžu tě uklidnit, pan doktor v CARu nám říkal, že kila mají na otěhotnění úplně minimální vliv! taky sem právě z toho měla strach, ale prý nee. je jasné, že akorát pak v těhu hrozí komplikace- vysoký tlak, těhu cukrovka, ale tu mívají i štíhlý holky. takže se zkus poptat a pohledat, promluvit si s partnerem a už nečekejte, je to škoda, budeš se akorát trápit. mluvím ze své vlastní zkušenosti 🙂 a taky ve většině přápadů nebývá ani nějaká závažná chyba v ženské, ale v chlapovi, v dnešní době je příčina na straně chlapa 60%, bývá často hodně zhoršený spermiogram, tak sme na tom byli i my...a to nejsou jenom nějaký výmysl tyhle údaje, jsou od doktora a má je na stránkách i CAR, kam chodíme a taky sem byla na seminářy o IVF, sem totiž zdrav.sestra, tak mám kapku potuchy, o co se jedná 😉

veverka.terka
23. kvě 2012

@smudlinka10 @mihaji ahojky, jéé, to sme na tom hodně podobně 😉 já sem dneska 14. po transferu po IVF a už mám potvrzený těhu i z krve apříští týden du na UTZ, tak doufám, že to konečně klapne 🙂 to čekání je ale hrozné že? říkala sem si, že mě uklidní výsledky krve, ale ani tam moc ne. až bude ale na UTZ srdíčko, tak to bude určitě lepší a to nejhorší období je za nama 😉 🙂
@mihaji jj, taky si myslím, že to Osccilo je dobrý, tak uvidíme, ale vždycky mi pomohlo. ten Bonprix vypadá docela obstojně, akorát je prostě blbé, že se to nedá vyzkoušet, ale na těhu nadříky je ještě chviličku čas 😉 😀

veverka.terka
23. kvě 2012

@berunina a jinak ty kila, taky vážím 100kg ☹

mihaji
23. kvě 2012

@berunina Snažíte se pořád přirozeně, nebo vám už dělali nějaká vyšetření, případně vám pomáhali? Mě poslal naštěstí můj gynekolog na různá vyšetření hned na začátku, byl nám zjištěn imunologický problém a nakonec jsme šli do CARu, kde nám pomohli. Musím říct, že už jen tím, že ze mě spadnul všechen ten stres a nechala jsem to na nich, se mi obrovsky ulevilo.
Jak říká @veverka.terka, určitě bych se do toho trochu "opřela" a začala to řešit. 😉
@veverka.terka Do jakého CARu jste chodili?

Holky, řekl vám některé doktor, že byste měly shodit, aby se rizika snížily?

oktarina
23. kvě 2012

Ahoj holky, moc moc vám gratuluju k transferům a přeji, ať máte kontroly v pořádku! @veverka.terka oscilo, čaj s medem, ten je antispetický a ještě myslím můžeš nějaké sirupy s echinaceou a robitusin, ale nevím který, mě se dívala paní v lékárně na krabičky, jestli je to na nich výslovně uvedené 🙂

mihaji
23. kvě 2012

@veverka.terka Já na krvi vůbec nebyla, mám přijít až v pondělí s močí, tak doufám, že mi doktorka vše potvrdí a třeba už bude i vidět, jestli je ta "bublinka" tam, kde má být. Pořád tomu nějak nemůžu uvěřit.
Je blbé, že se to v tom Bon Prix vyzkoušet nedá, ale při nejhorším se dá zboží vrátit nebo vyměnit a co mám zkušenost, tak jednají i docela rychle. Na těhu oblečky určitě čas je, jen mě to včera tak napadlo skrz podprsenku, že už teď se mi prsa zvětšují a jak mám docela velký obvod (95cm) už teď, tak bude asi docela problém podprsenku sehnat.

smudlinka10
23. kvě 2012

@veverka.terka čekání je šílené 😀

@mihaji my spolu i porodíme 😀 mě dr. řekl, že by bylo lepší sundat pár kg ale teď už je asi pozdě 😅 ale dělám to tak, že dál jím méně jídla v kterém je dostatek ovoce, zeleniny, mléčných výrobků - domácí tvarohové pom. apod, bílkoviny... prostě tak abych přibrala co nejméně ale zase aby mrňousek měl co nejvíce živin

mihaji
23. kvě 2012

@smudlinka10
No já jsem na nás fakt zvědavá 😀. Termín vychází zatím podle PM 2 dny před mými narozeninami 😀
Ono to asi ani nevadí, když těhulka, která má velkou nadváhu v těhotenství shodí, zrovna včera jsem o tom četla článek, ale obávám se, že to se mi nepovede, ani kdybych se na hlavu stavěla. Rozhodně se ale budu aspoň snažit moc nenabrat. Už nějakou dobu se snažím jíst pravidelně a zdravěji, tak v tom hodlám pokračovat, tak uvidíme.

smudlinka10
23. kvě 2012

@mihaji mě dr. řekl, že to budeme počítat podle MS i podle ovu, což je 26. a 28. ledna, pak se uvidí 😀

já si v posledních dnech udělala ze zdravého jídla zábavu 🙂 mám i napěstované nějaké bylinky - kopr, petržel, pažitku... takže vůbec třeba nepoužívám másla a margaríny ale mažu si tmavé pečivo tvarohem do kterého si přidávám právě bylinky a nebo zeleninu... ve vedrech je to luxus 😵

veverka.terka
23. kvě 2012

@mihaji souhlasím, jak píšeš, taky sem se hrozně uklidnila, když se to začalo řešit.. chodíme do Heliosu v Brně, sem s nima velice spokojená! no, můj gynekolog mi řekl, že by to chtělo něco shodit, ale jak píše smudlinka, teďka je už pozdě a taky se snažím jíst víc zdravěj, abych při těhu tolik nenabrala, ale i kdyby jo, tak co už, hlavní je, aby mimčo bylo zdravý 😉 no, v tom Heliosu to právě funguje tak, že se po pozit. těhu testu jde na krev a pak ještě na UTZ a pak budu už chodit ke svýmu gynekologovi. hele, taky tomu pořád něvěřím, až mimčo uvidím na UTZ, tak snad jo 🙂 🙂 🙂 máš už s Bonprixem zkušenosti jo? tak to je fajn, že mají takový docela fajn servis. už se ti zvětšují prsa? tak to já na sobě necítím vůbec nic zatím.....
@smudlinka10 jak píše Mihali, určitě se netrapte dál a zkuste vyhledat pomoc a uvidíte, kde je chyba...
@oktarina děkuju za grtulaci i za radu na nachlazení, právě popoíjím čaj s medem 😉

veverka.terka
23. kvě 2012

@berunina ak píše Mihali, určitě se netrapte dál a zkuste vyhledat pomoc a uvidíte, kde je chyba...
@smudlinka10 promin, nějak sem to popletla 😀

smudlinka10
23. kvě 2012

@veverka.terka já mám s bonprixem super zkušenosti až na to, že mi jednou nedodali co měli, jinak pohoda a oblečení super 🙂

Jinak prsa mám taky o kus větší 😀 mám pocit, že za to může utrogestan 😀

smudlinka10
23. kvě 2012

@veverka.terka to nic 😀 mě to docvaklo 😀

veverka.terka
23. kvě 2012

@smudlinka10 já taky beru utroše už asi 3 týdny a zatím mi to nepřijde...tak to je fajn a sem ráda, že vím, že ten Bonprix je docela fajn, určitě jejich zboží totiž vyutiju 😉 a si hodně dobrá, že se snažíš jíst až tak zdravě...

mihaji
23. kvě 2012

@smudlinka10 Bylinky já taky ráda, jen mi doma nevydrží, tak kupuju aspoň čerstvé na trhu, když je možnost. 🙂
@veverka.terka Já chodím do Gestu, tam test z krve nedělají, až z moči, takže doufám, že mi zrovna udělají i UTZ, co vím, tak bych měla ke svému gyndaři přecházet po srdíčku. Jenže k němu budu muset stejně dřív, protože od něj potřebuju žádanku do Podolí na imunologii, kam mám jít na kontrolu v 7.-9.tt a taky musím pořešit endokrynologii.
Už jsem pár věcí od Bon Prix měla, většinou jsem byla spokojená, jen minule jsme vraceli kraťasy pro manžela, protože byly nějaké obří, ale peníze vrátili fakt rychle.
Já se nejvíc "těhotně" cítila minulý týden, dost na mě působil Utrogestan, prsa mě hrozně bolely (většinou mě bolely před MS, ale ne tolik a zvětšovali se) No a teď už nesplaskly jako vždy s příchodem MS, ale mám pocit, že se zvětšují čím dál víc. 😀 Ale už mě aspoň nebolí.

mihaji
23. kvě 2012

@veverka.terka Já na Utroš reagovala vždycky dost silně, ale někdo s ním problém nemá 🙂

veverka.terka
23. kvě 2012

@mihaji jasný, v každým CARu to dělají kapku jinak. já se těhotně zatím necítím ani kapku, vůbec nic na sobě nepozoruju, akorát mě pořád hrozně pálí žáha...

smudlinka10
23. kvě 2012

@mihaji ty já se ani nějak těhotně teď dva dny necítím, jen je mi šoufl 😀

@veverka.terka tož, já když se do něčeho dám... 😀 a mám opravdu hodně kilo nad stovku, tak mi nic jiného nezbývá 😅 no ale dala jsem se na vojnu, tak musím pokračovat, mám super rodinu, která mě v tomhle podporuje, bez toho by to nešlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru