Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ynett
6. bře 2014

@zarucha krásne fotky 🙂

zarucha
6. bře 2014

@ynett tak nejsem žádná modelka, fotila to kolegyně, ale nevypadá to nejhůř, jsem celkem spokojená. do spodního prádla, nahého břicha a podobných věcí bych nešla, takhle chodím normálně do práce, tak jsem chtěla památku.

ynett
6. bře 2014

@zarucha šikovná kolegynka, naozaj pekné fotky. 🙂 prosím ťa ja by som ako modelka vyzerať nikdy nechcela. väčšina z nich sú vychrtliny a ešte vyretušované. takže nie dakujem 😉
samozrejme že po pôrode a dojčení chcem pochudnúť ale nie na úplnú vychrtlinu 🙂

zarucha
6. bře 2014

@ynett jojo, já jsem vyzáblá nebyla nikdy, mám v genech zdravý základ (a prsa 75F od patnácti :D ) a manžel by mě vyzáblou ani nechtěl. ale mám v plánu dostat se zas do kondice. nejde o váhu, ale spíš o fyzičku a o to, abych nezůstala celá taková uvolněná. Uvidíme.

ammellia
6. bře 2014

@zarucha fakt krasne fotky!

ynett
6. bře 2014

@zarucha správny prístup 🙂

sarah00
6. bře 2014

baculky, prosím Vás, kedy ste začali cítiť pohyby bábetiek? má tá vrstva tuku na bruchu nejaký vplyv na cítenie pohybov? 🙂

ynett
6. bře 2014

@sarah00 no ja okolo 20 týždna, ale u mna to blokuje placenta, ktorá je vpredu. takže aj teraz v relatívne vysokom štádiu tehu nepocitujem nejaké extremne kopance, len jemné ťuky a mrvenie. 🙂

tuk by podľa mna nemal nič blokovať nejako extra 🙂

sarah00
6. bře 2014

@ynett ďakujem, ja myslím, že mám ešte čas, som len 15tt, len ma to tak zaujímalo, či to môže mať nejaký vplyv

ynett
6. bře 2014

@sarah00 nemyslím si, že by to malo mať vplyv 🙂 ešte máš času dosť 🙂

ejdzi
6. bře 2014

@sarah00 ja pri prvom tehotenstve som citila v 20. tyzdni pohyby (akurat som niektory den vyhrabala poznamkovy blok z mojho prveho tehotenstva a tam som sa to docitala, inak by som si to urcite nepamatala 😀 )

7danka7
6. bře 2014

@ammellia ty sa mozes zameriavat na co len chces ked ti babo povie, ze mu to nechut.. ja som mala 119kg pred tehu. Este pred tehu som sa rozhodla chudnut a zhodila som 11kg zdravou stravou.. vynechala som sladkosti a chleboviny.. inak som jedla vsetko.
Zrazu som otehotnela a uz som nemohla jest zeleninu pretoze dieta ju neznasalo a prve tri mesiace neznasolo akukolvek stravu okrem chleba s maslom, sunkou a syrom a slepaci vyvar.. to bolo jedine co som nevyvratila. Po prvom trimestri som pridavala rozne jedla a uz som ich udrzala.. no medzitym som schudla na 99kg. Az s prichodom 6teho mesiaca mozem vsetko ale zeleninu mozem max paradajky a uhorky... Spravila som si rukolovy salat co som predtym jedavala bezne a celu noc som prezvracala.. Cize ty mozes mat v hlave co chces ale telo si spravi po svojom lebo vie co je pre neho dobre.. Dieta si cerpalo z mojich zasob a teraz som zacala siedmy mesiac a pribrala som cca 2kg co je uplne normalny prirastok vahy za mesiac.. ide len o to aby si priberala cca 2kg za mesiac. Konecne mozes pribrat za tehu 12kg kt pri porode odidu pretoze je to vaha babatka, krvy, placenty a vsetkeho bordelu co odide pri porode. Pokial budes jest normalne, tak sa nemas coho bat..Teraz naozaj nemen stravu a postupne len pridavaj co uznas za vhodne lebo si tym mozes ublizit. Na zmeny budes mat dost casu po porode a este aj kojenim ti odidu kilecka.

ammellia
6. bře 2014

@7danka7 dakujem za tvoju odpoveď a uz som to tu aj napísala, ze moje telo sa nakoniec rozhodne uplne inak 🙂 dnes som ledva na večeru zjedla ovocny šalát.
Vy hlavne vychadzate z predpokladu, ze paleo je nejaka drasticka diéta, ale ono je to zdrava plnohodnodnotna strava. Keby som vam povedala, ze sa chcem zdravo stravovať a primerane pohybovať, tak by ste určite neprotestovali. ;)

7danka7
6. bře 2014

@ammellia uprimne vobec som sa nepozerala co je paleo ono kazda sa snazi zdravo stravovat v tehu ale ono to babo si samo povie co chce a co nie cize my sa snazit mozme ked ono ma svoju hlavu 😀 a to este neni ani na svete hehe..v ktorom si tyzdni?

7danka7
6. bře 2014

Zienky moje je tu nejaka tehula kt. bude rodit v BA na Antolskej?

ynett
6. bře 2014

@7danka7 ja tam idem rodiť 😉

ynett
6. bře 2014

@7danka7 ja som to tiež tak mala, pred tehu som chudla a ked som otehu tak som nič z toho nemohla jesť. zo všetkého sa mi zdvíhal žalúdok. 🙂

cecilka88
6. bře 2014

@zarucha pekné fotky - kočka 😉

cecilka88
6. bře 2014

@sarah00 ahoj , mne sa teda v prvých 3 mesiacoch snád všetka slanina na tele premiestnila na brucho 😀 a pohyby som začala cítiť 16 tt+1, strašne skoro vobec som to nečakala, mimčo sa v ten večer premiestnilo na lavo sa spravila taká hrča 😀 a hned riadne kopance žiadne jemnučké ako sa všade píše a hovorí 😀 , uplne som bola s toho na vetvy 😀 , a čakám 3 dieťa 😉

cecilka88
6. bře 2014

jáááj a vítam všetky nové osôbky v klube XXL, nebolo času tak sem sem tam nakuknem že čo a ako 😉 ,

u Nás ako som oznámila že som tehotná zavládol chaos a panika 😀 , nechcela som si nechať povedať pohlavie babetka ale decká ma každý deň bombardujú nech to dám láskavo zistiť 😀 , a vyberajú mená o 106 😀 , ale aké no des -včera sa od Samka a Františka prebásnili až po Vendelína a od Dorotky až po Raspušu 😀 , no šou majú s toho velikú som zvedavá ako to u nás dopadne lebo už teraz sa tlčú že či to bude dievča alebo chlapec , a najradšej bz chceli každý svoje

7danka7
6. bře 2014

@ynett to sa tam mozno aj stretneme...

inngrid
7. bře 2014

@slalucka neviem kolko ich má byť a kolko nie a čo Vám lekári povedala ked píšeš že to nie je nič moc?

ynett
7. bře 2014

@7danka7 veru je to možné 🙂 už si tam bola na príprave?

inngrid
7. bře 2014

@sarah00 ja som prvé steklenia pocitila v 17tt 🙂 aj v 18tt potom to uz boli niekedy raz za čas take jemné kopančeky teraz mi stale skrka a sem tam cez den uz citim pohyby ale su take jemnučké ale citim to je to uzasne len mi je luto ze to mm neciti 🙂

inngrid
7. bře 2014

@cecilka88 jéééééééj to je mile aj ja som na začiatku the ubola ze nechcem vediet ale potom ma to prešlo teraz som v 20tt a nevie ma som neskutočne nedočkavá 🙂

ejdzi
7. bře 2014

@inngrid ja som tiez tentokrat zvedava, pri prvom mi to bolo jedno, aj dost dlho trvalo kym sa maly odhalil, az v nejakom 7 mesiaci som uz bola skoro, teraz som si objednala u manzela dievcatko, tak som zvedava ci posluchol :D

inngrid
7. bře 2014

@ejdzi tak uvidime 🙂 ja by som tiez uz rada vedela zajtra začínam 21tt a neviem 🙂

7danka7
7. bře 2014

@ynett mne to pride este skoro.. dnes zacinam 7. mesiac...ty uz si bola?

7danka7
7. bře 2014

Baby bauclkotehulky ake nocne kosele berete do porodnice.. idealne baby tak ako ja vahovo.. cca 102kg

helka107
7. bře 2014

babenky, našla som na FB novú stránku pre mamičky, asi je nová ale úplne anonymná skúste kuknúť, mňa dosť zaujala...https://www.facebook.com/pages/Materstvo-a-rodi...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru