Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

fretecka
8. črc 2012

Já spíš na jídlo ani nepomyslim,dokud nedojdu domu z práce a nesednu se a nedostanu se do klidu. Já též nemám ráda maso a sladké nejim skoro vůbec.čoko ee ale raději třeba koláček. no a jak ani nevim.hlavně jsem jedla pravidelně 6x denně což ted zase snažim trochu dodržet.Jedla do 17hod bez pečiva a uzenin první 4 měsíce. 7 let jsem si tu váhu držela dokud jsem nezačala papat hormony.A začala se trochu ulívat s cvičení.Ale po porodu bude vse jako dřív 🙂

sesilia
8. črc 2012

ahojte, pridavam sa aj ja. Tazko sa mi pisem kolko vazim, ale je to ay 116 kg. Chcela by som druhe babo, ale s touto vahou si na to netrufam. Takze hladam nejaku mamicku, ktora by sa pridala a chodiela spolu so mnou cicit niekde v BA, spolu by sme sa navzajom podporovali. Ja som prve tehu zacinala na 98 a skoncila som na 114. Po porode som mala 106, no a pri malom som pribrala na 116. najde sa niekto kto by sa pridal?

veverka.terka
8. črc 2012

@fretecka sem ve 12tt. 😉

lujza25
8. črc 2012

ahojte dievcata...ja sa tiez pridavam. mam momentalne 107 kg a som v 26tt. nikdy som nebyvala gulka, vzdy som bola dlha, so stihlimi nohami a bohuzial s velkymi prsami, az kym som neodisla do UK. tam som zacala priberat a odvtedy neviem co s tym. v UK som pribrala zo 60 na 73....potom som schudla na 57, ale potom uz sa mi darilo uz len priberat. pred tehu som vazila max. 104kg. podarilo sa mi dat dole 4 kg a zostala som tehu (podotykam, nebolo to nic lahke, trvalo to skoro 5 rokov, kym sa to podarilo), v ktorom priberam tak 1kg mesacne...cele tehu je mi zle, od 2-6 mesiaca som vracala tak asi 4-5x denne.
pred 5 rokmi mi nahle zomrel ocino a zacali sa moje najtazsie chvile....mali sme 6 mesiacov pred svadbou, bolo to tazke. az som sa dostala k psychiatrovi a na terapie. brala som vela liekov od neurologov, z ktorych som bola naliata vodou...od svadby uz je to skoro 5 rokov a pribrala som z 80kg na 104kg. strasne, clovek nevie co ma robit...keby som sa prejedala, tak to pochopim, ale to vlastne vsetko tie antidepresiva a ine hnusoby....dufam, ze po tehu sa mi nejako podari dat kila dole.....

dakujem, ze som sa mohla s vami podelit 🙂

fretecka
8. črc 2012

@veverka.terka tak to kritické 3 mněsice máš skoro za sebou 🙂 tak jen at drobeček pěkně roste

fretecka
8. črc 2012

@veverka.terka a mohu se ještě zeptat odkud si?

veverka.terka
8. črc 2012

@fretecka doufám, že už máme nejhorší za sebou, ale stále se hodně bojím a to zvracení mě šíleně zmáhá, k tomu ty vedra 😝 tobě taky ať se daří a krásně mimoušek roste. teďka na váhu nemysli, nejdůležitější je zdravé mimi a pak po porodu se budou řešit kila 😉 sem z Boskovic, pokud si z Brna, určitě ti to něco řekne žejo 😉

vietnamka
8. črc 2012

@lujza25 ahoj 🙂. Antidepresiva su skutocne zabijak na vahu, potvrdil mi to aj psychiater.. utlmuju cele telo, a teda aj metabolizmus. Dobra sprava je, ze sa to po nejakom case da doporiadku.
Inak, hovorila si o tom, gynekologovi, ze si mala psychicke problemy? Alebo, ak este navstevujes psychiatra, vie o tom, ze si tehotna? Pretoze treba zvazit, ci budes moct kojit.. psychicke problemy pred tehotenstvom su predispoziciou pre laktacne depresie/psychozy.

lujza25
8. črc 2012

@vietnamka ;) samozrejme, hned ked som zistila, ze cakame babo, som to konzultovala so psycho dr. a potom aj s gyndosom. Kojit samozrejme nebudem moct, skoda, ale je to tak lepsie, kedze lieky stale beriem.

vietnamka
8. črc 2012

@lujza25 ja tiez nebudem kojit, zastavia mi to hned po porode.. pri dcerke som vyzrala laktacnu depresiu, ziadna slast ☹.
Ja teraz priberam rychlostou 1kg/tyzden, uz si z toho zufam, lebo podla mna nie je mozne, aby som tolko jedla! Mame doma "suchu domacnost", t.j., ziadne sladkosti (inak by padli). Kontrolujem si prijem chleba. Nepijem sladene napoje. Snazim sa varit normalne, cize ziadne vyprazane jedla, skor omacky. Nejem jogurty, len jogurtove mlieko, so znizenym obsahom tuku. Tak ja uz naozaj neviem, som z toho nestastna ☹.

ebsian
8. črc 2012

Holky, chi vás trochu podpořit. Já od srpna zhubla ze 120kg na 80kg a od otěhotnění ještě další 4 kila zhruba. Nebylo mi vůbec zle od začátku těhu. Jen některé potraviny mi nechutnaly..Začínám za pár dní 5. měsíc. No a místo abych přibírala spíš naopak. Myslím si, že se na konci do +7kg vejdu 🙂 Jinak se hlídám a jím tak 2000kcal denně a jím zdravě. Držím všem palce. 😉
Po porodu hodlám dál hubnout na 65kg. Protože to byl můj cíl, ale těhu přišlo překvapivě v procesu hubnutí. Asi to opravdu pomáhá. 😉

vietnamka
8. črc 2012

@ebsian ako ti len zavidim! Ja mam problem od zaciatku tehotenstva.. 3 mesiace mi byvalo zle, ale fakt ze zle, a jedine, co pomahalo, bolo jest. takze som hned v prvom trimestri pribrala asi 3 kila.
No a teraz.. ked si dam nedajboze lahsiu veceru, zobudim sa v noci, hladna ako vlk, je mi od hladu zle na odpadnutie. Nejakym salatikom telo neobabrem, hoci by som velmi chcela ☹

ebsian
8. črc 2012

@vietnamka Mě zas bolelo a bolí stále v děloze a k tomu prasklá cysta a další problémy 😖 Vybírám si to jinak..

Jen jsem chtěla říct, že z mojí zkušenosti zhubnutí zabralo na těhotenství a pak, že není nutné přibrat moc. Ale určitě to má každý jinak. Já jím hodně ovoce a saláty, jogurty a podobně, tak se zasytím. i masíčka si dávám. Jenom ne žádný sladký..No a je fakt, že já se vážím denně. Každé ráno. Dost mě každej strašil, že jsem sice zhubla, ale že ať se těším v těhotenství. Ale i chutě se dají zvládat. A to teda mám. 😀 😀

lujza25
8. črc 2012

@vietnamka ja jem kazde 2 hodky. Snazim sa nepit sladke vody, ale nie vzdy to dodrzim. Jogurty sem tam, ale strasne mi chuti zmrzka ;)
Asi to vsetko ide malej a mne len troska. Jem ale vela ovocia a zeleniny...nedá sa mi zjest normal obed. Dam si najskor polievku a tak za hodku si dám druhe a z maleho taniera. Moc mi nechuti jest. Ale musim, lebo ked sa nenajem, mala mi to da jednoznačne najavo tak, ze sa povracam.

vietnamka
8. črc 2012

@ebsian fuha, a co na to lekar, ze ta to boli?

Mna od zeleniny aj ovocia sialene pali zaha.. pred otehotnenim som schudla 6kg, a bola som celkom nastavena na dietny rezim, resp. na zdravu formu stravovania. Lenze, co z toho, ked som musela v kuse jest.. a jedine, po com mi bolo dobre, boli rozky!
Sladkosti nejem, ani ich radsej nemame doma. Asi jem velke mnozstva jedla, alebo co. Hoci, este nikdy som nezazila, aby som za tyzden priberala kilo (okrem tehotenstva), a nejedla pritom sladke ani mastne.
Je fakt, ze toto tehotenstvo priberam menej, ako to prve.. pri prvom som pribrala 23kg, pri tomto druhom zatial cca 10.

evikj33
8. črc 2012

@vietnamka Ja to měla na konci 1těhu stejne,každý týden 1kg,ale byla to hodně voda,jak jsem šla do porodky,malem jsem nevešla do bot.Netrap se tím,po porodu se na to mužeš zaměřit,už to máš vlastně zapár 🙂 Já taky zeleninu moc nemužu i když mně chutná,bud jsem nafouklá,jak vzducholod,nebo se mně to pořád vrací,hlavně paprika,občas i sal.okurka.Já chodím každý měsíc na kontrolu se štitkou a upravujou mně léky,tak snad to zvládnu,ale jím i smetanový jogur,je fakt že málo,ale tělo si řekne,a taky jsem měla včera na grilovačce kýtu mnam,jen ten salat jsem cítila až do rána. 😝 A potom si nech skontrolovat štitku,mně se to rozjelo po porodu.(nic za to nedáš)

vietnamka
8. črc 2012

@evikj33 dakujem za povzbudenie. ja som na kontrole stitky uz bola.. vysledky boli take, ze je zrejme, ze mam zlahka znizenu cinnost. Ale lekarka povedala, ze na to este nemoze nasadzovat lieky, pretoze by viacej zlenivela. Dopracujem sa k nim tak ci tak, ale este nie teraz.
Pozerala som predpoved pocasia, u nas ma byt dalsi tyzden peklo ☹. to je najhorsie, lebo to sa ani hybat nevladzem.. ako to len zvladnem s tou mojou Dorkou

evikj33
8. črc 2012

@vietnamka No mně taky obvodačka tenkrát tvrdila že je to hraničící,ale ja zašla bez doporučení na endo a hned mně dr.vzal a řek že dr.měla nechat rozhodnutí a posouzení na odborníka,že on rozhoduje na základě prohmatáni a UTZ štitky a dle jeho názoru to v normě nebylo,pak jsem dokonce přestala tloustnout,něco jsem i shodila,ale pak zas došly hormony pro podporu těhu a jelo to,ale naštěstí jsem byla pod kontrolou,tak jsem zas nabrala asi 4kg.Jo to dusno je peklo,máme na zahradě bazén,ale zas je problem uhlídat malého,on by tam byl pořád a to jdem zítra na kontrolu měl angínu a ATb.A ja jen slintám při pohledu na bazén 😅

vietnamka
8. črc 2012

@evikj33 a maly chodi do skolky? myslim mimo tuto chorobu. Lebo ja uz na tuto moju Doru nemam sil pomaly

stipec26
8. črc 2012

ahojte vsetky... ja som sa zrejme (aj vdaka opuchom) uz prehupla na 90kg hranicu - je to des.... toto je moje tretie tehu, myslela som, ze to uz budem vediet nejako ovladat, ale neda sa.... telo si robi co chce, zrejme je to aj zdedene.... ale bohuzial to mam aj tak, ze po porode to pojde asi dost tazko dole... sice sa mi podarilo schudnut minuly rok 27kg za 3 mesiace, ale ktovie, ci bude aj teraz cas sa tak sebe venovat, aby som sa ustrazila

@sesilia ahoj... ak nikoho nenajdes do jesene - tak sa mi ozvi 🙂 ja budem tiez riesit kg navyse

@vietnamka ahoj... aj ja tak teraz priberam - strasne rychlo 1kg/tyzden a to nemam pocit, ze by som jedla a prejedala sa - nejako sa to lepi.... a idem vas spatne docitat, cim sa trapite - nech mam lepsi pocit ;) a inak to tehu oblecko v kik - vcera som si kupila suknu - je to kik mami - a teda 1x som tehu modu videla v Piestanoch Kik-u vedla Tesca....

ebsian
8. črc 2012

@vietnamka No říkal, že některá to bohužel cítí celé těhotenství a opravdu hodně. Prostě smůla 😒
Ale podle prohlídek to bylo ok, za 2 dny jdu na velký utz a tak se snad trochu zas uklidním, že mimi po měsíci porostlo a žije. 😀 😀 😀

ladus88
9. črc 2012

Vim ze to je asi predcasne a uplne od tematu ale chci se zeptat kdyz jsem se trefila mezi mozne plodne dny,kdy nejdriv si mam udelat mama test?

evikj33
9. črc 2012

@vietnamka Jo maly chodí do školky,ale ted je školka na 6týdnu zavřena,bude až od 24.8.takže dnes byla kontrola u dr a do školky pujde zas až koncem srpna.Jinak nás už příští rok v září čeká škola,to bude masakr 😅 😅

fretecka
10. črc 2012

Ahojky holky,je možné že by mi ranní nevolnosti začaly až teď v 7ty,dva dny mi je tak hrozně špatně na zvracení,že jsem nemohla ráno ani do práce

gumidekmomo
10. črc 2012

@fretecka ahoj no ja som na tom bola rovnako a musela som ist nakoniec z prace na pn pretoze som prevracala cele dni ..potom to trosku ustupilo ale inak vraciam doteraz ,nie uz tak casto ale predsa a to som uz v 7 mesiaci...nevesaj hlavu vsetko sa upravi casom 😉

acornika
11. črc 2012

ahoj holky

tak zítra jdu na první kontrolu tak jsem zvědavá jestli bude už vidět na UZ aspoň ta tečka 😀 Jinak teda jsem se dneska vážila u kamarádky a mám o 3kg více ☹ uáááá, je fakt že mi teda přijde že jsem strašně jako by nafouklá a oteklejší než širší na objemu a hodně se mi nalily prsa ale už teď se teda děsím kam to poleze a to jako nějak nějím tučná a sladká jídla

@fretecka mě se udělalo špatně poprvé včera v autobuse když jsem jela do práce, jsem myslela že se tam fakt pozvracím a pak jsem měla nutkání na zvracení v práci no a dnes zas nic 🙂

fretecka
12. črc 2012

@acornika já to mám uplně stejné,jeden den dobře druhý hrůza.A stejně to mám i s tou váhou,oteklá,prsa snad o číslo větší a 4 kg navrh.Dnes mě čeká první UZ

fretecka
12. črc 2012

Tak mám po UZ máme 6+1,jsme v děloze a krásně nám bije srdíčko,úplně jsem se rozbrečela,ten pocit byl úžasný 🙂

veverka.terka
12. črc 2012

ahojky holky, kdo už ste v pokročilejším těhotenství, kdy na vás začalo být vidět, že ste těhotné a ne jenom baculky? kdy vám vylezlo bříško a všimlo si toho i okolí?díky 😉

acornika
12. črc 2012

@fretecka no to je nádhera 🙂 moc gratuluji k srdíčku 😵
@veverka.terka při Jasmínce mi opravdu to bříško bylo vidět tak kolem toho 5m 🙂

No a já byla dnes poprvé na kontrole takže jsem 5+3 a příští týden jdu na UZ zkontrolovat jestli už také budeme mít hezky slyšet srdíčko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru