Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
24. lis 2009

Hanul, ty jsou tak kráásný!Jak to zvládáš?Já si neumím představit mít dvě Lilinky 😀 Ale i tak chci taky dvojčátka.. jsou fakt rozkošný 😵

michala.l
25. lis 2009

Hani, baby su nadherne 😵 Ako spinkaju? Aj mas kedy si oddychnut?

Ja som uz par noci nespala a som uz uplne vycerpana ☹ ... a navyse revem prekazdu blbost 😅
A kde je byggy? Sa tu uz nejako dlho neukazala ☹

hanula83
25. lis 2009

Holky, děkujeme 🙂

Miru, zatím to tak nějak zvládám, z úplného začátku, ještě v porodnici to byla větší hrůza... Ale nechci to zakřiknout, uvidíme, jak to bude za měsíc 😉

Michalko, ty máš taky moc krásnou holčičku, já ani nevím, kolik vážila a měřila? No najde se čas na odpočinek, ale někdy mají takové chvilky, že křičí jedna přes druhou a já nevím, co dřív 😉... Většinou jsou ale hodné. V noci je to taky jak kdy, někdy se budí jen na jídlo, ale už jsme měly i probdělé noci s Elenkou.

byggyt
25. lis 2009

Ahojte, som tu dlho nebola nejako som nemala náladu na nič ☹ , dnes si idem nakúpiť nejaké veci do nemocky lebo mám zajtra poradňu a mám tušáka že ma tam nechá kvoly tlaku, ale už som sa s tým zmierila a bude ako bude. Ešte mi majú prísť na poštu dve zásielky čo som objednávala veci a neviem či to stihnem dnes dať mužovi splnomocnenie, no ale ja nemám problém s tým že by som počas návštevných hodín nenápadne išla na poštu 😝 😝 😝 😝 , nikto to nezistí. A ostatné mi dokúpia už sa nebudem nervačiť a viem že keď to bude vyberať moja dcéra tak ona nič otrasné nekúpi.

Michalka ono sa to upraví neboj a Hanka bude spinkať v noci 🙂 , aj ja furt revem pre blbosti za normálnych hormonálnych okolností by som si to vôbec nevšimla zato teraz..........

Hanula- detičky sú peknučké a máš môj velký obdiv 😉

orlica
25. lis 2009

ahojte holky ty vaše princezny nemají chybu,já už chci taky takovej poklad mít doma! 🙂

zuzkaaaa
25. lis 2009

ahojte babenky...

konečne som sa sem dostala malá mi zas nechce spinkať, tak boli sme v pondelok pre auto trčali sme tam 5 hodín už som tam na každého kričala že čo si škrabkajú za uchom keď im tak dlho trvá nejaké papiere vyplniť však manželovy ovorili že v pondelok si prídee len pre klúčiky a nebolo povedané, že tu budeme čakať do večera a hlane že sme tam išli aj s malou, ale ona bola zlatá, hrala sa spinkala papala, klop-klop
chystám sa s ňou trošku von pekne svieti slniečko ale len nech to takto zostane

evuse
25. lis 2009

Ahojte.

Hanul holčičky jsou fakt krásné 🙂

Mirun, kravské mlíko se má až od roka, to se divím, jestli ten doktor ti říkal dřív 😨 . Nedávno jsem tu někde četla, že krupička je pro děti na prd, že jim to nic nedá a blbě se to tráví. Myslím, že to bylo v Pokročilé příkrmy pro kojence , ale už je tam toho moc, blbě si v tom člověk něco najde, ale někde to tam někdo psal.

Jaber a Mirun, když vaše děti nechtějí dudlík, strkají všechno co jim příde pod ruku do pusy? Nebo to dělaj jen dudlíkáři?

jabera
25. lis 2009

evus, jasneeeeeeee, okamzite do pusy, nech je to cokolvek.
a to proso kupujem normalne v kauflande! 😀 aj take kupovane kasicky su z prosa, len to neni v tom tvare, ako poznas od papousku. totiz, ma obsahovat najviac zeleza.

mirun, no, ja tiez este nechcem davat mlieko. az po roku zacnem skusat. preto mu to dorabam tym mojim ml. a take tie kupovane si neskusala? tie milupa a take, vies co myslim, tie krabicove. lebo myslim, ze su aj take, ktore sa riedia vodou, ze v nich je um.

michalka, neboj , aj vam sa tie noci upravia... hned ako som videla tvoju neobrobenu farmu, bolo mi jasne, ze mate tazke obdobie...a ja som teda sestonedelie odrevala statocne. uz je to lepsie, ale uplne vo svojej kozi nie som stale.

hanul, uzasne su...

macalc
25. lis 2009

ahojte.........

michalka neboj aj nám sa upravilo nočné spanie do pol noci sme hore a potom spí a vstáva medzi 9-11 tou napapa sa a potom ideme von a je dobručká len aby som to nezakríkla!!!!

Jabera mi sme ešte malé a už teraz si pchá malá ruky do pusy ked nemá dudel 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michala.l
25. lis 2009

Marcelka to vazne? Ona ti tak pekne spinka? Kokos, no ja zavidim 😅 Ja som ju teraz pred spanim napchala este odsatym mliekom (vychlomtala este 40ml), tak som zvedava, co to urobi ..., ale viac ako 3 hodiny urcite nepospi ☹ ...no este mi ostalo 20 ml na dokrmenie cez noc a uvidim podla toho ako dalej s papanim. Ona je totiz hnila poriadne tahat vecer, pritom mlieka mam dost 😒 , ale zas nalievat ju tym odsatym moc nechcem,lebo som jej to dala cez flasu a nechcem, aby si na nu zvykla 😒 ... a lyzickou nehrozi, ona je nervak - to skor oblejem cely ksichtik a v pusine skonci sotva polovica ☹
Ja sa uz teraz bojim, co zas bude v noci 🤐

mirunda
25. lis 2009

Evi, já jsem říkala doktorovi, že jsem četla, že mléko se smí od 10-ti měsíců (mám to fakt v tabulce, která byla v Máma a já) a on říkal, že to zaokrouhlí, že od roka.. ale vyloženě neprotestoval, jen říkal, že mléko jen jako na přípravu jídla, ne samotný k pití..
Tu krupičku mi koupila mamča, že to dávala nám už od bůhví kolika měsíců 🙂 A já pořád nevim, jak se jiný kaše dělají, na tý krupičce je návod, tak to snad zvládnu 😀 Jsem v kuchyni hrozný nemehlo.. 😅

Jaber, jak přesně děláš kaši z prosa?Taky bych to zkusila.. a z jakého mlíka to vaříš?To odstříkané??To já bych odstříkávala týden, než bych jí z toho udělala kaši 😀 😀 Ikdyž teď už kojím jen asi 3x denně, ale zase se mi výroba hodně zmenšila..
Jaber, koupeš Barta ještě v tom kyblíku?Už se tam asi nevejde, co?

Jo a Evi, ta naše potvůrka strká do pusy ABSOLUTNĚ všechno - od hraček až po boty, když se k nim dostane.. dneska žvejkala igelitku, kabel od foťáku nebo třeba Kubovi ponožku 😀 (čistou naštěstí).. takže to rozhodně není jen u dudlíkových dětí.. 🙂

mirunda
25. lis 2009

Michalko, neboj.. ono se to fakt upraví.. já vím, že ti to říká každý, mě to sralo, jak mi to každej říkal, ale měli pravdu 😅 Ale já si vždycky říkala, co když zrovna nám se TO neupraví 🙂 ale počkej, tak do dvou měsíců to bude ok.. já měla štěstí, že mi Lilča hned od narození spala celou noc v kuse, normálně 12hod, to byla paráda.. ale jinak si dělala co chtěla.. 🙂 Za to teď - v noci se budí a to i několikrát.. ☹ Mno, držte se!!!

jabera
25. lis 2009

mirun, to proso varim tak, ze dam do vody lyzicu prosa a 3 lyzice vody a ked je to uvarene, tak to len tak postrasim mojim mliekom. nedam mu ho tam vela, fakt len aby sa nepovedalo. a do toho tretinku bananu a kusok jablcka, alebo hrusky. to uz len rozmackam vidlickou. strasne mu to chuti, asi najviac zo vsetkeho.
a kukuricnu kasu varim rovno v mlieku, ale raz som nemala odstriekane a urobila som mu to iba vo vode a tiez mu to chutilo. do tej mu niekedy ani nic nepridam, ta je aj tak dobra.

michalka, naozaj sa to upravi a potom sa to zase vrati 😀 no, toto je trosku nevyhoda kojenych deti, nespia tak ako nekojene, ale vidis, lilinka ako malicka spala perfektne... to bart nikdy. mal dobre obdobie v lete, to spaval 8 hodin v kuse, myslela som, ze mu to ostane, hahahahha. hovno. teraz ma uplne najdesnejsie obdobie, ake vobec bolo, co sa spanku tyka.
miska ako spite? hanka je v postielke? lebo nam sa polepsilo, ked som barta proste prdla vedla seba a ked zapistal, len som mu strcila prso a bol klud. normalne poleziacky. inak by som uz asi bola mrtva. to odstriekane mlieko trebars radsej zamraz, radsej nech pije z teba, kym mas, nech si naozaj nezvykne na flasku..

michala.l
26. lis 2009

Jeej, baby..ja som spala 🙂
Ako som ju natlacila vecer tym odstriekanym mliekom, tak spala 4 hodiny, potom 2 hodiny a potom dalsie 2 hodiny 😵 Konecne mampocit, ze nie som sova 😀

Janka,Hanka spi vpostielke ...teda zaspi v nej, ale ked uz nadranom padam od unavy, tak to spravim presne ako ty 😀 Dnes som ju do nasej postele nastahovala okolo druhej rano 🙂
Odsavane mrazim, uz mam slusnu zasobu v mrazaku ...len rozmyslam,ako do nej dostat co najviac, kym nezaspi nadobro - ona si odo mna vytiahne odhadom okolo 40 ml a upadne do hlbokeho spanku a nezobudi ju nic ...az po chvilke hlad ...a v noci si sotva cucne a spi ☹ Najlepsie by bolo nacpat ju este tym odstriekanym vecer,ale cez flasu nechcem,lyzicka nehrozi a so striekackou sa bojim, ze sa zadusi ☹ Jaaaj boze ....
Ale ja som spala,he he 😀

mirunda
26. lis 2009

Jaber, já bych jí do kaše nic ze sebe nenastříkala.. kdyby prodávali nějakej ten Nutrilon v malém balení, tak bych ho koupila.. ale nechce se mi kupovat to velký balení, bylo by to zbytečný, už jsme to koupili 2x a pak vyhodili, protože tam píšou, že to musíš snad do měsíce spotřebovat.. Prostě do 10-týho měsíce budu dělat tyhle kaše v prášku a pak jí tam cmrndnu trošku mlíka.. moje máma to taky dělala a my žijeme 🙂

Michalko, to je supr, že dneska takhle spinkala.. šikulka je to maličká.. a bude ještě líp, neboj.. 🙂 a teď to vydrž a necpi do ní mlíčko, ona si toho vytáhne víc a víc.. já si pamatuju, že Lili mi u toho furt usínala a vůbec se nenajedla.. kojila jsem třeba i 12x denně 🙂 Ale ONO SE TO UPRAVI 😀 😀 😀

evuse
26. lis 2009

Čaute.

Mirun, já myslím, že ono to v klidu půjde i bez mlíka. Krupicovou už jsem tak vařila a bez problémů. Stejně tak můžeš uvařit i rýžovou a ovesný vločky taky jen spařit vodou. A jek píše Jaber kukuřičná taky v pohodě z vody.

jabera
26. lis 2009

michalka, super, ze si si trosku schrupla, to vzdy tak nabije energiou.. uzi si to 😀 tiez som ho kedysi vkladala do nasej postele po prvom nocnom zobudeni a nakoniec uz ho ani inam nedavam 😉 ale obcas ano..

mirun, tak ale to staci, ze jej davas tie krabicove kase, ved to obsahuje mlieko, nemusis sa bat, ze by lilinka stradala. myslelam, ze nekasujete vobec...

zuzi , tak nam aspon napis, ako sa ti paci v novom auticku! a ty mas vodicak? soferujes? ja teda nie.. bojim sa desne.

evi, kedy mas nejaku poradnu? aby sme videli maleho najnovsie foto.. 😉

baby, ja sa tak tesim, moja mamina to nevydrzala a povedala, ze dojde medzi sviatkami k nam. len musi byt zdrava, tak dufam, ze to vyjde. to by bolo uplne super. nech si uzije bestiu trosku...

pocahontas35
26. lis 2009

Caute baby,

vratila som sa z poradne, nastastie nemam tehotensku cukrovku mala som po 2h 5,7, co je slusne 🙂 tak sa z toho vytesujem .... vsetky busy mi dnes usli pred nosom !!! Dobehnem, ako sa to da vobec nazvat behom a potom zatvoril dvere, aj napriek tomu, ze ma videl a sup prec .... !!!
Dnes ma byggyt poradnu, tak dufam, ze sa ozve, a nenechaju si ju tam ....
Vcera sme sa z muzom asi tak na 99% rozhodli, ze maly sa bude volat Samko 🙂
Zajtra zase idem k doktorovi, ale k svojej obvodnej ...
Ozaj baby, aj vy ste museli absolvovat interne vysetrenie ???

byggyt
26. lis 2009

Ahojte 🙂
tak ja sa vytešujem, pustili ma domov síce tam nebol môj doktor lebo je chorý tak ho zastupovala doktorka no a mala som 160/90 ale po vyšetrení 130/80 tak to je ok, bielkovinu v moči som nemala, musím ale prísť v utorok na kontrolu ☹ ale som aj tak rada, mám si dávať magnézko 3x denne a premeriavať tlak a zapisovať ho a keby niečo tak mám okamžite prísť brali mi krv na všetko možné a zasa aj výter na toho streptokoka ale čo ma najviac sere do knižky mi napísala že krčok na 2,5 cm tak to som akože otvorená?????? 😲 😲 😲 😲 😲
No nič malá musí počkať aspoň do 38 tt.

Pocahontas gratulácia ja som mala po 2h 7, ja som bola úplne na začiatku na EKG a asi pred mesiacom na internom ale to iba pre ten tlak

lulupopo
26. lis 2009

caute baby, pocahontas a byggyt gratulujme k dobyrym vysledkom... ja som doteraz este nebola na ziadnom vysetreni... na zaciatku som bola navstivit zubarku.. avsak nemam to v tehu knizke zapisane.. lebo som ju vtedy este nemala vystavenu... ja som zas od druhej hore.. a dnes som z toho riadne zmohnutaaa... este k tomu mi babo uz druhy tyzden fajnovo tlaci dole.. ze ma tam vsetko boli... a ani aj pri chodzi to boli... v noci som sa ani riadne hybat kvoli tomu nemohla....

jabera
26. lis 2009

no, tak super, ze ste cele vsetky...

byggy, snad to nebude otvorenie, ved to by bolo trosku skoro... co ja viem? 😕

pocahontas, ja som bola take, ze ekg a tak... ale iba na uplnom zaciatku., mozno je to u teba ine kvoli tomu, ze si po 35. tam sa myslim, robia veci navyse.

lulu, mne zacalo byt nanic kokolo vianoc a to som bola myslim v 26.tt. takze zhruba ako tebe. vecne ma pichalo v bruchu a strasne ma bolela panva. ale priiiiiiiiserne., tie kosti. pritom som mala vsetky vysetrenia uplne ok. dokonca som krvacala v 27.tt...

jabera
26. lis 2009

ozaj , mirun, citis, ze mas viac casu odkedy si doma?

pocahontas35
26. lis 2009

Ja som praveze na zaciatku vobec nebola na EKG, tak mozno preto to interne vysetrenie ... ved uvidime, dnes mi brali krv do 3 skumaviek, a podla vysledkov sa rozhodne, tak dufam, ze budu dobre 🙂

Lulu: inak, ani ja neviem poriadne spavat v noci, asi take 2 tyzdne, ale asi to patri k tomuto obdobiu, takze beriem to tak ...
Baby, uz do roboty nejdem vobec, som sa tak dnes rozhodla, ved uz mam pocit, ze som tazkopadna, vsetko mi dlho trva, a najhorsie je to, ze by som musela cestovat 1h do prace, takze bude to tak ako doteraz, ze som na telefone, a vzdy ked idem k nejakemu doktorovi, tak sa tam zastavim...
Jaberka: a to si mala tie problemy az do konca tehotenstva ? Myslim to pichanie atd ... lebo ja dnes ked som dofunela domov, tak si vravi, ze co bude este do marca, ked teraz takto funim ... 😖

byggyt
26. lis 2009

jaber to je super keď by mamina prišla ku vám aspoň by ti nebolo tak smutno

pocahontas je to lepšie keď budeš doma za tie stresy to fakt nestojí

mirunda
26. lis 2009

Jaber, to je supr, že mamka přijede!Ty jo, ta je hodná..
Jinak nepociťuju víc času 😀 Já chodím hooodně ven, 2x denně, na několik hodin.. takže doma udělám stejně.. takže bordel je tu stejnej 😀 Ale teď už začnu konečně péct to cukroví, tak to musím nějak uspořádat.. asi zaúkoluju taky Kubu 🙂

Pocahontas, možná jméno ještě několikrát změníte 🙂 My jsme na kluka rozhodli až na úřadě, kde jsme museli jména zapsat.. (protože nejsem oddaný, tak kuba musel podepsat otcovství a tam se jména také uvádějí).. takže cestou na ten úřad jsme se teda dohodli.. 🙂

Lulu - já byla tenkrát taky u zubařky, když jsem ještě neměla těhu knížku a normálně do mě celý těhotenství dr. hučela, ať si tam dojdu.. jak kdybych bez toho posranýho razítka nemohla porodit.. jsem zuřila..

lulupopo
26. lis 2009

no jaber si ma potesila.. je to presne ako si opisala.... a "tesim sa". ze sa to bude stupnovat... pocahontas... ja nechodim do prace od 6tt.. lebo do prace mi trvala cesta 2, 5 hod z prace 3, 5 hod.. bolo to chore... rano som o 5tej vstavala a vecer o pol osmej som sa vracala a z toho som bola v praci cca 7 hod /casto som na obed nesla, tlacila som v kancli nieco suche...aby som dosla domov aspon ako clovek/... no a kedze mi byvalo veeelmi zle do 5 mesiaca /teraz mi byva iba zle vraciam 1-2 denne, plus ine neduhy/... a za sebou mam jeden potrat... tak som nesla riskovat... ale je to take zvlastne... lebo som doma, ale aj tak riesim pracu cez maily a telefon....takze tak....
mirunda.... no toho sa bojim, ze sa zrazu doki zbada.. a bude ma teraz nahanat.. kvoli peciatke.. a zubarku mam 80 km od trvaleho bydliska....

simisimca
26. lis 2009

Ahojte baby...

byggyt to asi znamena ze sa otvaras, to kde je spravodlivost ze ja mam do terminu tyzden a stale nic... 😉

pocahontas ja som bola na internom vysetreni 2 krat pocas tehu, naposledy v podstate na predopreracne keby bola sekcia...je to lepsie ked ta pozrie internista...

baby povedali vam na ultrazvuku ze mate skaredu placentu?...mne povedali ze by uz bolo dobre keby som porodila co najskor...ale sakra ako mam maleho donutit?... ☹

mate nejake praktiky na urychlenie porodu?.. 😉

mirunda
26. lis 2009

Praktiky na urychlení porodu 😀 😀 😀 😀 To tady s Jaberkou radíme každé "skoromamince" 😀
- kuřecí šunka
- ananas
- sex???
- skořice
- vytírání
- schody..

a tu nejlepší věc na urychlení porodu ti zajisté napíše Jabera 😀 😀 😀

mirunda
26. lis 2009

Lulu, aby se neposrali, co?jak kdyby to nebyla jen tvoje věc.. 😠

lulupopo
26. lis 2009

asi tak....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru