Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

libka1
15. srp 2011

@darinkazv gratulujem k testiku pozitivnemu 😉

darinkazv
15. srp 2011

@libka1 ďakujem 🙂

stardust
15. srp 2011

@libka1 lievik??? Ved to pouzivaju porodne babizne u pacientok, ktore si myslia, ze moderna zdravotnicka technika skodi plodom.

stardust
15. srp 2011

@darinkazv gratulujem!

darinkazv
15. srp 2011

@stardust ďakujeme 🙂

elennka
15. srp 2011

@darinkazv gratuluju 😀

darinkazv
15. srp 2011

@elennka ďakujeme 🙂

libka1
15. srp 2011

@stardust to si ma potesila, takze moj plod (Misko) je v uplnom bezpeci 😀 😀 fakt to vyzera ako lievik, a zda sa mi ze je to z dreva, ale to som si nie ista 😅

darinkazv
15. srp 2011

@libka1 tak to už je maximuuuum. že z dreva. konieeeec. 😀 😀 😀

libka1
16. srp 2011

😉 😉

stardust
16. srp 2011

@darinkazv co mas proti prirodnym materialom 😝 ?

darinkazv
16. srp 2011

@stardust jaaaaaaaaaaaaa? 😀 ja niiiiič 😀 záleží od toho, kde sa používajú 😀 😀 😀

mima1983
17. srp 2011

ahojteeeee babulky, tak aj my sme v pondelok odštartovali snazilkovaciu etapu v plnom prude 😉) tak som zvedavá, i ked neberiem to samozrejme este nejako vazne, ale sama som zvedavá.... tak uvidíme 😉

mima1983
17. srp 2011

Este som sa chcela spytat ci si niektorá platíte dobrovolne nemocenské poistenie pre vyssiu matersku??? dikes 😉

darinkazv
17. srp 2011

@mima1983 hojky, ja si platím. odpísala som ti aj v téme maminkou 2012 😉

stardust
17. srp 2011

@mima1983 prajem ti vela prijemnych chvil a nech sa zadari co najskor 🙂

stares
17. srp 2011

Ahoj holky, patřím také mezi xxl a chtěla bych se Vás optat na radu. Níže uvádím odkaz na můj graf s tím, že dne 16.8.2011 jsem měla dostat menstruaci. Místo toho však jen špiním a možná ani to tak nelze nazvat (na prádle nic není, jen v hloubce pochvy sem tam něco🙂 - ale ne krev - spíše nahnědlá tekutina). Toto je již druhý den. Dne 16.8.2011 byla ráno BT 36,9 a dnes 37. Bolí mě stále prsa (ne nijak výrazně a spíše na vnější straně), ale jen na dotek či při rychlém pohybu (běh). tThotenský test byl dnes negativní. Co si o tom mám myslet? Nikdy se mi nic podobného nestalo. Cykly mám okolo 25 - 26 dnů. Děkuji všem za radu.

http://www.womenzone.cz/uzivatelka/stares/grafy...

stares
17. srp 2011
elennka
17. srp 2011

@stares nejlépe je si zajít na krev, většina laboratoří dělá HCG i samoplátci (asi 200 kč, do 3 h výsledek) nebo si zajít na gyndu..
Těhu to může být, ale může to být i delší MS cyklus.. záleží jak máš cyklus jindy.
Jinak přeji pěkný večer 😀

vierka0
18. srp 2011

@stares podla toho grafu ovulacia mohla byt 3.8. - skus otestovat este raz, hned z prveho ranneho mocu..

stares
18. srp 2011

Tak už je jasno🙂. Přišla mrcha🙂.Tak hurá do nového cyklu a nového snažení 🙂.Pěkný večer a děkuji za vaše odpovědi.

zitaje
18. srp 2011

@mima1983 aj ja si preventivne platim dnp, a viem tak, ze hned ako otehotnies, treba sa odhlasit a vzapati znova prihlasit s najvyssou sumou.
Inak ja vas tu pravidelne citam, tak som sa rozhodla obcas aj napisat, nech nie som za speha 😀
Postavou zapadam 😉

mima1983
19. srp 2011

@zitaje Ako? ked otehotniem tak sa odhlasit a potom znova prihlasit, to je nejaka blbost, nie? 😀
Mna by skor zaujimalo ze ked sa prihlasim a zistim ze mi to tych 270 dní nevyjde, ci sa mozem kedykolvek odhlasit a viac neprispievat??? dajte vediet...

skeblicka77
19. srp 2011

@mima1983 prispievat by si mala dalej, lebo okrem tych 270 dni je tam aj podmienka byt poistena 6 mesiaocv pred porodom a ked prestanes, tak tu podmienku nesplnas, ale zase mozes ist na Pn a vtedy plati za teba odvod stat, ale presne si to musis overit v sp....

darinkazv
19. srp 2011

@mima1983 odhlásiť sa môžeš kedykoľvek. len zmeny môžeš vykonávať raz za 6 mesiacov. 😉

zitaje
19. srp 2011

@mima1983 platim si dnp preto, aby som mala tych 270 dni pred porodom, platim si z minima (nejakych 14 EUR). Platim uz teraz, aby som mohla menit vysku hned ako otehotniem - moze sa menit najskor po pol roku a len raz za pol roka. Cize ked otehotniem, hned nabehnem a odhlasim sa a vzapati sa prihlasim znova z max. vymeriavacieho zakladu. Preto, lebo musim byt nepretrzite poistena 6 mesiacov aby mi dali max. matersku a materska sa vyratava ako priemer vsetkych vymeriavacich zakladov tusim za posledny rok, alebo tak dajak, preto nestaci urobit zmenu (ten minimalny vymer. zaklad by sa pomiesal s tym maximalnym a vyslo by nieco stredne) ale sa treba odhlasit a znova od dalsieho dna prihlasit. 😉

mima1983
19. srp 2011

@darinkazv Darinka ty vies vsetko, dakujem 🙂

darinkazv
19. srp 2011

@mima1983 no ani zďaleka. 😀 keby som vedela všetko, tak sa tým živím 😀 😝 ale som rada, keď niečo viem a môžem pomôcť. aspoň radou 😉

mima1983
19. srp 2011

@darinkazv ale aj o tehotenstve a tak, ja mam pocit ze som nejako malo znalá 🙂) vy vsetky viete o vsetkom moznom a ja nic :-/ a kukam tu ja debil 😀 ... tie teploty, tie grafy, nechapem nicomu 😀 ale tak urcite , ked by som to potrebovala zistovat urcite by som sa priučila 🙂 len zatial sme sa tam este nedostali 🙂

darinkazv
19. srp 2011

@zitaje lenže ak porodíš v roku 2012, tak sa ti bude MD spriemerovávať. napr. ja som začala doplácať do maxima od mája 2011 a rodiť budem v r.2012. čiže rozhodujúce obdobie bude rok 2011 a teda mi 4 mesiace budú brať len odvody od zamestnávateľa a zvyšok už budú brať do úvahy pre výpočet MD aj DNP. lenže sa to spriemeruje a tak nebudem mať úplne maximálnu výšku MD. takže keď si teraz platíš len minimum a potom si budeš doplácať až do maxima, tak nečakaj tiež, že budeš mať max. MD.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru