Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
4. bře 2014

@ynett tak to si ako ja 🙂 ja tiez uz rodit budem v 34 🙂 a tiez prvorodička to je aké dobré 🙂
a Adamko meno čo mame aj my vo výbere 🙂

ynett
4. bře 2014

@inngrid to fakt? to je teda aká náhoda 🙂

inngrid
4. bře 2014

@ynett ano ale my ich tam mame ešte dalšie 3 tak uvidime čo vyberieme 🙂

ynett
4. bře 2014

@inngrid no my sme mali tiež viac, ale na všetky ostatné partner reagoval tak, že ak chcem také tak oka. jedine pri Adamovi raz prišiel domov a hned mezdi dverami mi povedal - Ale Adamko je pekné meno.
No a bolo rozhodnuté 😉

ynett
4. bře 2014

@inngrid no a robíme si z toho aj srandu, lebo máme dve fenky. Obe majú mená na A, kedže sú z prvého vrhu, tak teda vtipkujeme, že naše bábo je tiež " z prvého vrhu" takže musí byť tiež na A 😀 😀 😀 psíčkarsky humor 😀

inngrid
4. bře 2014

@ynett 🙂 tak to hej a čo mate akých hafinkov?

ynett
4. bře 2014

@inngrid no máme takú netradičnú kombináciu, pitbulla a bullteriera 🙂 a okrem toho máme ešte papagája, 3 chameleonov a rybičky 🙂 malé zoo 🙂

inngrid
4. bře 2014

@ynett fuuu a chceš mat pri mimi tieto obludky? lebo neviem či su to vhodne plemena pre dietatko male hm?

ynett
4. bře 2014

@inngrid bullterier je v anglicku braný ako babysiter 🙂 takže nemyslím si že sú nevhodné plemená ak sú vychované. samozrejme nemienim nechávať dieťa a psa pohromade bez dozoru 🙂 to by som nenechala ani s čivavou 🙂
a máme ich už dlho, sú to naše dietky a pomaly sa blížia k dôchodku 😉

7danka7
4. bře 2014

@inngrid
@ynett vsetko je o tom ako si psa vychovas 🙂 dieta ti moze ohrozit aj civava, yorkshire.. Su plemena kt. maju nejaky standard ale vsetko sa da krasne ovladat ked pes pochopi kto je pan, vodca svorky a co mu on dovoli.. Ja budem vzdy tvrdit aj pri tych utokoch psov nikdy to nie je vina psa ale vina majitela a vina toho od koho toho psa kupil pokial utocilo stena. Lebo z toho vypliva, ze sa psovi nevenuje, ze bolo psovi ublizene. Napriklad aj teraz co utratili toho tusim pitbulla co zabil starenku.. Lenze starenka vedela, ze pes nie je zatvoreny a tak isto vedela, ze zle reaguje na barlu..Napadol ju len preto, ze mala barle... a preco myslis, ze to spravil? Ruku by som do ohna, dala za to ze bud tou barlou alebo nejakou palicou ho bili. To by som aj ja asi tak reagovala keby ma niekto bil a potom som zbadala, ze zas sa niekto blizi na moje uzemnie kt. mam chranit predmetom kt. ma bili.. A starenka to vedela, ze je z toho agresivny a napriek tomu tam liezla? Kde nechala rozum?
Dobre vychovany pes ma tendenciu chranit nie ublizovat.. cize treba sa zamysliet hlavne nad tymi majitelmi..lebo ked sa nieco stane prve co je utratit psa.. no ja by som utratila toho majitela lebo ten je za to zodpovedny.

inngrid
4. bře 2014

@ynett
@7danka7 ja som mala labradora mal 6 rokov ked sa narodila neterka a bolo to uplne super 🙂 ja som za aby dieta vyrastalo v prostredí so psíkom 🙂

ynett
4. bře 2014

@7danka7 tak tak plný súhlas 🙂

ynett
4. bře 2014

@inngrid tiež si myslím, že psík urobí dieťaťu len dobre. 🙂

slalucka
4. bře 2014

@inngrid no jo, po 18ti měsících, kdy se snažíme (a řešíme to intezivně dejme tomu posledního půl roku), tak to už mi na to pozitivní myšlení moc energie nezbývá🙂 Co se týká té štítky, tak ve zprávě mám skutečně uvedeno: "elevace TSH nejspíše na podkladě obezity" a "hraničně nízké hladiny SHBG, zřejmě v souvislosti s omezitou"...

inngrid
5. bře 2014

@slalucka ok tak ak máš pocit, ze uz to neni na pozitivne myslenie tak to šup šup zmen lebo musis mysliet pozitivne stale ze sa zadarí ze dietatko bude zdrave ze sa pôrod podari ze sa mu nič nestane ze to v skolke zvladne, ze ho prvá laska neokašle stale bude niečo čoho sa budeš moct bát ber to ako tréning
tak začnite teda tym, ze mm pošli na spermiogram ty si daj skontroloval vaječníky - folikumetriu si daj urobit a sledujte sa sa pomoci lekárov najbližšieho pol roka čo sa tyka ovulácie
ale určite si nemyslim ze obezita môze zato ze nemôzete byt momentalne tehu - vies kolko nas tu je ze to išlo na prvý krát vela určite to nevzdavajte to mimi vám bude stat zato 🙂 poznam tu kočku čo prišla o 3 babatka a teraz čaká 4 a konečne je v 6 mesiaci a vyzerá, ze sa toho svojho vytuzeného dočká a čo ona mala to vzdat lebo nie nie ziadne take myslienky vyhod z hlavy 🙂 jasné?

slalucka
5. bře 2014

Takže, výsledek spermiogramu je spíše nic než moc - počet pohyblivých sperimií je 7 mio... paráda, co to bude příště 😀 ono to nějak dopadne holt no, @inngrid - Tobě díky moc za podporu🙂

ammellia
5. bře 2014

Ahojte, tak asi sa pridam aj do tejto témy. Mam velku nadváhu, ale našťastie sa nam podarilo otehotnieť. Hrozim sa vsak toho, ze by som pribrala k tej mojej stovke dalsich 20 kil. Preto je mojim planom sa co najzdravsie stravovat a co najviac pohybovať - najma rýchla chodza plus nejake tehotenske cvicenia.
Verím , ze sa mi tak podarí udrzat prírastok vahy pod kontrolou.

Študujem vela o paleo style stravovania, takze kym sa bude dat, pôjdem tym smerom. Uvidím, ako mi to pôjde.

ynett
6. bře 2014

@ammellia ahoj, vitaj medzi nami.
Myslím, že na udržanie nízkeho priberania ti bude stačiť jesť 5-6x denne menšie porcie. a jesť všetko s mierou 🙂 diety počas tehu nie sú odporúčané. v čase tehotenstva by som neexperimentovala s novým spôsobom stravovania ako je paleo 🙂 dosť tam chýbajú sacharidy 🙂

A vôbec by som nestresovala ak by som veľa pribrala v tehu lebo nemusí ísť o tuky ale o vodu. Veľa tehotných sa zavodnuje a nič s tým nespraví. Po pôrode sa to všetko porieši 🙂

Prajem veľa šťastia 🙂

ammellia
6. bře 2014

@ynett castym nedorozumenim je, ze v paleo stravovaní chybaju sacharidy, co nemusi byt pravda. Ano, da sa robiť aj low carb paleo, ale to je len jedna z modifikacii. Tou cestou určite nechcem ísť. V paleo (alebo skor Perfect health diet) je povolene jest aj neskodne skroby ako sladké zemiaky ci ryza. V ovoci a zelenine je sacharidov tiez viac nez dosť.
Zakladom paleo stravovania je prirodzená strava. Na tom predsa nie je nic zlé. ;)

ynett
6. bře 2014

@ammellia ono mi skôr išlo o to, že tehu je šok pre telo a ty mu teraz ideš dať další šok a meniť totálne spôsob stravovania. ak by si sa stravovala paleo pred tehu a pokračovala tak nevidím problém. ale meniť takto stravu práve v tehu sa mi nezdá rozumné. tak ale samozrejme každý sme iný, skús a uvidíš. je možné že to bude tvojmu babenku vyhovovať.

v ovocí a zelenine nie je sacharidov viac než dosť 😉 to mi ver. pred tehu som si rátala všetko čo som jedla, sledovala sacharidy, tuky, bielkoviny a ked som už prešvihávala sacharidy tak som to riešila ovocím a zeleninou. ovocie a zelenina má málo sacharidov. teda ak jej neješ 5 kg denne 🙂 teraz mam tehu cukrovku, takže len tak odoka si sledujem sacharidy a tiež musím jesť normálne sacharidy, chleba, ryžu, zemiaky, cestoviny - samozrejme v celozrnnej forme lebo inak mi hrozí že telo bude hladovať, čo tiež zle vplýva na cukor - preto vlastne viem, že jesť všetko ale z mierou.

ale ako som už písala, každému vyhovuje niečo iné. je možné že tebe to bude plne vyhovovať 🙂 držím palce 🙂

ynett
6. bře 2014

@ammellia ešte aby som nezabudla - predsa len písanie môže vyznieť inak ako keď to človek povie - nijako ťa neodsudzujeme ani neodhováram ani nič 🙂 len teda hovorím svoj názor 🙂 niekedy ked si po sebe prečítam príspevky tak mi vyznejú inak ako som to myslela 😉

ynett
6. bře 2014

@ammellia a ja sklerotik to najhlavnejšie - gratulujem k tehu 🙂

ammellia
6. bře 2014

@ynett s paleom som sa zahravala uz skor, nie uplne striktne, takze sok to nebude.
Dost studujem o vyzive a podla mnohých vyskumov tradicna vyzivova pyramida nie je pre zdravie optimálna.
A btw, akákoľvek zdravá strava teraz bude pre moje telo sokom po posledných týždňoch 😎
Primárne sa chcem zamerať na výživové hodnoty jedla, mat dostatok vitamínov a minerálov.
Ale uvidime, dokedy mi to telo dovolí 🙂 možno mi bude tak zle, ze budem rada, ak zjem aspoň suchar.

ynett
6. bře 2014

@ammellia tak to dúfam, že ťa to obíde 🙂 ja som tiež chcela na začiatku jesť zdravo atd a bez vitamínových doplnkov ale prvé 3-4 mesiace mi bolo tak zle že som do seba dostala tak jedno jedlo denne, takže som musela pristúpiť k vitamínom. sranda bola, že všetko zdravé čo som predtým jedla (som chudla) tak sa mi z toho zdvíhal žalúdok. strašné obdobie.
baby tu radili, že ak ti bude zle tak si treba nechať bebe keksik, alebo piškot alebo suchar pri posteli a ešte ako vstaneš z postele tak to zjesť a napiť sa, až potom vstať, že to pomáhalo proti nevoľnostiam. mne žial nie.

tak potom ked už si sa tomu venovala pred tým tak to nebude šok, telo je zvyknuté 🙂

ejdzi
6. bře 2014

@ammellia ahoj, suhalsim s ynett, ze treba so stravou naozaj opatrne. Ono samotne tehotenstvo, je pre telo obrovska zmena a akakolvek dieta by mohla viac uskodit nez prospiet. Vseobecne plati, ze v tehotenstve telo spotrebuje viac energie nez normalne, samozrejme, ze zase neplati stare pravidlo, ze teraz mozem, lebo jem za dvoch, ale davaj bacha na to aby si neskrtila na strave, lebo mimi potrebuje vitaminy. Ja sa napriklad nejak extra neobmedzujem, jedine co je, ze nejem takmer ziadne sladkosti, nastastie mi teraz nejak nejdu dole krkom a zatial sa drzim na -5kg od zaciatku tehu a naozaj jem kazdu chvilu male porcie, inak by mi bolo zle. Drzim palce, nech sa dari!

ammellia
6. bře 2014

@ynett
@ejdzi
Ďakujem baby, paleo fakt nie je ziadny strasiak ani kult 🙂 je to prirodzena zdrava strava. Le zatiaľ nie je hlavným prúdom.
na strave určite nehodlam skrtit, na raňajky som mala dve vajicka na slaninke a dusenu cuketu. 🙂 na obed bude rizoto.

ynett
6. bře 2014

@ammellia držím palce. 🙂 potom daj vedieť ako ti to ide 🙂 v ktorom si vlastne týždni?
ja dnes vôbec netuším čo budem mať na obed. výťah máme pokazený takže šlapať 6 poschodí nemôžem, aby som si skočila niečo kúpiť. budem musieť improvizovať 😉

ammellia
6. bře 2014

@ynett určite sa budem ozývať 🙂
Este som len na začiatku, 5 týždeň.

zarucha
6. bře 2014

@ammellia ahoj, a zdravím vás po čase zase všechny, holky. Já dnes po kontrole ve 30tt. Nahoře mám všeho všudy 7kg, což se mi páčí, za poslední měsíc už po třetí za sebou jedno kilo nahoru, kdybych už tak vydržela a vešla se do těch deseti, bylo by to príma. Holčička se vesele hemží a sama má už přes kilo a půl. Ad strava - jím pravidelně, hodně třeba zeleninové sushi (okurka, avokádo a spol, zkrátka to, co můžeme), jogurty, ale docela i mlsám, když to na mě přijde /ale ne bonbony, spíš dobrou čokoládu atd/. Vůbec nejím žádné smažené, žádný fastfood, žádné křupky, chipsy, a skoro nesolím.... zatím spokojenost. Tohle jsou fotky ze včera. Hlavně dobrou náladu!

ynett
6. bře 2014

@ammellia tak tfuj tfuj tfuj nech ti tie prvé najťažšie mesiace čo najskôr utečú. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru