Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

v555
21. črc 2012

@veverka.terka ,nie ,teraz som v 11tt+5 už mi bolo lepšie ale včera som zase vyložila všetko ,skoro aj črevá o pol noci 😀 😀 😀 😀 😀
...a na tlak neberiem ešte nič,zatiaľ

evikj33
21. črc 2012

@veverka.terka Tak rano opět volačka do wc,nechápu když mám jen štávi že to pořád dráždí.No co nic nenaděláme,hlavně at jsou prdelky v pořádku 🙂 I když bych se nezlobila když by to ustalo.Tak na opondělí budem taky držet pěstičky a věřím jen v dobré zprávy 🙂

bbubinkaa
21. črc 2012

ahojte--- ja vam iba napisem, ze som pribrala 3 kg za cele tehu, samozrejme na zaciatku som schudla 3 z nevolnosti.. tak sa nebojte, ze vela priberiete... 😉 teraz to mam za 2 tyzdne, tak uvidime, ako to dopadne...

veverka.terka
21. črc 2012

@evikj33 sem na tom úplně stejně, ráno sem taky zvracela jenom žaludeční štávy, je to hnusný 😝 . taky si říkám,že je hlavní, že mimoušek je v pořádku, ale už by to mohlo ustat, nedá se takto moc dobře nic udělat ani nikam jít, jet. budu na tebe taky myslet 😉 jéé, ty ty čekáš dvojčátka jo? to je krásný...a přirozeně nebo po IVF? 🙂

veverka.terka
21. črc 2012

@bbubinkaa to je dobré skóre, 3 kg za celé těhu 🙂 já sem taky teďka zatím zhubla 4kg, ne, že by mi to vadilo, ale snad už hubnout nebudu. snažím se jíst zdravě, ale ne vždy to jde 😀 můj limit je max.10kg za celé těhu. a kolik teďka na konci těhu vážíš, pokud to není tajné?

bbubinkaa
21. črc 2012

@veverka.terka mas v poste 🙂 vela.. cez 100

evikj33
21. črc 2012

@veverka.terka Jj dvojčátka po IVF.Já od stimulky zhubla cca5,5kg,taky mně to neva,jen když by bylo lépe.Jinak chodím co 6týdnu na kontrolu se štitnou žlazou.U prvního přirozeného těhu jsem nabrala celkem 8kg,tak doufám že u dvojek to nebude hodně přez 100. 😅

veverka.terka
21. črc 2012

@evikj33 tak to je krásný 🙂 já sem taky po IVF, ale nechávali sme si zavádět jenom po jednom embryjku, napoprvé to nevyšlo a napodruhé to snad dojde až do zdárného konce 🙂 jéé, tak to není moc. i kdybys nabrala třeba 15kg u dvojčátek, tak pak to všechno po porodu vyskáčet, jak budeš kolem nich běhat 😉

hankar20
21. črc 2012

Ahojky, tak se k vám přidávám do diskuse...Jsem teď 19+2 a mám dotaz...kolik bych podle vás měla přibrat?? A kolik ste směly přibrat během celého těhu?? Mě doktorka dovolila max 9kg, ale to nepočítala s tím že 11 a půl kila prozvracím během měsíce...smím teda víc?? A taky mám dotaz ohledně porodu, prý to mají baculky jednodušší je to pravda?? Díky za odpovědi maminky 🙂

hankar20
21. črc 2012

@hankar20 Jinak miminko se podařilo přirozenou cestou (ale až po tom co jsem zhubla i když jsem menstruaci měla v pořádku) a teď mám 109 kg 🙂

veverka.terka
21. črc 2012

@hankar20 ahojky, počítá se to podle BMI, ale cca by baculky neměly přibrat víc jak 11kg, co sem někde vyčetla, teďka to nemůžu najít, ale četla sem to na netu. no. tys 11,5kg prozvracela za měsíc?! 😕 tak to je hodně moc! a na to ti nic gynekoložka neřekla, nebylas na kapačkách? to je hodně velikej úbytek za krátkou dobu. já sem zhubla 4kg za 2 měsíce a to si myslím, že i to je docela dost. pokud si zhubla tolik,tak určitě můžeš přibrat víc, klidně i 20kg. a teďka vážíš kolik, jestli to není tajné? jednodušší porod? já sem spíš slyšela opak. v čem myslíš, že by ho měly jednodušší? prý většinou baculky už brzo nemůžou s dechem a sou hodně rychle vyčerpaný a hůř se jim tlačí, moje sestra pracuje na novorozeneckém odd. jako sestřička a takto mi to říkala. já ale doufám, že to nebudem mít o nic horší než ty hubeňourky 😉

veverka.terka
21. črc 2012

@hankar20 jéé, tak to je fajn. ono ale prý až takový vliv ta váha na otěhotnění nemá, aspoň takto nám to říkal primář v centru IVF. spíš tam bývá problém jinde. jak dlouho ste se snažili? teďka po zhubnutí máš 109kg jo? to já sem měsíčky teda měla jak kdy, třeba jednou za 2 měsíce a hlavně ovulace byla málo kdy 😒

hankar20
21. črc 2012

@veverka.terka Teďka mám těch 109 xD na začátku těhu 119, teď mám kilčo a půl nahoře...Jj za měsic (začátek 3.- do konce 4.) a Dr. mě chtěla poslat na kapačky, ale v tom malá dostala rozum a začla sem jíst jen od té doby jím opatrněji...Jinak kamarádka říkala, že to maj snažší - je zdravotní sestra a pánev nemám malou 28-31-38-24 tak se nějak utěšuju xD Jinak v kolikátém jsi týdnu?

hankar20
21. črc 2012

@veverka.terka Snažili jsme se 8 měsíců a mysleli si, že to nejde jak kvůli mé váze tak taky proto, že manžel se narodil s malformací...Teď si nás hlídaj na gennetu 🙂 Po porodu snad pujdu dolů s vahou dál, před těhu se mi to tak hezky dařilo...Jinak jdu mrknout na tu stránku od tebe🙂

veverka.terka
21. črc 2012

@hankar20 teda, no, aspoň, že už je ti líp. jo?! kéž bys měla pravdu, že to bude jednodušší, hlavní je ale, aby miminko bylo v pořádku. a jak ti dopadl NT screening,jestli se můžu optat a jestli si ho absolvovala? já jdu teďka v pondělí a mám hodně strach, vyčetla jsem, že obézním těhulkám hrozí až o 40% vyšší riziko vrozených vývojových vad ☹ jenom to neeee!!!! 😢 😢 😢 sem na začátku 14.tt.

veverka.terka
21. črc 2012

@hankar20 tak to je pěkný, to není zase tak dlouhá doba...my sme se snažili přes rok a pak nakonec sme se objednali do CARu a zjistili, že mám horší průchodnost vejcovodů po operaci slepýho střeva a manžel špatný spermiogram, takže sme šli na IVF a napodruhé se podařilo 😉 jo, taky bych chtěla aspoň 10kg dolů.....

hankar20
21. črc 2012

@veverka.terka První screening nám nevyšel dobře 1:740 nám vyšla možnost Downíka nebo rozštěpu či jiného handicapu, ale Downa nám vyvrátili hned na UZ malá má totiž nosní kůstku a hubený krčíček což dawník tam má takovou bouličku...Dr. my pak řekla, že to mohlo být tím zvracením a že mi v krvi chyběly látky které z jídla tělo potřebuje...Jinak důležitý je screening v 18 tt. u toho se dělaj jaterní testy a z těch se pozná pak ještě víc, bohužel tento výsledek mi je utajen do 30. to jdu na další UZ a tam se dozvíme víc...Jinak o těch 40% nic nevím, jediné co vím je že baculím hrozí předčasný porod nebo prekamplexie ale ne vady miminka...Jinak je mi teďka báječně až na ty žíly co si vesele praskaj na stehnech xD

veverka.terka
21. črc 2012

@hankar20 božínku, to sou teda nervy. takže teďka čekáte, co vám řeknou dál jo? a ten další screening myslíš v tom 18.tt. ty tripple testy? jj, to taky vím, že hrozí předčasný porod a preeklampise, cukrovka, vysoký tlak, to všechno se dá zvládnout, ale ty VV to je horší ☹ tak to je fajn, že je ti teďka dobře. ty žilky nevadí, to není nic až tak hroznýho a nenormálního 😉

olasek
21. črc 2012

ahojda holky, já jsem zatím přibrala 3 kg....jím normálně průměrně, nepřežírám se a hlavně nevím, co jsou to těhu chutě...já je snad neměla ani na začátku ( je fakt, že jsem měla 3.měsíce hlavu v záchodě 🙂
@veverka.terka ze skríninku buď klidná, vše dobře dopadne....hlavně se nestresuj s vyčtenýma ptákovinama - ať jdu kam jdu tak největší hrůzu mají doktoři z internetových mamin, co mají načtené bludy 😀 ......

veverka.terka
21. črc 2012

@olasek tak to je krásný přírustek......dobře, uklidním se a nebudu zkoumat žádný články, vím, že je to to nejhorší, ale občas mě to chytne a na něco narazím, ale mocmoc doufám, že sou to fakt jenom nějaký kecy a bude to OK 😉 děkuju za podporu 😉

hankar20
21. črc 2012

@veverka.terka Jsem v klidu ať dopadnou jakkoliv (asi to tripl testy jsou, ale na žádance bylo jen screening v 18tt.), do miminka jsme šli s tím že nemusí být v pořádku, přeci jen genetická vada u nás je, ale zatím to vypadá že malá je Ok a týden sebou vesele v bříšku mele tak že jí cítím...Odkud jsi Terko? Já jsem z Prahy 🙂

soni1
21. črc 2012

Ahojte dievčatá, potrebujem poradiť. Som na začiatku tehu a nemám žiadne príznaky, prsia ma nebolia a ani ich nemám naliate, vôbec mi nie je na vracanie. Je to normálne? Ozaj nič necítim. A ešte by som mala jednu otázku, včera sme sa s mm dosť pochytili, hádali sme sa, ale ako rýchlo to prišlo, tak to aj odišlo, myslíte si, že som mohla nejako ublížiť nášmu bábu? Ďakujem za každú odpoveď.

veverka.terka
21. črc 2012

@hankar20 tak to si dobrá, že si tak klidná, obdivuju tě. já jenom, když vím,že je něco jinak, než má, tak se hrozně bojím, sem celkově v životě takovej stresař ☹ já sem z Boskovic, je to cca 40km od Brna.

hankar20
21. črc 2012

@olasek Pěkný přírůstek, v jakém jsi týdnu? Jinak já se taky nepřejídám, ale chutě znám shery rajčátka u mě nepřežijou xD A k těm bludům - máš pravdu, je lepší být v klidu a ne se nervovat nad něčím co nemusí vůbec být a když už se něco objeví, tak radši brát info od Dr. než někde jinde 🙂

hankar20
21. črc 2012

@veverka.terka Já jsem normálně člověk který si všecko bere k srdci, ale teď s Verunkou vše beru uplně jinak a říkám si jednu věc, když už nic jiného tak když budu v klidu já bude i maličká🙂

veverka.terka
21. črc 2012

@soni1 ahojky, vůbec se neboj, každý to má úplně jinak a buď ráda, že ti nic není a není ti zle, to mně je naopak už víc jak 2 měsíce 🙂 i ta hádka miminku určitě neublížila, je odolné a takovéto věci mu neublíží. vychutnávej si bezrpoblémové těhulkování a neměj strach, že necítíš žádné příznaky, někdo to tak oparvdu má. ve svém okolí mám takových kamarádek hodně 😉

veverka.terka
21. črc 2012

@hankar20 to si krásně napsala a určitě je to pravda. měla bych si to vzít k srdci....

hankar20
21. črc 2012

@soni1 Já taky žádné příznaky neměla... Až ve 3. měsíci jsem začla zvracet a to i jen po vypití vody...Jinak malý stres by neměl ublížit, ale pokud možno to moc neopakujte 🙂

soni1
21. črc 2012

@veverka.terka Ďakujem, to si ma potešila. Stresujem viac než dosť. K doktorke som objednaná až 15.8., takže to mám ešte času dosť. Tebe kedy začali tehu nevoľnosti, v ktorom týždni?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru