Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

ssarula
15. kvě 2014

@pt1981 paní/slečna asi reagovala na mě, protože jsem psala, že se snažíme o druhé dítko a předtím jsem přibrala k mým 80 další 3 kg, změnila jídelníček, začala cvičit a najednou MS nikde. Četla jsem právě, že MS může vynechat z nadváhy, extrémného cvičení, zátěže, změny jídelníčku atd atd atd. Už je 14 dní a mám pořád negativnít test, tak jsem se zeptala, jestli se tady některé stalo, že by jí vynechala MS právě z některého uvedeného důvodu.
Takže PROSÍM, už neřešte hubnutí.
A opravdu se tady všem TYKÁ, přišlo to i v uvítací zprávě, kterou si snad každý kdo se tu registroval přečetl
Holky už to prosím neřešte. Kdyby někdo napsal jestli měl problémy s MS kvůli některému z výše uvedených důvodů, budu ráda za zkušenosti.

ynett jak proběhl porod? Vše v pohodě? Přeju ti toho drobečka a moc gratuluji, je to krása. Já malou po porodu nemohla ani udržet, musel si jí užívat manžel, já byla hotová :D

ejdzi
15. kvě 2014

@ynett suhlasim, ja som to tiez tak robila, ze som prikrmovala a skusala, nemyslim, si ze by to nejak vadilo. Vsak uvidis co ti laktacna povie, predsa len maju nejake skusenosti. Ja sa tiez chystam ju kontaktovat este pred porodom, kedze to prvykrat nevyslo, mozno bude mat nejake rady ako to tentokrat urobit, aby mliecko bolo.
Inak ako sa citis? Rana sa hoji dobre?
Este ma napadlo co psikovia, ako reagovali no maleho cloviecika?

ynett
15. kvě 2014

@pt1981 ano už sme doma a šťastný. tatinko nanho pozerá ako na svatý obrázok🙂 nevie sa vynadívať🙂 dakujeme ja verím, že to zvládneme. práve tu sedím s kapustovými listami na prsiach😀 kvôli opuchu😀

kettm
15. kvě 2014

Ahoj holky, omlouvám se že chodím tak málo, ale nestíhám🙂
Takže info o nás, malej je hodnej, ve 3 měsících 7,5 kila, obřík, doufám, že nebude po mamince a všechno to pak vyběhá. Začali mě bolet záda, už se to naše miminko fakt pronese.
V pondělí jsem se na sebe už řádně nasr...a začala jsem hubout, těhotenský kila jsou dole, ale pořád se tahám s 20kg co jsem nabrala před otěhotněním. Tak na mě myslete, ať to konečně vydržím a není to můj 150tý marný pokus.
Mějte se tu, zase nakouknu😉

ynett
15. kvě 2014

@ssarula no ja som rodila cisárskym🙂 malý bol KP, nestihli sme však plánovať sekciu, vypýtal sa skôr🙂 doktori boli úžasný, dokonca ked sa malý narodil tak zavolali do miestnosti kde sa starali o malého aj mojho partnera aby si ho chytil a odfotil🙂 takže pohodička🙂 po pichnutí spinalu som mala nevoľnosti ale lekári to hned promtne vyriešili a bolo dobre🙂 akurát triaška po zákroku bola nepríjemná, som sa neovládateľne triasla asi dve hodiny hihi
dakujeme veľmi pekne🙂

ynett
15. kvě 2014

@ejdzi už som laktačnej písala tak uvidíme🙂 no cítim sa stále ako keby ma prešiel parný valec, ale skôr mi vadia bolesti klbov, stále ma bolí celá panva, asi sa to naspäť sťahuje, takže mám problém so vstávaním. no a plus samozrejme rana. ale to už ked sa postavím a chodím je oká, tá panva bolí nonstop. ale rana sa krásne hojí, doma chodím na holo len v tričku aby som sa vetrala😀 takže všade sedím na uterákoch, bo kvôli rane nemôžem mať nohavičky, kt. by držali vložku😀

ynett
15. kvě 2014

@kettm ahoj, krásne prospievate🙂 držím palce🙂

inngrid
15. kvě 2014

@ynett tak to ano moja 🙂 ja tiez planujem potom na to latkovanie ist postupne pekne pomalinky 🙂

ammellia
15. kvě 2014

@ssarula mne sa asi o 10 dni omeskal menzes po velmi vyraznom schudnuti a raz o par dni po extremnej dlhotrvajucej zatazi. Odporucala by som ti uz zajst na gyndu.

luenka
15. kvě 2014

@inngrid zatim mam nahore 4kg, uvidim, jak to bude dal 🙂 snad to nebude nejak vysoké cislo na konci 🙂 ale nespoleham na to, 🙂 uvidim 🙂

luenka
15. kvě 2014

Nema to cenu, každá mame svoji pravdu 🙂 pro ty, ktere byly, jsou a dale i budou spokejene se svými kily, preji at jste zdravé a plodné a mate zdravé deti. Pro ty, ktere prece jen zkouší ci mysli na to, ze by mohly byt o par kilo lehčí, preji hodne zdaru a úspěchu 🙂 a vykat budu komu chci, je to pro me prirozene, kdyz se bavím s nekym cizím. Asi to bude mym vychovanim. 🙂 😎

valentina32
15. kvě 2014

@luenka ja na tvojom mieste uz radsej nereagujem pretoze podla teba sme nevychovane kravy a este sa cudujem ze ked si tak dobre vychovana tak sa s nami bavis.... 😀

veri0007
15. kvě 2014

Co se tu žerete?? 😕 koblížek a chipsy jsou přece normální na hubnutí ne?? 😀

ammellia
15. kvě 2014

@luenka stacilo povedat, ze tebe pomohlo k otehotneniu schudnut ;)

luenka
16. kvě 2014

@valentina32 rekla jste o vas vy. Ja nic takového nepsala 😉

pt1981
16. kvě 2014

ahoj holky, tak jsem si volala na výsledky cukrovky a mudr mi říkala, že já musím mít vždycky něco, co není tabulkově a fyziologicky normální, ale že už si pomalu zvykla... Na lačno mám cukr 3,74 a po vypití toho sladkého blivajzu mi naměřili 7,9 a tolerance je prý do 7,7.... Takže jsem už i objednaná na pondělí na diabetologii. Jsem zvědavá, jak dopadnu. Zatím mám nahoře 1,5kg a když mi nasadí dietu, tak asi nejspíš začnu hubnout... Je to sranda, vždycky jsem se bála, že budu v těhotenství jako vorvaň, znám se... A nakonec to bude chudnoucí období 😀. Jen léto bez zmrzliny je pro mě dost chmurná představa... Ale pro zdraví miminka cokoliv, že jo?

ynett
16. kvě 2014

@pt1981 neboj bude to oka, ja som si tým prešla. hodnotu po dvoch hodinách som mala 8,4. vdaka tejto dia diete som nepribrala v tehu. išla som rodiť s rovnakou váhou ako pred tehu. momentálne po pôrode mám dol 8,3 kg. takže ano bude to chudnúce obdobie😀

pt1981
16. kvě 2014

@ynett děkuju moc, jasný, kvůli malé cokoliv 🙂. Jsi moc hodná, děkuju za podporu 🙂 A je pravda, že mi jedině prospěje, pokud nenaberu. Jak se ti daří? Ještě máš nateklý prsa, skrz mlíko nebo je to trošku lepší?

ynett
16. kvě 2014

@pt1981 fajn, dnes mi vyberali stichy. Kazdym dnom je to l epsie. Prsia mam naliate ale uz nie tak bolestive. S kojenim vsak stale bojujeme.

pt1981
16. kvě 2014

@ynett tak to je docela rychlý, s těma stehama. Myslela jsem, že se vyndávají až po delší době... Je to super . slyšet, že se ti daří líp 🙂. Neboj, to kojení se ještě rozjede,vAdámek je maličký, to všechno ještě stihnete dohnat 😅

ammellia
16. kvě 2014

Tak ja zatial chudnem aj bez diety. Moje telo samo reguluje mnozstvo prijatej potravy a tak mam zatial dole 4kg. Dava mi to celkom nadej, ale nebudem predbiehat a zbytocne sa tesit. 🙂

ynett
17. kvě 2014

@pt1981 tiež som bola z toho udivená ked ma prepúštali že o dva dni hned na štichy. tak ale aspon je to už vonku a rana sa lepšie a rýchlejšie hojí. už mi aj brucho pomaly padlo celé, takže telo sa začína zasa dávať do pôvodneho stavu🙂
dakujeme ja dúfam, že sa nám to zadarí. robím pre to všetko🙂

ynett
17. kvě 2014

@ammellia držím palčoky aby sa ti takto darilo aj dalej🙂

ejdzi
19. kvě 2014

@ynett na ktory den po porode Ta prepustili? Len sa pytam kvoli tomu, ze citam, ze si bola na vyber stichov, lebo mna prepustili az po tom ako mi ich vybrali. Ako sa vam inak dari? Ja som mala v piatok poradnu, tak dr. zistil, ze mam posunutu placentu dole, ze teda zatial hranicna poloha, ze nemam stresovat, ale teda ziadne tazke prace aj cvicenie mi zakazal, a to som sa prave chcela vybrat na tehu-cvicenie 🙂 Ale jedine stastie, ze som bola aj s manzelom, takze to pocul a nebude ma podozrievat, ze si vymyslam :D vcera mi dokonca aj snurky na topankach zaviazal, taky bol odrazu velice ochotny :D

ynett
19. kvě 2014

@ejdzi no rodila som v sobotu a pustili ma v stredu. mali až vo štvrtok ale kedže bolo všetko oka tak pustili o den skôr. U nás je všetko v poriadku len to dojčenie nejde, som z toho pekne nešťastná. tak ale bojujeme. dúfam že sa zadarí. 🙂
tak to treba veľa odpočívať 🙂 pekne nech ťa obskajuje🙂 môj drahý nás teraz obskakuje furt, je vysmiaty ako slniečko a na malého pozerá ako na svatý obrázok🙂

ynett
19. kvě 2014

@ejdzi a k tým štichom, čo som počula tak vždy pustili skôr ako vyberali štichy. 🙂 asi ked ide všetko dobre a rana je oka tak pustia nech majú voľné miesto🙂

ejdzi
19. kvě 2014

@ynett no tak to som teda velmi zvedava ako to teraz bude, lebo nam vtedy povedali, ze pustaju az po vyberani stichov, zase v tom to bolo dobre, ze som sa tam nemusela znova trepat, ale na druhej strane, uz som bola cela nestastna kedy mozem ist konecne domov, tak mi tam bolo dlho. Vsak uvidime.

ejdzi
19. kvě 2014

@ynett aj ti uz nieco radila laktacna co treba robit? Hlavne to nevzdavaj. Ja sice v tejto oblasti moc poradit neviem, kedze som tiez bojovala neuspesne, ale akurat som niektory den nasla zosit, kde som si pisala moje kojace "uspechy" a podla datumov, som skusala viac ako dva mesiace kym som zistila, ze to nema zmysel. Tak len vydrz!

inngrid
19. kvě 2014

@pt1981 no tak to poteší ale myslim si ze to neni nič čo by si nezvladla 🙂

inngrid
19. kvě 2014

@ynett wau ze -8 kg budem snívať 🙂 a k štichom nejako neskoro ti vyberali či?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru