Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

vierka0
2. zář 2011

@wwwerca nase sa zacalo mrvit presne pred mesiacom..ale neboli to kopance, len take vibracie vo vnutri..kopanceky zacali asi 10 dni na to..vtedy to bol 18-19tt tusim..ale zatial to citim len ja, manzel ju cez brusko zatial len pocuva..brusko sa mi zatial nehybe podla pohybov, skace mi len akoby podla pulzu (lekarka mi povedala, ze je to normalne, ze sa mi distribuuje krv do pupocnika - mam placentu na prednej strane)

zuzanazuzana
2. zář 2011

@wwwerca no ja az okolo 25tt a mala sa rozkopala este o dva tyzden neskor.....bola som z toho nestastna, ale dockala som sa!!!!!!

eyael
5. zář 2011

ahoj holky, dneska jsme byli na velkém UTZ a čekáme holčičku, hurááá! 😉 😅 mám moc velkou radost! 😵
jo a jak jsme se tu bavili o tom, kde sehnat těhu plavky, tak jsem to nakonec vyřešila nečekaně levně. Zajeli jsme do Německa, v KIK jsem si pořídila klasické dvoudílné plavky, jen o trochu větší, aby se mi tam vešel pupík a je vyřešeno. Za 120Kč 😉 😎 za tu cenu jsem si vzala dvoje různé 😀

wwwerca
5. zář 2011

Diky holky. No uz se me,uzu dockat a nedovedu si predstavit co cekat:o)

stardust
5. zář 2011

Tak, dnes mi oznamil manzel, ze vyzeram chudsie 🙂 Skutocne, je mi aj moje oblecenie volnejsie ako inokedy.

stardust
5. zář 2011

@eyael Vo vypredaji? Lebo uz ani kik nie je taky lacny, ako sa zda...alebo drzi nizke ceny len pre chudych 😖

eyael
5. zář 2011

@stardust - tak jasně, že ano, ve výprodeji, už je po letní sezoně 😉 ale původní cena byla 12Eur, to by taky šlo, je to pořád méně než 600Kč co chce Bonprix, který to stejně vozí z Německa 😉

darinkazv
5. zář 2011

ahojte, dlhšie som tu nebola 🙂 tak my sa máme fayn. dnes som bola na sone a naše bambuliatko má 7mm a srdiečko náááádherne blikalo 🙂

mima1983
6. zář 2011

@darinkazv tak to sa veeelmi tesim s tebou, ale uz by som sa rada tešila aj sama sebe 🙂 tak snad sa pošťastí aj nám 🙂

kolacek98
7. zář 2011

Ahoj holky,mohu mezi vás?našla jsem tenhle blok nahodně,a urcitě patřím sem i já.Jsem v 17tt na zacatku jsem měla vágu 98 a zatím mám teda jen 2 kila na hoře,mám hodně velký spíček na břichu a i velke bricho že ted vypadám jak s dvojcata a v 9 mesíci,stydím se pomalu chodit mezi lidi 😒 a to nechci vidět jake budu mít břiško teda v 8 ci 9 mesící,bude to asi velký masakr,a je mi 23,miminku se daří dobře zatím.Proto se snažím co nejvíce se hýbat tak doma cvicim,skoro každý den si vyjdu schody do 7 patra našeho abych aspon nejak udrzela pohyb,jsem uz na neschopence,tak aby nesli kila moc nahoru.Měla jste taky některá taky takove bříško velke uz pred tehu,a v tehu mam čekat moooc velké břicho?

kolacek98
7. zář 2011

a jestě dotázek koupily jsme si kočárek po jednom dítěti a jak je zavěšěná taška tak kočárek se tou váhou trošku nahnul,dotaz teda zní jestli to nevadí miminku?třeba na oateř,i když si myslým že všechny ty starší kočárky to tak maji jde o normalní hluboký kočárek podobný roan,.

zitaje
7. zář 2011

@kolacek98 ked tam das babo, do toho kocika, uz sa ti nebude preklapat 😉 Aj babo ma nejaku vahu 🙂

A preco si PN, ked sa dobre citis?

effkaa
7. zář 2011

@kolacek98 no brusko bude rast, ale to je asi dobre, nie? Ja mam tiez dost velke a kedze mam sirsie boky a tucne nohy, tak to tiez tak vyzera, ze som sa musela dobre obzierat, ale nosievam tricka s napisom "Pozor kopem" alebo "Nas anjelik" a je vsetkym jasne, ze obedom to nebude 😉
S tym pohybom je to dobre, urcite lepsie, ako keby si sa nehybala, ale opatrne, aby sa nahodou nieco nestalo. Kazdopadne si myslim, ze chodzou nic nepokazis. No a ked budes jest dost zeleniny a ovocia, tie ostatne nezdrave veci uz nebudu mat priestor 🙂 Drzim palce 🙂

eyael
7. zář 2011

@kolacek98 - já taky spíš hubnu než bych přibírala, mám nahoře zatím jen 5kg, Startovní váha byla 83kg (vel. 46), teď mám 85kg. Nejdřív jsem přibrala 2,5kg v prvním měsíci, pak dlouho nic - to už mudra prudila, jakto, že nepřibírám. A teď v pátém měsíci najednou zas 2,5kg. Miminko si ode mě prostě bere co potřebuje. Kdych neměla pupík tak se vlezu do svých předtěhu věcí úplně v pohodě. No ne že by to byla nějaká výhra, po těhu budu muset zabrat a zhubnout, ale spoléhám na kojení 😉

kolacek98
8. zář 2011

zitaje:ahoj,tak to je dobre ja myslela jestli to třeba nebude vadit nějak miminku na páteř i kdyz je to blbost,na PN jsem od 4 měsíce dělala jsem dělnici a měli jsem těžkou práci,kde jsme musely tahat těžké věci,vydržela jsem tam do 3 měsíce a i ty tři měsíce jsem musela tahat težší věci,které byly lehčí o něco jak normalně co děláme,a pak mi začla dělat jěště problemy jedna baba ,předačka z jiné směny kdy jí vadilo že nedělám to co ostatní,takže jsem nechtěla ještě miminku škodit nervama co jsem tam měla,i s mistrem.takže jsem radši šla na PN,aby mělo miminko klid a rok jsme se snažily,tak sem ani o něj nechtěla přijít.

kolacek98
8. zář 2011

Já myslým že do schodu to ničemu neublíží,právě jsem ráda že mám jen 2 kila,ale za 14 dní idu na kontrolu,tak su zvedavá kolik mi tam naskočí kileček.A po při kojení se hubne jo?ja myslela že spíše taky musíme ještě dost papat aby bylo mléčko zdravé pro toho mého mrnouska,a jde už v 19 týdnu poznat co to je?jestli holčička nebo chlapeček?a ještě jeden dotaz máte nějterá zkusenosti,jak jsem byla na genetice z krve mi zjistlily zvysene riziko dawnova syndromu,1:240 doporučil doktor tam na genetice jit n aodber plodove vody,na to jsem ale nešla nebo zase riskovat potrat kdyby to bylo třeba zdravé,zatím je v pořádku všechno takže všřím že mimi bude zdravé,má sestra to mela taky 1:70 a take nešla a narodila se jí zdrava holcicka.A právě potřebuju těhu ryfle nebo něco a ani nevím jestli na sebe něco seženu 😀 vždy mám v obchode mindráky 🙂

zitaje
8. zář 2011

@kolacek98 ja som pri kojeni chudla do pol roka, kym boli baby vylucne kojene, potom som az do ukoncenia kojenia priberala ☹ Teraz mam tolko, ako ked som isla s malou do porodnice 😠

kolacek98
8. zář 2011

zitaje :tak to jsi mne teda nepotešila,kdy pak jsi začala cítit první pohyby?ja ještě necitím,nebo spíše třeba nevím že to je ono nebo nevím ☹

zitaje
8. zář 2011

Ja uz sa nepamatam, to uz bolo davno, ja som tu vlastne trocha mimo temu, mam celkomm odrastene deti 🙂 Pohyby som zacala citit tak nejak, ako sa to udava, tusim 16tt, ci ako, ale prve tehu som zacinala na 73 a druhe na 81kg, co by som teraz dala za taku vahu 😠

cbabu
8. zář 2011

ahojky holky baculky, prosim prosim, měli jste problé s 3D utz nebo to roběhlo v pohodě??? Mě to udajně nejde ale spíš se dr nehctělo, tak jedu zitra jinam tak uvidím.

cbabu
8. zář 2011

@kolacek98 kolikátý jsi týden??? Já jsem 23 a pohyby teorve tak náznakově začínám cítit, je to hrozně individuální, někdo cítí od 16 a někdo muže od 23 a výš, Byla jsem z toho nervozní ale dr mě uklidnila. Mám holt pohodlné miminko 😉

kolacek98
8. zář 2011

@cbabu já jsem 17 týden,jsem taky nervozní nebot vubec nevím ani jak to mám citit 🙂 možná bude taky zhnilé po mě 🙂

cbabu
8. zář 2011

to poznáš, dneska jsem byla v půl paté ráno na wc a pak jsem začala něco cítit, malý se tam hnízdil, nebyla jsem si jistá co to je ale teď taky a je to takové zvláštní, a jsme si jistá že je to mimís, opravdu to poznáš uvidíš!!!! A pohlaví jde zjistit už dokonce ve 13 týdnu, ale jak u koho a jak je miminko natočeno, většinou jdou taklhe brzo chlapečci kteří jsou líp určitelní, ale nám to řekli až ve 20 týdnu na velkém utz 🙂

kolacek98
8. zář 2011

prave by mi to ted měl doktor říct,jestli to bude holčička,nebo chlapeček ale ja cítim že to bude kluk jako buk
🙂 u nás mají všichni jen holky,tak někdo to musí přelomit už přítel říkal že ví co děla že to bude kluk 😀 prave kdyz treba sedím pocitace tak je tam chudinka trošku stisneny asi,tak sem citela jak kdyby do me sprtl jako že uhni že nemám tam místo 🙂 strašně se těším a vy máte co holčicku nebo chlapečka?a jména jaké?

makmitka33
8. zář 2011

@cbabu A prečo si mala mať s 3D problém? Lebo ja som riadna bacuľka a robili mi ho v pohode už v 21 tt 🙂 , tak aký dal dôvod, že prečo to nejde???

cbabu
8. zář 2011

@kolacek98 JÁ SI MYSLELA ŽE TO BUDE HOLKA KTEROU JSEM CHTĚLA A EJHLE 🙂

cbabu
8. zář 2011

@makmitka33 neudal prostě máte špatnou viditelnost, s manželem jsme si hned řekli že se mu to prostě dělat nechtělo, moje dr bohužel 3D nemá, tak jsem na zítra objednaná k jinému dr a sestra i pna dr už po tel jsou děsně fajn tak se na ně těším =o))

kolacek98
8. zář 2011

mohu mít ještě jeden blbý dotaz kdy se vám začly zvetsovat prsa?me se ještě vubec nezvětšily a měly by už ne? 🙂

makmitka33
8. zář 2011

@kolacek98 Tak od začiatku, v 19 tt pohlavie v pohode zistia, ale záleží to od toho ako je krpček otočený 🙂 . Čo sa týka daw.syndrómu aj my to máme tak zhruba to skóre, no na plodovú vodu sme neišli, lebo teraz na utz ti doktor povie či mu rastie nosová priehradka, vraj keď ano tak dieťa ten syndróm nemá. Ešte sa nám maličký nenarodil, tak neviem, ale verím že bude zdravý. A nakupujem cez bonprix , majú tam veci krásne a lacné aj pre tehotné bacuľky, fakt odporúčam 🙂

makmitka33
8. zář 2011

@cbabu Tak držím palce, ale pred 3D 3 hodinky nepapaj.... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru