Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mima1983
17. led 2012

@z.vrablova noooo super....

miskachrumka
17. led 2012

bože baby aj ja chcem pribrat len 5-7kg ja mám pocit že rastiem každý den a to pijem celé dni len mlieko a mlieko mám nan stále chut rada mám aj nejake čočky do mlieka a ak ma fakt večer chyti hlad tak sa snažim dat si polievočku nejakú !joj som aj zvedava ako ja dopadme ☹ ja som pri malom zacala na 80kg a pribrala som na 100kg a teraz mám tích 92kg a som zvedava pri akom cisle skoncim !

mercymay
17. led 2012

Ahojte, tak my sme dnes absolvovali druhu poradnu, uz mame aj tehotensku knizku, zmerali nas, mame krasne fotecky - teda nie moc krajsie, lebo tie jasne si nechala pani Dr. ale nevadi, videla som srdiecko a babatko krasne mykalo ruckami hore a dole...aktivne babatko. 🙂)) Tak sa vytesujem, vsetko je v poriadku.

kolacek98
20. led 2012

Ahoj holky,mohu mít dotaz ted jsem 36tt,a dneska mam celý den bolesti břicha,ale jakoby křeče a to uplně všude,i pod žebrama,nejdříve sem si myslela že by to byl žaludek,ale zatím jinačí probloemy nemám třeba prujem nebo neco,a to mam v kuse pořád,,kdyby to byly poslíčci tak to by me bolelo třeba co 3 minuty nebo tak ne?ne v kuse?nevím co mám dělat jestli ještě počkat do večera a prinejhorším jet do nemocnice radši??můžete poradit?mám i hodně křeče pod žebrama jak kdybych měla umírat🙂 nejaky infarkt nebo nevím ☹ potřebuji radu dekuji za odpovedi holky 😉

zitaje
21. led 2012

@kolacek98 no podla mna chod radsej do nemocky, to brucho ti tvrdne, ci ako? Zatial si daj oddych, a ja by som asi radsej isla teda, lepsie ist zbytocne, nez neskoro, vies...

smoulinka.ciko
23. led 2012

Tak s tí přibiráním jsem problém opravdu neměla 🙂 Při prvním těhu jsem začla na 95 kg a rodit jsmem šla z váhou 83 kg a po porodu jsem měla 78 kg, bohužel za první rok jsem se dostala zase na 95 kg. No a teď při druhém jsem začla 90 kg do termín mam cca 3 tt a váha je pořád 90 kg. 😉

zitaje
23. led 2012

@smoulinka.ciko si moj idol! 😀 To sa ti ako podarilo?

manila421
24. led 2012

@smoulinka.ciko to sa ako da? som este ani nepocula.super

smoulinka.ciko
24. led 2012

No mě se neptejte 😀 Ale kamaradce se to podařilo při váze 58 kg a přibrala jen 2 kg 🙂 Kdybych to věděla, dám si to patentovat 😀

weri
24. led 2012

Zdravím holky. Jen vám sem vpadnu, protože mě zaujaly příspěvky od @smoulinka.ciko 😉. Jsem počtvrté těhotná a jsem na to téměř stejně. Otěhotněla jsem s 95 kg, jsem v 19 tt a mám momentálně 84 kg. U každého těhu jsem na tom dost podobně, protože zvracím a skoro nejím. Pouze u prvního jsem přibrala 9 kg, ale to jsem začínala na 70 kg 😉...

smoulinka.ciko
24. led 2012

Weri ja u prvního těhu taky strašně zvracela takže to jsem i chápala ale teď u druhého ani né 🙂

weri
24. led 2012

@smoulinka.ciko A jíš normálně, jako stále stejně? Já skoro nejím, protože nemám prostě hlad. První těhu příznak v cca. 6tt: nemám hlad, druhý v 7tt: začínám zvracet 😀... Ale u tebe je to teda velká záhada, jestli vlastně bez důvodu hubneš 😉...

smoulinka.ciko
24. led 2012

No jím trošku míň, malý už se zdárně roztahuje, ale do nedávna jsem jedla úplně normálně, jako před těhu 🙂

mercymay
25. led 2012

ahojte babeny, no ja som zacala uz 13-ty tyzden a tiez skor chudnem nez priberam...ale nestazujem sa, jem normalne tak male si berie asi zasoby z tukov 🙂))

bbubinkaa
26. led 2012

@mima1983
@z.vrablova

ahojte, ved aj ja som tu 🙂)) vy + 20 kg, som sice vysoka.. ale aj tak... 🙂 ja som zatial schudla z dovodu celodennych nevolnosti, nevracala som, ale kazda vona mi vyvolavala nevolnosti.
Bola som na PN, prerusila som ju koli praci, ale lekar ma stale posiela.... opat na PN..

miskachrumka
29. led 2012

@smoulinka.ciko jé to ej kao možné že si tak velmi schudla ? 😕 čo na to gynekolog ?je to vobec akceptované ?aj si bola hospitalizovaná?

miskachrumka
29. led 2012

no kočky som v šoku aj ja papám rovnako ako pred tehu a priberám teda na váhe nie mám ju rovnakú ako pred 2mes. ale vidím to na rifliach ☹ su mu užšie všetky do jedného 😠

miskachrumka
29. led 2012

aj som začala papat viac zeleniny a ovocia nieže by som ich doteraz nepapala ale papám zeleniny ešte viac a kupujem si celozrnný chlebík a večer sa snžím skoro nepapat 😒 a niččččččččččč moj metabolizmus skolaboval a nepracuje asi vobec 😔

chirabell
29. led 2012

@miskachrumka rifle ti budu uzsie, lebo telo sa okrem toho, ze nalieva vodou, tak aj panva a neskor hrudnik sa roztahuju,cite jasne ze gate budu uzsie...hlavne ze nepriberame enormne 🙂 ale ono je to asi tehu od tehu...hormony robia svoje...v prvom som za 12tt mala uz 3-4 kg navyse...teraz mam za 14tt o kilo a pol menej 🙂 uvidime ako bude dalej

este ma napadlo k metabolizmu...v tehu sa meni...niekomu sa zrychli inej spomali...podstatne je jest malinko a casto a vela pit...to vseobecne urychluje metabolizmus...nejake hladovky v zmysle vecer uz nejem len ovocie su blbost...lebo ovocie ma vela cukru a len vystresuje sa telo hladom a z najblizsieho jedla rano si ulozi co najviac do zasob, pre horsie casy 🙂

Ja jem ako kedy, mala som grckave tyzdne, to som jedla len slane pukance, detsku vyzivu a mandarinky...ine islo von...a mam aj dni, ked sa najem normalne, dam si napr aj hurku alebo chilli con carne s chlebikom ci psenicnou plackou...treba jest...nehladovat...aj ked sa nam neziada, nieco drobne prekusnut...a bude fajn aj nam aj dietatku 🙂 a nezabudat na tekutiny 🙂

jarka23
29. led 2012

Ahoj hokly.............dlouho jsme tady nebylaaaaaaaaaaa, tak se s Váma podělím o svoje zkušenosti. Já začínám už 35 t. termín mám 5.3, takže za chvilku. moje váha před těhotenstvím 115 a výška 172 takže víc jak XXXXXXXL 🙂 🙂 🙂 asi do 15 t. jsem zvracela, kdykoliv a z čehokoliv, takže žádná ranní nevolnost, stačilo sníst o jedno sousto víc a bylo mi těžko, hrůza. takže jsme se naučila jíst trošku míň. Zhubla jsme asi 3 kila, zvracením. PAk mě doktor poslal na těhotenskou cukrovku a zjistli, že jí mám, žádnou velkou, ale je tam takže dieta. tak a ted se moje váha pohybuje 114 - 115. Takže náš brouček se mně papá co potřebuje a já ho prakticky nekrmím. Takže až mi někdo řekne, že jak jsem si ho vykrmila tak si ho musím porodit, tak asi dostanu histerickej záchvat 🙂 🙂 🙂 Jinak holky až porodím po první budu asi štíhla, když už mám měsíc před porodem a žádne kilo navrch. Doktor říka, že když je malinký spokojený , já se nemám stresovat.

Všem Vám držím palečky at hodně nepřiberete, jen to chce opravdu jíst míň, často a všechno a nežrat to zatraceně dobré /pro mě jednoznačně/ sladké 🙂 🙂

miskachrumka
29. led 2012

@jarka23 to ako by si mna opisovala 😀 😀 😀 😀 no ja som pri malom tehu cukrovku nemala ba naopak že som baculka mám nizky cukor dokonca v tehu aa to som nič ine nejedla len sladkosti a pribarala som z 82kg 103kg a teraz sa teda uvidí ake bude moje druhé tehu 🙂 zatial je to ako v prvom 😉 nezvraciam a cítim sa ok až na nejaké občasné tlaky na spodu bruška ☹ ale ževraj je to okej 🙂 idem do poradne 13teho a už teraz mám paniku z váhy ale čo už narobíme nemožeme mat všetky 50kg 😀 😀

miskachrumka
29. led 2012

@chirabell ďakujem za povzbudenie aj aj by som chcela schudnut aspon 3kg 🙂

jarka23
29. led 2012

@miskachrumka tak tak, hlavně, že chlap je zatim spokojný a nic neříka, ale chcela bych se a po porodu nerozežrat, protože už je pro mě moc i těch předepsaných 150g moc 🙂 já bych radši jedla mandarinky, ale v nich je taky cukr.

miskachrumka
29. led 2012

@jarka23 ale ja si mandarinky dám s radostou a nemám vyčitky a tak isto milujem hrozno a banány 🙂 cukor potrebujeme a nije premna raz tyzdenne problém spapat aj dva keksy naraz 😎 ale ked si babo pýta aspon je výhovorka 🙂 a potom že priberám ale ja sladké milujeeeeeeeeeeeeem aj ked teraz ho nejem ani z polky tak a ako pri malom ! 😵

jarka23
29. led 2012

@miskachrumka lenže pri cukrovke možeš zjest asi 260 sacharidov za den

miskachrumka
29. led 2012

@jarka23 aha to som nevedela :/

stardust
29. led 2012

@mima1983 vobec nie si jedina Slovenka s takou vahou. Pamatam si, ako som sla po nasej ulici v Trencine a zbadala som jednu susedu z vedlajsej ulice...tlaciac kociar a poriadne nafuknuta po tehotenstve. Som si aj povedala v duchu, ze nikdy neotehotniem, aby som neskoncila ako ona a co sa stalo so mnou? Pribrala som a teraz vazim asi tak ako ona 😠 😠 😀 😀 😀 . A obidvom tie kila nechcu dole!

irriss
29. led 2012

@stardust
hlasim se do Klubu 😉 😀 😀 😀 😀
p.s. Ja reprezentuju ceskoslovenske baculky v zahranici 😝

stardust
29. led 2012

@irriss tak to sme uz dve reprezentantky ceskoslovenskych xxl krv a mlieko zien 😀 😀 😀

stardust
29. led 2012

v zahranici

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru