Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

inngrid
28. lis 2013

@maaky vies čo určite nie - mala som aj predtym s tym problem pred rokom dali mi lieky vysadli sme ich a teraz zase takze verím tomu 🙂

kozinka3
28. lis 2013

@inngrid a který jsi týden 🙂

kozinka3
28. lis 2013

@maaky jako počítám max 5 kg.. víc už by to být nemělo 🙂 a neboj nebudem zadržovat vodu 🙂 pěkně hodně pít a hodně čůrat a je to 😀

kozinka3
28. lis 2013

@maaky jj těch 140 neřeší 🙂 říkal že už tam všechno tlačí... a stačí kdyby špatně ležela malá na nějakém nervu.. 🙂

inngrid
28. lis 2013

@kozinka3 ešte len 6tt 🙂 na začiatku ešte ma len čaká prvá poriadna návšteva uz som bola tento tyzden ale mam prist o 3tt 🙂

maaky
28. lis 2013

@kozinka3 nejvic me stve když se mi snazej nanadat porci jidla jak pro drevorubce , s heslem jis za dva , tak se vždycky ohradim ze je to blbost ze jim jenom za sebe ze mlade si veme ze me co chce a co mu bude chybet to me donuti zblajznout později
strasne me to rozciluje jak me pozorujou

stepankakv
28. lis 2013

@kozinka3 jj pak se ozvu 🙂 a děkuji za podporu 🙂

1velrybka
28. lis 2013

@inngrid Díky...Vždycky mám strach, aby bylo vše, jak má.

Navíc mě od včera trochu pobolívá kousek pod levým prsem (cca 3 cm pod). Není to nějaká nesnesitelná bolest, to vůbec ne, spíš tak trošku, jakože o tom vím....Možná to je ovlivněno i psychikou - že jsem děsný plašan a hned mám ze všeho strach... Včera jsem totiž dala manželovi do vany nějaký ten hodně voňavý a hodně koncentrovaný olejíček (taková malá lahvička, na které je psáno, že je to na 1 - 2 koupele). No a to bylo tak neuvěřitelně intenzivní, že jsem mu musela nechat v koupelně dokořán dveře, jinak by se tam asi udusil...no a ta vůně - teda už spíš smrad, když to bylo tak silné, se linula po celém bytě. Já zrovna pekla buchtu, tak jsem v tom byla asi půl hodiny. Pak jsem teda větrala a zalezla na chvíli do ložnice, než se vyvětralo. Ale právě mě napadlo, jestli to mimču nemůže ublížit a od té doby, co to začlo smrdět, mě to začalo pobolívat. V noci jsem o tom nevěděla, to jsem zaspala, ale jinak to furt cítím, takovou slabší bolest. Pak jsem hledala o aromaterapii v těhotenství na netu a tam psali, že jsou na to rozporuplné názory, někdo ji doporučuje (od 2. trimestru), někdo ne. Bylo tam hodně tipů na různé voňavé koupele atd. Tak si říkám, že když jsem nebyla v té vaně a "jen" jsem to dýchala těch půl hoďky, tak to snaž ublížit nemohlo, co myslíte??

maaky
28. lis 2013

@1velrybka bolest bude urcite od toha jak se ti natahuji vazy aby mělo miminko prostor

inngrid
28. lis 2013

@1velrybka vies čo nemyslim si ze mu to mohlo ublizit podla mna to moc prezivat nič v zlom a máš priliš velky a prehnany starch a davaš si do suvisu aj to čo neni aj mna pod prsiami semtam bolieva den boli den nie a nič neriešim to neriš určite je všetko ok - ale medzi name ty sa dúfam nekupeš tehotné by moc nemali 🙂iba sprcha

1velrybka
28. lis 2013

@maaky Snad to je tím....

monik13
28. lis 2013

Ahooj holky🙂 Nový i starý,hihi 😀 😀
No já začínala se těhulit na 116 a ted mám 118.. no ale dnes teprve začínám 11 tt ,čekám první tak jsem ze všeho vysraná 😀 strašně se bojím ať je vše v pořádku.. jdu na kontrolu 6.12. tak se už těším🙂) ted v pondělí jdu jen na krev do Prahy do gtennetu na ten prvotrimestrální screening.. 😢

1velrybka
28. lis 2013

@inngrid Ne, jasně, já se nekoupu....doktor mi říkal, že se koupat můžu, ale voda musí být tak nějak normálně teplá - ne moc horká. No a já jsem byla zvyklá před těhotenstvím vyloženě na hodně teplou vodu (manžel by v ní nevydržel), takže od té doby, co jsem těhotná, se radši jen sprchuju. Máš pravdu, vím, že mám přehnaný strach. Já od 7 tt dva měsíce ležela a prostě se pořád hlídám, abych neudělala nějakou chybu. A vždycky, když se mi "něco přihodí", tak pak se potřebuju ujistit, že je to ok. Asi to bude jen shoda okolností, ale spíš mě vyplašilo, že to začalo pobolívat přesně v dobu, co se rozlinul po bytě ten smrad z té koupele....a v podstatě to pobolívá od té doby furt. Je fakt, že v tom místě jsem i dřív "něco" cítila, ale byl to spíš takový lehký tlak, teď bych to přirovnala spíš k bolesti, když si třeba lehce narazím žebra (teda to je hodně přehnané, takhle hodně to fakt nebolí, ale spíš ten styl bolesti).

1velrybka
28. lis 2013

@monik13 Jo, to mi povídej....já se taky děsně bojím...a vždycky si nějaký ten důvod ke strachu najdu...

maaky
28. lis 2013

@1velrybka
@monik13 holky kašlete na mrzute myslenky 🙂 všechno co se ma stat se stane , užívejte si to ze jste tehotne ze ve vas roste něco co neovlivnite ale zato to ono bude ridit cely vas život 🙂 🙂

1velrybka
28. lis 2013

@maaky Máš pravdu a snažím si to taky říkat, ale prostě tam pořád ten strach je....

maaky
28. lis 2013

@1velrybka kazda mame obavu ale je lepsi si hlavu zaměstnat necim jinym , protože třeba ja když zacnu nad sebou premyslet tak mam všechny nemoce vcetne prostaty 😀 😀 😀

kozinka3
28. lis 2013

Přesně tak holky 🙂 Všechny se bojíme 🙂 vždyť pod srdíčkem nosíme nový život 🙂 😵 Člověk se má v těhu ale chovat přirozeně.. nedělat nic jinak.. jen teda nezvedat těžké věci a nepřetěžovat se 🙂
Každou nás občas někde píchne.. něco pobolívá.. ale není se čemu divit.. vždyť orgány se nám v těle posunují.. děloha roste a tlačí kam jen může... mění se nám v těle těžiště.. no je toho strašně moc 🙂 ale pokud cítí člověk pohyby a všechny vyšetření jsou ok tak bych nestresovala 🙂

inngrid
28. lis 2013

@monik13 ahoj vitaj 🙂 a to sa chodí uz v 11tt na pvý schreening?

inngrid
28. lis 2013

@1velrybka ty si ako ja ja som tiez milovala horku vanu hlavne v zime alebo ked som premrzla a teraz musim byt bez toho ale tak to musí byt niečoho sa musíme vzdat 🙂

1velrybka
28. lis 2013

@kozinka3 No...pohyby....to je další věc....ještě je necítím!!!

maaky
28. lis 2013

@1velrybka a vkolikatem si tydnu ?

kozinka3
28. lis 2013

ve 12.tt je první sreening 🙂
jinak ohledně horké vany jako narovinu já si občas dávám... co mě bolí ty záda potřebuju si nahřát kříže.. 😅

kozinka3
28. lis 2013

@1velrybka no ono si říká že my silnější je cítíme později.. jde o to jak rozumíš svému tělu.. a také hlavně o tom kde je prcek uloužený 🙂 U prvního těhu jsem cítila pohyby od 16.týdne a u druhého od začátku 13.týdne.. tomu jsem skoro až nevěřila .. že tak brzy 🙂 ale znám kolem sebe těhulky.. které cítily až 22.tt 🙂

maaky
28. lis 2013

@kozinka3 ja jsem malého poprvé citila na 23 tydnu

1velrybka
28. lis 2013

@maaky No právě že ve 23. tt

kozinka3
28. lis 2013

@1velrybka tak to už brzy ucítíš 🙂 uvidíš!

1velrybka
28. lis 2013

@kozinka3 No jo, jenže já jsem ve 23 tt a tím, že jsem doma, jsem tak nějak v klidu, nikde nelítám, snažím se na to soustředit, tak je divné, že furt nic. Hodně trpím na nadýmání....dneska jsem si třeba říkala, že dole pod pupíkem něco cítím, ale po chvíli mi bylo jasné, že to byly jen "větry". Já jsem teda měla dost břicho už před těhu, ale zase tak strašně moc nevážím (před 14 dny na kontrole jsem měla 85 kg)

kettm
28. lis 2013

Ahoj holky, jak se máte, zrovna se mi dopékají perníčky🙂

Takže k horké vaně, tu já si neodpustila ani u jednoho, ne že by voda byla úplně žhavá, ale teplejší a nevadilo to ničemu, stejně už mi pupek většinou leží nad vodou🙂

Já cítila pohyby taky později až po 21 týdnu, mimčo tam prostě má hodně místa. Pak se rozkopalo hodně a teď už se jen tak převaluje nebo tlačí na močák🙂

Včera jsem byla na velkém utz ve 31 týdnu a děvčata, historie se opakuje, u syna mi tvrdili do 7 měsíce že to bude určtě holka (3 různí doktoři). Teď mi doktor ve 20 týdnu tvrdil kluk, takže mám výbavu na kluka a včera mi tak mezi řečí řekl, že ať kouká jak kouká tak tam pinďourka nevidí. Ale že je to hodně špatně vidět, prý přes placentu, asi nechtěl být necitlivý a říct mi přes ten váš mega špek😀
Takže zase nevím nic, nahoře mám necelých 10 kg a ty poslední 3 kg za poslední měsíc, no snad se ty kg moc nerozjedou☹

1velrybka
28. lis 2013

@kozinka3 A prý to mají být nejdřív nějaké bublinky....to jsem zatím vůbec nic necítila....To, co jsem třeba dneska ráno cítila, bylo takové ťuknutí, nebo jako nervový záškub nebo jak bych to nazvala a několikrát během chvíle...ale jak říkám, asi to byla jen střeva...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru