Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mima1983
21. říj 2011

@stardust tak si precitam jeho rady a budem sa ich snazit brat na vedomie 🙂

ojika
21. říj 2011

Ahoj holčiny, mohla bych se připojit? Těhotenství jsem začínala na váze ... No, raději ani nebudu říkat kolik, ale přes metrák to bylo. 😀 I když jsem podle tabulek obézní, podařilo se nám otěhotnět v podstatě okamžitě (druhý pokus), těhotenství je bez problému. Jen mám těhotenskou cukrovku. Doteď, tedy do 31. týdne, jsem přibrala jen 1 kg - asi díky dietě u cukrovky. Vaší dosavadní diskuzi jsem nečetla, tak by mě zajímalo co probíráte 🙂

mima1983
21. říj 2011

@ojika my sa snazime treti mesiac a teraz mam dostat cez vikend menzes, ale asi aj dostanem ☹ mam taky pocit.... je pravda ze prve dva mesiace sme to nechavali na nahodu, ziadne plodne, nic, len nahoda. Teraz tento treti mesiac uz sme si dali pozor na plodne dni a snazili o 106 🙂 ale teraz nevieeem..... mam pocit ze dostanem menzes :-/

ojika
21. říj 2011

@mima1983 Já nevím, co poradit... sama jsem dítě chtěla moc dlouho, ale odkládali jsme ho (škola, bydlení...). Ale pak jsme si řekli, že dítě prostě chceme a bylo to! Neřekla bych, že tři měsíce jsou dlouhá doba 😉 Možná pomůže takové to staré a otřepané "myslete na něco jiného a miminko přijde". Je to sice fráze, ale psychika dělá hodně 😉 Neboj, určitě se vám děťátko povede. Jen si proboha nenech od nikoho nalhat, že nemůžeš otěhotnět kvůli vysoké váze. Je to sice možné, ale jak vidíš na mém příkladu, i "macandy" můžou mít normálně děti 😉

stardust
21. říj 2011

@mima1983 jaaaaj, to ta cakaju krusne casy, lebo on vsetko zakazuje.

mima1983
21. říj 2011

@stardust sak ale ja som to este necitala, tak neviem co tam je.... to neznamena ze sa budem teraz riadit uplne vsetkym, prosim ta..... uvidime, ja nebudem nic predbiehat.... chcem len zmenit stravovacie navyky...

mima1983
21. říj 2011

@ojika dakujem za povzbudenie.... sak teraz som sa dala na dietku, a velmi sa z nej tesim, tak keby sa aj teraz babatko nepodarilo, mam v hlavne len tu dietku a cvicenie ktore ma bavi, cize som sa teraz uplna na toto, tak dufam ze babatko, pride v ten spravny cas... tiez by sme ho uz velmi chceli, lebo tiez ročky pribudaju 🙂

ojika
21. říj 2011

@mima1983 Tak to je super! Slyšela jsem, že stačí například zhubnout 5 kilogramů a otěhotnění je tu 🙂 A je super, že máš něco, co ti zaměstnává mysl a nejsi blázínek, který jen vzdychá po miminku a na nic jiného nemyslí. Já vím, to se mi to mluví, když mám miminko pod srdíčkem. Myslím si ale, že čím více se žena na početí upíná, tím huře se to daří...

mima1983
21. říj 2011

@ojika snazim sa, samozrejme predstava babatka je tu stale, to sa inak neda, ked sa na nieco tesis a planujes to.... ale teraz mam fakt v hlave len dietku a kazde polkilo dole ma velmi motivuje 🙂 toho nazoru som inak aj ja, ze cim viac to chceme tym horsie sa to podarí... hmm

ojika
21. říj 2011

@mima1983 Já mám za sebou jedno velmi úspěšné období diety. Upravila jsem jídelníček na 5-6 malých porcí denně (a vynechala jsem cukr - slazené nápoje, sladkosti...) a chodila jsem 2x týdně na hodinku plavat. Shodila jsem za 3 měsíce 18,5 kilogramů! Jenže pak jsme se přestěhovali s manželem do Prahy a já jsem z té změny byla celá mimo - přestala jsem plavat ... A zase to nabrala zpět. 😠 Chci tím říci, že upravit jídelníček a přidat pohyb = zaručený úspěch. Jen se s tím nesmí přestat... Jojo efekt je neúprosný!

mima1983
21. říj 2011

@ojika ver mi, poznam ho osobne 😀 preto sa s nim uz nechcem nikdy stretnut 🙂

ojika
21. říj 2011

@mima1983 Budu ti držet pěsti - pro štěstí - aby se ti shazování kilíček dařilo. Já jsem si teď v těhotenství navykla na několik malinkých porcí (navíc zcela bez cukrů a sacharidů), právě kvůli té cukrovce, takže po porodu pro mě nebude snad problém tento stav udržovat a možná se mi podaří zcela přirozeně a bez nějakého utrpení upravit svou váhu 😉

stardust
21. říj 2011

@mima1983 ani cent by som nezaplatila za Bukovskeho knihu...

mima1983
22. říj 2011

@stardust sak ja ju ani nemam, ani si ju kupovat nemienim... da sa aj na nete vela precitat, uz keby islo o to 🙂

mima1983
22. říj 2011

@ojika urcite ano, verim v to, ine je ulozene tuky casom (rokmi) ako mam ja, a ine su tuky ulozene pocas tehu, tie idu dole tazsie..... babulka ktora mi radi s dietkou, www.dukanovadieta.com, po tehotenstve schudla 25 kg za 2,5 mesiaca 😀.... a dnes ráno o 0,5kg menej 🙂) tesiiim sa..... i ked mi pravdepodobne prichadza menzes ☹ co ma teda zas az tak netesi......hmm

chirabell
22. říj 2011

@mima1983 Ahoj, nestudovala som tu stranku, ale kedze som aktivne cvicila pred prvym tehu a co to viem aj o zdravej vyzive a dietach, tak schudnut 25 kg za necelych 3 mesiace je sialene vela aj s prihliadnutim na to, ze povedzme jej 10kg odislo porodom (odvodnenie) stale tam ostava 15kg na 10 tyzdnov, to je cca 1,5kg na tyzden a to je dost...ako u nej to mohlo ist, ale nemalo by sa to brat ako vzor, lebo prilisny ubytok vahy casto vypoveda o ubytku svalov a nie tuku, clovek je lahsi, aj chudsi...ale...tuk ostava, svaly ostavaju a to je to horsie pre telo ako povodny stav. Co sa odporuca je schudnut max kilo na tyzden, teda 4 na mesiac, ale idealne je tak pol kila na tyzden, cize cca 2 kila na mesiac...vtedy chudnes bez jojo efektu....a to ide len zmenou zivotospravy resp tym, ze clovek vyda viac energie ako prijme a nestresovat telo hladom, ci dlhymi prestavkami medzi jedlom.
Najidealnejsia kombinacia je jest kazde 2-3 hodky po troske, mat vyvazenu skladbu jedla na den (cize spravny pomer bielkovin, sacharidov a dokonca aj tuky su dolezite, len s mierou) no a pohyb, najlepsie aerobny, cize nejake kardio (plavanie, behanie, rychla chodza, tanec adt) a nestresovat sa kvoli chudnutiu, clovek by pri spravnom chudnuti mal mat pocit, ze ma plny zaludok, ze je chutne jedla a ze si obcas (napr za odmenu jedno jedlo v tyzdni...napr v nedelu na obed) da v primeranom mnozstve aj nieco menej zdrave, len kvoli psychike....vtedy to ide dole pekne pomaly ale isto.
Ja mam sice teraz nabrate, pribrala som za posledny rok 25kg, ale to prevazne kvoli hormonom a nevydarenemu tehu a tak...no ale som aspon v udrziavacke, s drahym sme sa dohodli, ze teraz telu nebudem brat, ked chceme mimi...ale ze ho budem len udrziavat...tak udrziavam...papam v rovnici prijem rovna sa vydaj a inak podla toho co som vyssie pisala aj s pohybom a drzi sa to pekne...uvidime ako bude v tehu, mam znamu, co chudla cielene aj pocas tehu...dala sa na to pred, potom otehu a nechcela skoncit, tak po dohode s lekarom v tom pokracovala a mimi prospievalo a ona nepriberala a po porode mala menej ako pred tehu...ale ona mala fakt dost kil navyse, tak telo malo kde brat energiu...a neodporucam to bez lekarskeho dohladu...ja by som tiez rada nieco take, tak uvidim ako bude tomu nakloneny moj gynekolog, kedze pri druhom pokuse budem automaticky rizikova...no ale tak mozno sa to dozviem uz o tyzden 😀 kazdy mesiac je nadej...aj ked sme mali nutenu prestavku, ale ta uz skncila, tak uvidime....
V kazdom pripade, vsetkym chudnucim drzim palce a vsetkym tehulkam xxl tiez, nech vam tehu ubieha bez problemov, aj s kilami navyse, lebo kila navyse su len tie, ktore si my prizname, ze sa v nich uz necitime dobre 🙂 vsetko ostatne k nam patri...kazde telo je ine a mam kamosky, ktore ako chude boli nervozne a ako baculky su stastne a spokojne 🙂

eyael
22. říj 2011

@mima1983 - jak už tu někdo psal, 25kg po těhu za 3 měsíce je fakt hodně, to je špatně! Tělu a tím pádem i tobě to škodí a ne prospívá!

mima1983
22. říj 2011

@chirabell
@eyael ja ale netvrdim ze chcem schudnut 25 kil za 3 mesiace..... to som vobec nepovedala, tiez sa mi to zda byt velmi vela, za tak kratku dobu...

susan30
22. říj 2011

ahojte babenky..niekomu vela kil pri otehotneni brani niekto otehotnie aj s nadvahou.Ja mam dve deti a vždy som otehotnela až po schudnuti.Pri prvej dcere sme sa snažili 3 roky a nič až kym mi lekar nepovedal že treba schudnut,zhodila som 25 kg a bum bola som tehotna.Samozrejme som ich časom pribrala.pred druhym tehotenstvom som schudla 30kg a vyšlo to.všetko som to počas tehotenstva dala naspät ale hadam zhodim aj tretikrat

mima1983
22. říj 2011

Všetko je to veľmi individuálne.... a každá sme úplne ale úplne iná, čiže sa nikto s nikým zrovnávať nemôže 🙂

mima1983
22. říj 2011

@ojika Tá dieta, pri tehotenskej cukrovke, z čoho pozostáva? alebo čím sa má riadiť???

ojika
22. říj 2011

@mima1983 Při těhotenské cukrovce se nesmí žádné cukry - ani umělá sladidla, ani fruktóza. V praxi to znamená, že musím úplně vynechat o veškeré sladké jídlo i pití, já bohužel nesmím ani brambory (mají hodně škrobu a v tom je cukr a já mám po nich vysoké hodnoty cukru). Velmi malinko můžu ovoce, sladké zeleniny (rajčata, červené a žluté papriky, mrkev, hrášek, kukuřice). Opatrně musím i s mlékem, které obsahuje také cukry. Hlavně ráno nesmím mléčné výrobky. Na rozdíl od klasické cukrovky nesmím ani umělá sladidla, takže tabu jsou i DIA sušenky. Prostě musím nad každým jídlem hodně přemýšlet a plánovat v tabulkách, které jsem dostala na diabetologii. Taky si před a po jídle měřím cukr v krvi a hodnoty si zapisuji. Jím 6x denně malinké porce. Mezi jídly musí být minimální rozestup 1,5 hodiny. Zkrátka... klasická dieta je oproti tomuhle parádička 😉 Takže když zvládám toto, zvládnu už vše! 😀

petrajavor
22. říj 2011

@ojika máš můj obdiv...

ojika
22. říj 2011

@petrajavor Děkuji, ale obdiv není potřeba. Každá těhulka s touhle cukrovkou musí dietku dodržovat - a zvládáme to pro naše drobky, ne pro nás. Takže to jde skoro samo. Někdy bych sice například za kynuté knedlíky vraždila, ale dá se to "rozchodit" 😀 Ale je fakt, že teprve teď jsem poznala, co je to DIETA! 😉

petrajavor
22. říj 2011

@ojika to se nedivím...ty jo doufám,že nám se to vyhne....i když třeba bych tak rychle nenakynula 😝 ale to naštěstí vyřeší větší oblečení hlavní je jak píšeš ty že mimíšci jsou oki 😉

mima1983
23. říj 2011

@ojika drzim teda palceky 🙂 to zvladnes, si šikula 🙂 tak cukry nejdem ani ja, ani ziadne sladila, ani zemiaky ani ryzu ani cestoviny ani ovocie a este tyzden ani zeleninu, po tyzdni mozem uz aj zeleninku 🙂 ale teda mliečne vyrobky ako - ale vsetko nizkotučne - ale dá sa to....

ojika
23. říj 2011

@mima1983 To máš hodně přísné... To se mi nějak nezdá. Je to určitě zdravá dieta, co držíš? Nechci tě od ničeho zrazovat, to fakt ne. Jen aby sis více neuškodila... Zrovna zeleninu a ovoce bych do jídelníčku při klasické dietě rozhodně zařadila. Pro jistotu to zkonzultuj na merylince. www.merylinka.cz - je tam spousta rad a tuším i nějací odborníci, kteří ti jsou schopni poradit. Mají i tel. linku, kam můžeš kdykoliv zavolat. Třeba, když máš pocit, že za chvíli vyluxuješ celou lednici. Oni tě podpoří a to nejhorší překonáš 😉 Kamarádka s merylinkou zhubla přes 30 kilo, je to už 4 roky a váhu si pořád udržuje 😉

mima1983
23. říj 2011

@ojika ja to mam overene a bez zeleninky som len tyzden, potom idem na nu, cize je to ok... pretoze prve dni su len cisto bielkovinove... a taky detox nemoze uskodit.... ja si pisem s babenkou ktora na SR vytvorila stranku o tej mojej dietke - www.dukanovadieta.com , a aj si piseme maily, cize som uplne v obraze a urcite si neskodim, vobec nie som hladna, nehladujem cize je to ok 🙂

ojika
23. říj 2011

@mima1983 Tak to je OK. Když je ten první týden braný jako detox, tak ti to asi opravdu nemůže uškodit 😉 A pokud vysloveně nehladovíš, tak je to snad fajn. A pohyb jsi k tomu přidala. Například to plavání je fakt super 😉

mima1983
23. říj 2011

@ojika cvicim denne na stepperi, a pridam stale viac a viac minut 🙂 celkom sa to dá 🙂 ja moc plavarne nemusim :-/ a vyzliect sa do plaviek 😀 to radsej nieee 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru