Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
29. čer 2009

ahojte babizne, srdecne si vas pozdravujem.

mame sa vlastne dobre, bola tu segra, tak som mala trosku odfrk od bartika, cele dni ho vlacili a ja sim len kojila, bolo mi super! dnes idem k zubarke, uz sa bojim, ale musim... je tu desny hic, to uz si ani nepamatam take... to my nemame!
dufam, ze ste ok, idem skusit nieco docitat.

jabera
29. čer 2009

no, tak moc ste toho nepopisali, tak som postihala..
inac, cesta bola desnaaaaa! vobec som nepocitala s takou hruzou. bart skoro nespal, kojila som ho len tak pre ukludnenie, ze som sa nahla nad sedacku a prso von, on bol spokojny, len ja som si odfajcila krize a este som sa bala, aby mu nezabehlo... stali sme velakrat, ani neviem koko, mozno 8. cesta trvala 10 hodin. no, des, bes...
ale tu je bart velmi v pohode, je to zjavne spolocenske diete, chudak, doma si to moc neuzije, tu vidi stale nove tvare, to sa mu paci.
inac, zerem tu jak prasa - maminka vyvara...

michala.l
29. čer 2009

Ahoj Jaberka, aspon, ze ty si zatial nezmenila fotku 😀 ... 10 hodin, to je teda pekna streka ...a ako dlho budete na "prazdninach" ? Bartik je asi spokojny - teraz ho urcite vsetci obletuju a tesia sa z neho ... 😅 Ale pocasie je hrozne ...a to dusno 😖 ...

macalc
29. čer 2009

ahojte babenky....
jabera uz sme ta tu postradali tak ako citam cestu ste zvladli ale to je hlavne ze ste dosli v poriadku. 😀 😀

adelinka
29. čer 2009

ahojky
tak u nas je dneska hnusne dusno a taky uz prselo..no aspon se ochladilo..
jaber..ahojky..no ja u mamky taky zeru a pak neni divu ze jsem jak koule 😀 😠 ☹

byggyt
29. čer 2009

Ahojte, Jabera no som rada že ste dorazili v poriadku a ako mačka zvládla cestu? Sa dúfam ozveš.

Ja budem cca v stredu vedieť či budeme mať babu alebo chalana. Už sa neviem dočkať.

evuse
29. čer 2009

Ahojte hoply.

Jeber no čáááu,už se mi stejskalo 😉 . Ta cesta teda musela být záhul 😖

Naše Rézi dneska měla 5 měsíců, tak jsme to i s rodičema manžeka oslavili vínkem, seděli jsme skoro do 22h venku - sice pršelo, ale na nás ne 😵 .
Dneska tu v poledne ve stínu bylo 30°C, hnus, jako v pádelně.

Zítra jdem na očkování, tak držte place. I mě, budu řídit a pojedu bez doprovodu 😒 .
O víkendu nás opustila televize, tak jsme objednali novou, plochou, aspoň nějaká inovace 😉 . Zítra by to měli dovézt, to bude pokoukáníčko 🙂 . Už jsem říkala manželovi, ať dojede dřív z práce, aby to do večera našteloval 😀

Míšo to máš teda pravdu, aspoň, že Jaber a pár vás ostatních má stejné foto, jsem, z těch nových fotek docela rozhozená, orientovala jsem se podle nich 😅

Tak čauky, jdu do hajan, a ve 2 si mě dítě vzbudí na krmení 😠 . Ach jo

zakruta
30. čer 2009

Ahoj holky, tak ja bych se rada pridala do vaseho "klubu" ... xxl jsem, mimoska v brichu taky mam... dnes zacinam 17. tyden 😀

michala.l
30. čer 2009

Dobre ranko zienky 🙂

Evus, tak nech Terezku moc ockovanie nepotrapi a dopadne na jednicku 😉 ... a ty si cerstva soferka, ci len obcasna? Ta ci tak, drzim palce 🙂

Byggyt, som zvedava, co sa dozvies - ked som cakala ja na vysledky, tak som stale sledovala mobil 😀

Ahoj zakruta, cakas prve babo?

Ja frcim spravit nejaku mini torticku - dnes maly donesie vysvedcenie a zacinaju prazdniny, tak to musime trocha oslavit, ze je za nim dalsi rok v skole ... ( uz ho caka len 16 rokov studovania 😀 )

Pekny dnik vsetkym!

mirunda
30. čer 2009

Ahojte kočky!
Jaberko, jsem ráda, že jste dorazili ok, to je divný, že Bart nespinkal, naše Lili v autě usne uplně pokaždý.. a prý většina děti.. tak nevím.. 😒 ale hlavně, že už to máte za sebou 🙂 A změň si taky fotku v pase, ať v tom je bordel pořádnej 😀

Byggyt - a co byste raději?Budu moc držet palečky, ať je mimčo dobře natočený 🙂

Evi, to to letí.. za měsíc jí bude půl roku 😀 My budeme mít 4 měsíce příští týden, a už s ní začíná bejt pěkná prča, jak se už otáčí, už jí baví pást koníky.. je rozkošná.. 🙂 Terezka určitě taky.. co už umí?My jdeme za týden na druhou hexu 😖 a pak jí píchnem ty naušničky.. tak se těším..

Zakruta vítej!Dej nějaký fotečky, ať víme, s kým máme tu čest 😀 Jak se těšíš na miminko?A kolik ti je? 🙂 Jsme tu hrozně zvědaví!!! 😀 😀

Michalko - jaký měl Ríša vysvědčení?Můj švagříček (končil první třídu) měl jednu dvojku z češtiny, tak myslím, že dobrý..

zakruta
30. čer 2009

Zvedavky teda jste 😀 😝
Bábetko cekam prvni a hned po vysazeni antiko se povedlo! Pritel se porad chvasta tim, ze "napoprve jako Pája" 😀
Fotku urcite vlozim, ale jednak az prijdu na to jak a taky, az budu doma, v praci zadne nemam 😕 Na mimouska se tesim moc a moc, zatim ma pracovni nazev Vendelinek, porad nevim, co schovava mezi nozkama. Vsichni mi rikaji, ze to bude kluk, ja bych rada holcicku, ale ono je to stejne jedno, hlavne, kdyz bude zdrave!
Tesim se, az toho koblizka budu mit u sebe, jako vy! A zaroven se toho bojim, co bude a jestli to budu zvladat 😖

petrach
30. čer 2009

ahoj holky,
jaberko krasne si to užij u vašich,pak dej par foptek,at se mám čím kochat
elennko ja na vahu vlezla blbec v patek a blbe je mi ješte ted 😠moje blbost a rozežranost,no
evus gratuluju Terezce k 5 mesíčninám..je krasná ,kukám na fotečky

jabera
30. čer 2009

ahojte baby, tak som vas docitala, vidim, ze si zijete vlastne spokojne. hic je asi teraz vsade, ako citam evinu...
prave som dosla od zubarky, mam to teraz na dennom poriadku, uz toho mam dost a hlavne nevim, ako to riesit, lebo je tak draha, ze uz mozem rovno chodit v nemecku...
planujeme tu byt s bartom do septembra, ale boris uz v auguste musi ist, lebo skola zacina 5. augusta tam kde uci... uvidime, jak to dopadne kvoli ockovaniu, je tu jedna latka ina a musim zistit, ci to mozme bartovi zamenit. ak nie, musime sa vratit s nim, coz sa mi nechce, ked uz sme sa sem dotrepali...

byggy, urcite sa ozvem, zatial tam bol bart len raz a to len tak par minut, tak som ti ani nevolala, ale chystam sa!

mirun, potom napis, co ockovanie, ja sa toho bojim uz teraz.

petri, fotky dodam asi az neskor, vobec nemam kedy nad nimi teraz sediet- sakra aj teraz som u maminy a skala pradlo, miesto aby sa venovala vnucikovi a ja by som si mohla v klude sediet u pc! hahaha... no, idem mu dat pit, papapap

macalc
30. čer 2009

Ahojte babemky....
ako sa dnes mate??? mne dnes nie je ktovie ako uz druhy den mam napuchnute nohy ako pampuchy tak lehnim cely den a nic sa mi nechce ale dufam ze je to z tepla a skoro to prejde.

macalc
30. čer 2009

babenky kde ste vsetky???? uz aj vy mate prazdniny ze tu nie ste???? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evuse
30. čer 2009

Ahojte holčičky.

Peťo díky za blahopřání. Já pořád opakuju to samý,že to fakt tak strašně utíká, to je neskutečný.

No Jaber a jak se teda máš doma? Myslím jako ty osobně, už ses viděla s kamarádkama, příbuznýma, zjistila jsi novinky, kdo s kým ...????

Macalc, já mám prázdniny už rok a mesíc 😀 😀 😀.

Mirun já ti ani nevím, co bych ti napsala na dotaz co Rézi umí. To je asi spousta drobností, ale těžko se to vybavuje. Už si sama občas podrží lahvičku. Bravurně si rukou vytahuje dudlík a zase ho "nasává" zpátky, skoro mi to přijde, že se s ním mazlí. I si ho sama vezme a dá do pusy. Perfektně se umí rozchechtat, až se uplně zalyká. Včera jsem jí měla vedle sebe na sedačce na polštáři, ona se chytila za roh polštáře a přitáhla se do sedu, sice seděla jakoby na boku, ale seděla. Hrozně se jí líbí, když jí chytím pod rukama a nožičkama si jí postavím na svoje břicho a "skáču" s ní, to je maximálně šťastná. Všechno strká do pusy a oslintává. Včera mi došel hrneček od Aventu, tak jsem jí do toho cvičně dala čaj a jí to hnedle šlo pít- četla jsem, že některým dětem to trvá, než se to naučí, tak mě to dost překvapilo. Jo a na náušnice jí objednám zítra- jestli nezapomenu.

Očkování zatím dopadlo dobře. Dojela jsem autem tam i zpátky 😀 ( Míšo, řidičák mám asi 4 roky, ale řídím minimálně, loni jsem si nechala od manžela jako dar k svatbě zaplatit kondiční jízdy, to jsem měla pocit, že už se nebojím a jedu v pohodě, jenže pak jsem zas několik měsíců neřídila. Bála jsem se s tím velkým pupkem, navíc jsem byla pořád strašně unavená atd. Takže se teď do toho zase vpravuju 😅 )
Rézi sice při očkování trochu brečela, ale jak jsem jí pochovala, tak hned přestala. Minule jak měla tu bouli, tak to prý bylo po Prevenaru- ptala jsem se,do jaké nohy jí to píchli. Zatím je v pohodě, byly jsme tam po poledni. Odpoledne jsme si obě schruply 😀 . Asi v 19h jsem jí dala malou dávku Ibuprofenového sirupu pro děti. Teď konečně usnula, jak se prospala, tak se jí nechtělo spát, měla neskutečně energie, žádné reakce na ní zatím nepozoruju. Uvidíme v noci.

mirunda
1. črc 2009

Zakruta, taky se nám to povedlo hned poprvé po vysazení antikoncepce, a taky se přítel chlubí jak je hrozně dobrej 😀 😀 😀 Je jasný, že na pohlaví nezáleží, ale i tak - my taky o trošku víc chtěli holčičku, ale neznamená to, že kluka bychom měli rádi méně.. a máte vybraná jména?

Jaberko a jak by ses vracela s Bartem, kdyby se Boris vrátil v září a vy až v říjnu?To by si pro vás Boris zase přijel?Očkování se neboj, Bart je chlapák, zvládne to levou zadní 🙂 Pak nám napiš, jak vám očkování dopadlo!

Evi, Terezka je šikovná!Já se jen ptám, abych se měla na co těšit 😀 Já vím, že každé mimčo je jiné a že se nemají srovnávat, ale aspoň tak bajvočko.. 😉 Jinak - říkáte jí "Rézi" i doma?

zakruta
1. črc 2009

Mirundo, delaji, jako by to zalezelo jen na nich 😀 . Holcicku bych chtela Adu, ale jsem tak "zmasirovana" od okoli, ze to bude kluk, ze jsem nad tou holcickou poradne nepremyslela. Kluka jsem moc chtela Jachyma, ale to doma neproslo 🙄 a jedine jmeno, na kterem jsme se shodli, je zatim Tobias. Tak se uvidi. Za 14 dni jdu na kontrolu a na UTZ, tak snad mi doktor rekne, co tam prdolka schovava! Koukala jsme na tvou galerii - Lili je moc krasne jmeno! A to mimisko taky 🙂 tvoje prvni?
Holky, taky vas nekterou trapily bolesti hlavy? Jakoby migrena? Me posledni dobou skoro kazdy den a nevim, cim bych si mohla pomoct, abych neuskodila miminku... A tlakem to neni, ten mam naprosto predpisovej... Diky za jakoukoliv radu

byggyt
1. črc 2009

Ahoj zakruta, mňa tiež bolela hlava asi dva dni začalo to chvalabohu vždy až navečer, neviem aké tabletky sa môžu brať, ale najlepšie ti poradia v lekárni. Ja som to riešila tak že som sa z togo vyspala, ale viem že niekedy sa to nedá ísť si lahnúť. Ja som to pripísala počasiu. Tak držím palce.

michala.l
1. črc 2009

Ahojte

Mirun, Riso mal dve dvojky - a je fakt, ze matiku odflakol a v skole sa nesustredil a robil chyby 😒 No a druhu vyfasoval zo slovenciny - to pisanie ako kocurik si vypytalo svoje ..., ale nevadi, aj tak pekne - tak sme vcera mali taku malu oslavu a tesili sme sa, ze uz bude z neho tretiacik 😀

Vonku to zatial vyzera na pekny den, snad to tak aj ostane 🙂

Mne na hlavu poradili v lekarni cephyl, ale vobec nezabera - teda aspon mne, ale niektore baby tu na konikovi pisali, ze pomaha ...no neviem 😒 ... asi jedine to prespat, ako pise byggyt 😅

Pekny den vsetkym 😎

mirunda
1. črc 2009

Zakrut, Ada - to je jako zkratka nějakého jména?Třeba Adriana?Nebo prostě jen Ada (nebo Aďa)?Jinak na kluka jsme měli taky Tobiáška, to byl děs se shodnout..mě se líbil Maxmilián, Samuel, Sebastian..ale všechno bylo hrozný.. 😠 Ale na Liliance jsme se shodli hned, to bylo daný, ale okolí to jaksi nějak nepochopilo, takže jsme se rozhodli, že u dalšího miminka nikomu neřekneme ani pohlaví, ani jména, nic.. prostě to všechno bude překvapení, abychom nemuseli poslouchat ty keci o těch, komu se něco nelíbí.. jinak Lilinka je naše první, my jsme hrozný mlaďoši 😀 Jsme spolu něco přes 3 roky a rok spolu teprve bydlíme, tak jsme víc dětí zatím nezvládli 😀 Jinak děkujem za pochválení tý naší kočky 😉

Michalko, dvě dvojky je paráda..oni kluci většinou píšou jak prasata a víc to flákají..

Venku je hnusně - teda jako hrozně moc sluníčka, vedro, dusno.. 😝 To je snad lepší být doma nebo já nevím.. jenže lilinka doma neusne na tak dlouho.. ☹ Tak to je dilema.. A když je zima, tak si zase stěžuju, že je zima.. asi nevim co chci 😀

evuse
1. črc 2009

Ahiojte.
Tady je dneska na padnutí, venku jak v prádejně a hnusný vedro. Musím ale na poštu, tak se asi přemůžu.

Mirun, jen já jí říkám " Rézi a Rézičko " a vzniklo to z Terezičky. Já jsem vůbec expert na komolení jmen a vymýšlení zdrobnělin.

A máš pravdu, že jména, ani pohlaví eříkat. Všichni mají potřebu to hodnotit, jestli jim se to jméno líbí. Ale o to my maminky přece nestojíme, že!

Zákruta taky mě bolela hlava. Hlídej, jestli opravdu dost piješ, případně si můžeš vzít paralen.

Míšo jako prase píšou nejen kluci... Já jako prase píšu do teď. Dokonce jako "prase levou zadní"

zakruta
1. črc 2009

Prespat to je dobry napad, ale v praci za PC to tak dobre nejde 😖 vecer to tak ale delam 🙂 ! Piti pohlidam, na cephyl se preptam, popr. lupnu paralen, kdyz to bude uz k nevydrzeni. Dekuju za rady!!!
Mirun, Ada je samostatne jmeno jako takove. Libi se mi, ze je kratke a vpodstate kazde prijmeni k nemu muze byt... a Sebastian je taky moc pekne jmeno 😉 treba pristi ditko....? 😀 Ja jsem s pritelem rok a pul a bydlime spolu rok... nekdo rika, ze jsme to uspechali, ale nam to tak vyhovuje 😵 pravda, svatbu jsme chteli mit pred mimcem, ale hormonum neporucime 😀 😀 😀

evuse
1. črc 2009

Teda holky, byly jsme až na ruhé stránce v diskusích!!! To je teda úpadek.

Adel jak to máš s těma nehtama? To pracuješ každej den? Kde pořád bereš zákaznice? A kolik jich denně stihneš? Děláš doma? Já jdu konečně zítra, už to mám zas děsný, chodím po 3 týdnech a je to takl akorát. Tchyně chodí po 6! a i po tak dlouhý době o má pěkný a neodlupujou se jí. Nechápu...

michala.l
1. črc 2009

Ahojte,
tak uz mam doma aj postielku ... riesim uz len dilemu, ci zmontovat alebo vydrzat 😀 ...

Byggyt, ako? Dozvedela si sa uz? 😅

Evus ozaj, ako po ockovani? Terezka to zvladla bez trapenia?

Ja este tvrdnem v praci ...este hodinku aj kustik a idem do postele ...huraa, ale jedine pozitivum to ma - mame klimu, takze tu nie je dusno 😀 ...

Tak dobru vsetkym ....ak sem este niekto zavita 🙂

mirunda
2. črc 2009

čauky!
Tak já se dneska vůbec, ale vůbec nevyspala.. ☹ Lili usnula už ve 20hod, já myslela, že se ještě probudí kolem 22hod na kojení, ale to se nestalo, probudila se až o půlnoci, pak ve 3hod a pak v 6hod.. tolikrát v noci se mi nikdy nevzbudila..jsem total - nezvyk.. hlavně jsem neměla možnost odsát v noci mlíko.. ☹ Tak snad ho po mě večer nebude chtít, jak je zvykem.. ☹

Dneska bude zas takový vedro a dusno..to ani nemá snad cenu chodit ven.. jenže co celej den doma..?

macalc
2. črc 2009

Ahojte babenky.....
mirun aj u nas to vyzera na poriadnu horucavu ale aj ked nepojdem nikde tak mam co robit uz mam kompletne vsetko oprate vsetky ,ale vecicky a treba ich zehlit len sa neviem k tomu nejako dostat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
A co sa stalo ze Lilinka bola tak casto hore ved to ona nezvykla tak casto vstavat

byggyt
2. črc 2009

Ahojte, tak ja stále ešte nemám výsledky ☹ , Macalc- ako sa cítiš? už je lepšie s nohami? Aj tu to dnes vyzerá na horúci deň

macalc
2. črc 2009

byggyt ani sa nepytaj stale je to to iste ale co uz ked lezim tak je to v pohode ale aj varit musim pre mojich hladosov ved to uz nejako vydrzim 🙂 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

byggyt
2. črc 2009

Macalc- tak sa šetri, ja dnes iba ryžu dovarím mám ešte soté zo včerajška, zajtra sa chystám na šúlance s makom keď ovšem dostanem kúpiť pomletý mak, no ale ja by som asi mak nemala že? Tak si dám so strúhankou, ale keď to už neni ono ☹ Ešte dobre že som na nete našla recept

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru