Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

misa.p
8. pro 2008

Ahoj těhulky,jak se dnes máte🙂?

petrach
8. pro 2008

ahoj holky,jsem tu zase..
byli jsme venku a pak meli navstevu,ted musim zehlit,ale vubec se mi nechce 😠
vecer mivam osobni krizi,nic uz se mi nechce 😔 akorat spinkat

kacenka_82
8. pro 2008

Přidávám se mezi těhulky, baculky.Můžu????Tak já jsem před otěhotněním měla váhu 83 kg a už mi vyskočila o 12kg navíc.Samotnou mě to dost trápí a vím, že manžel má rád buclaté tvary,ale ne až zase tak.Když jsme spolu začínali, tak jsem měla 60-65 kg, co bych za to teďka dala.Taky dost trpím na otoky a mravenčení, což asi způsobuje ta váha.Taky vám holky trnou prsty??

kackabrcka
8. pro 2008

zdravim kocky 🙂

EVUSE ja nakupujem hlavne cez nett na mimibazar.cz a mimibazat.sk tam sa mi podaria kupit aj veci tommy hilfigera - mam zatial len dobre skusenosti.. nakupujem aspon pre inych ked nie pre seba 😢 ved co uz si len kupit na tehulkovanie ked clovek sedi viac-menej len doma.. bud. manzela kamosi su len sami fajciari a je to len o pive a ja tu v nemecku vela kamosiek zatial nemam.. takze som skor doma, pri nete, pri hrcoch-vareni a peceni no a este pri nemcine..
KAPUSTOVA POLIEVKA je polievka so zelý / sorry neviem riadne po cesky.. ale z kysleho sudoveho.. idem tam kupusta zemiaky hriby-susene a potom mlieko a smotana no a do taniera este susene slivky.. no a potom kapor a majonezovy zemiakovy salat 😀 na to sa tesim na typicke slovenske vianoce doma lebo v nemecku tu zvyknu mavat ako keby parky ci klobasky so zemiakovym salatom 😝
PS-po nejakej tej stole na svadobny stol sa musim poobzerat aj ja este..

Pekny vecer vam vsetkym zelam.. brcka

petrach
8. pro 2008

kacenka to neni jen tou vahou,to trnuti,ja to mam i bez tehu,je to z narocne fizicke prace,ta tomu pomaha hodne a od krcni patere,rekni to svemu dr.,pisou na to aspon magnezko v tehu,beru ho taky 😠

petrach
8. pro 2008

kacka to staci se prestehovat do jinyho meste a clovek je vic sam,ze nezna skoro nikoho
ja jsem se prestehovala k manzovi na domek a bylo mi hodne smutno,kamaradky si najdes pak pri miminku,
budes znat maminky z celeho okoli a hlavne ty,co budou mit deti stejne stare 😉

kacenka_82
8. pro 2008

Petrach, ale mě to začalo až v těhu.Začali mi otékat ruce v práci a tak mi doktor dal od 12 tt neschopenku.Holky přiznám se, že já taky kouřila a v těhu přestala.Jenom se bojím, že pak zase začnu.Sice mi to teďka vadí, když je manžel cítit, ale sem tam mám chvilky, kdy bych si s chutí dala, ale ovládnu se.
Jo a já na ty otoky dostala prášky.Doktor mi říkal, že asi zadržuju sůl a ta zadržuje vodu.Sem tam mám pocit, že mi upadne zápěstí a nebo, že jsem vytratila kotníky a mám místo nich bolavé papuče.

petrach
8. pro 2008

kacenka tak to jo,to zpusobuje i vaha,byla jsem pri prvnim tehu natekla jak balon a dnes jsem hledela jak mam otlacene ponozky-lem a to mam ted ponozky co netlaci,takze uz to zacina

bambi02
8. pro 2008

ahojki, mozem sa k vam pridat bambulky? precitala som si prvu stranu a uplne ma fascinoval vyraz OTP (okrasny tukovy prstenec) - fantasticky vyraz 🙂 ...meriam 1,81m a pred dva a pol rokmi som mala 61kg, teraz je to horsie, pricom sa tiez stravujem ako predtym (islo to o nejakych 20kg hore)...a kedze som v 29rokoch este trosku podrastla a narastla mi aj o pol cisla noha (a pritom doktorka mi to nechce verit - samoska, tak ako uz tu bolo pisane, bolo mi povedane, ze sa nehybem a stale jem a tak) taktiez sa obavam tej stitnej. doktorka sice mala na nu podozrenie uz pred pol rokom, ale vysetrila ma sposobom, ze mi iba prehmatala krk....mno,a teraz by sme mali byt v 6tť plus 2 dni (k dokymu idem az vo stvrtok, aby nam potvrdil tuto nasu radost), a je mi dost jedno, ze budem riadna baba 😉 ...len nech sme zdravi 😉 ..hadam stovku neprekrocim, uz teraz sa citim sem-tam ako slonik a neviem co bude ked budem mat problem s prevalovanim sa zo strany na stranu 🙂

petrach
8. pro 2008

bambi vitej do klubu 😉
na tu stitnou ti musi vzit krev,aby to zjistila jak jsi na tom..ja ji mam 😠
gratuluju k miminku 😉

a ted preju vsem dobrou noc a hezke sny..dva dny tu nebudu,tak vas pak doctu 😉

bambi02
8. pro 2008

dakujem petrach si zlatucka, dobru nocku aj my ideme spinkat 🙂

evuse
9. pro 2008

Ahoj holčiny.

Gi2504 práškky na tlak jsme začala brát asi v 7tt a je to Dopegyt, beru ho pořád, zatím stačí 1x denně. Mám koupený tlakoměr, takže si teď tlak hlídám, když mi nějak není dobře, tak si změřím, zatím v pohodě. Vždy několik dní před kontrolou tlaku u obvodní dr. si měřím 3x denně, aby měla přehled jaký tlak mám doma v klidu.

Kackabrcka , na mimibazaru a mimiaukci jsem i několik hodin denně 🙂 . Zrovna včera mi došlo pět ! balíčků, to jsem byla šťastná 😀 Nejdřív jsem nakupovala jsem miminčí a občas pro sebe, ale teď i na vánoce. Třeba pro švagrovou jsem si vydražila krásné ručně dělané hodiny.
Ta kapustová polívka, to je naše zalňačka, akorát tam dávám ještě klobásu. Ale s těma sušenýma švestkama, to je teda zajímavá kombinace.

Kačko a Peťo, s tím přestěhováním do jiného města ( státu) to je fakt. Já se přestěhovala taky za manžou do baráku. Ale naštěstí on je hodně společenskej, má hromadu známých, kolem místního fotbalu, taky kamarády už od školy a z dětství, kteří tu pořád bydlí. Už než jsem se nastěhovala, tak jsme sem chodili do hospody a na fotbal do kantýny a na různé akce. Mám teď tolik známých a kamarádek, co jsem neměla nikdy. Jsem za to hrozně ráda, jinak by to pro mě bylo fakt těžký. My sice bydlíme na okraji prahy, ale je to prostě vesnice. Autobus 1x za hodinu, není tu ani trafika, jen malej konzum.

Kačenko, svoje kotníky jsem nedávno ještě po ránu vídala, ale teď už od rána bambule a večer ještě větší. Naštěstí to nijak nebolí, jen se zařezávaj ponožky a nezapnu kozačky 😢

evuse
9. pro 2008

Ahoj Bambi, jsi docela vysoká, na tobě se ty kilča rozloží a určitě to není tak moc vidět.
Já za poslední tři roky přibrala si 15 kilo, prostě jsem spokojená, zamilovaná, tak jím. A noha se mi takly zvětšila asi o půl čísla, ale myslím si, že je to buď sádlem, a nebo prostě tou váhou trochu poklesla nožní klenba a noha se protáhla.
Moje známá, která je taky kolem 30 let, tvrdí, že se jí právě v tomhle věku nějak změnil metabolismus a začala taky přibírat, ačkoliv jí pořád stějně, má pohyb, cvičí....
No fakt by mě zajímalo, co bude s váhou, až porodím a odkojím

marianeta
9. pro 2008

Caute kocky!

K tym opuchnutyn noham: Ked som bola tehu opuchali,ale ked som porodila,moje kotniky zdvojnasobili svoj ojem.To trvalo este 4 tyzdne po porode.
Ked som sa obula mala som pocit,ze mam o 2 cisla mensie topanky 😀

evuse
9. pro 2008

Marianeta nestraš mě ! 😒

marianeta
9. pro 2008

Nestrasim fakt mi tak opuchli ja som si myslela ze konecne obujem topanky.
Dost ma to prekvapilo.
Ale tak to nemusi byt aj tvoj pripad samozrejme.MOzno som ina 😀

kacenka_82
9. pro 2008

Ahoj holky, tak dneska je mi strašně.V noci mi natekly ruky a nemohla jsem kvůli tomu spát.Levé zápěstí mám jak přiškrcené a strašně mě bolí.Už ať mám tohle období otýkání za sebou.Dokonce, když škrábu brambory, tak na třikrát, protože necítím prsty.A to dodržuju všechno, co mi doktor nařídil.Omezuju sůl, nepiju minerální sycené vody a snažím se odpočívat.Holt si to těhu vychutnám asi se vším všudy.
Ten název Okrasný tukový prstenec se mi taky líbí.Je to moc milé a zní to hezky.
Holky a taky jsem chtěla podotknout, že jsem tolik přibrala, že jsem přestala kouřit.Myslím, že se to někde projevit muselo. 😠

zuzkaaaa
9. pro 2008

ahoj baby, môžem sa spýtať... som silnej postavy a lekar mi oznamil že budú problémy pri sone pretože viditeľnosť je obmedzená, máte aj vy takéto problémy? alebo len ja? som z toho smutná ☹

kackabrcka
10. pro 2008

PEKNE RANKO kocky 😎
pridavam sa k diskusii o prestahovani ja zo presla zo slovenska do nemecke len kvoli buducemu manzelovi.. zatial tu nemam kamosky ziadne nakolko byvame v malej dedine ale ak sa mi podari chodit na tehu gymnastiku tak hadam tam spoznam aj nejake nove tehulky.. inak som odkazana na email a vacsinou sedim doma.. priatelovi kamosi nemaju priatelky takze ziadna slava..
EVUSE no mimik poznam mam dokonca kocarik zo zlina a vacsinu darcekov som poriesila cez nett, baliky chodia domov takze sa tesim ked 15.12. budem v SR..
a susene slivky davame do kapustnice aj my zrovna pondelok som si uvarila uz taku predvianocnu tak sa napchavam 😀

brcka

petrach
10. pro 2008

ahojky tehule,
tak s tim otekanim vas zacinam dohanet,hlavne nohy..je to des..
zuzkaaa ja na utz. zadne problemy nemam,spis ze je prcek linej a nechce se otocit,takze se neboj,uvidis vsechno 🙂

zuzkaaaa
10. pro 2008

petrach ďakujem za milé slová uvidíme v januári čo povie lekár, dúfam už viac uvidím 😒

andy80
10. pro 2008

Ahoj holky, sice nejsem těhulka, ale jsem pořádná baculka. Při prvním těhu jsem přibrala 27kg, které jsem nikdy nesundala, při druhém jsem přibrala dalších 12 a sundala jsem jen 3, takže bych potřebovala zhubnout asi 35kg. Nevíte někdo jak?

Jinak otoky jsme měla při obou těhu a taky dost vysoký tlak. Brala jsem prášky, takže to bylo o.k. A na UTZ při prvním bylo všechno v pohodě a při druhém si pan doktor rýpnul, že je to špatně vidět, kvůli mé postavě. Když sem chtěla fotku, tak že tam nebude nic vidět. Výsledek u mě v albu. Myslím, že tam byl mimís vidět ukázkově.

jabera
10. pro 2008

ahojte. som tu prvy krat, ale konecne som nasla temu, kam sa mi chce pisat.... som v 24. tt a prirala som tolko, az mi je z toho zle... vzdy som mala problemy s nadvahou, aj ked vdaka delenej strasve som uz roky bola v medziach normalu, aspon podla mojich meritok..... ale po otehotneni som sa rozozrala aj vdaka tomu, ze som prestala fajcit a taha sa to so mnou stale... nechcem sa vidiet pred porodom....

petrach
10. pro 2008

zuzkaa to fakt neni o tom jaka jsi,to je blby pristup doktora,ten muj je v pohode,jeste se tomu sama smeju kolik me pak bude a on me ted dokonce chvalil ze jsem pribrala podle tabulek,nenech se zdeptat 🙂

jabera vitej do klubu 🙂

zuzkaaaa
10. pro 2008

petrach tak to je pravda lebo niekedy vie byť protivný, je nálodový, ale inokedy zas veľmi ochotný a na všetky moje zvedavé otázky odpóvie, ale úprimne dosť blbo som sa cítila, a bola som veľmi smutná, už sa neviem dočkať kedy pôjdem na budúce a čo uvidím na sone, 😒

petrach
10. pro 2008

zuzkaa tak si ho nevsimej,s tim ted neudelas nic,jen budes nervozni a smutna 😉 uzivej si to a hubnout budem az pak 😉 ja mam taky krasne fotky z utz,jen je sem neumim dostat,abys vydela ze kecal 😉

marianeta
11. pro 2008

Zuzka
Fakt si z toho nic nerob.Vsetko dobre dopadne uvidis.
A co este vsetky spite?
Ja uz strasim od 6:00 🙂

Jabera v poho ja som myslela ze sa nezmestim na operacny stol.
Ked som ho uvidela aky je uzky som mala pocit zes neho spadnem 😀

petrach
11. pro 2008

marianeta ja jsem hore od sesti,ale nebyl cas,vypravit malou do skolky a hned hura do kauflandu,dokud tam neni hlava na hlave

marianeta
11. pro 2008

Peta tak to ano.Ja ked idem na nakup tak mam pocit,ze ide tretia svetova 😀 ludia nakupuju ako divy.

petrach
11. pro 2008

je to fakt desny,jenze co delat.jist chceme 😝
jsem vzdycky uplne hotova,ale musela jsem jeste navarit...jsem ted porad unavena,sotva chodim,pritom pred tehu jsem byla plna energie,navic se mi blbe spi s pupkem,uz at je duben 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru