Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

adua
2. říj 2009

Ahoj holky, já jsem z Prahy 4. Modřany, ale myslím, že by nebyl problém někam dojet. 😉

evuse
2. říj 2009

Jaber, tos mě uklidnila, už jsme chtěla zááávidět.

Prosím tě, hulahopom sa naučí krůtit každý 😀 . Jako holky jsme s tím hrály školku. Podobně jako se skákala školka přes švihadlo, nebo házela s míčem. Víš co myslím? Má to 10 stupňů od nejjednoduššího úkolu s hulahopem (míčem, švihadlem) až po těžké. Vlastně podobně jako skákání gumy.

Aduo, to jsem takřka na druhém konci města

mirunda
2. říj 2009

Jaberko, to ti neporadím, kolik toho mají děti sníst, Lili mi zeleninu nikdy nedojedla, ale nemyslím si, že by jedla málo, jen toho asi dělám moc 🙂 Ale kaši mi sní vždycky všechnu, to jí dělám podle návodu na krabici..
To je bezvadný, že půjdeš taky na vítání 🙂 Já si to moc užila, ikdyž jsme peníze nedostali 😀

Zuzi, jsem ráda, že je Sofince lépe..

Adua - jsem taky z Prahy 4, kousek od Zelenýho pruhu, nebo taky kousek od Žlutých lázní, to znáš asi lépe 🙂 Hrozně bych chodila běhat, ale nevím, jak bych to udělala.. a nechceš s náma chodit na nějaký aerobic?Našla jsem něco na Praze 4, jezdí tam bus číslo 205. Najdu link a pošlu ti to kdyžtak do IP.. přeci jen - ve více lidech se to lépe táhne 😉

evuse
2. říj 2009

Jaber dávka příkrmu je 150-200gramů. Záleží na tom, kolik toho Bárt spápne.

edita84
2. říj 2009

diki mirunda je fakt pekný pridávam hona moju top listinu na prvé miesto.

mirunda
3. říj 2009

Nemáš za co Edit 🙂 Jak dlouho se snažíte o další miminko?

jabera
3. říj 2009

evi, dik za mnozstvo, tusim som to aj citala.. moj problem je, ze neviem akym tempom mu davku zvysovat - to neviem. este mi nekakal odkedy mrkvujeme... kym som len kojila, to bolo ok, ae myslela som, ze jak zacneme papat, tak sa sere denne, tak nevim...

zuzi, aspon teda dopredu si nieco dostala... ja teda kytku po, ale tot vsjo.... ja sperky nenosim, ale tak nejak som si myslela, ze za porod si zasluzim, sakra.
som rada, ze je sofii lepsie. a dala vam lieky pre nu? to mi nejak uniklo.

mirun, no ja tak vies kam mozem ist a nie na vitanie.... ale boris ide o tyzden do blavy, tak skakne pre prachy... a tie dame mamine, tak aspon nieco z toho bude uzitocne.

evuse
3. říj 2009

Ahojte holčičky.

Jaber jestli ti nekakal už pár dní, tak mu radši kup šťávu se švestek (slivky myslím po vašem). Protože po mrkvi a ostatní zelenině jsou ty bobky dost tuhý. Tak aby ho nebolelo bříško. Tereza to má řidší jen po ovoci, ale po zelenině pekelě tuhý. Ale kadí každej den.
A zvyšování dávky asi záleží an tokbě, kvůli tomu, že vlastně musíš vypustit jedno kojení, tak aby jsi neměla problém s mlíkem. A taky na tom, jak umí Bárt jíst lžičkou. Já Tereze dala hned druhý den celou skleničku -120g, ale už lžičkou jedla dobře, uměla to už z kaše.

mirunda
3. říj 2009

ahojte!
Jaberko, kojíš ještě po papání zeleniny?Já už teda ne, vypustila jsem kojení 2x denně, jaká krása 😀 😀 Někdy si jen řekne, že má žížu, tak si trošku cucne, když nechce čaj nebo vodu.. Jinak mi Lili kaká taky každý den..

jabera
3. říj 2009

holky, ja kojim po zelenine este, vlastne preto, lebo si potom hned lahame na obednajsi spanok a to je jedine s prsom. ale je pravda, ze dnes uz moc nepil potom, asi uz bol plny, mal skoro celu tu 120 sklenicku. ja si z nej robim odmerku, aj ked mu varim sama. ale je pravda, ze zatial moc nejedol. no, asi kupim tie slivky... ale neboli ho brusko, to vidim. dnes uz mal aj cukinu v mrvicke a chutilo jedna radost. on papa lyzickou uplne krasne, mozno vdaka tomu, ze tu je "d" v prasku, ktory sa rozpusta vo vode v lyzicke, takze odjakziva to tak dostaval.

mirun, ja som zacala poctivo odstriekavat, kvoli buducemu vareniu aksiciek, ponevadz je alergicky na mliecnu bielkovinu a musime pockat, kym zacneme skusat aj take... a kedze sa mi zda desne drahe umele mlieko, robim toto... nebavi ma to, nebudu lhat... ale robim to hlavne vecer, ked si nieco pustime, teraz sme pozerali " vypravej" a to mam 120 ml, ani neviem ako...

zuzkaaaa
3. říj 2009

ahojte babenky...
janka áno dostali sem lieky antibiotiká, ozaj dnes som sofinke vyskúšala len tak zo srandy mrkvu, v obchode som uvidela výživu tak som vyskúšala len tak jednu lyžičku a jej to očividne chutilo, ani nevyplúvala, ja som sa rozhodla že od 4 mesiacoch jej pomaly začnem dávať mrkvičku a jablčko... 😀

macalc
4. říj 2009

dobre ránko babulky.....

ako vam je uz dobre vaše babulky už papajú aj tuhú stravu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kamoškin priatel raz ked mal ich maly 3 mesiace tak ho nachoval fazulov a aj sme sa cudovali že malemu nic nebola ale buval 7 hodin v kuse 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jabera
4. říj 2009

zuzi, tak fajn, len pockaj do tych 4 mesiacov, predsalen... ale aspon vies, ze bude dobre papat.

maci, tak to dobre dopadlo, mohol mat bolave brusko... ja doteraz nemozem fazulu, bartovi je zjavne potom zle. aj kapustou som ho potrapila, chudacika, neviem, kedy si dovolim mu to dat spapat, ale to sa aj tak az neskor dava kvoli dusicnanom... ale zelena fazulka sa uz moze skusat, ale ja si to aj tak mienim posunut...
no a ako ti je? uz tusis manzelov navrat? a mlady ta poslucha?

macalc
4. říj 2009

jabera som celkom v pohode sem tam ma chyti myslienky okolo porodu ale potom ma to prejde manzel mal prist dnes ale este tyzden sa tam zdrzi a ,ladeho som vo stvrtok vyslal ku starej mame ale inac poslucha

jabera
4. říj 2009

jaaaj, tak ty mas aku pohodu!!!!!! uzivaj si, kym je cas...

macalc
4. říj 2009

jabera ja si to aj uzivam kym som sama ani varit nemusim tolko ako ked sme vsetci doma 😀 😀 😀 😀 a spat mozem do kedy chcem uz davno som nemala taky veget.

jabera
4. říj 2009

spravne, presne tak by som to aj ja robila... boze, uz si ani nepamatam, ake to bolo, ale bolo to, to viem, hahahh
ku koncu tehotestva som lezala v posteli cele popoludnie a citalala som si, alebo spala a kukal dvd, v lepsom pripade som sa ucila nemcinu... jaaaaaaj.....

petrach
4. říj 2009

Ahoj kočky 😉
jdu k vam kuknout jak rostete..uplne kukám jak je Terezka šikovná,tolik pohybu 🙂
Bartík jsem si všimla se pořad smeje,bude to pekny smíšek,že jo?
Sofinka už je hotová slečna,dyt je to chvilka co jste jeli z porodky.. 😉

holky to to letí co? a jak se máte?
četla jsem Že Sofinka marodí 😒 to my taky,ale už je líp,ani teploty nebyli,jen desná ryma a z toho kašel..mame na to sirup a koupila jsem od Justu Timianovou mastičku a fakt doporučuju,krasne zabíra..
jinak máme očkoaní a vahu před 3 tydny 6400 😀 jedlík po mamince

holky mejte se moooc krasne,musím chodit častejc,ostuda 😉

edita84
4. říj 2009

Ahoj mirunda je to len mesiac čo pracujeme na mimi takže uvidíme čo bude či sa nám to vydarí.

adua
5. říj 2009

Ahoj holky.
Aerobic by byl určitě fajn - záleží na tom kdy, protože už chodím do práce a Brambora do školky, ale určitě by to nějak šlo. Běhat bych klidně i chodila taky. Stačí doběhnout z Modřan do Podolí. 😀
Tramvaje v případě nouze jezdí dost pravidelně, takže pro mě to není problém.
Tak prosím dejte vědět, ráda se přidám. Ať se mi zvedne sebevědomí... 😉

mirunda
5. říj 2009

Ahojte kočky..
Jaber, klobouk dolu, že ještě odstříkáváš!Jako chápu, že to děláš pro Barta, ale nevím, jestli já bych na to měla sílu 🙂 Teď kojím vlastně tak 4x za den, to je paráda.. ještě kdyby mrcha spala celou noc v kuse 😒 🙄

Edit, tak to držím moc palce!Určitě se to vydaří.. a Beatka chce sourozence? 🙂

mirunda
5. říj 2009

Adua - tak se dohodnem.. kámoška chodí taky do práce, takže bychom chodily někdy odpo nebo k večeru.. pošlu ti do IP, co jsem našla tady nejblíž a takovýho přijatelnýho, jinak kámoška pracuje na Pankráci, takže taky kousek.. ale kdybys věděla o něčem jiným, tak se klidně dohodnem, já to jen potřebuju mít kousek, protože stále kojím a malá je teď taková maminkovská, že někdy nechce u nikoho být, jen u mě.. 😝

edita84
5. říj 2009

jasne že chce ona je zbláznená do babatiek ona vybrala už aj meno pre chlapca Adam no uvidíme či jej to schválime. 🙂

mirunda
5. říj 2009

jéé, to je bezvadný.. a pro holčičku nemá?Chce brášku? 🙂

edita84
5. říj 2009

no to neviem ale toto meno má z rozprávky ale ked sa jej pýtame chce sestričku ked jej hovoríme ako sa bude volať tak sa jej to aj lúbi dievča bude asi Chloé.

jabera
5. říj 2009

teda, ja sa asi prestahujem do prahy, viete ako by som chodila s vami cvicit?! boooze, to by bolo.. mirun a kuba s borisom by nas vonku cakali s kocikmi, keby bola nutna 1. pomoc... jaaaj, to by bolo..
ja mam uz nahradny prgram za skakanie, ked sa mi nedari ist do zahrady v case, ked ma nikto neocumuje.
mam taku trasu, fakt zaberak, trva mi to asi 1,5 hodky strasne rychlou chodzou a polka z toho je do kopca, tak snad to pojde..

mne sa dnes moja pazravost vypomstila, bart plakal, chcela so, si k nemu lahnut a rychlo si urobit rohlik a tak som sa porezala do ukarovaku, ze mi az blbo doslo... fakt hlboke jak svina. tak mi treba.

zuzkaaaa
5. říj 2009

ahojte babenky...
tak mi máme za sebou očkovanie do oboch nožičiek celkom pekne sme to zvládli plakala len ked jej pichli a potom ešte asi minutu a potom sa už nahlas smiala 😀 za 6 týždňov nás to znova čaká lekárka jej dnes pozerala ďasná tvrdí že prvý zúbok bude horný a že Sofi asi vyjdú skôr asi to už videla na ďasne, neviem však uvidíme 😅

jabera
5. říj 2009

zuzi, no tak vy uz zubatite????? sa nezda sofinka... asi uz chce rezne jest! a super, ze ockovanie bolo tak fajn za vami.... cize uz asi zdrava, ze?

peti, no a veruze by si sa tu mohla castejsie ukazat.....

jabera
5. říj 2009

baby, este nasa najnovsiafekalna prihoda...
vcera vecer bartik 1.x kakal odkedy papa. a este sme sa tesili, ze ake ozajske hovienko uz ma. no a dnes rano, este nebolo 5, zrazu pocujem, ako tlaci, chudatko, uplne funel, jak chlap a potom plaaaac! nakoniec vykakal 4 hovienka, tak mi ho bolo luto. asi dame pauzu s mrkvou.

edita84
5. říj 2009

jabera skús dať malému džúsik toma s vlákninou to aj nám dodnes pomáha.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru