Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zahrika
6. dub 2010

Caute zienky..otazka.. kedy vam zacalo byt v tehu prvy krat zle? v kolkom tt??

awalancha3
6. dub 2010

ahoj zahrika....... ja som 7TT a niekolko dni je mi uz zle......

jabera
6. dub 2010

zahrika, no, mne sa zda tiez, ze tak v 7 tt... uz ti to zacalo, ci len chces este postihat veci 😉 ale neboj, je par percent, ktorym sa to vyhne. ja teda nemam vobec pekne spomienky na to obdobie....

pocahontas35
6. dub 2010

Janka: v noci by sa aj dalo, vstavame 2x, ale cez den to je horsie, chodim s nim von a spi aspon vonku v kociku, lebo vnutri sa mu nechce, momentalne je este hore a vykrikuje ako "stary chlap" je zlatucky 🙂
Zahrika: mne bolo zle 5 mesiacov, ale neviem v ktorom tt to zacalo, ale asi hned na zaciatku , strasne ma napinalo, ale vracala som len 3x a to napinanie som predychavala na balkone 🙂

zahrika
7. dub 2010

jooj ste ma nepotesili.. a ja si naivne myslela ze ked este nic, tak som zahojena 😀
no dufam ze to nebude take zle a prezijem to.. v praci by to bolo asi tazsie, ale co uz 😕
jaaj, ze dobre rano prajem 😅

mirunda
7. dub 2010

ahojky, tak vás asi nedočtu, nestíhám :( Lili už je vcelku ok, jen jsem vám to přišla říct 🙂 Tak jsem ráda..

Zahrika, já třeba patřila mezi těch pár procent maminek, kterým v těhu nebylo špatně vůbec.. jsem dítě štěstiny 🙂 Já si těhu užívala od prvého začátku, jíst jsem mohla co chci, kolik chci, po ničem se mi špatně nedělalo.. možná by mi bylo špatně, kdybych se nenajedla 😀 😀 😀

hanula83
7. dub 2010

Zahrika, mně začalo být zle od 5 tt, myslela jsem, že mám nějakou nevyléčitelnou nemoc 😉, těhotenství mě napadlo až pozděj a vyloučila jsem ho negativním těhotenským testem... U dvojčat to ale může být trošku jiné, měla jsem vlastně dvojnásob toho HCG, který způsobuje ty těhotenské obtíže.

Miru, tak hlavně že je to lepší, jsem ráda taky 🙂

lulupopo
7. dub 2010

ahoj zahrika, mne bolo zel od 6tt a trvalo do cele tehu... pocahontas ako sa mate?? Maly mi na chvilku zaspal tak som si sadla za pc a zerem bryndzove halusky....som unavena ako pes.... dnes to vidim zas na taky den, ze spat bude len vonku.... trapia nas vetriky...dala som mu po kojeni espumisan, ale ten mi vygrckal, tak som mu masirovala brusko flatulinom... na chvilku to zabralo...ale viem, ze jeho spanok bude mat kratke trvanie, lebo ho zobudi tlacenie... inak baby kolko ste schudli po porode... ja mam teraz 89 kg....no mojim snom je mat aspon 75 kg ach.... dufam, ze sa mi to niekedy splni... teraz velmi nemam cas tu chodit, lebo lietam okolo maleho a este ma aj skolske povinnosti kvaria, vencenie psa a cez tyzden starostlivost o domacnost, kedze moj muz orbi od nevidim do nevidim... aspon, ze eistuju vikendy, vtedy mi pomaha ako sa len da.........

martasl
7. dub 2010

ahoj holky.tak jsem se sem konečně dostala.u nás velikonoce šly mimo.holky u babiček,já v práci a manžel schovanej doma.

byggyt-no klobouk dolů 😀 za jak dlouhou dobu se ti tak krásně podařilo zhodit??radost pohledět 😉

no nevím co to bylo,ale hromada známejch i v práci taky měli nějaké střevní potíže+zvracení.naštěstí se to naší rodině vyhlo(zatím) 😉

dnes jsem byla s holkama na utz štítné žlázy.pořád tam chodily maminky s miminkama.nejdřív jedno-to jem ještě zvládala,pak druhý a to už jsem začínala být na měkko.naštěstí jsme šli do ordinace,jak jsme vylezly,tak další mimi.prostě jedno hezčí než druhý ☹ ☹ ☹ málem jsem se rozbulela ☹ v posldní době pořád řvu a nevím proč.jsem úplně mimo...

dnes je u nás nááádherně,doufám,že to vydrží 😀 😀

lulupopo
7. dub 2010

a suhlasim s jaberkou... ja tiez nemam na tehu nejake uzasne spomienky, /baby som tu pravidelne atakovala svojimi staznostami/ som rada, ze sme to zvladli do konca... radsej budem nevyspata z toho, ze sa treba starat o maleho....lebo fakt ja som mala velmi narocne tehu... i ked to, ze som bola uplne hotova som zurocila pri porode...kt. bol sice dlhy a narocny kvoli mojej preeklampsii...ale zase som nemala silu ani kricat pri kontrakciach.... a ked som sa po nekonecnych hodinach konecne otvorila, tak som maleho odrodila na 4 zatlacenia... sice som cela bola nastrihnuta, dotrhana....pozasivana....ale uz mame za tym a vsetko sa hoji a preboli...

martasl
7. dub 2010

lulu-taky sis teda užila.ale stálo to za to ne??malej je nádherný miminko,koukala jsem ti na FB na fotečky,teda ten tak rychle roste 😀 😀 vypadá děsně rozumně 😀 😉

evuse
7. dub 2010

Ahojte holčičky. U nás byly velikonoce na prd. Žádnej koledník nepřišel. Očekávala jsme aspoň chlapečka od sousedů(naši svědkové na svatbě), který tu byl loni, ale nepřišel. Takže jsem koledy sežrala sama 😠

Mirun, to jsem ráda, že už je Lili OK, to muselo být dost hrozný, ještě když bylo blbě i vám.

Zahrika, mě bylo v prvním těhu blbě asi od 5tt.

Lulupopo, já jsme v porodnici nechala 12 kg, pak sjme během 3 týdnů zhubla si další 4, pak ještě asi 2 a pak jsme tečh 6 zase nabrala zpátky. Dneska se mi při pohledu na čísla na váze udělalo fakt blbě, už je tam 3 ciferné 😝 .
Chtěla jsem se tězeptat, jestli ti pomohly ten Fruktolax, nebo ten Regulax?
A Espumisan můžou už tak malé děti? Já se hrozím toho, že jestli budem mít kluka, tak taky bude mít probléms prdíkama, uplně mě to děsí. Pak budu hltat všechny vaše rady.

evuse
7. dub 2010

Byggyt, 26kg, to je naprosto úžasné, koukala jsem na FB na fotky, sluší ti to, ale pochybuju, že váhou patříš do této témy 🙂 .

Mirun, ty jakbysmet 😉

Ale ne abyste utekly někam jinam 😉

evuse
7. dub 2010

omlouvám se za překlepy 😠

pocahontas35
7. dub 2010

ahojte,

mirka: som rada, ze Lilinke je lepsie, velmi ma to tesi ...

Lulu: maly vnutri nechce spat, tak som bola vonku, v kociku si trochu pospal, teraz sa najedol a uz vykrikuje ... dnes som hore uz od 4h, lebo maly nechcel spat .. aj nas trapia vetry, potom je strasny krik u nas, tak masirujeme aj espumisan mame ... Samko si vyzaduje pozornost pocas celeho dna, no nic musim ist .. place ...

lulupopo
7. dub 2010

evi, fruktolax mi pomohol iba tak, ze mi povolil vetry.... potom mi lekar doporucil sirup duphalac... a to som sa konecne......pocahontas tak to mame presne rovnake... my sme teraz dosli z vonku, lebo tam mi zaspal, inak sme tiez hore od 4tej....som zvedava, kedy pride ulava.... posledne dva tyzdne.... ho to chudacika drzalo tak ze dva tri dni v kuse.... a to som uz nevladala... lebo samozrejem, ze sa chcel ukludnovat na ceciku... takze som ho stale prikladala a to bolo unavne... napr. vcera bol v kuse na prse od 17 do 20, 30 len som ich striedala.... vecer som ich mala ako take dve vysusene slivky....inak ked nas vetriky netrapia je to strasne zlaty chlapcek, ani neviem, ze ho mam, dobrucky, a marti my sa strasne na nom zabavame ake grimasy vie struhat.. stale ssa tvari akoby nad niecim rozmyslal najlepsie je ked si podoprie rukou bradu a rozmysla, pripadne si chyti celo rukou a zamraci sa...akoby riesil tazku filozoficku uvahu... 😀 je to pokladik a strasne rychlo rastie

martasl
7. dub 2010

jejda pocahontas-malej vám teda dává zabrat.ale určitě se to po pár týdnech dá do kupy 😉 hlavně hodně sil a nabij na sluníčku energii 😀 a co to fotečky??budou ještě nějaké??

martasl
7. dub 2010

ahoj lulu-jo ty dětičky děsně rychle rostou.já kdybych neměla fotky holek,když byly mrňavý,tak si nic nepamatuju 😅 Takže si to holky pořáááádně užívejt,fakt to děsně letí.a těším se na další fotečky 😀 😀 😀 😀

evuse
7. dub 2010

Holky, vy mě s těma kolikama opravdu děsíte 😒

mirunda
7. dub 2010

Evi, ty už za 2 měsíce rodíš!!!! To snad neni možný, jak to uteklo.. vždyť ty nemáš žádný pořádný břicho!!! Ty jo, kolik jsi přibrala za tohle těhu?? Já jsem z toho uplně paf.. 😅

simasla
7. dub 2010

ahoj holky - v sobotu jsem našla na testu // a jsem baculka(na váze mám trojciferné číslo :() , navíc mám vyšší tlak a beru na to 1 prášek každé ráno - Dr. jsem se již ptala a miminku ublížit nemůže, ale mám tak trošku strach - měly jste nějaké problémy v těhu??? Díky moc za odpovědi...

evuse
7. dub 2010

JJ Mirun a za 3 týdnu jdu na mateřskou, už zase 😀 😀 . Utíká to pekelně. A břicho teda mám děsný, ono to na fotce není vidět, ale určitě ho mám větší než s Terezou. Zatím jsem připrala asi 10kg, ale poslední dobou nějak žeru a hlavně pořád sladký, krom čokolád taky koláče a podobný zabijáky. Už na mě doléhá únava, tak se tímhle vždycky snažím vzpružit 😖 Bez poobědového kafe bach se snad nevyploužila s Terezou na procházklu.

Ahoj Simasla, já taky od prvního těhu až do těď i v dalším těhu beru prášky na tlak. K tomu jsem ještě měla těhenskou cukrovku, tu už teď v druhém těhu nemám. Miminu to neublížilo, je z ní pěkná dračice 😀 . Jiné problémy jsme v těhu neměla, tedy pokud nepočítám nateklé nohy, občas zácpu a stále rostoucí neohrabanost v závislosti na zvětšujícím se břichu. Tak se neboj.

mirunda
7. dub 2010

Evi, to je výborný 😀 ZASE na mateřskou 😀 Fakt máš větší břicho než s Terezkou? Ale 10kg není moc, ne? Teda aspoň u mě by to nebylo moc 😀 A těhu si užíváš? A co Terezka? Vnímá to nějak?

erikahla
8. dub 2010

Ahojte dievcence, ja so taka stastna, ze uz su sviatky za nami. U nas boli spojene aj s oslavou Eliskinych 5. narodenin, takze som si uzila priprav a vsetkeho co s tym suvisi az az. 2 dni sme mali same navstevy a na 3. den sa sibalo, takze väcsinu casu sme stravili doma, z coho sme boli uz riadne otraveni. Ako vas tak citam, mate to pestre - Miru, Lulu aj Pocahontas. A ako pise Evuse, vcelku mi s tymi chlapskymi prdikmi nahanate strach. Som zvedava, ako to bude u nasho drobca.
Ja som bola vcera na poradni a dr zistila, ze nas maly je strasny pohodak. &chcela pocuvat jeho ozvy srdiecka, ale nenasla ho na obvyklych miestach. Urobila teda uzv a zistila, ze drobec si pekne vegeti napriec celeho brucha. A ja ze preco som zvnutrra taka dokopana na vsetkych miestach a to on v tejto polohe dosiahne vsade. Kope ako spickovy futbalista na vrchole kariery. Ale hlavne ze je zdravy, som stastna !!! Vcera som okrem ineho musela pit aj tu sladku vodu. Aj napriek tomu, ze som tam mala 1/2 citrona, bolo mi z toho dost zle. Ale co by sme pre tych nasich mrnuskov neurobili, ze ?! Dufam len, ze tehu cukrovka mi nehrozi, to by bol o problem naviac. To najpodstatnejsie, co ma teraz trapi, zu bolave bedrove klby. Mam vazny problem lezat a vobec spat. Aj pri chodzi a sedeni to boli, ale menej. Nemate niektora nejaky dobry recept, ako si trosku pomoct? Moja dr povedala len VYDRZAT, to su tie hormony ! Ved drzim, ale fakticky to dost boli.
A zabudla som - dobre ranko vsetkym a krasny slnecny den !!!

martasl
8. dub 2010

ahoj holčičky 🙂

simaslo-především velikoá gratulace k //.A neboj já nejsem těhu a 3cif.číslo na váze mám už teď.a rozhodně nejsem sama.Všechno bude ok a pokud si nebudeš jistá,jestli je vše v pořádku,doktor ti poradí a určitě vše vysvětlí 😉

evus-no tak to máš opravdu za pár.fakt to děsně letí 😀 už se nějak připravuješ-myslím praní a chystání postýlky.ale na postýlku je asi ještě brzo,co?? 🙂

eri-hlavně že je malej v pořádku.a doktor ti na ty bolesti nic neporadil??
pro Elišku 🙂
Už nejsi žádný mrňousek,
zas jsi větší o kousek.
Malé jsou Ti pantoflíčky,
na dortíku jsou další svíčky.
Jak už jistě správně tušíš,
jedním dechem je sfouknout musíš.
Ať se Ti vyplní všechna Tvá přání,
a šťastný úsměv na Tvé tváři 😉 🙂 😀

miru-jak pokračují přípravy??co ty šaty na Lilinku,už si sehnala,nebo budeš dávat šít??

pocahontas35
8. dub 2010

Ahojte,

tak ja dnes taham od 02:30, a este som nespala a vyzera to tak, ze do postele sa dostanem mozno vecer 🙂 Maly dnes vytvoril rekord spal od 19:30 do 02:30 🙂 dostal papat a potom este od tej 4h do 8:30 spinkal, a ja som od 4h zehlila plienky, upratovala, lebo cez den nemam sancu a uz som z toho bordelu poriadne nervozna 🙂 ved to poznate 🙂
Momentalne som ho ulozila, ale natahuje sa, sermuje rucickami, mrnci, vyzera to tak, ze ho obleciem a pojdeme von, lebo je akysi nepokojny a ja budem dufam, ze na prechadzke nezaspim 😀
Erika, som velmi rada, ze si s malym v poriadku. Velmi sa z toho tesim.
Musim, place ... ideme von ...

erikahla
8. dub 2010

Marti, dakujeme za krasnu basnicku. Teba je v tej praci skoda, mala by si sa dat na umelecku drahu 😀 Co sa tyka tych bolesti bedrovych klbov, dr mi nedala nic. Vraj je to vsetko hormonalnymi zmenami a treba len vydrzat. Ty kokso, ale ja mam este pred sebou riadnu streku, tak si to neviem dost dobre predstavit 😝
Adka, to mi je vcelku luto, ze maly s tebou takto "mava". Ale u nas to bolo s Eli tiez velmi zle. Stale sme sa utesovali, ze sa to upravi a ona po prvykrat prespala noc, ked mala viac ako 3 roky. Ako mimino mi spala cez den tak 20 min, neskor od 1/2 roka 2x denne hodinku, no a v noci to bola hruza. S mm sme sa pri nej striedali, aby sme sa aspon trosku kazdy vyspali. Eli nenavidela lezanie v postielke aj v kocari. Zo zaciatku sme isli kocikovat so sialenym revom a ked uz som to dlhsie nevydrzala a vsetci sa na nas divali, po pol hodke som to vzdala a takmer behom zase letela domov. Padala som dole hubou ... doslova a to mi mm pomahal ako len mohol a kedy mohol. Ani babky mi neverili, ze mala je takato. Az ked sme sa na isty cas prestahovali k svokrovcom. Vtedy vsetci pochopili ... Tym ta samozrejme nechcem strasit, no niekedy pomoze pocit, ze v tom clovek nie je sam 😉 Ale Samko je krasny zdravy chlapec a urcite si coskoro najdete vyhovujuci rezim. Drzim palce a oddychuj co to da ...

martasl
8. dub 2010

eri-to nejá,ty básničky.to mám ze stránek s přáníčkama(já jen tu poslední větu),já mám v hlavě úplně vygumováno a brutální sklerozu 😀 😅

pocahontas-tak ten vám teda dává zabrat,ale hlavně,že je to zdraví miminko 😉 asi chce,aby jste věděli,že ho máte 😉 a třeba nebudeš muset držet žádnou dietu,jak jsi plánovala a půjde s tímto cvrkotem dolů samo. 😉 😉

lulupopo
8. dub 2010

my sme dnes hore od 3, 15 zaspal v klokanke cestou do poradne....o 10, 40.... dosla som od dr.... isla som s nim von aj so psom... dosli sme pred pol hodkou a este spi zababuseny pri otvorenom balkone... dufam, ze pospi este aspon 1 hodku, aby som trosu upratala.... a to si davam pozor, co jemm...
erika...mna tiez bolievali bedrove klby a cele panvove dno... od 5 teho mesiaca brutalne....ku konci som uz plakala... co mi pomahalo cez den... co najmenej chodit /ale to sa lahko povie/.... a kazdu chvilku moznu oddychovat... a ku konci tehu aj teple kupele trosku uvolnili....ale inak vlastne nic.... booze jak ma hlava boli... unavena som ako pes...

pocahontas35
8. dub 2010

Lulu, ja som sa vratila teraz z prechadzky a tiez som Samka dala pri otvoreny balkon, este je zababuseny, a dufam, ze si este nieco pospi, ale podla toho ako sa mrvi, no neviem, neviem 🙂)
Erika, ja sa tiez utesujem, ze sa to zlepsi, ked bude trosku vacsi, u nas noci nie su problem, to spinka, vstavame k nemu 2x to sa da, u nas je problem den je vecne nespokojny, ale dufam, ze to prejde ked bude vacsi 🙂 Ked spinka je to anjelik, ako vsetky deti 🙂
Ked je v kociku tak spinka, ako maly grof, ved aj mne by sa pacilo, keby ma niekto vozil hore dole 🙂)) Ale nevadi mi nic, byt mamou je uzasne a ja som stastna, ze ho mame a pytam sa samej seba, ako som mohla byt tak dlho bez neho🙂 Je sice este maly, ale uz sa usmieva tak potmehudsky a ja tie jeho usmevy milujem 🙂)) Je to uzasne 🙂)
Marti, no uvidime, ale v kazdom pripade, asi tak o dva tyzdne by som chcela zacat, s dietou, kedze moje mlieko nic, ale este stale skusam ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru