Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzkaaaa
8. kvě 2010

ahojte babule moje...
už som tu nebola ani nepamätám, ale úprimne ani vy tu nepíšete nejako extrémne veľa 😀
tak mi už pomaly dávame byt do poriadku už obývačka je ako tak hotová kuchyňa len do polovičky a spálňa tiež hotová ale ešte musíme dokončiť parkety na chodbe vymalovať....
Sofinka moja malá je zlááááááá stále by mi len na rukách vysela strašne veľa plae neviem prečo a dnes sa mi ráno zobudila úplne prechladnutá ale nekašle len má takýá chraplaví hlások tak som jej radšej dala hedelix proti kašlu a panadol nech sa mi vyspinká,
jani ked sme kupovali práčku tak som hned na teba pomyslela najlepšie bolo že sme ju zapojili dala som prať a práčka pri plákaní cestovala po wcku 😀 až tak že kachličky boli úplne mokré tak sme vymýlali že čo mu asi je potom manželov kolega nám povedal že je tam nejaký štuplík že ho treba vybrať a potom už nebude skákať, tak to je pravda že už neskáče ale zas pri tom sifone kvapká poje.aná voda takže musíme kúpiť zas nový sifon aj sme kúpili ale ani ten nie je dobrý lebo od tlaku vody vyskakuje nejaká súčiastka tak zas mi kvapká voda tak terz perem tak že tam mám kýbel a voda ktorá kvapká tak kvapká tam.... dokonalé a je to ( myslím tú rozprávku)
mirka aj ja som minule šmírovala na českom facebooku a našla som adelinku že je tehulka ale myslím, že sa oni aj snažilkovali
jani čo tvoja dcéra poslúcha?

elixia
8. kvě 2010

Ahojte, po dlhsom case mam zase cas tu vysedavat a vypisovat 😀 Teda, zas az tak vela som toho nepopisala...

Jaber, 10kg za tri mesiace? To je super, blahozelam 🙂 Upravila si stravu alebo aj drzis nejaku dietu? Ja uz teraz mam hrozu z toho, co bude po porode..ale zas nie az taku, aby ma to konecne donutilo 'nezrat'..stale si vravim, ze uz len toto a koniec, uz len zdrava strava a po jednom dni som zase tam,kde predtym...

Mirun, svadobna horucka vrcholi? 😀 Ja to uz mam za sebou, nastastie..a u nas trvala len dva dni, mozem len odporucat 😀

O tej metode zaspavania som tiez pocula, aj o tej knizke, neviete nahodou niekto ako sa presne vola? Rada by som o tom nieco pocitala, je to vraj drasticka metoda, ale naozaj ucinnna. Myslim, ze raz som to aj v telke videla, rodicia si uz nevedeli rady, tak zavolali profesionalnu pestunku a ta uplatnovala takuto metodu, aj sa jej to podarilo,ale neprezradili, o co presne islo, ved ta pestunka nieco stoji 🙂

mirunda
9. kvě 2010

čaute kočandy.. tak my jsme zase měli teplotu, průjem a dokonce se mi jednou i pozvracela :( Tchánovci tvrdí, že to jsou zuby, tak doufám.. dneska už je ok, možná že s ní půjdu i na terasu, když je hezky.. ale zuby nikde 🙂 Teda je vidět, že tam jsou, obě dolní dvojky, ale ne a ne se proříznout.. 😠

Pet.s, a nemyslíš si, že to po pubertě bude dobrý? Já byla v pubertě k mámě fakt hrozná, je mi do teď líto, že to se mnou musela vydržet 😀 Ale teď máme fakt hezkej vztah, a Liliankou se to ještě víc utužilo.. Ale umím si představit, že musíš zatnout všechny zuby a prostě čekat 🙂 Ale bude líp, určitě...

Elixia, ta knížka se jmenuje "každé dítě může dobře spát" - aspoň u nás 🙂 Ale Jaberka myslím psala, že to četla, tak bude vědět i vaší verzi 😉 A jaká byla svatba? Všechno dobře dopadlo? Já uplně horečku zatím nemám, myslím, že všechno stihneme, ale spíš si říkám, že se něco posere.. buď bude pršet, nebo budeme někdo nemocnej, nebo se mi udělá beďar přímo mezi očima 😀 Já nevím, prostě si říkám, že nikdy nevíš co se stane.. nebo mi květinářka zapomene na kytku, cukrářka na dort.. atd atd... a já se rozbrečim, rozmaže se mi make-up a celá svatba bude v prdeli 😀 😀 😀

Zuzi, to je supr, že takhle zařizujete, tak dej fotečky, jsem zvědavá 🙂 Zuzi, co by mohlo trápit Sofinku?? Kolik máte zoubků? Nedivila bych se, kdybyste měli už všechny 😀

zuzkaaaa
9. kvě 2010

Mirka má 8 zubov v 7 mesiacoch už mala 8 zubov a od vtedy nič dnes je to už troška lepšie,
Maminky dnes je deň maminiek tak vámprajem všetko naj 😀

mirunda
9. kvě 2010

8 zoubků? 🙂 My máme 6 😀 Ty jo, Sofince bude za chvíli taky rok.. to tak letí..
Taky přeju všem maminkám všechno nej nej nej k svátku 🙂

elixia
9. kvě 2010

Mirun, dakujem,skusim pohladat niekde..

Nasa svadba bolo ok,v podstate sa nic nejako vyznamne nepokazilo, nastastie 😀 Hlavne nestresuj zbytocne a tak trochu ocakavaj,ze nie vsetko vyjde na 100%...potom aspon budes pripravena 😀

mirunda
9. kvě 2010

Elixia, a máš fotečky? Koukala jsem i na beremese, ale ani tam jsem fotečky nenašla.. tak nám něco ukaž, jsem zvědavá 🙂

elixia
9. kvě 2010

Nemam album,ale skusim sem nejake na chvilu zavesit..

pet.s
9. kvě 2010

mirunda staršně bych si to přála, kdyby se to po pubertě změnilo. taky jsem na anše byla hnusná, a dělala si, co jsme chtěla.Ale i tak jsem naše měla ráda. No uvidíme. Nechci na ni házet jen špínu a pom,louvat ji. je to moje holka a já umím žít i z mála. Takže zatímco mě mladej úpořád objímá a laškuje se mnou, tak u Báry beru jako projev lásky, že se zeptá jestli mi je blbě a proč a nebo, že mi z dálky řekne k narozeninám všechno nejlepší. Za dobrý den považuji, to že se nepohádáme a relativně neprudí.
😉

mirunda
9. kvě 2010

Elixia, slušelo vám to, máš moc zajímavý šaty.. já bych teda do černobílé nešla, hrozně jsem chtěla, aby i přítel šel v bílém, nebo aspoň světlém obleku, ale neprošlo mi to, že prej je prase a že by byl hned špinavej 🙂 Což má pravdu.. ale bude mít aspoň oranžovou vestičku s regatou.. já se taaaak těšííím na fotečky z naší svatby, pořád je budu prohlížet 🙂

Pet.s, tak uvidíš, ale myslím, že jí to fakt přejde.. a má svůj pokojíček? Nebo s Dandou dohromady?

Tak dostaly jste, maminky, aspoň kytičku od svých drahých? Já před chvílí, ten má ale štěstí 😀 😀 😀

jabera
10. kvě 2010

baby, moc zdravim,

elixia, krasne ste boli doladeni, naozaj pekne fotky..

trosku nestiham, boli sme necakane v prahe cez vikend, bolo mi strasne dobre, tak mi je teraz smutno.. boli sme na vylete a tak a proste som chvilku zabudla na vsetky starosti a kecala so segrou....

kniha sa vola na slovensku " kazde dieta sa vie naucit spat."

mirunda
10. kvě 2010

Jaberko, ty jsi byla u nás a ani jsi se nestavila na slíbený grilování?? 😀 😀 To teda máte s bartem významné minus 🙂))) A proč jste jeli jen na víkend?

elixia
10. kvě 2010

Ahojte, dakujem za pochvalu🙂

Uz som tu knihu nasla,aj stiahla do pc tak sa pustim do citania...

jabera
10. kvě 2010

mirun, vies jak som na teba myslela? ani si nevies predstavit. neboj, ved ja raz pride, tomu ver...
boris musel ist nieco surne vybavit do blavy a ja som si povedala, ze mi staci tentokrat ta praha....

martasl
10. kvě 2010

ahoj holky.
tak te´d si ,,užívám"krátkýho volna.něco na mě leze.Starší holka má angínu,tak bere penicilin,manžel je taky nějak marodnej,naštěstí se z toho pomalu dostává.Mladší holku v pátek poslali ze školy dom,bylo jí špatně,pokašlává a má rýmu.no a mě sem tam pobolívá v krku.no hnus.takže jestli jsem neotěhotněla před manželovým nachlazením,tak to už asi tento měsíc nevyjde.když jsem měla plodné dny(podle výpočtu na netu),tak manžel neměl na erotiku ani pomyšlení,natož na mimi.se na to vykašlu...

elix-moc vám to slušelo.ty šaty se mi hrozně líběj a aspoň jsi byla taková neobvyklá nevěsta. 😉

no u nás se den matek nekonal.já šla do práce,holky mi teda teď dodatečně přejou,mladší měla mít ve škole v úterý program pro maminky,ale je marod,takže nic.dárek,co vyráběla dostanu,až půjde do školy.nechce říct,co to je.loni jsem dostala vlastnoručně zdobenej hrnek,byl moc hezkej.ale v sobotu se mi v práci rozbil 😠 😠 😠 😠 😠 😠 tak mám prd.

teda teď na mě volal manžel,že je něco s naším psem.máme německýho ovčáka-Ritu.sotva stojí na nohách a blije(pardon za popis).ještě neměla nikdy štěňata.pořád jsme to odkládali,neměli bychom na ně čas a měli jsme fůru starostí se stavbou.přemýšleli jsme,že by snad konečně letos,ale nevím,jestli už není pozdě.už ji máme asi 10 let,takže už je to spíš babička.tak asi bude mít holka smůlu.tak snad se vzpamatuje.

pet.s
10. kvě 2010

mirunda...naštěstí mají každé dítě scvůj pokoj. I mimču už se buduje. neumím si představit, že by byli pohromadě.

jabera
10. kvě 2010

jeezis, marti, tak to bol fakt vesely prispevok.... 🙄 mate fajn obdobie.... no, rita uz je na deti aj tak asi stara,a le snad to dobre dopadne, sakra... ja som kedysi mala psa, doteraz sa mi o nom zvykne snivat a to sa zobudim vzdy urevana....

pet, planujete dat mimi hned same do izby?

pet.s
10. kvě 2010

jabera..neee..já budu mít v tom pokojiku postel..spíš to bude taková moje zašívárno pracovno ložnice. Budu tam mít postel a psací stolek. Bude hned vedle velké pracovny, kde jsme v podstatě největší část dne. takže budeme malé pořád nablízku a přitom ji zajistíme klid na spinkaání.
Já předem říkám, že jsem z těch matek, co budou spát s miminkem v posteli.A už se na to těším.
Máme dost velký byt a do kuchyně a obyváku musíme přes chodbu, tak chci kolébku na kolečkách, na to první přejíždění. pak se uvidí.

jabera
11. kvě 2010

pet, kolebku schvalujem, ja som velmi lutovala, ze som ju nemala, je mi jasne, ze kazde mimino je ine, ale u barta by mi strasne usnadnila zivot v istom obdobi... len sa akosi nedalo vsetko... my sme velmi rychlo presli na spanie spolu, kvoli sustavnemu kojeniu a teda, niekedy mi to leze na nervy, to nekecam,ale v podstate som uz uplne zvyknuta. hlavne som tomu vsetko prisposobila, takze uz sa nebojim padu, co bola moja najvacia obava.. prave tuto noc sme mali hnusnu, asi sa mu nieco snivalo, plakal snad 100x, tak verim, ze mi to dnes vynahradi...

martasl
11. kvě 2010

ahoj 😉
Tak nám Rita umřela.v noci se na ni byl manžel ještě podívat a do rána byla mrtvá.vůbec nevíme proč,ale byl to teda fofr. ☹ ☹

tu kolíbku bych taky brala,teď se dělaj nádherný.jsou úžasně načančaný.kamarádka si koupila v Polsku,vyšla ji tak o 1000-1500levněji než u nás.já si pak plánuju do obýváku polohovací ohrádku.postýlku chci jen do ložnice.jééé-už aby do ní bylo mimi 😉

lji
11. kvě 2010

ahojte dievčence. ani neviem čo sem napísať kedže som sem ani poriadne nechodila takže ani neviem čo máte nového.

martasl tehu nič? nie si??

jaberka ako s "dcerou"? je u vas? rozumiete si?

ja mam dva tyzdne pred statnicami, nestiham sa ucit a doktor ma poslal na cukor. takze znovu nejake vysetrenie ktore ma zacina stresovat. co viac potrebujem v tomto obdobi vsakze...

jabera
11. kvě 2010

marti, to mi je luto..... ale aspon sa dlho netrapila, chuderka...

lji, uz som na teba aj myslela.. snad o tie dva tyzdne prides castejsie. fuha, musi to byt stres jak hovado, fakt... ale je tu viac bab, co chodia do skoly, ja to nechapem a obdivujem zaroved, ako to dokazete... mna uz ani nahodou by nikto nedonutil...
no, dcera je tu a je to ako aj predtym.. raz tak raz tak. len nas caka dalsi sud a zjavne sa sudkyna na nas pekne odbavuje... skoda reci..

hanula83
11. kvě 2010

Marti, to mě mrzí... třeba je to pro ni opravdu lepší, třeba měla bolesti... ☹

Iji, to by se mi teda taky vůbec nechtělo se učit do školy, ježišmarjá... No ještě to tak 🙂))

Holky, já teda naopak přemýšlím, jak holky nenápadně odstěhovat vedle do pokoje... Zase si říkám, že ani nebudu spát, jak nebudou u mě... tak nevím 😒

adelinka
11. kvě 2010

ahojky holky
jaberka me vyhmatla a prala me a tak jsem ji rekla ze sem skaknu... 😵

elixia..krasne satecky...i ta cerna se me moc libi..ja puvodne chtela zelene ale byla jsem premluvena a tak zustalo u bile 😀

pet.s
11. kvě 2010

marta to je smutné..chudák Rita.

pocahontas35
12. kvě 2010

Ahojte babenky,

v pondelok sme boli na poradni, tak maly ma 6300 g ( na dva mesiace pribral 950g) a 64 cm 🙂 a vsetko je OK. Od buducej poradne nas budu uz ockovat, to bude zabavicka 🙂
Baby, aky mate sportovy kocik, a co by ste odporucali. Viem, ze zalezi na viacerych faktoroch, v podstate, viem, ze trojkolku nechcem, potrebujem taky, kde je vela priestoru, a aby mal super kolesa 🙂, to su podmienky, co 🙂

Iji: drzim palce k statniciam 🙂
Erika: co choroba ? zmizla uz ?
Marti: je mi luto, ze Rita umrela ☹
Adelinka: gratulujem k babatku 🙂

elixia
12. kvě 2010

Adelinka, dakujem 🙂

Marti, to aj nejaka otrava mohla byt, bez zasahu veterinara zrejme nemala velmi sancu...je mozne, ze jej niekto nieco podstrcil bez vasho vedomia?

Lji, vobec nezavidim, neviem si ani predstavit ucit sa na statnice v takom vysokom stadiu tehotenstva...stres je to poriadny,aj ked je clovek slobodny a netehotny 🙂 Tak vela stastia prajem.

Tou koliskou myslite to take mensie ako postielka a na kolieskach? Mne sa velmi paci, ale ja zatial neviem ani kde v nasom mini byte napracem postielku, nie ze este kolisku..pouzivate to normalne na spanie aj v noci ci ako? Do akeho veku asi sa tam babatko vojde?

Pocahontas, tak to je riadny chlap teda.. 🙂 S kocikom asi neporadim,nemam skusenosti. My sme kupili tzv. travel system, je tam aj sportovy a pozdaval sa mi, hlavne kvoli tomu, ze mal velku vanicku a aj sportovy bol dost priestranny. Niektore co som pozerala, boli take male a uzke, ze si neviem predstavit ako ta, babulo moze pohodlne sediet prip. lezat.. Uz ho planujes prestahovat do sportoveho?

lji
12. kvě 2010

Marti hafča som ja osobne nekomentovala bo neviem o čo ide a navyše hafíci sú moja srdcovka. len ti môžem napísať, že je mi luto 😖

Pocahontas a malinký ako? ako sa cítiš ako mamička???? nemávaš nejaké stresy alebo zvláštne pocity novej mamičky??

Jaberka ja neviem teda. človek sa snaží aj pomôcť a stále mu to len sťažujú... 😕 držím vám päste aby ste mali už konečne pokoj a aby aj babula s vami vychádzala super...

Inak ked o kočíkoch. my sme už jeden kúpili. neviem či je najdokonalejší ale tak to čo sme si mohli dovoliť po finančnej stránke, po velkostnej stránke čo sa auta týka .. tak uvidíme či bude dobrý... dúfam že hej 😕

nejak sa mi začínajú množiť veci a to som len v 24tt. máme už aj kolísku, máme hrozne vela vecí. a mna začína chytať panika bo neviem čo vlastne potrebujeme...

a inak ked sme uz v teme o xxl - stále mám -4kg 😅 snad to takto ostane, vskutku si nemozem dovolit pribrať... len keby nemam taku sprostu kondičku... som presvedčená že pri dalsom tehotenstve si musim napravit postavu, vahu a kondičku....

mám na vás otázku-tie ktoré máte o dosť vyššiu váhu a mali ste bruško už pred tehu-ako vám rástlo? pekne ste sa zagulatili alebo ako? obcas mavam neprijemný pocit bo mne babulo vytlaca vrchnu pneumatiku stale viac a viac a citim sa akoby mam nejaky tumor alebo co na miesto baba 🙄

hanula83
12. kvě 2010

Iji, tak já sice měla vysokou váhu už před těhu, ale břicho mám až teď po porodu, předtím jsem na břicho nikdy netrpěla, "jen" boky, zadek, stehna.... hrůza. A ty jsi 24tt? V pase máš uvedený 28 tt.... Jinak tě nechci strašit, ale já začala přibírat až tak v 7. měsíci. Každopádně jestli máš teď úbytek váhy, tak přibereš třeba jen váhu dítěte, plodové vody, placenty atd... takže pak všechna kila necháš v porodce 😉 jako já a vlastně jsem nakonec měla ještě míň než před těhu.

mirunda
12. kvě 2010

čaute kočky moje..
Marti, Rity je mi moc líto :( Asi to tak mělo být ☹ A jak to berete? Jakž takž v pohodě?

Adelinko, no konečně 😀 Já si tě už taky vyhmátla v jiném tématu, tak jsem tu rozkecala, že čekáš další mimčo, takže gratuluju.. jak to bere Peťa? Těší se?

Hanul, já bych se nebála dát holky jinam, my kdybysme měli kam, tak tam udělám Lilince pokojíček.. 🙂 Ne, že bych nechtěla ji mít u sebe, ale měla by i ona klid, takhle jí tam vžycky vržeme na těch dřevěnejch schodech, nemůžeme pořádně vyvětrat, aby nenastydla - na to patro nahoru než se dostane vzduch, tak to je něco, ale dole pod patrem je hrozná zima :( Takže já bych neváhala a maminky si to hodně chválí, když dají děti do jiné místnosti..

Pocahontas, já ti neporadím se sporťákem, já kupovala trojkombinaci, to by se ti nevyplatilo, když už máš hluboký 🙂

Mno, jinak holky moje, zbývá něco málo přes 5 týdnů do svatby 🙂 Dneska jsem si byla vyřídit papírování a možnost mít obřad venku v zámecké zahradě - za 1000,-Kč je to možný 🙂 Tak mám radost a doufám, že bude hezky.. taky jsem byla včera na zkoušce šatů, holky, já bych brečela, jak jsou krásný 😀 😀 😀 A dobrý bylo, že si mě měřila ještě jak jsem kojila a teď mi byly přes prsa volný, přestože byly utažený nadoraz.. takže se budou ještě zúžovat.. naopak by to bylo horší 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru