Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
21. únor 2009

17eho tu bola naposledy. tak to uz vyzera, ze fakt...
idem varit, mam hlad jak cert. mnam adelkinu babovku by som si dala veru... ale dnes idem robit masko po dlhej dobe, docela sa tesim. aspon mam zarucene, ze nebudem mat zahu, to po masku nikdy nemam. mnam.
manzel ma pracku rozobratu po celej kupelni, tak snad bude aj niekedy v povodnom stave. ak vsetko dobre dopadne, tak aj popereme dneska.
dnes sme videli holku, ktora mala "nas" kocik v inych farbach a straaasne sa mi pacil.. aj manzela to utvrdilo v tom, ze je najlepsii z tych, co sme videli. tak dufam, ze ho nakoniec kupime.. tak idem do kuchyne a prijemnu sobotu prajem.

marianeta
21. únor 2009

JJ ale aj Peta sa vobec nehlasi.
Jaber a coze mate s prackou? Aj ta nasa asi dosluhuje.Dnes som dala na vyvarku plienky a tak hrcalo cerpadlo ze som ju radsej stopla.No snad este nejaky rok vydrzi 😅 .

Adel potom sem hod z tej buchty 😀 .

jabera
21. únor 2009

tak odskakujem od sporaku...
mari pracka hulaka, jak diva pri odstredovani. trosku ako karbobruska. tak sa to tam pokusa premastit a neviemco este. manzel je velmi zrucny, casto ma prekvapi, co vsetko opravi, tak verim, ze dokaze aj toto, lebo inak budeme musiet kupit novu a to sa teraz moc nehodi... este nemame kocik... ani postielku...

adelinka
21. únor 2009

tak ja jsem dneska varila brambory s cibulkou a rybku a hovezi polevku
petr sel nakoupit do obchodu ktery je aci 3 min.na kole a on dojel za hodku a pul ..potkal kamose..a prej ze zenske jsou drbny pak sel odmetat snih a potkal druheho kamose a dosel skoro za 2 hodky...
to uz jsem byla nasrana pac jsem chtela v klidu jak petan spal uklidit a udelat buchtu..a hovno hovno..tak ja lecu kvuli jejich svatku jak tele a on se vykecava..

tak treba uz ma prcka u sebe 😀 😀

holky..delala jsem piskoty smichame s van.cukrem a zakys.smetanou a pokladene ovocem a žele na hore mnam mnam 😀 tak marian..pokud chces pak kousek hodim 😀

evuse
21. únor 2009

Ahoj holčiny,

Zuzko máš pravdu, Mirunda už je určitě maminka. To je jasný, kdo tu dlouho není, rodí 😉

Marianeto a ostatní Petra měla prý nějaké problémy, když jsem jí tu sháněla začátkem února, tak mi jedna holčina psala do IP, že musela do nemocnice, hrozil porod, tak si jí tam nechali. Asi tam bohužel je pořád, když se neozývá. Nevím, jak moc by jí vadilo, že se to tu probírá, tak jsem to sem radši nepsala. Snad se teď nebude zlobit. "PEŤO , MYSLÍM NA TEBE A DRŽÍM PALCE AŤ JE Šimonek I TY V POŘÁDKU, AŽ BUDEŠ MOCT, PŘIJĎ SEM K NÁM "

evuse
21. únor 2009

Adel, koukám, že tvůj manžel je stejnej jak můj. Ten se taky rád zakecá, ale aspoň je víc doma. Ale upřímně, jsem ráda, že má kamarády a rád se s nima vidí. Znám totiž opačný extrém. Můj bývalej neměl jedinýho kamaráda, byl dost samotář a nemohl pochopit, že jdu na 3 hodiny s kamarádkou na kafe a co tam celou dobu řešíme a podobně. Bylo to dost na hlavu 😒

A děláš mi teda pěkný chutě! Škoda, že jsi daleko, přijela bych ochutnat 😀

Jaber, vy nemáte tak důležité věci? Já měla kočár i postýlku už snad ve 24tt 😀 . Nám zas blbne TV, pračka je naštěstí nová 🙂 . Teď je denně v provozu.

zuzkaaaa
21. únor 2009

baby kedy ste poskladali postielku? ja by som už najradšej teraz ale manžel ešte nechce, že je priskoro.
jaber ja už mám kočík asi 2 týždne a postielku sme dostali dar od mamky asi pred mesiacom, ale najradšej by som už bola keby už bola zmontovaná 😀

zuzkaaaa
21. únor 2009

ale kočík máme preto tak skoro lebo teraz boli peniažky, inak podľa mňa ani po pôrode by som ešte nemala...

marianeta
21. únor 2009

Zuzi postielka ma cas ked budes v porodnici manza nech zlozi aby ti na nu darmo prach nesadal.

Adel ja uz cakam na tu mnamku,sem s nou 😀 😀 .

jabera
21. únor 2009

adel mnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam. to vyzera velmi sviezo, mam strasne rada zakusky tohto typu. ked je to mokre, smotanove, alebo tvarohove a ovocie. mnam. vytocenie na tvojho manzela plne chapem. to su hold chlapi v tom zmysle, ze ich nenapadne, ze ich zenska doma zrovna fakt potrebuje.. ale on to nemyslel urcite zle, no... len sa pozabudol!

tak petre drzim palce, snad ju aspon nic neboli, ked uz musi travit cas v spitali, chudinka..

no, holky, fakt nemame taketo veci este.... my sa totiz budeme stahovat do 1.3. a nechceli sme mat veci navyse. tak mame povyberane a chceme kupit az do druheho bytu. ale oblecky a ostatne blbosticky mame vsetky... okrem toho, stale boli necakane vydaje, len minuly mesiac skoro 400 eur na opravu auta... co si pomozeme, ked ho potrebuje manzel k praci...
obavam sa, ze postielku pojde kupit sam, ked budem v porodnici a kocik mozno az s malym vo vajicku... kez by som sa mylila a bolo to skor. a ak budeme musiet kupit pracku...

ani nedomyslam. zatial je pracka este stale v celej kupelni po zemi. vdaka tomu som si nemala ako sadnut na zachod, lebo som nemala kam slapnut, tou velkou ritou som zavadila do takeho sufliku, co bol prisunuty pri mise a kefa na vlasy mi padla do misy!!!!!!!!!
velice skaredo som tomu chudakovi vynadala, aj ked som skor zurila na svoju nepohyblivost. ale tak, sakra, vie, ze sa neviem hybat poriadne a mam tam prekazkovu drahu.

zuzkaaaa
21. únor 2009

jabera tak teraz si ma rozosmiala 😀 ja som dnes okná umývala a záclony vešala ale asi som nemala lebo maličká ma riadne kopala aj som sa trošku natiahla,
včera ma maličká máličko kopala tak som bola trošku nervózna stále som sledovala kedy ma riadne kopne ale ona nič asi som sa musedla trošku popohýbať aby to pomohlo, jabera tebe ja dobre, že sa sťahujete aj ja by som išla už do vlastného, pretože bývame ešte u rodičov, ale vlastne žijeme tu len dvaja plus psík, rodičia majú chatku tak oni sú stále tam, ale vlastné je predsa len vlastné.
a petrach držím všetky pršteky aby všetko dobre dopadlo!!!

jabera
21. únor 2009

zuzi, ty si koledujes, ze umyvas okna!!! neblazni! slahnes na zem a mas poumyvane.. ved okna to preziju aj bez tvojich zasahov, neboj a umyjes po porode.
ja sa tesim, ideme do vacsieho, aj ked budem len buzerovat a okukovat, uz moc nepomozem pri celom stahovani.

adelinka
21. únor 2009

evus..no jo ti chlapci 😀 😀 drbny jedny

tak ja bych vam klidne poslala..zitra vam to aspon vyfotim..to je jako dortik pro petana 😀 k svatku 😅

zuzka..ja postylku skladalacca v 35tt pac jsem to mela mit o mesic driv a jeste jsem 10 dni prenasela 😝 a kocarek jsem mela asi 2,5 mesice..pac jsem zrovna mela penizky

mirunda
21. únor 2009

Holčiny zdravíím a hlásím, že ještě bohužel nerodím :( Ale já teď tak špatně a nepravidelně spím, že to snad ani neni možný :( Jde mi ležet jen na levém boku, jinak mě to všecko bolí, už abych to měla za sebou, už se fakt těším..doufám, že nebudu třeba dva týdny přenášet.. :o(

Adel, máte moc krásný baráček, tchýni ti teda nezávidím.. my bydlíme taky s potenciální tchýní v baráku, ale zatím si teda naštěstí nemám na co stěžovat..je hrozně fajnová, tak uvidíme třeba za pár let :o))

Jinak postýlku máme asi tři týdny, já to nemohla vydržet, postavili jsme jí hned co mi přišly nebesa, tak jsem to chtěla zkusit, jak to na ní bude vypadat 😀 A kočárek jsme objednávali někdy už v listopadu, ale to jen, že jsme natrefili fakt na krááásnej, co se nám moc líbil, jinak bychom ještě počkali..

Evi, jak jsi zvládala poslední týden před porodem?Bylo to taky o něco náročnější všechno?Já už někdy fakt nemůžu, jen sedím a funím.. a co malá?Už jí bude skoro měsíc, to to letí.. 😉 Zvládáš všecko v pohodě?

Jinak jsem koukala, že z Petrach je už dvojnásobná maminka, tak hlavně hodně štěstíčka a zdravííííčka a moc moc moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!

jabera
21. únor 2009

ahoj mirun!!! tak ty takto na nas? my uz sme pomaly strielali sampicko za teba a mimino..........

chudatko, tak to uz nejak vydrz. ja mam uz teraz problemy existovat, takze si ani nechcem predstavit, jak je tebe... neboj, uz kazdu chvilku to mas za sebou.

jabera
21. únor 2009

a petrach uz porodila? tak to je super! gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!

mirunda
21. únor 2009

Jaber, děkuju, už fakt nemyslím na nic jiného 🙂 Ale já bych tak ráda, aby to byl březňáček :o))
Mno, vždyť ty už to máš taky za pár 😲

mirunda
21. únor 2009

Jukla jsem na Peti pas a tam bylo, že má už dvě děti, že Šimůnkovi je týden a den.. tak snad bude mít časík se brzy ukázat a dá o sobě vědět..

jabera
21. únor 2009

ale rybka uz to je, tak to mas fuk, nie? mam to za par, ale kazdym dnom som nemoznejsia a nemoznejsia. vsetko mi pada z ruk, brucho mam furt spinave od niecoho, boli ma snad kazda kost.. ved to poznas, myslim. momentalne asi este viac ako ja....

mirunda
21. únor 2009

jo, rybička už to bude určitě 😀 Je to samozřejmě uplně jedno..já budu ráda, když bude zdravoučká, to mi ke štěstí uplně stačí..
jojo, znám 😀 Já pupkem schazuju i věci ze stolu 😀 Naštěstí mě nic nebolí, to jsem hrozně ráda, občas nějaký ten maličký poslíček, ale nic hrozného.. A jaktože nespíš?Nejde to jako mě? 😉

jabera
21. únor 2009

zhadzovanie veci zo stola je mile!!!!!!!! to este nemam, pocitam, ze mi teraz este narastie, myslim, ze to tak ku koncu byva zprudka, ze?
inacbyva mi zle od palenia zahy a teraz citim, ze keby som si lahla, tak to zas pride. tak cakam, kym nebudem uplne mrtva, aby som hned zaspala..........a aj mam trochu strach, lebo to vyzera, ze je manzel nachcipany tak stale pozeram, ci nema horucku a tak, tak som jak keby som uz mala mimino..

mirunda
21. únor 2009

Nemám pocit, že by bříško vyrostlo o hrozně moc..jen jsem víc nemotorná a hodně mi natékají nohy..a vůbec jsem prostě taková celá neohrabaná...
jé, hlavně ať to od manžela případně nechytneš.. ☹ To by nebylo příjemný, teď měsíc před termínem... ☹

jabera
21. únor 2009

ale prave som ho osahavala, na hlave, samozrejme a nevyzera to zle. mozno bol len vycerpany, tak sa mu zdalo, ze na neho neco leze. inac som velmi odolna. bola som v kontakte s dost chorobami a nastasnie som nic nechytila. manzel bol 3 x chory a ja nic. predtym som sa nakazila ja z vanku pomaly. hold, priroda je mocna. vies, ja sa nemam kam izolovat, sme v garsonke........... iba ak ho supnut na zem na matrac, to by sa aj stalo, ak by ochorel.

jo a ruky ti neopuchaju? mne hnusne. robis s tymi opuchmi na nohach nieco? mna nic nenapada.

jabera
21. únor 2009

aky mate pekny kociarik! prave som smirovala. aj postielka je rozkosna. to uz je fakt nachystane, len tam lili polozit.

mirunda
21. únor 2009

To je dobře, že jsi odolná, aspoň že tak!Já se taky bála, teď je všude ta epidemie a nemocný je každý druhý.. tak se hlavně drž!!! 😵

Já mám ráno opuchlý ruce a večer nohy 😀 Nic s tím nedělám, nevím co by se dalo a člověk si časem zvykne na všechno :o)

jéé, děkuju za pochválení..jen kočárek máme u našich, tak se na něj nemůžu chodit aspoň koukat 😀

jabera
21. únor 2009

neboj, za chvilku uz mas doma ja kocarek, aj lilinku v nom. idem sa skusit ulozit, uz mi padaju viecka, tak snad zaspim. papa a nech sa aj ty trosku vyspis.

mirunda
21. únor 2009

Dobrou noc Jaber, snad hned usneš.. i já to jdu zkusit, doufám, že se nebudu převalovat několik hodin, jako obvykle... 😖

adelinka
22. únor 2009

bre ranko 😀
mirun..moje tch.je na zabiti ☹

adelinka
22. únor 2009

pak doctu ted me tady skace na kolene petan 😀

jabera
22. únor 2009

ahoj adel. aka bola oslava? to mal tatinek s malym spolocnu, alebo to delite?
a tchyne vam aj robi vyslovene zle, alebo je len vseobecne protivna? ani maleho si nevezme obcas?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru