Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

darinkazv
19. srp 2011

@mima1983 ja tiež nechápem tie grafy. nikdy som si BT nemerala. a to, čo viem teraz, viem preto, lebo už som bola dva rázy tehu a raz som rodila. ale nemysli si. aj ja som plná otázok 😉

mima1983
19. srp 2011

@darinkazv ja ani neviem co je to BT .-)), tak to hej, to uz ked mas jedno tehu za sebou tak to je o niecom inom...

darinkazv
19. srp 2011

@mima1983 BT je bazálna teplota 😉

zitaje
19. srp 2011

@darinkazv to vazne? cize rozhodujuce obdobie je rok pred porodom? Kalendarny rok? Cize ak porodim kedykolvek v r. 2013, rozhodujuci je cely rok 2012? Alebo nejde o kalendarne roky, ale proste jeden rok? Vdaka za odpoved 😉

darinkazv
19. srp 2011

@zitaje áno, ide o predchádzajúci kalendárny rok.. ak porodíš 2012, tak výpočet bude z r. 2011, ak porodíš 2013, tak výpočet je z r. 2012. a tak. ja som si tiež myslela, že proste keď si to platím a do pôrodu to bude rok, čo si to platím, tak mi to budú tak rátať. ale nie. je to kalendárny rok, čo predchádza roku pôrodu

zitaje
19. srp 2011

@darinkazv fuha. Takze ak vychadzame z predpokladu, ze planujem dieta donosit az do konca 🙂 idealne je otehotniet niekedy v aprili. V maji, hned ako budem vediet, sa prehlasit na maximum a potom v januari dalsieho roka porodit.
No pockaj, ale prave preto sa odhlasuje, aby sa nezapocital cely ten rok, nie?
To co vravis ty, by platilo, keby si urobila iba zmenu. Teda podla mna.
Ale ked sa odhlasis a nasledne prihlasis, a budes mat tych 6 mesiacov zaplatenych z maxima, tak by si mala mat max. matersku, nie?

darinkazv
19. srp 2011

@zitaje ja som do mája mala platené len povinné nemocenské. z práce. a od mája som sa prihlásila ešte na DNP na to maximum. to je ako že si ty platíš minimum, odhlásiš sa a prihlásiš sa na maximum. no stále je rozhodujúci ten kalendárny rok. ty musíš len splniť tú podmienku poistenia, aby si mala nárok na materskú. rátali by ti materskú z maxima v tom prípade, že začneš od januára platiť maximum a porodíš o rok v januári. vtedy ti vyjde max. MD, lebo ti budú rátať ten predchádzajúci kalend. rok. mne to takto vysvetľovala kamoška a ona robí na sociálke

zitaje
19. srp 2011

vdaka darinka, tak toto siu musim este overit, nasadila si mi chrobaka do hlavy.
Zas cely rok platit z maxima ked neviem, ci otehotniem... 😖

eyael
19. srp 2011

ahoj holky, potřebuji poradit - za cca měsíc jedeme na dovolenou k moři a já si z hrůzou uvědomila, že nemám plavky 😒 poradíte mi pls,kde můžu sehnat těhu plavky ve velikosti minimálně 46, možná 48? Ideálně kdybych je mohla vyzkoušet, aby někde netlačily 😕 lokalita Praha, ale vezmu za vděk i e-shopy.. díky moc!
co jsem zatím našla na netu, tak všichni končí velikostmi 42 ☹

stardust
20. srp 2011

@eyael http://www.ullapopken.de/ullapopken/uebersicht.... cenovky maju aj v ceskych korunach, tak by ste mali mat aspon jeden obchod aj v hlavnom meste;

http://www.bonprix.cz/bc/search.htm;jsessionid=... kukni na velkosti, maju aj XXL

http://www.c-and-a.com/de/de/shop/product.html#... CundA mava tiez plavky v XXL

eyael
20. srp 2011

@stardust - jsi zlatá, jdu na to mrknout 😉

amrash
22. srp 2011

Tak děvčata, absolvovala jsem kompletní screening v I. trimestru a jsme NEGATIVNÍ!!!! Mám straaaašnou radost, protože jsem se šíleně bála, málem jsem to vzdala. Přeji všem jen krásná a zdravá miminka!!! ♥♥♥♥♥♥

eyael
24. srp 2011

@amrash - moc gratuluju, přesně vím o čem mluvíš 😕 držím palce do dalších měsíců 😉 😵

amrash
24. srp 2011

@eyael Děkujeme. Moje blbost, že se zabývám statistikami a nechám se pak jimi ovlivnit. 🙄 Také přeji pohodové těhotenství!
P.S. Zítra jdu do poradny, nevím, jak protlačím fakt, že jsem přes veškerou snahu zase přibrala 😖 😖 😠

eyael
25. srp 2011

@amrash - 😀 já statistiky a všechny možné i nemožné články taky čtu 😉 tomu se nedá ubránit. U prvního dítka jsem byla naivně spolehnutá na doktory a málem to nedopadlo dobře. Takže za mě raději se zbytečně bát než na něco zapomenout.
Mě třeba překvapila moje gyn když mě v první poradně hned začala připravovat na amnio, přitom ještě vůbec nebylo jasné jak dopadnou výsledky screeningu 😕 Nám dopadly výborně, takže mě nehoní ani na triply! Ale stresovat jen kvůli věku tím, že automaticky řeší amnio, to se mi taky úplně nezamlouvalo. Já tedy byla stejně rozhodnutá na ní nejít, jen kdyby byl nějaký hoooodně závážný důvod typu, že by miminko mělo nějako vrozenou vadu, kvůli které by nepřežilo po porodu, jinak ne.
Z toho že přibíráš si nic nedělej, já na začátku taky přibrala, pak jsem měla 7neděl období, kdy ani deko a to taky brblali. Jako kdybych to mohla nějak ovlivnit 😨Teď už mám zas 2kg nahoře a taky se děsím, že se dokutálím ke stovce, jenže přeci nebudu držet dietu 😕 holt pak budu muset nějak zabrat, snad se mi to povede trochu schodit 🙄

amrash
25. srp 2011

@eyael No jo, já jsem prostě neskutečně zvědavá, a tak než jsem zapadla na NT UZ, vše jsem řádně na netu prošmejdila. Lepší je ale možná nevědět a tolik se nestresovat. Můj gynekolog je děsně super, vůbec o nějaké amnio nepadla řeč. Já bych se tedy také hoooodně rozhodovala, určitě pouze v případě nějakého ohrožení mimča. Sama amnio je ale obrovský zásah do těhu a riziko bych si nevzala na svědomí :-/ A ta váha? Sestřička mě uklidňovala, že třeba nebudu přibírat později (o čemž tedy vážně pochybuji 😖 ) Přitom ani moc nejím, mám chuť na mléko s rohlíkem, teplé jídlo skoro ne, džusy, jablka, müsli... myslím, že nic moc. Ale moje figura - prostě slovanská děvčiča 😅 😅

finezuza
25. srp 2011

ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, taky mám nadváhu, těhotná můžu být 5-6 týdnů, ale u doktora jsem ještě nebyla. Říká se, že když jsou baculky, tak tak moc nepřibývají a dlouhou dobu na nich není nic vidět, je to pravda? Jak to máte vy? Omezuje vás to nějak či máte nějaké komplikace? Díky.

darinkazv
25. srp 2011

ahojte žienky 🙂 tak my si pomalinky ratieme. ja už musím meniť nohavice, lebo síce zapnem, ale nemôžem sa nadýchnúť :D zatiaľ som nepribrala, len schudla 1kg. ale keď prídem 7eho do poradne prvej, tak budem až za ušami bordová, keď jej budem musieť váhu nadiktovať :D

stardust
25. srp 2011

@darinkazv hehe, niekedy som sa zvykla postavit na vahu, na displej som sa odmietla pozriet a nechala sestricku odcitat vahu samu 😔
@finezuza ja som pribrala nejakych 13 kg, takze to nemusi platit pre kazdu 😉 Svoje tehotenske brucho som uspesne schovavala do siedmeho mesiaca, potom manzel neodolal tlaku blbych otazok svojich rodicov, ci sa nevidim a nech schudnem a vysiel s pravdou von.

darinkazv
25. srp 2011

@stardust no to sú "zlatí" svokrovci 😠

stardust
25. srp 2011

@darinkazv hlavne svokor...porovnava ma so svojimi dvanastrocnymi ziackami...ja som tiez bola v tom veku veeeeelmi chuda. Az schudnem, pustim sa s elanom do neho, sam vazi asi tolko co ja 😝

darinkazv
25. srp 2011

@stardust no, to tak býva. sám seba druhý nevidí, ale na ostatných bude poukazovať 😠

stardust
25. srp 2011

@darinkazv pravdu ma v tom zmysle, ze je tu vela povrchnych ludi, ktori rozhoduju o tvojej buducnosti a vyradia ta len na zaklade vzhladu....uz len to je dovod na schudnutie. Pred par mesiacmi zistil svokor, ze uz ma vacsie brucho ako ja, to si mala vidiet, ako som mu automaticky odvetila: mal by si menej jest. Vzdaj sa ranajok...presne to, co mi on zvykol kvakat. Pred rokom aj pol, ci tak nejak si zaplatil odtucnovaciu kuru, pozostavajucu z dvoch odberov krvi, tzv. poradenstva o dvojtyzdnovej hladovke a par kniziek o stravovani (tie asi v tych 400 eurach zahrnute neboli). Prudko schudol, zacal si viac dovolovat, potom nabral tie kila aj s urokmi naspat...priblizne v tej dobe zmiernil aj ton svojich hlasok.

darinkazv
25. srp 2011

@stardust je to strašné, akí sú ľudia povrchní. ja tiež som si kvôli svojej váhe nenašla normálnu prácu. a tak musím makať ako pokladníčka vo veľkosklade a už sa to odráža na mojej chrbtici. :( ale už som dohodla s dokynou, ona sa venuje správnej výžive, že s tým dačo urobíme. lebo ja dokážem pomerne rýchlo schudnúť už len tým, že cvičím. lenže to potom ide späť, keď prestanem cvičiť. takže aj nejak stravu obmedziť. ale teraz som tehu, tak to musíme odložiť na neskôr, keď už nebudem kojiť 😉

stardust
25. srp 2011

@darinkazv preco potom prestanes cvicit? Ked si robil Ausbildung moj manzel, dostal raz za ulohu pretriedit uchadzacov o pracu. Vies, podla akych kriterii mal vyberat? Podla vzhladu a gramatiky! Nech mi nikto nekeca personalisticke debiliny o tom, ako si uchadzaci za to mozu sami, ze su vyradeni, ked o tom, ci si ich ziadost niekto precita alebo nie rozhoduje jedna sprosta fotka!!!

darinkazv
25. srp 2011

@stardust lebo ja začnem cvičiť tak zima a jar. v lete sa mi v tých teplách nechce. a zase vkuse doma makať denne celý život... to sa mi nechce. a tie kritériá sú otras. určite to aj tu na SK tak funguje ☹

stardust
25. srp 2011

@darinkazv aky druh sportu si volis? Ja som sa dobrovolne vzdala elektricenky a namiesto MHD jazdim na bicykli.

darinkazv
25. srp 2011

@stardust tak my máme všetko po ruke, takže MHD nepoužívame. len keď musím s dcérkou k lekárovi. ja mám doma elipsér, tak na ňom som cvičila. a to mi stačilo. potom som tak rekreačne vždy na kolieskových jazdila. teraz som sa bála kvôli váhe 😝

stardust
25. srp 2011

@darinkazv ja som tiez na hranici na tom bicykli. Ram sice zvladne vela, ale kolesa nie 😖 Raz som sa vybrala na vylet do Paderbornu, dohromady som spravila asi 100 km, na spiatocnej ceste som dostala defekt, lebo som nemala spravne natlakovane duse, popraskal mi plast a uz to bolo...nastastie som sa dostala na predmestie, kazdy km som musela fukat kolo, kym som sa dostala na zastavku a mohla sa odviest domov. U mna je to divne, nech robim, co robim, neschudnem. Ani neviem, co je to elipser, ujo google mi tiez nevedel poradit 😎

rebelie
25. srp 2011

Ahoj holky, chtěla jsem vás poprosit o radu - řešila jste některá, že se nevejdete do těch síťovaných kalhotek, co si má člověk vzít do porodnice? Ty, co jsem viděla běžně prodávat v drogeríích, jsou pro mě 100% malé...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru