Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

leniczka_brno
8. únor 2012

@bbubinkaa Ahoj, ja mam termin na konci cervence, presne 29.7. 🙂

leniczka_brno
8. únor 2012

A jinak jsem zacinala tehotenstvi s 94 kily a ted mam o tri kila min, jenom 91 kg. Tak uvidime, jak to bude zbyvajicich 5 mesicu. 🙂

bbubinkaa
8. únor 2012

@mercymay tak to je super... aspon mozeme podiskutovat ;)

bbubinkaa
8. únor 2012

@leniczka_brno 🙂 aj ja som schudla 3 kg.. ale uz som pomaly naspat... tak uvidime, co nas caka tych 5 mesiacov, inak ako sa citis.. ja som PN za neustale bolesti v podbrusku

leniczka_brno
9. únor 2012

@bbubinkaa Mne to tak nejak lita...nekdy mam stejnou vahu, nekdy o ty tri kila min. Asi proto, ze od zacatku tehu jim mensi porce. Kdyz snim vic, nez si preje mimco, tak mi je tezko. Takze ted uz znam, kde mam tu hranici a te se drzim. Vecerim hlavne ovoce, zeleninu, salaty. A hodne spim...usnu treba v osm nebo devet vecer 🙂
Bolesti podrbrisku ani zvraceni me nastesti netrapilo.
Myslim ze za tech zbyvajicich 5 mesicu to pribirani dozenu, ale rada bych pribrala tak do 10 kg, abych pak nemusela moc kil shazovat. 🙂

mercymay
9. únor 2012

@bbubinkaa jasne ze mozeme, pozeram ze si PN tak drzim palce nech to prejde cim skor a mozes sa vytesovat z tehulkovania. My sme zatial ok, vcera sme boli na sportovom podujati, tak sme povzbudzovali do syta, len som potom mala pocit, ze po 5 hodinach sedenia na tribunovej umelej stolicke mi creva vypadnu alebo sa zahrckali na velku gucu. Ale ked sme prisli dom a som sa vystrela, tak ma to preslo.

Inak tehulky, beriete aj nejake lieky? Ja mam duphaston....

bbubinkaa
9. únor 2012

@mercymay
@leniczka_brno
Ano aj jo tak mam, ze mi nechuti vela... a dokonca maso velmi nie..som skor vegetarian 🙂 co som nikdy nebola :DD
A tiez je to tak..najskor ziadne bolesti a potom ked ma boli a vystriem sa je to v pohode. A tiez vela spim..ako macko Pu 🙂 PN som nielen pre tie bolesti, ale do prace dochadzam 75 km denne, co je pre babo nevhodne, apson podla Dr, tak aj preto + stres a moje roky ;) i ked sa tak necitim.. 🙂
Aj ja beriem Duphaston + Magnezium B6 za tie krce a Femibion 2.. to je vsetko a zaroven nie malo 🙂

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay Ja sem brala Utrogestan, ale uz mesic neberu, protoze se bere jen do 12. tt. Vitaminy (GS Mamavit) si obcas zobnu, ale od konce 3. mesice to nijak neprehanim. Od dr. mam predepsane zelezo, tak se spis chystam na to, ze budu brat pravidelne zelezo a jednou za tyden si zobnu vitamin. 🙂

@bbubinkaa A kolik ti je, jestli se muzu zeptat? 🙂 75 km je vazne hodne, to chapu. I kdyz - ja bych na nemocnenske nevedela, co mam delat a hrozne bych se nudila. Ted jsem rada, ze mi nic neni a ze muzu chodit do prace. 🙂

bbubinkaa
9. únor 2012

@leniczka_brno mam 38 rokov 🙂 a prve tehotenstvo... doma sa nenudim... mame dom, este dokoncujeme poschodie, takze stale je co riesit... a samozrejme este pracujem cez mail a ako sa da... 🙂

leniczka_brno
9. únor 2012

@bbubinkaa Ty jo, tak na to vazne nevypadas, nejvic tak na 28! Fiha, to ti teda zavidim. Takhle bych chtela vypadat ve 38! 🙂 Vazne.
Tak to jo, kdyz mas nejakou napln prace, tak se to da, ale zase to moc neprehanet, protoze na sebe vazne musis davat pozor! 🙂

mercymay
9. únor 2012

@bbubinkaa @leniczka_brno Tak to mas bubinka veselo, ale tak zase lepsie je oddychovat resp. niecoho sa vzdat ako riskovat chodenie do prace. Aj ked...asi to zalezi od situacie. A fakt nevyzeras na svoj vek, skor by som povedala, ze mas preklep v informaciach. 🙂 Ja by som tiez chcela pracovat z domu, mozno uz aj pocas materskej, uvidim, ako sa zzijeme s malickym. 🙂)) Nechavam si rezervu, ale plany v hlave mam, no mozno ma realita prekvapi a bude to uplne ine a na pracu ani nebudem mat cas, ktohovie.

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay Taky mam v planu privydelavat si behem tech 3 let, ale uvidime kdy s tim zacnu. Prece jen penize budou potreba a az bude prcek samostatnejsi, tak ocenim ze zacnu zase pouzivat mozek 🙂

A vy holky uz vite, jestli cekate holku nebo kluka? 🙂 Ja teda ne, zatim to muj dr. neodhalil.

mercymay
9. únor 2012

@leniczka_brno tiez neviem, na kontrolu idem o dva tyzdne, takze uvidime ci sa nieco ukaze alebo nas bude natahovat. V zasade mi je to jedno, ale je to take napinave, kto z rodiny uhadne spravne pohlavie 🙂. Moja svokra je zatazena na chlapca, ja zase na dievcatko. 🙂)) Hlavne ze to bude zdrave, no nie? 🙂)
Inak baby a cvicite nejako? Ja okrem chodze zatial nic...nestiham.

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay Ja bych radeji kluka, ale ani za holku se zlobit asi nebudu. 🙂 Ja jdu pristi ctvrtek na odber krve na tripple testy, ale dr. rikal, ze kdyz budu potrebovat, tak ze mi udela i UTZ, abych na nej nemusela cekat dalsi dva tydny. A predbezne rikal, ze pohlavi pozna az tak kolem 18 tt. Tak jsem zvedava! 🙂
Jinak necvicim 🙂 Na prochazky samozrejme chodim, ted o vikendu se chystam plavat, tak snad se aspon nejak hybu... 🙂

mercymay
9. únor 2012

@leniczka_brno Vidis plavat by som mohla aj ja, len sa neviem odhodlat...rada plavam, len sa obavam, ci nahodou nieco nechytim, ci uz nadchu alebo nejake bakterie. Ale tak ked nevyskusam, neviem, ze ano? 🙂

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay Ja jsem se na to ptala svyho dr. a ten rekl, ze mi plavani urcite doporucuje. Jen si musim davat pozor, abych z toho nechytla nejakou infekci. Vyzkousim a uvidim. 🙂 Otazka je, jestli jsi treba pred tehu byla nebo nebyla nachylna na nejaky kvasinkovy infekce po plavani....

mercymay
9. únor 2012

@leniczka_brno Nebola, takze by som mohla byt v pohode. 🙂 Dam ti vediet. 🙂) Co chystas na vikend?

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay Navstivit po mesici kamaradku, pak jit plavat a hodne odpocivat. U nas je porad hodne zima, tak vyrazime s pritelem maximalne na nejakou malou prochazku, v tech mrazech se nic moc delat neda. Co chystas ty? 🙂

mercymay
9. únor 2012

@leniczka_brno no mne sa dneska mamina vracia zo zahranicia, takze asi jeden den budem s nou, mozno ju vezmem na plavaren, uvidim ci sa jej bude chciet. V nedelu chcem oddych dom,a daco si s priatelom navarime a relax pred telkou a prechadzka. Este som rozmyslala ze by som isla do fitka na bicykel alebo beziaci pas, neviem. U nas bolo rano -10, co je lepsie nez to bolo pred tyzdnom ale na vikend hlasia zase este nizsie teploty, tak uvidime. Ale pointa je ze sa budem asi musiet venovat mame. 🙂

bbubinkaa
9. únor 2012

@leniczka_brno
@mercymay Dievcence, dakujem za komplimenty... ste zlate, vravi mi to vela ludi, + moja dobrodruzna povaha, jazdime na motorkach s drahym.. teda jazdila som.. tuto sezonu nestihnem :D. Zivot som zila naplno, aj ked mam takuto vahu, sportovala som cely zivot, volejbal, korculovanie na kolieskach, denne aj 20 km, beh + motorky.. tak snad to, ale najdolezitejsi je duch a babatko prislo, aby som sa trosku ukludnila, ze? 🙂 Mam sice spoluziacky co maju 18 rocne deti, ale ja som si splnila vsetko: vysku, praca v Azii, tu na SK dobre pracovne miesto a nasla som snad toho praveho... Prajem to kazdemu, aby bol spokojny a statsny...
Predtym som chodila na brusne tance... to je i pre baculky a snad i to mi pomohlo k otehotneniu.. teraz uz nemozem cvicit, hoci by som sa rada hybala, mozem iba prechadzky.
Plavanie je naozaj super a myslim, ze najlepsie, ale nechcem Vas strasit, vsetky moje kamosky dostali infekciu taku, ze na vodu sa radsej nepozreli... Tak ak pojdete, tak Vam velmi drzim palce, aby ste nic nenechytali..

bbubinkaa
9. únor 2012

@mercymay
@leniczka_brno PS: este neviem, co to bude..asi az o nesiac..ked sa dobre otoci... ale mam taky pocit, neviem to vysvetlit, ze to bude chlapec... 🙂 I ked babky si zelaju dievcatko... mne je to jedno, nech je len hlavne zdrave!

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay No, v Brne se taky oteplilo, uz bylo na case, tech -15 az -20 vazne nebylo normalnich. Jo, vareni a relax pred telkou nas taky ceka. Posilovna me teda nelaka, to ani pred tehu 🙂))

@bbubinkaa Dobrodruzny zivot mas za sebou, to je pravda. 🙂 Ja jsem zvedava, jestli to plavani preziju ve zdravi. Velmi nerada bych byla cely tehu bez bazenu. ☹

mercymay
9. únor 2012

@bbubinkaa jeeeej motorkarka, teda nemozem sa porovnavat, ale 4 roky aj ja jazdim ako ladvinka s priatelom na motorke. 🙂)) Ono sranda je ze ako pubertacka som snivala o tom, ze budem chodit s drsnym motorkarom, a mala som rozne predstavy a teraz mam motorkara ale vobec nie drsneho ...🙂. a som rovnako stastna a spokojna.
V zasade vek nie je prekazkou a vies co sa mi na tebe paci? Ze si spokojna s tym ako to je, ze si si fakt ten zivot uzila a tesis sa teraz na miminko. 🙂 Je to super a obdivujem ta za to, malo ludi to dokaze takto vnimat. Ale to asi zavisi aj od povahy.

bbubinkaa
9. únor 2012

@mercymay To je super, ze vies, co je to jazda na moto... neskutocna sloboda.. i ako ladvinka.. i ja som tak zacinala... je to uzasny neopisatelny pocit spojitosti s prirodou... Sme skor turisti.. precestovali sme co sme mohli a samozrejme sa este chystame...
Aj moj je "akoze" tvrdy motorkar, ale v sdrci nezny a dobry... 🙂
Som spokojna, lebo som samozrejme zazila i zle / napriklad rusila som i svadbu mesiac pred terminom i nym muzom a podobne/ ale na zle treba zabudnut a tesit sa z dobrych veci a dobrych ludi, ak sa da pomahat.. raz sa to mozno v zivote vrati.. Neverim v boha, ale v dobro... tak i zijem.
Strasne ma tesi, ze sme sa tu takto baby nasli, ze mame podobny termin a nejake to deko navyse a mozeme o tom pokecat... straaaaaaaaaaasne sa z Vas tesim
@leniczka_brno ....detto

leniczka_brno
9. únor 2012

@mercymay
@bbubinkaa Ja bych se na motorce hrozne bala, nikdy jsem na ni nesedela! 🙂
A vek, ve kterym cekas svoje mimco, je prece uplne jedno. Dulezity je, ze jsi toho pravyho vubec nasla a ze se to stalo. A ty zazitky, ktery sis nashromazdila, ti uz nikdo neukradne! 🙂
Ja taky nejsem nejmladsi, letos v zari oslavim 31! Ale to uz budeme tri 🙂

bbubinkaa
9. únor 2012

@leniczka_brno 🙂 ale chcela by som mat tolko rokov co ty 🙂)))

Ale je to jedno.. tesime sa na nase pokladiky nie? 🙂

mercymay
9. únor 2012

@leniczka_brno @bbubinkaa...nooooo len sa tu moc neohanajte vekom, 31 budem mat a ja v lete...🙂 to dostaneme s drahym ako dracek, lebo ja som v juli on je v auguste...a mimco ma byt medzi nami, tak uvidim, kam sa prikloni...:P.
Baby ja som sa rozhodla ze si Vas davam do friendlistu. 🙂)))) A hotovo.

mercymay
9. únor 2012

@bbubinkaa @bbubinka babeny idem na obed, nikam mi neujdite... 🙂))

bbubinkaa
9. únor 2012

@mercymay DObru chut 🙂

mercymay
9. únor 2012

@bbubinkaa Uz som spat....uz ste po obede?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru