Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evikj33
18. srp 2012

@nicebaculka Já jsem Eva a taky mně těší 🙂

nicebaculka
18. srp 2012

@evikj33 xixiii,, a odkial si?? :D ja som z bratislavy 🙂 a inak mam ceske korene :D xixi,,, pochadzam z ceskych budejovic

evikj33
18. srp 2012

@nicebaculka Tak to jsme každá z jiného konece naší staré země 😀 Já jsem od Opavy(severní morava)ale v Bratislavě jsem byla tuším loni nebo předloni a v loni s manžou na Malé Fatře. 😉 Já zas mám kořeny slovenské(tatík je slovák někde od Topolčan) a manžova babička byla taky slovenka.Tak se nám to pěkně promíchalo.

nicebaculka
18. srp 2012

@evikj33 hehe,,, no to je pekne, :D sme na tom teda dost podobne :D sranda nie?

evikj33
18. srp 2012

@nicebaculka Jj ja myslím že takých čechoslováku je tady spousta,dyt jsme byli 1stát a myslím že i dnes si celkem rozumíme.Mi s manžou jezdíme na Slovensko rádí,člověk se v pohodě domluví a je i sranda.Navíc je tam pěkná příroda a termalky taky nejsou k zahození 🙂

nicebaculka
18. srp 2012

@evikj33 jasna vec ze si rozumieme 🙂... ja som uz dlho nebola v cechach:( asi 5 rokov.... fnuk,,,, ale buduci rok cez leto asi pojdeme,,,, do brna a do prahy....aj mne sa v cechach paci,, a najviac sa mi paci cestina 🙂 ked som tam tak mi hovoria ze verunko :D take zlate to je xixi

evikj33
18. srp 2012

@nicebaculka Jj myslím že v těch našich zemích je hezky jen ti pol.burani jsou asi všude stejní. 😠 Je docela sranda jek se některé věci huř říkají,asle vždy se zasmějem a domlivíme.Jen mně překvapuje že spousta mladších už nerozumí ani slovensky,mě to příjde že mluvíme skoro stejně.Alespo mužem machrovat že umíme cizí jazyk 😀 Taky miluju Halušky a korbačiky.

nicebaculka
18. srp 2012

@evikj33 to mas uplnu pravdu,,, no ved hej,,, jak moje sesterky z ČR poviem im ze bocian a oni ze to je co??? strasne,,,, a ja im rozumiem setko,,, xixi, ale sak ja im to nezazlievam,,,,a ja zase vepro knedlo zelo :D

moon1979
18. srp 2012

@evikj33
urcite sa tam citron dat nemoze 🙂 tento test je velmi dolezity, netreba mat z neho paniku, sladke sa pije lepsie ako nejaky humus horky keby sme mali exnut 🙂
ja som pri prvom tehu mala na lačno 5.9 cukor a to som v noci pila citronovu vodu ... po vypiti glukozy som po dvoch hodinach mala hodnotu 4,1 😀 doktorka mi hovorila, že také turbospalovanie cukrov ešte nevidela 😀 a to som sa dve hodiny ani nepohla, ale krpec robil take piruety v brušku, že som myslela, že mi z neho vyskočí ... darmo dostal turbo dávku cukru tak bol ako duracel 😀 ... aaaaaaach keby som tak tuky spalovala, ako spalujem cukry 😠

evikj33
18. srp 2012

@nicebaculka Nějak z těch řečí o jídle dostávám hlad asi pujdu mrknout co mám doma 😀 Manža odjel na chatu na narozky od kamarádu(já nejela nějak se na to necítím,někde v lese,všichni budou pít a spát na zemi,nebo madračkách to pro mně nějak není) no a maly jel k babičce.Takže to dnes prdím a nevařím,ale něco si uklohním. 😉

evikj33
18. srp 2012

@moon1949 Duležitej určo je,já ho už absolvovala u malého,ale to sladké je promně fakt brrrr,ja bych radši pila hořké,nebo kyselé 😎 ale co naděláme nějak to zvládnem.Tak mně tam budou skákat hned 2mimi,tak to bude podívaná 😀

moon1979
18. srp 2012

@evikj33 dvojičky? paráda, ale aj velký obdiv, dve naraz si neviem predstavit 🙂 ale je to krásne 🙂 veľa šťastia 🙂

nicebaculka
18. srp 2012

@evikj33 ja som uz obedovala o pol12h a zjedla som uuplne minimum lebo mala ma tlaci uz aj na zaladok ... no manzel sa teda maaa,,,, xixix,, :D aspon sa zabavi no nie?... a ty mas aspon od vsetkych FREI...boze ja by som stale len sladke jedla :D

katarinka32
18. srp 2012

@fretecka no tak ja rodim v oktobri a z velkosti 42 mam uz velkost 46 a stale sa len modlim, aby to nebolo aj 48

fretecka
18. srp 2012

@katarinka32 no já na spodek užb tu 48 mám,vše mi jde do zadku a nohou 🙂

eemmaa
18. srp 2012

@katarinka32 no tak isto som bola aj ja a skončila som na 48 ale teraz ked si to obleciem tak to mam ako plachty 🙂 takže klud potom to pôjde dole 🙂

hankar20
18. srp 2012

@evikj33 nn nevadí tam ten citron a dokonce mi ho paní dr velmi doporučovala...a obyč vodu pít smíš ono bud o hladu 12 hodin a ještě pak o žízni..chudák pak ženská a mimíšek 🙂

hankar20
18. srp 2012

@moon1979 nevím odkud to máš že se tam citron dát nemůže, ale dostala jsem papír od mé doktorky, že citronová štáva je velmi doporučována pro změnu chuti a některé ty glukozy jsou smíchané s cukrem předem...no mě to nechutnalo ani s tim ani bez

hankar20
18. srp 2012

Tak děvčátka, jak se vám těhulkuje? Nám zatím dobře a dneska si i tatínek poprvé pořádně užíval kopanečků naší Verunky. Jinak jsem koukala jak tu řešíte ty velikosti, já měla na začátku těhu 48, teďka v 6 měsíci 46, ale i kdybych se vrátila na velikost 52 co jsem měla před rokem tak mi to nevadí, vždyť po porodu to pujde hezky s cvičením dolů🙂

moon1979
18. srp 2012

@hankar20 pretože to skreslí výsledky ... pre nič iné ... ale urob ako myslíš, no každopádne ja ak by som si chcela byť 100% istá, že je všetko ok, tak by som zbytočne nešpekulovala ... bolo x prípadov, kedy mamičky doslova išli robiť "maraton" po vypití glukozy, čo sa báli výsledkov, klamali sami seba ... teraz co mám skúsenosť tak lekári pristupujú k tomu, že jednoducho pacienti musia sedieť v čakárni ...
baby, nejde o nič, trochu presladenej vody raz za 9 mesiacov prežijete 🙂 zákusky, čokolády a iné sladké dobroty neobsahujú o nič viac cukru 🙂

katarinka32
18. srp 2012

@fretecka no to mas teda pravdu aj mne ide vsetko do noh a do zadku a trosku aj do ruk, ja len dufam, ze sa mi po porode podari schudnut

katarinka32
18. srp 2012

@eemmaa aj si ma potesila, lebo ja v to dufam, dakujeme

moon1979
18. srp 2012

@hankar20
vidis a u nas v porodnici je zakazane aj pit cistu vodu ked ides rodis ... rodila som 26 hodin bez kvapky vody, skoro som umrela od smadu, hlad mi nevadil ... co lekar to iny nazor ... aj ked co som citala v poslednej dobe to povazuju za prezitok, a prijimat tekutiny v malom mnozstve mozes ... no stale sa najdu lekari a nemocnice kde ti to jednoducho nedovolia ...

kazdopadne pri tom teste na diabetes by som to s tym citronom neriesila 🙂 ale nech kazda urobi podla svojho uvazenia, ja som vyjadrila len svoj nazor a radu, nic viac 🙂

eemmaa
18. srp 2012

@katarinka32 neboj ja ked kuknem foto v poslednom štádiu tak sa až zlaknem aká som bola velika sak 20 kg hore je vidieť a to má hresila uj doktorka lebo mi potom tlak skákal a nohy a ruky som mala jak balvan 🙂 ale v pôrodnici mi zostalo hned 10 kg a teraz už je dole celá 20-ka 🙂 tak že buď v klude akurát bruško sa mi este trochu drzi ale po cisárskom ze to dlhšie trva.

katarinka32
18. srp 2012

@eemmaa a kedy si rodila? ja som zatial pribrala 18kg, necitim sa zle ked ti mam pravdu napisat, ale tej konecnej vahy sa obavam a ked si predstavim ze moj muz je odomna o 20kg lahsi tak mi je az do smiechu vyzerame no co ti budem hovorit, ale niekdy si zo seba uz aj srandu robim ved co uz.

eemmaa
18. srp 2012

@katarinka32 12.6 sa narodil malý. No tak ja som sa tiež necítila zle ale ako som nastúpila na matersku a ten posledný mesiac sa už drzi aj voda tak to išlo hore a pritom som sa nesetrila tak ako mi kazali koli tlaku ale tak nič sa nedalo robiť 🙂

fretecka
18. srp 2012

@katarinka32 v to taky doufám,váhu trojcifernou jsem měla naposledy před 10 roky.uctyhodných 125kg,shodila jsem 60kg a držela se do doby,před rokem,když jsem začala papat hormony, Už se těšim,že to dám zase dolu,šatník měnit nechci,aale bude to fuška,říkám soi,že jednou jsem to dokázala tak podruhé snad také 🙂

maudn
18. srp 2012

ahoj holky, před dvěma lety jsem vážila 82kilo, pak se to začalo šplhat, jakmile jsem skončila s drastickou dietou až na 99, otěhotněla jsem a rodila se 116, po porodu jsem měla 103, doma pak shodila na 99, pak až skončil shon a zvykla jsem si na režim, tak jsem zase šla s váhou nahoru, až jsem měla 105, tak jsem si řekla DOST a nyní mám 98 a snažím se, co to jde. Chodíme hodně s kočárem na vycházky i 10km túry a podobně. Mám teď cíl 95, ale samořejmě chci mít méně, ale i aspon by mě těšilo,kdybych při dalším těhu nepřesáhla stovku, ale uvidíme. Samozřejmě nedržím už drasťáky- z toho jsem přibírala v důsledku nejvíc...

katarinka32
18. srp 2012

@fretecka urcite to dokazes, my sme predsa silne zeny

katarinka32
18. srp 2012

@eemmaa ja s tlakom problemy nemam, skor teraz so spankom, ale snazim sa to nejak zvladat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru