Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hankar20
28. srp 2012

@evikj33 nějaké novinky se dozvím až 4.9 a to sem napíšu: buď držte nám palečky jdeme rodit a nebo mě tu budete mít na klidovém režimu jako dosud ( v což hrozně moc doufám). Nějak si neumím malinkou představit, že by v 26 tt měla jít na svět, vždyť by ani neměla kilíčko....No snad to dobře dopadne a mě se tlak nezvýšil a neztloustla jsem..Jinak moc ráda slyším že dvojčátka jsou v pořádku - už víš pohlaví? 🙂

hankar20
28. srp 2012

Holky mám prosbu: Jaké koupit poporodní kalhotky?? Ty co jsem viděla na krámech jsou hrozně maličké i v té největší velikosti a jestli fakt budu rodit už možná příští týden, tak jaké vzít a hlavně kde????

evikj33
28. srp 2012

@hankar20 Pěsti určo budem držet at se ještě hezky malá dopéká u maminky.Jinak pohlaví nevím,byl tam zastup,tak to byl fofr,jen srdeční akce a šup ven.Na velký UTZ jdu toho 14.9. tak snad nám mimoušci naznačí. 😕 Ani nemluv o časném porodu ted jedna holčina nečekaně porodila ve 30tt a byl to fofr,malý měl 1400g a 41cm huř dýcha,ale maminka ho ještě ani nepohladila,leží v jiné nemocnici,nějaké kompl.odloučila se jí placenta nebo co.Zprávu ám psal jen manža.Doufám že budou brzo v pořádku a spolu.Tak se hezky šetři,at malá ještě poroste,každej týden dobrej moooc držíme vše co máme. 😉

evikj33
28. srp 2012

@hamkar20 Já četla nejlepší hodnocení na jednorázovky Tena maj je v Lékarnách a prej jsou dobré.Jinak nevím 😕

hankar20
28. srp 2012

@evikj33 A co by sis přála? Páreček a nebo jen kluky či holčičky? Tak já bych rodila v Podolí a kdyby se objevila komplikace se srdíčkem tak v Motole, jsem z Prahy tak v tomhle mám výhodu...Taky se s maličkejma držte, pro tebe to taky asi ke konci nebude jednoduché viď

evikj33
28. srp 2012

@hankar20 Tak mně je to nějak jedno,ale mám pořád pocit že to bude Páreček.A malej bere párek,nebo dva kluky,holky prej ne 😀 Tak snad budem po UTZ moudřejší.Jinak je fakt že konec bude zahul,snad se udržíme co nejdéle,Figura na to je a malého jsem rodila přirozeně a v termínu,tak se tím utěšuju po tom 24tt budu žít od týdne k týdnu a mít radost z každého ukončeného.Určo budete holky šikovný a ještě nějakj tejden spolu pobudete.

hankar20
28. srp 2012

@evikj33 Děkujeme moc za podporu, dám sem pak vědět jak to vše dopadlo

hankar20
28. srp 2012

@evikj33 a je uplně jedno jestli miminka budou to či ono, hlavně ať jsou bobánci zdraví že 🙂

evikj33
28. srp 2012

@hankar20 Jj přesně at jsou zdravoučcí a my taky at se o ně mužem s láskou starat a užívat si mateřství 🙂

oktarina
28. srp 2012

@hankar20 kalhotky molipant v lékárnách, největší jsou s obvodem do 160 cm 🙂 jinak tfuj tfuj ať tu ještě vydržíš a žádné předčasné rození! Jdu na řadu před tebou,jo? 😀

hankar20
29. srp 2012

@oktarina Pokusím se jít až po tobě rodit 🙂 a díky za kalhotky, všude maj jen do 110cm a do toho bych se vešla možná tak před těhotenstvím, ale teď fakt neee xDDDD

hankar20
29. srp 2012

Tak a máme kočárek doma, jsem absolutně nadšená, je tak krásně veliký 🙂 Teď už mi chybí opravdu jen pár drobností, takže kdyby se cokoliv dělo, tak se můžu věnovat už jen malinké až se narodí 🙂

hankar20
30. srp 2012

A máme v pokojíčku vymalováno a moc se mi líbí, že ty dnešní barvy nesmrdí...Miluju meruňkovou barvu 🙂

evikj33
30. srp 2012

@hankar20 Tak to jste šikovní,mně malování čeká kolem 15.9.Uff Ty se s malou hlavně šetři a dělej jen dohled 🙂 A hod fotečky i kočárku at se pokocháme. @veverkaterka Kdepak tě máme něco nového,doufám že je vše Ok 🙂

hankar20
30. srp 2012

@evikj33 já jen koukám samozřejmě s nožkama nahoru xD a kočárek a pokojíček sem asi hodím zítra až zaschnou stěny a bude to zase tam, kde má 🙂

veverka.terka
30. srp 2012

@evikj33 ahojky, právě že u mě nic novýho, docela se jaksi nudím doma ☹ potřebovala ybch nějaký rozptýlení 😉 ale manžel nemá na nic čas, pracuje na domečku a s vycházkama nemůžu nikam dlaeko za kamoškama zajet, tak sem taková přepadlá 😒 už se nemůžu dočkat UTZ na příští týden 🙂 víc, jak 2 měsíce sem mimouška neviděla ☹ a jak se máte vy, dobrý, už je ti úplně dobře?

evikj33
30. srp 2012

@veverkaterka Ani nemluv od pondělí do včera opět raní blinkáni,a dnes jsem to rozdejchala tak tak,s těma vycházkama to mám stejně,dnes jdu kolem 19.h ještě na kontrolu na Endo a v pondělí jsem byla na gyn.jinak furt čučím doma.Mimouše jsem zahlédla jen letmo,dr.UTZ kontrolovala jen srdíčka.Dostala jsem žádanky a na velky UTZ jdu za 14dnu a pak hned v po na gyn.to už snad bude muj dr.ta zastupující dr.byla opět zmatená.Jo a dělala mně zas vag.vyšetření.Tak se příště nedej odbít je to duležite,stran čipku a otvírání. @hankar20 Tak to je Ok jen relaxujte a dohlížejte 🙂

veverka.terka
30. srp 2012

@evikj33 božínku, ty se toho zvracení ne a ne zbavit že ☹ achjo....to mě mrzí, snad to aspoň poleví po té půlce těhulkování...no, právě, taky sem většinu času doma, občas zajdu do města, nakoupit, jinak nic moc...hrozně ráda bych jela někam na výlet, do zoo, na zámek, ale s těma vycházkama je to blbý ☹ anebo za kamarádkama do Prahy, se kterýma sem byla loni v lázních, ale to taky nepřichází v úvahu. ale hrozně mi chybí společnost lidí, sem taková otrávená ☹ no, příště já právě jdu na KO 13.9. a to tam bude zastupující doktor, tak uvidím, co mi bude dělat,ale myslím si, že už by se ten čípek kontrolovat měl, budu už po půlce, tak aby bylo všechno OK, uvidím,ale určitě už se odbýt nenechám a upozorním na to. jinak na UTZ se hrozně těším, protože 2 měsíce je šíííleně dlouhá doba nevidět mimouška, zda je v pořádku ☹ a taky se v poslední době cítím děsně nafoukle, jak přejezená, přizom nejsem přejezená, tak taky doufám, že to nic není....mám nějakou divnou náladu, poslední dny, chtělo by to fakt rozptýlení....s těma vycházkama u těhulek to teda v tom zákoně pěkně podělali, nechcu být sprostá,ale ymslím si, že je to fakt blbý....už jenom blbý kino nebo divadlo se nedá stihnout, všechno je večer, achjo....hlavně, at mimoušek je v pořádku, přežijem všechno žejo 😉 😉 😉

tinka2011
30. srp 2012

Ahoj hoky
Mohla bych se zpetet jak jste na tom vy?Já vážila před těhotenstvím 96 a nyní jsem ve 24 týdnu a vážím 98. Taky v těhotenství tolik nepřibíráte?Já jsem samozřejmě ráda nedokážu si představit,že bych ještě přibrala třeba 20 kg to bych asi neprolezla dveřmama,ale jen mě to zajímá. Mimčo je v podle doktora v pořádku a cítíme se dobře 😀 Moc děkuji

veverka.terka
30. srp 2012

@tinka2011 ahojky, já myslíš, že můžeš 😉 buď ráda, že tam málo přibýráš. když je mimi v pořádku a nic mu nechybí, tak je to jedině dobře 🙂 ale některý holky to zde psaly, že přibýraly nebo přibírají tak málo, uričtě na tom není nic divnýho. obecně baculky přibýrají méně, i když to není pravidlem. já sem v 19tt. a mám 102kg, stejně jako před těhu 🙂 ale myslím si, že teďka už to pude nahoru hodně rychle ☹

evikj33
30. srp 2012

@veverkaterka Jj ty vycházky navrhoval zas nějakej blbec.Co naděláme.Ale je to hnus,jak je vedro ven moc nelezu a jak se navečer ochladí,tak už ven nemužu pač je po vycházkach.Nikdo nad tím nepřemýšlel,se jich to nedotklo. 😠 Taky doufám že nevolnosti brzo odezní.Jinak jsem na tom podobně,leze to na bednu ani na mrnata pořádně nic nakoupit nemužu bo se do města nedostanu,protože busem bych to nestihla jezdí knám dost málo.A manža je v práci,tak se mu jak dojede dmu nikam nechce.Zvláš po nákupech hadříku.Ted dodělává chodník protože budem v listopadu montovat branku a plot. @tinka2011 Ja myslím že je to časté že baculky tolik nepřiberou,hlavně v začátku.Máme zásobu tak má mimi z čeho čerpat.Já měla na začátku těhu 94kg a ted v 18tt jsem na 88-89kg jak kdy. 🙂

veverka.terka
30. srp 2012

@evikj33 u mě je to podobně, manžel je buď do večer a v práci nebo na baráčku a u nás ve městě se nic moc koupit nedá a když bych jela do brna, tak to ve vycházkách nestíhám a s tím procházením máš taky pravdu, přes den hic, večer už je po vycházkách ☹ nikdy bych neřekla, že mi bude tak jaksi psychicky divně, jj, leze to na mozek ☹ 😝 tak snad ti aspoň brzo bude dobře a zbavíš se nevolností a bude zase aspoň o kapku líp 😉

hankar20
31. srp 2012

@tinka2011 já měla do 24tt jen kilo a půl a během 4 týdnů sem nabrala 8

hankar20
31. srp 2012

Tak holky, v 10 večer mi včera začly kontrakce po půl hodinách a přešly kolem druhé a teďka ráno začínám na novo, už mám za sebou dvě..zatim sem doma a neplašim, plaší všichni kolem, ale pokud to nepřejde, tak nám držte palečky a kdyžtak tu brzy uvidíte fotky malé 🙂

prdecek
31. srp 2012

@hankar20 já tedy být tebou tak radši jedu do špitálu, ono v 26tt nemusí miminko ještě přežít 😒

hankar20
31. srp 2012

@prdecek malá je životaschopná od 24tt v japonsku mají životaschopnost od 22tt, tak se tolik nebojím a na dyspečinku když voláš sanitku mi řekli at počkám jestli to nepřejde, že by to byli poslíčci, ted to začlo zase a mamka čeká až se zmenší intervaly a že bysme vyjely...ale jak to tak vidím tak do hodky dvou pojedem...

helabella
31. srp 2012

@hankar20 -- držím palce, aby to radši přešlo 😅 🙂 Přeci jenom čím dýl ještě vydržíte, tím líp 🙂

@prdecek -- ahoj, nevím, jestli si na mě pamatuješ, kdysi jsme se potkaly, myslím v květnu 2008? Vím, že vaše čekání na mimi byl veliký boj, tak chci strašně moc pogratulovat, že se podařilo!!!!! Je to krásný! 🙂 🙂 🙂

prdecek
31. srp 2012

@hankar20 jj, to vím, že je miminko životaschopné již od 24tt, ale jak píše Helabella, tak čím dýl tím líp. Se dívím, že máš čekat zda to přejde, radši by tě měli v nemocnici monitorovat, aby kdyžtak zasáhli všas. Včera nám na předporodním kurzu říkali, že miminko narozené mezi 26-28tt má cca 70% možnost přežití. Hrozí infekce atd. Ale budu držet pěsti, aby bylo kdyžtak vše ok a hlavně aby ještě maličká počkala aspoň pár týdnů 🙂
@helabella jj, určo se pamatuju 🙂 Děkuji, nakonec se zadařilo přirozeně, ještě teď chvílema nevěřím 🙂 Hlavně to strašně rychle letí, už začínáme pomalu připravovat věci pro malého a přestavovat byt. Však v listopadu už to může být kdykoliv 🙂
Koukám, že čekáš taky prcka, tak hlavně ať je vše ok 🙂 už víš co se v bříšku schovává?

evikj33
31. srp 2012

@hankar20 Tak Verunka už chce opravdu ven,neměla bys jet at ti ještě daj kapačku a trochu to rozeženou,přecejen každej týden k dobru,co tvuj tlak a váha,vážíš se doma?Jinak mooooc držíme pěsti at to dopadne co nejlépe pro vás obě a jste brzo štastná rodinka. 😉

helabella
31. srp 2012

@prdecek -- zatím netušíme, jdu na UTZ až 18.9., tak jsem zvědavá, jestli mimi bude spolupracovat 🙂 Celkem bych brala chlapečka, aby se vyrovnaly stavy, ale je to vlastně jedno 🙂
To je bomba, že se vám to nakonec podařilo přirozeně! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru