Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

sisikmama
2. zář 2013

Ahojky těhulky baculinky,máte některá zkušenost že až tak necítíte miminko?Co jsem četla je prý v 21tt normální u baculek,ale to jsou hodně staré příspěvky 😉

nikuska921
2. zář 2013

ahojte 🙂 mozem sa k vam pridat ?? vcera som zistila ze som tehotna docela sa bojim nakolko mam dost kil navyse :(

martinusik91
2. zář 2013

@sisikmama no ja tiez citim len tak trosicku take mrvenie to je vsetko to je asi normalne 😉

kyvetka
2. zář 2013

@nikuska921 ahoj, ja som tiez este na zaciatku ako ty, iked ja zajtra zacinam uz 9 tt. Strach je asi rovnaky,ake to bude,ked nepatrime medzi esickove dievky, co doktory, oblecenie a vobec ja, aka budem velka ... ale hadam dako zvladneme - zvladli sme nedavno ivf,coho je vysledok nasa fazulka,tak tehotenstvo uz musim dako dobojovat aj keby mi mali v porodnici spojit postele,aby som sa tam vosla 🙂

sisikmama
2. zář 2013

@martinusik91 Tak ve čtvrtek jdeme na velkej ultrazvvuk tak věřím že bude vše v pořádku,pro můj klid a radu kamarádky jsem si objednala monitor srdíčka 🙂budeme poslouchat co to půjde 🙂

sisikmama
2. zář 2013

@martinusik91 Jejda ty čekáš miminko stejně jako já? 😀

vavrovci
2. zář 2013

Ahojte..tiez to mam za sebou a neako som neprezivala,ze niesom ako prutik..pocas tehu som nabrala 30kg a tu som 🙂 Tehotenstvo bolo fajn..zacalo to na mne vidiet cca od 5 mesiaca,ze sa rysuje pupok a prve pohyby ako prvorodicka som neako ani nevedela zaradit co je a ci nie ono 🙂 ku koncu som bola spuchnuta a naliata vodou ale po porode bolo vsetko ok,a este nieco aj napriek lekarom aj mojmu okoliu,ze syn bude velke diete-aj ja aj muz niesme vychrtliny hold sekli sa..mal 49cm a 3020g 🙂 Tak sa drzkajte maminky.

martinusik91
3. zář 2013

@sisikmama noo termin mam 27 januara zatial 😀 ja idem na to velke sono zajtra uz sa neviem dockat 😀 este stale neviem pohlavie tak hadam mi uz povie zajtra.ja som uz na zaciatku zacinala s fajnou vahou ale cuduj sa svete doteraz som vobec nepribrala dokonca som dve kila schudla a to som si drzala do poslednej poradne 🙂 no ale teraz mam pocit ze ked sa zajtra na poradni odvazim ze sa to isto pohlo hore lebo tento mesiac mam neskutocne chute a stale by som len jedla a to same capiny sladke a slane 😀 dufam ze kym pojdem rodit sa nedostanem cez stovku.ak to tak bude tak budem spokojna 🙂

sisikmama
3. zář 2013

@martinusik91 Tak to já mám také,váha je stejná,měla jsem strach co je,ale mudr.mě řekla že u baculek to tak je a moje mamka nabrala jen 3,5kg jak čekala ségru 🙂 ty pohyby ty mě štvou,ale uvidíme ve čtvrtek co a jak mě doktor řekne a taky jsem zvědavá co budeme mít,jíá s bříškem mluvím automaticky Emičko tak nevím 🙂

sisikmama
3. zář 2013

@vavrovci Jejda 30kg?Docela mazec,ale u mě by to nebylo oká 😀 bych musela místo dveří bourat vrata 😀 😀 😀 😀
Ty odhady miminek někdy prostě nesednou vůbec,mojí sestře tvrdil doktor že malej bude mít 4 kg a měl 2,áčkg chichi takže trocha odchylka 😀

kyvetka
3. zář 2013

baby ja som tiez pocula a aj segre vravela doktorka,ze my baculky by sme uz tak strasne nemali pribrat pocas tehotenstva, ze to babo si hodne poberie zo zasob, co sme si poctivo pestovali, mate s tym skusenost niektora? ci v akych medziach sa pohybovali tie kilecka,co ste nabrali pocas tehu?

martinusik91
3. zář 2013

@sisikmama no ja som s toho tiez na nervy lebo posledne 3-4 dni som nic necitila a dnes rano sa zas riadne mrvilo tak som teraz na chvilku spokojna 😀 ale tu som niekde citila ze ten 21 tyzden a okolo neho vraj babatka strasne vela spia ze preto sa tak nehybu casto

martinusik91
3. zář 2013

@kyvetka ja doteraz nic fakt si bralo doteraz zo zasob 🙂 uvidime co bude neskor

sisikmama
3. zář 2013

@martinusik91 Proto se těším až mě dojde ten domácí monitor na poslech miminka 😉 to jej budu mít na uších celej den 😀 jsem asi šílená,ale po hodně zklamáních nejde ten vnitřní strach nějak kopnout do patřičných míst 😀

sisikmama
3. zář 2013

@kyvetka Tak mě to řekla mudr.také,bere z těla matky,až nebude zásoba začnem nabírat 😉 sama jsem nenabrala nic ,uvidím ve čtvrtek zda něco mám nahoru 😎

martinusik91
3. zář 2013

@sisikmama ja som sa zo zaciatku strasne bala ale teraz sa pomaly skludnujem ale to je asi aj tym ze tento mesiac som u gyn bola kazdy tyzden 😀 tak viem ze je babo ok

sisikmama
3. zář 2013

@martinusik91 Tak to je jasný 😝 já tam bejt každej týden jsem taky v klidu 😎

kyvetka
3. zář 2013

@ martinusik @ sisikmama baby dufam,ze sa aj ja tak udrzim 🙂 mam segru, ktora je teraz v 7 mesiaci a tej naskocilo zatial cca.10kg, ale zase laduje do seba ako do srotovnika. ako je to u vas so stravou, davate si dako pozor,ci jete na co mate chut?

martinusik91
3. zář 2013

@sisikmama no prvy tyzden bola poradna o tyzden som mala krce tak som isla mala som ist do nemocnice ale magnezium zabralo 🙂 o tyzden na to kontrola ci je vsetko ok no a zajtra zasa poradna komu je lepsie 😀

martinusik91
3. zář 2013

@kyvetka no ja som v maji zistila ze som tehotna a to akurat zacinali tie tepla to cloveku ani jest riadne nechuti ja som jedla strasne vela ovocia zeleniny a pila som vela vody normalne jedla mi ani nechutili musela som sa nutit radsej som jedla melon nektarinky alebo hrozno 😀 nejake chute som zo zaciatku nemala tie chute mi prisli az teraz posledny mesiac slane sladke teraz ficim na tom no a snazim sa aj to ovocie a zeleninu ale uz ho nejem tolko ako na zaciatku

sisikmama
3. zář 2013

@kyvetka Tak ze začátku jsem jedla hodně ovoce zeleninu a pila o dušu,ale teď když vidím čokoládu tak si dám 😀 a když mě veme chuť na slané taky si dám 😀 😀 když sem nenabrala tak proč se nějak hlídat?Kdybych nabrala x kilo,pak bych to řešila,takhle ne.

sisikmama
3. zář 2013

@martinusik91 V létě jejej to bylo něco melouny,zmrzka 😀 😀 😀 teď je pěkná kosa aspoň na mě ☹ tak už to není ono

martinusik91
3. zář 2013

@sisikmama no vsak to a teraz pridu vianoce to bude cosi tam sa riadne nabali na mna 😀

sisikmama
3. zář 2013

@martinusik91 😀 😀 😀 😀 no tady na mod.koníku jedna holčina upekla vanilkové rohlíčky 😀 tak jsem na ně chytila chutě,ale furt uvažuju zda si je taky neupeču 😀 mazec co??Ještě se pokusím odolat 😝

sisikmama
3. zář 2013

@martinusik91 Pěkné foto,jsi kočena

martinusik91
3. zář 2013

@sisikmama dik v juli som mala svadbu a konecne dosli fotky 🙂

lennittka
3. zář 2013

@p_etrisha Ahoj, já na začátku těhotenství měla 106 kg (186cm) a první tři měsíce jsem zhubla dvě kila a doteď se mi podařilo nabrat pouze tři kila.. Je to vážně jen o pohybu, protože jsem do minulého pátka byla zaměstnaná u obce s kamarádkou, kde jsem sekala trávu, hodně se chodilo, stříhaly jsme keře a podobně. Takže díky tomu vděčím, že ta váha je taková jaká je 🙂 Ale teď jsem doma a začínám se dost slušně cpát 😖

martinusik91
3. zář 2013

@sisikmama ja som tu tak minule navnadila baby na muffiny 😀

sisikmama
3. zář 2013

@martinusik91 😀 😀 😀

p_etrisha
3. zář 2013

@lennittka Dakujem za reakciu 🙂
U mna to nie je len pohybom, stale som v pohybe, na nohach, makam v robote 12-stky, nejem nejako vela, ale pravda, ze ak si babo vypyta, tak aj o 9 vecer cosi zjem...Ale u mna to ide strasne...Obavam sa, co bude tieto 3 mesiace, ked su hlasene "najvacsie prirastky na vahe" 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru