Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

monik13
22. led 2014

@michaelapsotova to je krásný že to takhle bereš. tu váhu... taková hubeňoura jsi byla a ted přes sto kilo... klobouk dolu.. ty frcinky když nadávaj že ztloustli při těhu 3,5,10 kg bych je bacala... ♥

michaelapsotova
22. led 2014

@monik13 tak to aj ja by som to bila... no ja som stastna ze mam zdraveho syna a ze ja som ako tak zdrava ;) a cely zivot som bola bambula akurat som mala obdobie 3roky co som bola chudunka ked som cvicila a podobne... 🙂 hlavne ze sme zdravucke a stastne bambule no ne 🙂

michaelapsotova
22. led 2014

@inngrid necakam ani nebudem ja uz nemozem mat deticky

inngrid
23. led 2014

@michaelapsotova dufam, ze som sa ta nejako nedotkla :( .... ale ja tiez budem mať pre zdravotné dôvody asi iba toto jedno I ked snívam ale neviem čo bude po pôrode :(

michaelapsotova
23. led 2014

@inngrid nie neboj vobec si sa ma nedotkla 🙂 a tak uvidis vsetko bude ok a budu deticky ;)

inngrid
23. led 2014

@michaelapsotova ja mam teraz iba jeden ciel donosiť a porodiť potom sa budem zaoberať tym čo bude 🙂 hlavne nech je všetko v poriadku a vydrzím v rámci možnosti zdraví do toh aspon 37 tt 🙂

1velrybka
23. led 2014

Holky, mám strach. Asi mám bílkovinu v moči - a to hodně. Dnes odpoledne jdu na kontrolu, tak beru klasicky moč a ve skleničce mám vyloženě bílý chumel velký jak nehet u palce☹ Držte mi palce, ať to není nic vážného ☹

michaelapsotova
23. led 2014

@inngrid naozaj drzim palceky nech to je v poriadku 🙂

@1velrybka juu dufam ze to nebude nic vazne daj potom vediet drzim palceky a v kolkatom si ?

inngrid
23. led 2014

@1velrybka juuuuuuuuuj a ako si zistila ze asi máš bielkovinu v moči? btw drzím palčeky v ktorom si tt a tlak aký je?

1velrybka
23. led 2014

@michaelapsotova
@inngrid
Jsem 30+6, tlak jsem měla naposledy 120/80, předtím 130/70.

@inngrid
No myslím si, že ten bílý chuchvalec je ta bílkovina, ale uvidíme.

Určitě dám vědět. Pokud tam bude podezření na bílkovinu (podle toho zbarvení papírku), pošle mě zítra donést moč do nemocnice. Tak pak by se vidělo. Už jednou jsem to tam nesla, ale tenkrát ta moč byla bez jakýchkoli chuchvalců a ten papírek zbarvený jen na jeden křížek - takže málo. Tenkrát to bylo všechno ok.

honeypet
23. led 2014

@1velrybka snad tě trochu uklidním, nemyslím si, že ten chuchvalec je bílkovina, ta se až takhle nepozná. Je to jen hlen z dělohy. Mívám to dost často a nikdy jsem bílkovinu v moči neměla. 😉

inngrid
23. led 2014

@1velrybka juuuuuuuuj moc moc drzím palčeky šup utekaj tam a druhou nohou napať !!!!

ynett
23. led 2014

@1velrybka držím palce 🙂 neboj bude to v poriadku 🙂

1velrybka
23. led 2014

@honeypet Kéž bys měla pravdu🙂

1velrybka
23. led 2014

@inngrid Jsem objednaná na půl pátou, mám rovnou i 3. velký ultrazvuk. A od 1 jdu ještě na EKG, to mi holky taky držte palce! (Jako mimčo jsem měla operaci srdce).

1velrybka
23. led 2014

@ynett Snad...

inngrid
23. led 2014

@1velrybka neboj ja som bola na ekg a echu tento tyzden šicko bude ok !!!!! musí byt!!!!

monik13
23. led 2014

@1velrybka Holka myslíme na tebe.. hnes se ozvi..

inngrid
23. led 2014

@1velrybka no kde si tolko podaj spravy

1velrybka
24. led 2014

@inngrid
@monik13
@honeypet
@ynett
@michaelapsotova

Holky, omlouvám se, že jsem nenapsala ještě včera. Takže.... nejdřív jsem byla na tom ultrazvuku srdce. Paní doktorka mě trochu vystrašila, viděla tam nějaký útvar, který se jí nezdál, tak si zavolala jiného doktora. Chvíli to zkoumali, ale on říkal, že to je v pořádku, že já tam měla takových anomálií a vad, že prostě to moje srdce je takové trošku jiné (krev mi tam proudí trochu jinak a jinudy, nebo jak to nazvat). Oni mě předtím nikdy neviděli, před rokem a třičtvrtě jsem byla u primáře, ale ten tam včera nebyl. Takže konečný verdikt byl, že je vše v pořádku, resp. stejné jako na posl. kontrole (nějaké minivady tam prostě zůstanou, ale není to nic, co by mě nebo mimčo mělo nějak ohrožovat).

Pak večer jsem byla na kontrole na gyndě a zároveň na 3. velkém utz. Byla jsem objednaná na půl pátou, ale dostala jsem se na řadu až o půl šesté. Tak nejdřív se doktorovi trochu nezdála jedna ledvina miminka - byla zvětšená. Hranice je 5 mm a ona byla 5,6 mm - s tím, že do půl cm to je ještě takové, že se to dá považovat spíš jen lehce za hranicí. Docela mě tím vyděsil, ptala jsem se, co to znamená. Tak říkal, že to jen musíme hlídat - po porodu, ale i během těhu a že by to mohlo znamenat, že se třeba nemůže vyčůrat nebo tak něco. No a po pár minutách, když kontroloval močák, tak říkal, že ten je v pořádku, že není zvětšený, takže i ta ledvina by neměla být problém. A po chvíli ta ledvina už byla o kus menší, tak říkal, že je to ok. Tak snad je. Ale nebylo pořádně vidět na srdíčko - jako samozřejmě tlouklo, to jo, ale prostě nemohl ho detailně prohlédnout (jako že ve výhledu mu asi stínila hlavička nebo prostě to v té poloze nebylo vidět) - to je pro mě docela důležitá věc vzhledem k těm mým vrozeným vadám. Tak doufám, že to bude ok a že to příště už bude vidět. A moč byla v pořádku!

maaky
24. led 2014

@1velrybka teda ty doktori ti davaj :( doufam a drzim palecky ze oba jste v poradku v ramci moznosti

1velrybka
24. led 2014

@maaky No snad to bude ok. A co ty? Jak zvládáš poslední týdny?

maaky
24. led 2014

@1velrybka ted uz moc dobre ne , docela natykam , mam zacpu , zizen jak velbloud , spatne spim , jak si lehnu uz mazu na zachod 😀 😀 😀 spim nespim a budu rada kdyz mi v pondeli reknou kdy uz

ynett
24. led 2014

@1velrybka ach tí doktori, človeka najprv vyplašia a potom to zoberú späť. držím palčeky aby to všetko skvelo dopadlo 🙂

michaelapsotova
24. led 2014

@1velrybka zlatko som rada ze je vse ok neboj budete v poriadku mne povedali ze moje dieta bude mat cefalus a zdegenerovanu hlavicku to.bolo piatok cely vikend som prerevala a pondelok som bola objednana na morfologicky uzv aj tam mi to potvrdili ... potom bola otazka ci si to chcem.nehat nehala som maly je zdravy ako rybka mal hematomi.v hlavicke ale to sa udialo az po porode nakolko ho tahali pumpou

1velrybka
24. led 2014

@maaky Však už se brzy dočkáš🙂 No s tím záchodem mi ani nemluv, já lítám furt...a nedovedu si představit, že to bude ještě horší.

1velrybka
24. led 2014

@ynett Děkuju. No hlavně, že to nakonec je snad ok 🙂

1velrybka
24. led 2014

@michaelapsotova No tak to sis, chudinko, prožila taky pořádný stres a nervy, jak to dopadne. To je skvělé, že je zdravý!

monik13
24. led 2014

@1velrybka ty doktoři nám teda dávaj🙂) tak hlavně že je vše ok... držíme palečky i s mimískem.

cecilka88
24. led 2014

mala by som otazku: máte tu niekto problém s podprsenkou,
som v koncoch po druhom teh. som sa ustálila na velkosti 80 L, objednávam cez net šiju ich poliaci, su velmi pekné a teraz ten problem 😖 L-ko je najvacsi košik aky viem zohnať a oni tie mrchy-kozaté zase začali rásť takže už aj s tej L-kovej zdrhajú, čo teraz ?
pri haždom teh.sa mi velkosť košíkou zvačšila o 2 čísla 😠 , nemáte niekto podobný problém a hlavne kde nakúpiť aby som nezbankrotovala . Srdečná vďaka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru