Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zarucha
3. únor 2014

Ahoj holky, taky se hlásím do klubu pořádných bab 🙂 Dneska 24+6 🙂 od začátku těhotenství nahoře šest kilo, nerada bych se při porodu dostala přes metrák, takže se hodně snažím jíst dobře, zdravě a kvalitně a po porodu na to vlítnu!!!. Holčičce v bříšku se daří snad dobře, má už 750 gramů a 25 cm, ovšem já jsem rizikáč, léčím se na tlak (hypertenze v raném stádiu těhotenství) a navíc v děloze už přes těhotenstvím myomy, které tlačí na děložní hrdlo (bude indikovaný císař, už mě varovali na dvou různých pracovištích, co se dá dělat). Cíl se vydržet 2+1 co nejdýl. Nicméně obtíže nemám, chodím normálně do práce, a bříško pyšně nosím, však už je pořádné. I to ostatní 🙂

monik13
3. únor 2014

@zarucha ahoj... bříško máš moc pěkný, takový krásný závidím... já mám jen dva špeky.. :D . A bacule teda vubec nejsi... sluší Ti to....

monik13
3. únor 2014

@baby1984 jo já mám a mám i ten velký špek a ♥ krásně slyším..... Který jsi týden?? ♥ na AngelSounds je slyšet až tak 13 tý-týden..

zarucha
3. únor 2014

@monik13 ahoj, no jsem, samozřejmě, mám teď 91 kilo, výchozí bohužel 85 🙂 ale nevadí, prostě jak to narostlo, tak to je. Hýbu se, takhle vypadám deset let, prsa, zadek, stehna, už v patnácti jsem měla podprsenku 75F, máme to tak v rodině všechny 🙂 ale kynout přehnaně kvůli těhotenství nechci, snažím se jíst hodně zdravě, pokud to jde, i když někdy ujedu a mlsám, jako každej.

ynett
3. únor 2014

@ejdzi Vitaj a gratulujem 🙂

ynett
3. únor 2014

@baby1984 ahoj, ja ho mám. srdiečko som počula od cca 12 týždna 🙂

ynett
3. únor 2014

@zarucha vitaj medzi nami a vyzeráš naozaj skvelo 🙂

ynett
3. únor 2014

Caute baby, dnes som sa vážila (poradňa) a už je to 90,7 kg. Takže už sú schudnuté kilá preč a mám 0,7 kg navyše ako pred otehotnením 😒 rizikové tehotenstvo sa teda už podpísalo, teraz je všade naokolo ľad tak mám aj zakázané chodiť von. tak dúfam, že sa to čo najskôr rozpustí a budem môcť ísť aspoň na malú prechádzku. 🙂
p.s.: Prajem krásny slnečný začiatok týždňa. 🙂

cecilka88
3. únor 2014

@zarucha a kde sú tie špeky? 🙂 , velmi pekná fotka 🙂

zarucha
3. únor 2014

@cecilka88 špeky moc nemám, naštěstí, jsem docela zpevněná, akorát mám macatá stehna a boky. a prsa, no 🙂

cecilka88
3. únor 2014

@zarucha jááj no "prsa" to poznám 🙂 v 11 rokoch moja prvá podprda bola 70 D 😖 a potom to už išlo, každý den to rástlo ako sprosté 😀 😀 dnes som na 80 K-L

ejdzi
3. únor 2014

@zarucha velmi dobre vyzeras na tej foto 🙂

ejdzi
3. únor 2014

a dakujem vsetkym za privitanie 🙂

zarucha
3. únor 2014

@cecilka88 jj, já mám momentálně 80G, uvidíme, jak to půjde dál 🙂 Nicméně - manžel si samozřejmě nestěžuje, i teď se mu líbím 🙂

cecilka88
3. únor 2014

@zarucha noo to ani moj manžel neprotestuje 😀 vraj potrebuje ženskú s poriadnou riťou a prsiami 😀 tak som teda tu 😀

baby1984
3. únor 2014

@monik13 jsem teprve 11 tt ,vím,že je slyšet až od 13 tt tak se ptám jestli mám shánět nebo je to pro mě zbytečné,protože mudr se bojí že nepůjde udělat ani ted ultrazvuk přes břicho na screening tak mám strach abych ho nekoupila a nic.

monik13
3. únor 2014

@baby1984 ono stejně neposloucháš přes špek,ale mimís je těsně ad pipinou... tak musíš poslouchat pod bříchem a věř,že já jsem taky pořádná a je to krásě slyšet a ani zatím jsem neměla žádný problém s UTZ.

velkaverca
4. únor 2014

Ahojky holky,
tak jsem se vrátila z kontroly , jsem 15+6 a všechno vypadá v pořádku, mimi roste jak má, srdíčko bubnuje o sto šest. Vzali mi krev na triple testy, ale výsledky budou později. A vypadá to, že to bude chlapeček.

inngrid
4. únor 2014

@zarucha tak vitaj medzi nami aj ja mam problem s tlakom zajtra idem na kontrolu tak dufam, ze mimi bude v porádku a čo ti dali aké lieky od ktorého tt si začla uzívat ale máš krasne bruško 🙂

inngrid
4. únor 2014

@ynett hlavne ze mimi je v poriadku a rastie

inngrid
4. únor 2014

@velkaverca ja som podla PM 15+3 zajtra idem na kontrolu aj na triple testy moc sa modlim aby bolo všetko ok a to uz 15+6 vedela pohlavie ja som zvedavá či uz bude vidiet 🙂

velkaverca
4. únor 2014

@inngrid Ahojky, pokud bude tvůj prďola dobře pózovat, tak by to mělo být poznat. No pindík malého nešel přehlédnout, takže budeme mít doma malého hasiče. Jen hlavně aby, byl zdravý. 🙂 Byla jsem z toho tak rozrušená, že jsem so zapomněla říct o papír na peníze a musela jsem se vracet 15 km. 😒

inngrid
4. únor 2014

@velkaverca 🙂 si doma ? ked poberaš peniazky ale tak ze maly hasič jéééj aké to je krásne aj mm by chcel chlapca mne je to aj jedno vzdy som tuzila po dievčatku teraz ako som ostala tehu mi to je jedno hlavne nech je zdravé 🙂 ale vnučku uz mame aj rodiečia by vnuka prijali tak uvidíme 🙂

ynett
4. únor 2014

@inngrid tak tak 🙂

ynett
4. únor 2014

@inngrid @velkaverca baby držím palce aby tripple testy dopadli dobre 🙂 ak by aj nie tak nie je prečo panikáriť keďže majú často falošnú pozitivitu ako v mojom prípade 😀

vanule
4. únor 2014

přeju hezké poledne, předem se omlouvám, že vám vstupuji do diskuze, ale chtěla bych se zeptat. Jsem o jedno X víc než v názvu diskuze, jedno dítko doma máme a začínala jsem na váze 95kg během těhotenství jsem nabrala +22kg (a to jsem musela na CS 34tt) dcera bude mít brzo 2roky a pokud vše dovolí chtěli by jsme ještě jedno mimi, ovšem jak rychle jsem těhotenská kila shodila, tak je více méně mám zpět (momentálně 110kg). Mám obavy, že když příjdu za doktorem, že první co bude řešit váhu - jak to prosím bylo u vás, vadila kila nebo to šlo i tak? moc děkuji

ynett
4. únor 2014

@vanule ahoj vitaj, no ja som mala pred otehotnením o čosi menej ako ty - 90 kg avšak pri výške 160 cm. 🙂 ako hovorí môj drahý, širšia ako vyššia 😀 lekár to však vôbec neriešil. akurát keď som sa ho pýtala, či je oka že som chudla zo začiatku tehu tak povedal, že veď Vás je dosť 🙂 inak nič, ani na sono nič nehovoril, aj keď som si ja robila srandu, že či uvidí cez ten tuk tak povedal, že všetko pekne vidí. takže u mňa to vôbec nerieši zatiaľ.

vanule
4. únor 2014

@ynett musím říct, že při prvním těhu nikdo nic neřekl na váhu - tedy až na velký ultrazvuk mě pozvali asi o 2týdny později prý aby líp bylo mimi vidět (doktor to řekl velice džentlmensky) 😀 ale opravdu to bylo vše v pohodě, teď si už tak nejsem jistá ☹

ynett
4. únor 2014

@vanule no teraz keď hovoríš tak ked som bola na utrazvuku v 20 týždni tak to mi tiež tak jemne povedali, že nevidia uplne tak ako by chceli, ale to bol iný doktor. môj nerieši nič ohľadom váhy. možno by riešil keby som začala veľmi priberať 🙂 zatiaľ som nabrala len 3,7 kg ale z toho 3 boli tie schudnuté, takže som 0,7 kg nad váhou pred otehotnením.
čo som čítala od báb tak to všetko záleží na doktorovi čo to je za človeka, lebo všetko sa dá povedať jemne, že ano 🙂 ak ťa to veľmi trápi tak skús trošku pochudnúť predtým, ale samozrejme zdravou formou. 🙂
úprimne povedané mne to bolo jedno, aj keby niečo hovorili tak jedným uchom dnu druhým von. jedine že by mi povedali, že zo zdravotných dôvodov mňa alebo dieťaťa by som to musela riešiť tak by som sa samozrejme k tomu postavila inak. frflanie doktorov ma nejako nezaujíma pokiaľ nejde o zdravie dieťaťa 😀 😀

inngrid
4. únor 2014

@ynett bola si na amnio?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru