Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

7danka7
18. únor 2014

@ynett ked na nieco narazis daj vediet aj mne. ja mam zatial take sietkove kupene ale ani som ich este neskusaka chcela by som zozaciatku take tie jednorazovky. nech to rovno vyhadzujem...

ynett
18. únor 2014

@ejdzi ja som to mala pri oboch, to extrémne behanie na záchod v noci 🙂

ynett
18. únor 2014

@7danka7 plánujem kúpiť tiež len asi tie jednorázovky sieťkované. akurát sa rozhodujem či objednám z netu alebo pôjdem do lekárne a tam nakúpim. asi si počkám či sa rozhodne u nás či prirodzene alebo cisársky a potom sa pôjdem poradiť do lekárne a uvidím. keby som niečo nové zistila tak dám vedieť. 🙂

honeypet
18. únor 2014

@7danka7 @ynett holky, já dnes byla vyzvednout objednávku v lékárně a koupila jsem tyto: http://www.hartmanndirect.co.uk/product/molipan... jsou sice primárně určeny na vložky při inkontinenci, ale bývají i v balíčku s porodnickýma vložkama. Přes boky mám teď 126cm a stačí mi velikost L. Přijdou mi takový jemný, příjemný, řekla bych, že budou lepší než ty síťovaný a u těch je většinou jen jedna velikost. Co jsem koukala na stránky Hartmann Rico, tak jsou velikosti dvě dle obvodu boků - 50-120cm a 100-160cm. U těch soft je velikostí pět až do obvodu boků 180cm.

7danka7
18. únor 2014

@honeypet a to su jednorazovky? myslis, ze sa to da kupit aj na slovensku?

honeypet
18. únor 2014

Jednorázovky to nejsou, normálně prací. Na jednorázovky jsem ve větší velikosti snad ani nenarazila. A po pravdě jsem je ani nechtěla. A věřím, že by měly být ke koupi i na Slovensku.

ynett
18. únor 2014

@honeypet dakujeme za typ 🙂

ozaj keď už ťa tu mám. chcela by som sa spýtať. minulý týžden som bola o diabetologičky a pre mna prekvapivo mi zakazala maslo a môžem jesť len nízkutočné mliečne veci. ako to je u teba? som nevedela, že tieto veci môžu nejako ovplyvnovať cukor. som si plánovala že celý tretí semester sa budem cpať syrmi a mliekom a smotanovými jogurtami a teraz prd. jem síce tie nízkotučné ale rátam že to nemá ani žiadny vápnik. kvôli bábu na rast som chcela.

honeypet
18. únor 2014

@ynett tak já nic z toho zakázáno nemám. Dokonce mám mít sklenici mléka jako druhou večeři.

ynett
18. únor 2014

@honeypet ja si tiež dávam pohár polotučného mlieka na druhú večeru. nie kažedý večer lebo nie vždy som hladná. jedine mlieko som nechala polotučné lebo nízkotučné je oničom.

mne povedala, že mám vyhodiť sladkosti, sladké ovocie, na ranajky si dať len jeden krajec chleba, na obed o niečo menej prílohy (zemiaky, ryža, cestoviny) ako som doteraz zvyknutá. na večeru už chleba alebo prílohy veľmi nie. úplne mi zakázala maslo no a tie plnotučné veci, ako som písala vyššie. ostatné neobmedzene.

no musím sa jej opýtať, lebo tiež nerozumiem čo to má z cukrom. alebo skúsim a uvidím či mi nevyletí cukor 😉

honeypet
18. únor 2014

@ynett já naštěstí měla hodnoty tak nízké při dietě, že si občas dám i něco sladkého. Takže tohle nějak moc neřeším.

ynett
18. únor 2014

@honeypet no ja mám po jedle cca 5,1 až 5,4. ak nemám chleba alebo prílohu len bielkoviny a zeleninu tak mám pod 5. Akurát raz som zjedla paradajkovú polievku a tam mi cukor vyletel na 7, a raz viac chleba a tiež 7.
no však uvidím, čo povie lekárka na tieto hodnoty, zajtra tam idem aj s jedálničkom preistotu. budú mi oni brať krv tak uvidíme čo sa udeje.

honeypet
18. únor 2014

@ynett tak to jsi na tom s hodnotami asi tak jako já. A bylo mi doporučeno přidat jídla, měla jsem i ketony v moči, což znamená hladovění. Teď i když to opravdu přeženu, tak mám po jídle max. 8. Tak pak třeba vynechám svačinu. A zase se to srovná. Ale takovou hodnotu jsem za ten víc jak měsíc měla jen 2x a měřím se 2x týdně, schválně i ve dny, kdy mám něco sladkého. V den, kdy jsem měla na oběd sladký rýžový nákup, jsem měla 7,3 a norma je 7,2, takže bych řekla, že v pohodě, ale to je jednou za týden. A doktorce se s tím nesvěřuji. 😉

ynett
19. únor 2014

@honeypet práve som sa vrátila od lekárky, brali mi len krv a moč. lekárka tam ani nebola, takže som sa nemala kde popýtať. takže o týžden si idem po výsledky a potom asi budem aj s lekárkou a uvidíme. tiež sa bojím či som to až moc neobmedzila. hladná nebývam len teda jem oveľa zdravšie a dietnejšie.

ak by som mala voľnejší jedálniček tak tiež by som sa jej nezverovala 😉

honeypet
19. únor 2014

@ynett no jasně, hlavní je, že hodnoty jsou v normě a já nejsem nervózní a ve stresu z nedostatku cukru, což pro mimčo není taky zrovna dobré.

ynett
19. únor 2014

@honeypet tak tak 😉 ja to zatiaľ zvládam ako tak, len tie nízkotučné jogurty a syry mi lezú na nervy 🙂

monik13
19. únor 2014

Holky byla jsem na 3D/4D UTZ a teda úplně jsem nadšená, bylo to krásný.. a to video u toho. zrovna jsme zívali je to krásný.. prej na 80% holka.. tak uvidíme.

ynett
20. únor 2014

@monik13 jeeej gratulujem 🙂 krásne fotky 🙂

sweetzu
20. únor 2014

Ahojte, ja som dost vela pribrala kvoli velmi neskoremu zisteniu polycystickych vajecnikov co uz hned len z toho mate hladinu hormonov zlu atd.... tri roky mi doktor nevedel povedat preco priberam a preco mam nepravidelne cykly. Az nova dr mi hned povedala ze nieco nie je ok a poslala ma do ISCAR. tam mi zistili polycyst. hned. chodim tam uz vyse roka a 2 mesiace sme sa snazili ist na ivf avsak vajicka sa mi aj napriek stimulaci netvorili. doktor mi hovori ze aj ked je to tazke mam schudnut. ale ono je to cele psychicky tak tazke.

inngrid
20. únor 2014

dievčence moje zajtra idem endokrinologovi mam hraničné hodnoty dufam ze nie je neskoro :(

ejdzi
21. únor 2014

@inngrid drzim palce a ozvi sa ako si dopadla

inngrid
21. únor 2014

@ejdzi dakujem dnes mam lekar day rano endokrinolog poobede nefroog snad pridem iba a len s dobrými výsledkami 🙂

velkaverca
22. únor 2014

@inngrid Ahoj, jaké hraniční hodnoty? Co se děje? Jak jsi dopadla? Vše v pořádku?

velkaverca
22. únor 2014

@sweetzu Psychika hraje ohromnou roli, ale myslím, že miminko je obrovská motivace, aby jsi zhubla, pokud ti to doktor doporučil, Zkus plavat, není to náročné a nepotíš se, protože už mokrá jsi, tak směle do toho!!!

savinga
23. únor 2014

Ahoj holky, dnes jsem 17+5 a přítel poprvé cítil kopanečky mimča i přes ten můj "špek" 😉 . Konečně se dočkal, u prvního si musel počkat až do 19tt 🙂 . Krásný den všem 🙂

ynett
25. únor 2014

Ahojte dievčence, ako sa máte?

@inngrid ako výsledky? všetko oka?

ja som sa dnes prešla k zubárovi a keď som tam prišla akurát sestrička vylepovala oznam, že zubár je chorý, no tak som sa prešla 🙂 aspon som ju teda poprosila na preobjednanie.

vo štvrtok si idem po výsledky z krvy ohľadom cukrovky tak som zvedavá čo mi povie, zatiaľ dodržujem relatívne prístnu dietu (teda pre mna prísnu). už som schudla 2 kg, takže som zasa pod svojou váhou pred otehotnením. dúfam však, že prckovi nič nechýba a má si z čoho stále brať 🙂 v pondelok idem na gyndu tak snád to potvrdí aj lekár 🙂

inngrid
25. únor 2014

@ynett no moja čo ti viem dalšie lieky mame naordinované tak neviem neviem ale ze by nam mali pomôct a nie ublizit tak verme ze mimi je ok zajtra idem na gyndu enviem sa dočkat ked mi povie ze je všetko ok a mam aj trošku strach

ynett
25. únor 2014

@inngrid ja pevne verím, že lekári robia všetko len pre tvoje a miminkove dobro. neboj zajtra bude všetko oka. ale chápem ťa, tiež sa obávam, a neviem sa dočkať kedy bude poradna a dozviem sa či je to naozaj oka. najradšej by som išla hned ale tak čo by som povedala kedže problém nemám len chudnem hihi

inngrid
25. únor 2014

@ynett a tak to je super ze chudneš nie? 🙂 vdaka drz palčeky zajtra 🙂

ejdzi
25. únor 2014

@inngrid neboj vsetko bude v poriadku, uz som sa zlakla, ked si sa neozvala 🙂

nas caka v piatok screening 1.trimester tak som velmi zvedava. Mala som mat kontrolu 17-ho ale dr. ochorel, tak som uz aj dost zvedava o kolko mimi narastlo od poslednej navstevy.

inngrid
25. únor 2014

@ejdzi tak ja idem zajtra tak snad to bude ok vies mam teraz trošku obavy ale snad budem vytešená zajtra 🙂 a aj ty v piatok ja som v 12tt nebula na screening az v 16tt mi robili

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru